poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
O przedświątecznym m...
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 05.09.2009 22:49
a może zajrzałby ktoś do działu WOKÓŁ POEZJI? sensowna rozmowa o książce, można się sporo douczyć, można skomentować, polemizować, podyskutować o poezji w końcu?
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Bogumiła Jęcek - bona
Użytkownik

Postów: 392
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 05.09.2009 22:35
No to ja Ciebie i zająców
:)


Nie wszystko można sprzedać
i nie wszystko kupić.

Sprzedana

--------------------------------------------
http://czarnekoronki.blogspot.com/
http://czarnekoronki.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 05.09.2009 22:34
No, dobrze, oddaje pierwszeństwo komu sobie wymarzyłaś.
Pozdrawiam zająców.


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 05.09.2009 22:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Bogumiła Jęcek - bona
Użytkownik

Postów: 392
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 05.09.2009 22:32
Żółw na pewno, ale czy naczelny. Mam wątpliwości.


Nie wszystko można sprzedać
i nie wszystko kupić.

Sprzedana

--------------------------------------------
http://czarnekoronki.blogspot.com/
http://czarnekoronki.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 05.09.2009 22:31
bona - tego też wyjaśniałem wielokrotnie i jestem pewien, że czytałaś wyjaśnienia, możesz też wejść jeszcze raz na wątek zdaje się Bronkowy i przypomnieć sobie. Nie podobają ci się moje wpisy? myślisz, że to autoreklama? Twoja sprawa. Lepiej byłoby gdybyś się na chwilę zastanowiła, zamiast prowadzić ze mną dyskusję, ale to tez Twoja sprawa czy tak zrobisz, czy też nie. Zrób jak wolisz. Zresztą, jeśli przeczytasz uważnie wszystkie moje wpisy od początku tego forum może zrozumiesz wreszcie skąd i dlaczego piszę i wyjaśniam tutaj to co piszę i wyjaśniam.
Naczelny żółw portalu,
Christos Kargas.


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 06.09.2009 00:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Bogumiła Jęcek - bona
Użytkownik

Postów: 392
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 05.09.2009 22:08
Elżbieta Tylenda:

Christos piszesz, że jeden Wojtek i dwie skowronki wiosny nie czynią, a Ty gdzie jesteś? Z wysokiego drzewa spoglądasz na innych drwiąc sobie z nich, czy zza szyby? Tak, raczej zza szyby, tam bezpiecznie, nikt nie da po dupie i można śmiało lachą z innymi wywijać na tych, którzy tu piszą i komentują. Gdzie Twoje wiersze i komentarze? Nie sądzisz, że mądrzej byłoby pisać komentarze pod wierszami, udzielać rad, rozsądnie podpowiadać, lub krytykować, niż, pleść z pozycji forum? Pamiętam, że Twoje wiersze i opinie coś tu dla innych znaczyły, ale ty potrfisz, widzę, wypiąć się na ludzi i stroić w piórka. Czegoś tu chyba nie rozumiem, czy Ty i wpadający tu tylko po to, aby sobie pokrytykować macie się za lepszych, niż piszący tu ludzie?

Christos Kargas

Elżbieto, nie wiem jak inni, ja nie mam siebie za lepszego.

Cóż, nie mam już siły dalej wyjaśniać.

Są komentarzyki, jak słusznie wspomina Jerzy, ja Tobie, Ty mnie, blogasek, a nie dyskusja literacka. - A co, a Ty w tym nie siedzisz?
Przypatrz się sobie i swoim ja Tobie, Ty mnie,

Nie jesteś oderwany od rzeczywistości, robisz to samo - mdli.


bona

Myślę jak Ela, skoro nie chcesz wklejać wierszy, komentować, krytykować, to w czym problem? Zostaw to tym, którzy chcą to robić a jak im wychodzi, ich sprawa. Załóż wątek na forum, wątek interesujący Ciebie i dyskutuj, na pewno kilku chętnych się znajdzie. Ja jak nie mam na coś siły to po prostu tego nie robię. Polityka portalowa Ci nie odpowiada, to po kiego licha ciągle wracasz. Nie chcesz być i nie chcesz odejść? Określ się, zdecyduj, albo tak albo nie - po co to zawracanie głowy. Chodzisz jak ten żółw dookoła studni, który w końcu zaczyna się zastanawiać: qrde, kiedy ten płot się skończy.



Myślę, że żółwia zapamiętają wszyscy. Nie ma wątpliwości, wątek bardzo typowy dla żółwi.

Ciekawe, który wróci pierwszy (nad płcią nie będziemy się zastanawiać).


Nie wszystko można sprzedać
i nie wszystko kupić.

Sprzedana

--------------------------------------------
http://czarnekoronki.blogspot.com/
Edytowane przez Bogumiła Jęcek - bona dnia 05.09.2009 22:30
http://czarnekoronki.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 05.09.2009 21:48
Jerzy skąd ja zejdę i czy w ogóle to moja sprawa, to Ty raczej zejdź ze mnie. Co do regulaminu, obcego poletka itp. itd. trzeba było porozmawiać wtedy, kiedy te tematy były na tapecie i zostały już doszczętnie i dokładnie omawiane.
Był też czas, kiedy jeden z adminów prosił nas i apelował o konkretne propozycje zmian, a kiedy przyszło, co do czego, dał nogę i do tej pory udaje, że nic nie napisał, ale swojego wpisu nie usunął, możesz poszukać. Czy wykoncypowałem? Nie, piszę tylko o działaniach i efektach. Jakie działania, takie efekty, czyż nie? Ale uprzedzam, że dyskutować z Tobą w takim tonie, w jakim Ty ze mną nie zamierzam, więc jeżeli dalej pojedziesz tym samym, ode mnie EOT.


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 05.09.2009 21:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 05.09.2009 21:43
Elżbieto, nie wiem jak inni, ja nie mam siebie za lepszego. Jednym z powodów, dla których nie wklejam tutaj wierszy/szkiców jest fakt, że poziom chwalenia moich wklejek osiągnął takie apogeum, że niczego już dalsza publikacja mi nie dawała. Inne powody podałem w wątkach forum : DECYZJA, inwazja grafomańskich wpisów, Podziękowania, Pożegnanie, To tylko ja Bronek, Krytyka, kilka innych, które zostały wykasowane w całości, również pod ostatnim moim wklejonym wierszem.
Będąc użytkownikiem napisałem ok. 3000 komentarzy do cudzych tekstów i rozmawiałem prywatnie o wierszach niejednego użytkownika, czego nie zaniechałem po dziś dzień. Nie uważam się za lepszego, niech inny mnie ocenią pod tym względem.
Czy spoglądam z wysoka, czy zza szyby? Spoglądam po prostu z żalem. Czy chodzi o bezpieczeństwo? Dziwne raczej jest to, że pomimo dość ostrych moich ocen dostawałem coraz więcej pochlebnych opinii, czyżbym był geniuszem zarówno krytyki, jak i jako poeta? Jak myślisz? Boję się wkleić wiersz? Dlaczego tutaj wklejałem wiersze i dlaczego przestałem? Nie potrzebuję odpowiedzi, ja wiem, Ty to Elu przemyśl. Kto potrzebuje czego? Krytyki czy podniesienia swojego ego? Czy czukję się lepszy? Pod jakim względem?
Dlaczego zaniechałem pisania komentarzy? Też to wyjaśniałem wielokrotnie. Polityka portalowa nie odpowiada mi, jak i nie odpowiada mi nastawienie większość autorów i innych komentatorów. Potrzebuję dyskusji literackiej, starcia się na temat literatury, dialogi pod wierszami o wierszach nie w stylu, ja daję komentarz i nikt nie może ze mną na ten temat pogadać. Komentarze w portalu warsztatowym nie mogą mieć charakteru zwykłych suchych komunikatów. Cóż, nie mam już siły dalej wyjaśniać. To sprawa nastawienia i wizji poetycko-literacko-warsztatowo-portalowej. Najwyraźniej mamy odmiennej. Chociaż pozytywny jest Twój poprzedni wpis na forum, bo do tej pory, o ile sobie przypominam, nie widziałaś żadnego problemu, teraz jesteś zaniepokojona, ciekaw jestem na jakim etapie będziesz dajmy na to za kilka jeszcze miesięcy.


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 05.09.2009 21:53
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 05.09.2009 21:34
Christos wykoncepował sobie jakąś zbiorową odpowiedzialność (macie taki portal jaki chcecie mieć), a ja powiem że chciałbym mieć jakąś wyspę na własność. PP- ma właściciela, regulamin jest jasny, ale są jednostki którym się marzy galaktyka na obcym poletku. Zejdź kolego na ziemię, jeśli masz coś do powiedzenia, jeśli kokieteria jest w Twojej naturze to trudno. Ja nie przyklepię takiej postawy mogę co najwyżej robić swoje i nie ogladać się na dąsy innych.
JBZ.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 05.09.2009 21:16
Christos piszesz, że jeden Wojtek i dwie skowronki wiosny nie czynią, a Ty gdzie jesteś? Z wysokiego drzewa spoglądasz na innych drwiąc sobie z nich, czy zza szyby? Tak, raczej zza szyby, tam bezpiecznie, nikt nie da po dupie i można śmiało lachą z innymi wywijać na tych, którzy tu piszą i komentują. Gdzie Twoje wiersze i komentarze? Nie sądzisz, że mądrzej byłoby pisać komentarze pod wierszami, udzielać rad, rozsądnie podpowiadać, lub krytykować, niż, pleść z pozycji forum? Pamiętam, że Twoje wiersze i opinie coś tu dla innych znaczyły, ale ty potrfisz, widzę, wypiąć się na ludzi i stroić w piórka. Czegoś tu chyba nie rozumiem, czy Ty i wpadający tu tylko po to, aby sobie pokrytykować macie się za lepszych, niż piszący tu ludzie?



wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 05.09.2009 19:33
"...ale jak wiadomo komentarzy komentować tutaj nie wolno..."
tu, miedzy innymi rozbija się sprawa dialogu literackiego, czyli tego, czego niestety na portalu z definicji literackim, jakim chce się jawić PP - nie ma. Są komentarzyki, jak słusznie wspomina Jerzy, ja Tobie, Ty mnie, blogasek, a nie dyskusja literacka. Gdzie tu miejsce na Poezję Polską? Pozostaje komentować wiersze, zostać Donkiszotem, który w morzu pochwał będzie walczył z wiatrakami niedostatków, jawnych omyłek, stylistycznych poczwar iin. i zostać za to na końcu wybanowanym, czyli adieu tak, czy inaczej (które praktycznie, jeśli tego nie zauważyłeś Jerzy już nastąpiło, pozostaje tylko forum i zasygnalizowanie, a nuż ktoś się opamięta). Czy raz czy dwa dostawało się po dupie za merytoryczne szczerze komentarze?
Jednakże ponowię po raz już chyba dziesiąty: ja tu nie walczę, macie taki portal, jaki chcecie mieć, a możecie mieć każdy możliwy (to nie prawda, że obecna sytuacje jest jedyna wymarzona i że wszystkie portale... i tym podobne brednie) schemat, to zależy od nastawienia. Mnie natomiast pozostaje obserwacja na razie bo jestem Wojtek wiosny nie uczyni, a dwie skowronki tokże.
Jerzy na Twój wpis z 05.09.2009 17:27:23 nie odpowiem szczegółowo, bo ni w ząb go nie zrozumiałem, oprócz tego, że radzisz mi trzymać się z daleka od portalu, do którego niejeden mebel już wnosiłem, a przypominam, że dyskusje na forum są integralną częścią działalności użytkowników tego miejsca.


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 05.09.2009 19:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 05.09.2009 18:19
Kuba, zgoda, poziom jest niski, wiemy o tym ale nie do wszystkich to dociera.Co do komentarzy, to praktycznie ich nie ma, poza nielicznymi wyjątkami. Komentują piszący wiersze, piszącym wiersze. Na zasadzie ty mnie, ja tobie. Nic z tego nie wynika poza biciem piany itd. Jest jednak wspólny mianownik tych poczynań. im gorzej ktoś pisze, tym jest bardziej toleracyjny wobec innych. Wychodzi z tego groteska podbita farsą! Takie przykłady można punktować, ale jak wiadomo komentarzy komentować tutaj nie wolno. A o komentarze idzie Christosowi. Pozostaje więc oceniać wiersze,
JBZ.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 05.09.2009 18:07
A czy Christos się obraził na kogoś?
Mnie z kolei dziwią emocjonalne wątki o robieniu listy przez wszechwiedzących i wynurzeniom, jakby ktoś niby kogoś chciał usuwać z portalu. Nikt za komentarze innych nie odpowiada, tak samo jak nikt nie jest w stanie nikogo zmusić do tych a nie innych gustów.
Natomiast warto zwrócić uwagę na fakt:
1. poziom jest niski
2. mimo niskiego poziomu jest nieproporcjonalnie dużo komentarzy pozytywnych
Dlatego warto mówić głośno o tym, że nikomu ostra krytyka nie zaszkodziła (chyba że czyjemuś ego), i że sporo osób komentuje zbyt bojaźlwie/asekuracyjnie, być może kierując się złym zalożeniem, że ktoś krytykę może odebrac zbyt osobiście.
Powtarzam - powiedzieć o tym warto, a dalej - to już każdy oceni wg własnego sumienia
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 05.09.2009 17:27
A co? Odpowiadasz za takie a nie inne komentarze? Mnie śmieszą Twoje rakcje, jakbyś nie wiedział gdzie zagladasz? Co chcesz uzyskać? Aplauz, tych co takie komentarze piszą, pragniesz się wybielić na ich tle? No ale już kuriozalna jest obraza z tego powodu. Nie odpowiada towarzystwo, adieu.
JBZ.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 05.09.2009 17:19
Niezła mowa Jerzy, tylko, że większość powyższych opinii dotyczy poziomu (i intencji) komentarzy, a nie wklejek.


All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 05.09.2009 16:32
Portal Poezja- Polska, jest portalem otwartym, wystarczy zajrzeć do regulaminu i wszystko jasne. Dlatego jeśli ktokolwiek mówi o poziomie (średniej poziomu wklejanych tutaj tekstów) jest w błędzie.
Tak samo troska, zabiegi o jakość portalu, mnie przynajmniej śmieszy. Jest to poprostu niemożliwe, tak samo jak nie możliwe jest zgrupowanie poetów w wersji portalowej reprezentujących zbliżony poziom artystyczny. Podział interesów, partykularyzm, indywidualizm, i jeszcze wiele czynników determinuje wszelki próby integracji. Ja uważam, że każdy odpowiada za siebie, za swoje pisanie, wiem też, że pojęcie poziomu ogólnego jest utopią, nawet gdyby stworzyć portal, coś na wzór stwowarzyszeń, autorów z dorobkiem, portal taki świecił by pustkami. Nie mówiąc o warunkach kwalifikowania tekstów do druku, nazwijmy.
Grafomani, adepci, przypadkowi- publikują tutaj, ja publikuję i wielu dobrych poetów. W takich warunkach egzystują tutaj moje teksty, nie zmienię tych warunków, i nie widzę powodów rozstrząsać się nad grafomanią, interesują mnie moi czytelnicy, dla nich wklejam co tydzień.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 05.09.2009 15:19
Magda, zgadza się, ale skoro dla większości jest to "biciem piany" niczego "mantra" nie wniesie.


All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 05.09.2009 11:58
inkunabuł akurat ma 99% racji, warto wziąć pod uwagę to, co napisał
prawdą jest, ze poziom każdego portalu tworzą jego użytkownicy - jeśli są niedouczeni - nic im nie pomoże, a już na pewno nie rzesze klakierów, to oczywiste.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 05.09.2009 11:15
Lepiej niech wszechwiedzący tego nie robią :) Rozróżnianie, listy, podziały, pfuj! Warto natomiast, by każdy wziął sobie do serca, że istnieje prawdopodobieństwo, iż zdarza mu się chwalić grafomanię. Mnie swego czasu spotkały takie zarzuty na NS. Były bardzo mobilizujące do pracy. bardziej niż to, że krytykowano grafomanię mojej własnej produkcji :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 05.09.2009 10:54
Proponuję, żeby Wszechwiedzący ułożyli listy:
1.grafomanów,
2.głupio komentujących,
3.komentujących nie tak ,
4. tych, którym podoba się to, co nie powinno się podobać itd.itp.
Następnie proponuję zgłosić te listy do Moderacji z żądaniem usunięcia ww głupawych osobników z Portalu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66816090 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005