poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 25.08.2015 16:28
mgnienie - za poparcie dzięki, ale czy chcesz być współautorem antologii, a jeśli tak - to proszę o ukłon w kierunku Pani abiereckiej.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
mgnienie
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 10.10.13
Dodane dnia 25.08.2015 12:54
Od początku popieram inicjatywę, jak najbardziej jestem za proponowanymi wyżej rozwiązaniami. Pozdrawiam:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Krzysztof R Marciniak
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 36
Miejscowość: Kingston upon Hull
Data rejestracji: 12.07.14
Dodane dnia 24.08.2015 22:09
Bardzo podoba mi się takie podejście do tematu. Jestem za! abirecka, proszę i ja :-)
Edytowane przez Krzysztof R Marciniak dnia 24.08.2015 22:11
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 24.08.2015 20:48
Krzysztof R Marciniak napisał/a:

Mario. Zabrzmiałem naiwnie, ale uważam, że od czegoś należy zacząć. Gdybanie nikomu nie pomaga. Szczerze mówiąc nie rozumiem tego rozwlekłego tematu. Niby "chcę", ale wciąż jest jakieś "ale".

W takim razie nie rozwlekajmy dalej, tylko:
1) poprośmy Panią Anielę Birecką, żeby zechciała zająć się bardzo ważną sprawą - kwalifikacją wierszy do antologii. Uważam, że jest bardzo w tym zakresie kompetentna.
Ja osobiście - już to czynię - Pani Anielo - proszę, niech się Pani zgodzi.
Teraz niech zainteresowani wydaniem też się zwrócą z prośbą
2) jeśli się zgodzi - wtedy proszę niech chętni zgłaszają uczestnictwo, tu w wątku, w terminie najpóźniej do 15 września, żeby móc wstępnie oszacować po ile wierszy od każdego będzie zamieszczone.

Reszta później, jeśli będzie jakikolwiek odzew.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Krzysztof R Marciniak
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 36
Miejscowość: Kingston upon Hull
Data rejestracji: 12.07.14
Dodane dnia 24.08.2015 13:33
Maria napisał/a:
Krzysztofie R.Marciniak - tego tematu nie zaczyna się od przelewania pieniążków. Widzę, że tu jest teraz niewiele zainteresowanych tym tematem. Rok wstecz była dyskusja między paru osobami, ja wtedy tu nie zaglądałam, a teraz jak zobaczyłam ten wątek, sądziłam, że jeśli ludzie chcą, to się włączę i mogę pomóc, nawet poprowadzić. Ale jak nie chcą = bo nikt nie zgłasza chęci - nie ma ustalonej tematyki - znaczy nikt nie jest tym zainteresowany. O pieniążkach mowa byłaby dopiero jak by się grupka chętnych zebrała i byłoby ustalone co chcemy produkować = ilu stronicowa z tej ilości wierszy byłaby książka. Wówczas po konsultacji z wydawcą byłoby wiadome ile za sztukę i wtedy dopiero zbierałoby się pieniądz na konto. Nie potrzeba specjalnego konta zakładać, bo w dzisiejszych czasach prawie każdy ma konto.
Jeśli chętni się odezwą - z mojej strony sprawa jest aktualna.

Zapraszam

Mario. Zabrzmiałem naiwnie, ale uważam, że od czegoś należy zacząć. Gdybanie nikomu nie pomaga. Szczerze mówiąc nie rozumiem tego rozwlekłego tematu. Niby "chcę", ale wciąż jest jakieś "ale".
Skoro wątek ma już długą brodę, pewnie jest tak, jak pani pisze...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 23.08.2015 16:21
A tak rzeczywiście było napisane "na ten moment". Bardzo przepraszam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 23.08.2015 11:59
Sorrki za literówkę w nicku = niezamierzone, oczywiście zdzislawis
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 23.08.2015 11:57
zdzislawus napisał
Maria twierdzi, że pieniądze nie są ważne ,

Maria radzi, żeby uważniej czytać, bowiem tam jeszcze było "na ten moment", a dotyczyło udzielonej odpowiedzi jednemu z rozmówców, który już deklarował wpłatę i radził zakładać konto.
Po co zakładać konto, jeśli nie ma decyzji o stworzeniu portalowej antologii. Tak więc Panie Zdzisławus Maria o czym innym mówiła.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 23.08.2015 11:28
Maria twierdzi, że pieniądze nie są ważne , a jednak z powodu braków finansowych 99% inicjatyw nie jest realizowanych. Ja oczywiście kibicuję wydaniu Almanachu i nawet deklaruję zakup jednego egzemplarza jeśli się to uda doprowadzić do finału. Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 23.08.2015 11:00
To co panowie proponujecie jest jak najbardziej dobrą formą przywiązania ludzi do portalu. Tak było dawniej na bej'u, zanim się przekształcił w kobietę.pl
Wydawano co miesiąc wirtualny tomik z najlepszych wierszy miesiąca i nikt do nikogo nie miał pretensji. Wydanie natomiast w formie papierowej, to zupełnie inny kierunek rozważań i inna rola, nie tylko na imieninach ciotki Matyldy. Wirtualnego egzemplarza nie podaruje pan nikomu, a szczególnie osobom starszym, który już mają słabszy wzrok i po kwadransie mają dość patrzenia w ekran.
Jednak, żeby coś się działo, na portalu ktoś musi podjąć stosowne decyzje o wydawaniu tomików miesiąca, czy tomiku kwartału.

W maju ub. roku Jacek Madynia napisał
Ambitne dzieło ma szansę wydać tylko i wyłącznie właściciel PP na swój koszt.


Dziwię się takiemu stwierdzeniu. Gdyby to było prawdą, oznaczałoby, że nasi literaci zrzeszeni np. w ZLP czy SPP wydają gnioty. Tylko dlatego, że sami sfinansowali, w oczach pana J.M. ich wiersze już zostały przekreślone.

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
RokGemino
Użytkownik

Postów: 89
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 23.08.2015 09:32
O wiele prostszą formą wydaje się złożenie co jakiś czas tomiku wirtualnego. stworzonego przez kogoś niezależnego, z najciekawszych wierszy, coś na wzór wiersza miesiąca. właśnie w naszej witrynie. W dobie łatwego druku, każdy chętny będzie mógł sam sobie wydrukować tyle ile chce i na jakim papierze ma tylko ochotę.[/quote]

warte zastanowienia i zastosowania
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Jędrzej Kuzyn
Użytkownik

Postów: 76
Miejscowość: Ostrzeszów
Data rejestracji: 25.01.09
Dodane dnia 22.08.2015 22:31
W ten sposób stworzony tomik będzie tylko taką zabawką wzajemnie się adorujących poetów. Wierzących, że piszą wiersze na tyle ważne, że warto je proponować szerszej grupie czytelników do przeczytania. Prawda jest taka, że wydrukują wiersze temu co wpłaci.
A druga prawda jest taka, że mało kogo poza poetami i ich rodziną te wiersze interesują. Dlatego właściciel PP, ani nikt inny z członów grupy nie wyłoży pieniędzy i nie wydrukuje tych wierszy, bo wie, że książka mu się nie sprzeda.
O wiele prostszą formą wydaje się złożenie co jakiś czas tomiku wirtualnego. stworzonego przez kogoś niezależnego, z najciekawszych wierszy, coś na wzór wiersza miesiąca. właśnie w naszej witrynie. W dobie łatwego druku, każdy chętny będzie mógł sam sobie wydrukować tyle ile chce i na jakim papierze ma tylko ochotę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 22.08.2015 21:55
Krzysztofie R.Marciniak - tego tematu nie zaczyna się od przelewania pieniążków. Widzę, że tu jest teraz niewiele zainteresowanych tym tematem. Rok wstecz była dyskusja między paru osobami, ja wtedy tu nie zaglądałam, a teraz jak zobaczyłam ten wątek, sądziłam, że jeśli ludzie chcą, to się włączę i mogę pomóc, nawet poprowadzić. Ale jak nie chcą = bo nikt nie zgłasza chęci - nie ma ustalonej tematyki - znaczy nikt nie jest tym zainteresowany. O pieniążkach mowa byłaby dopiero jak by się grupka chętnych zebrała i byłoby ustalone co chcemy produkować = ilu stronicowa z tej ilości wierszy byłaby książka. Wówczas po konsultacji z wydawcą byłoby wiadome ile za sztukę i wtedy dopiero zbierałoby się pieniądz na konto. Nie potrzeba specjalnego konta zakładać, bo w dzisiejszych czasach prawie każdy ma konto.
Jeśli chętni się odezwą - z mojej strony sprawa jest aktualna.

Zapraszam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Krzysztof R Marciniak
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 36
Miejscowość: Kingston upon Hull
Data rejestracji: 12.07.14
Dodane dnia 22.08.2015 20:41
Mam przedziwne wrażenie, że czekacie na sponsora albo cud. Załóżcie wreszcie konto (nikt z Was nie pracuje w banku, nie ma znajomego w banku?) i zrzućcie się. Macie już osobę, która wie, jak to się robi, Maria pisze przecież. Poproszę numer konta i mogę przelać 100 PLN natychmiast. Niezależnie od tego, czy ktoś mnie umieści w zbiorze.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 21.08.2015 20:21
Jędrzeju K. - mówisz
Poezja drukowanaprzynosi straty nawet takim tuzom jak PP

Po przeczytaniu tego zdania, mam wrażenie, że dopiero co się przebudziłeś. Poezja nigdy zysków nie przynosiła. Za tamtych lat (czytaj za komuny) drukiem wychodziło to, co zostało zatwierdzone. dziś każdy może wydrukować wszystko co napisze, po prostu płacisz i masz książkę. Ma to dobre i złe strony. Dobre - bo nie ma żadnej cenzury, ani poplecznictwa. Złe - że na półkach w bibliotekach leżą różności pospolite, nie zawsze znajdziesz to, co chciałbyś wziąć do ręki.
Wracając do dyskusji sprzed roku, ktoś powiedział, że ludzie wolą swoje tomiki wydawać, ponoć to ma większą rangę. Powiedzmy. Nie będę na przekór stawiać tematu, ale mieć swoje wiersze w Antologii, czy w Almanachu (nazwy podobne ale to nie to samo, Antologia wzbogacona o notki biograficzne o autorach i ich fotografie, Almanach tylko wiersze i podpis autora), to zyskuje więcej, niż przy wydaniu tomiku. Dlaczego? Proste - ludzie na portalach są nie tylko z różnych stron Polski, lecz i z różnych stron świata. Każdy uczestnik zamawia co najmniej 10 egz i jak sądzę przekazuje co najmniej 1 egzemplarz do biblioteki, a może i do kilku bibliotek = gminna, powiatowa, dzielnicowa, miejska, wojewódzka. Biblioteki z braku pieniędzy, bardzo chętnie te dary przyjmują. I teraz pomyśl - kto Ci zrobi taką reklamę - wszędzie tam, skąd są uczestnicy Antologii.

U nas tu na PP jest wiele osób, które wiedzą jak się robi książkę, z tym nie byłoby problemu. Sądzę, że nawet Władza PP nie miałaby nic przeciw, jeśli spośród siebie wybrałoby się roboczy zespół = 1-do zakwalifikowania wierszy, to jest do sprawdzenia poprawności - wyeliminowania ewentualnych literówek, chochlików, bezsensów, 2 - do wykonania składu książki, czyli ustawienia ich w przyjętym porządku, 3 - do opracowania szaty graficznej, 4 ewent. 5 - do dokonania wyceny i zrobienia czarnej roboty = czyli zebrania pieniążków od uczestników i rozliczenia się z Wydawnictwem.

Ot i cała procedura. Mówiłam już, w tym roku robiłam antologię i tylko miałam pomoc w zakresie zrobienia okładki, resztę podołałam.
A jeśli ktoś jeszcze chce o coś zapytać --> np. ile to jego ma kosztować? Odpowiedź jednoznaczna - tyle ile zamówi książek, przy czym na początku jest założenie, że minimum 10 każdy musi ///a za 10 to strzelam w tej chwili = jakieś 150 zł powinno wystarczyć, to zależy u jakiego wydawcy by się to wszystko robiło. Tam, gdzie drukowałam poprzednią - wystarczyło za 10 szt 100 zł
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Jędrzej Kuzyn
Użytkownik

Postów: 76
Miejscowość: Ostrzeszów
Data rejestracji: 25.01.09
Dodane dnia 21.08.2015 01:39
Z próżnego i Salomon nie naleje. Dobrze wiedzą o tym właściciele tej strony. Poezja drukowanaprzynosi straty nawet takim tuzom jak PP
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
potrzaskane zwierciadło
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 16.11.12
Dodane dnia 19.08.2015 20:55
dyskusja się urwała już dawno bo oprócz kilku osób nikt się tym nie zainteresował a mogło być dobrze moderacja zaproponowała pomoc no ale cóż czasem jak to w życiu bywa tak że nie ma z kim
a szkoda
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 18.08.2015 23:11
I dyskusja się urwała. Czy należy rozumieć, że na tak kiedyś szanowanym portalu, nie ma już ludzi, których ten temat nie interesowałby?
Ja w tym roku poprowadziłam od początku do końca wydanie antologii, w której wiersze a niektórzy prozę, zaprezentowało 17 autorów, w tym kilkoro spoza Polski. Cała praca trwała trzy miesiące, od pomysłu do otrzymania paczki z książkami i po cenie bardzo ludzkiej.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 08.06.2014 16:47
Nie ma tu szefa / szefowej! Musi zadziałać Kolegium, co kilkakrotnie akcentowałam. Kolegium, z powodów jak najbardziej oczywistych, zob. wyżej!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Jacek Madynia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Mazowsze
Data rejestracji: 02.05.10
Dodane dnia 08.06.2014 10:06
abirecka napisał/a:

...

2. Almanach nie musi być dla szerszej publiczności, wystarczy, iż zainteresują się nim jego użytkownicy. Jak w "Ogrodzie Ciszy". Tam: 28 chętnych - przede wszystkim uiszczeniem opłaty edytorskiego przedsięwzięcia - autorów; nakład około 250 egzemplarzy, bo poezja to "nisza"; każdy [z publikujących się w "Ogrodzie"] miał prawo zamieścić po 7 własnych wierszy.

...

5. Koszty w "Ogrodzie Ciszy" a 13,50 za egzemplarz. Oczywiście całe Redaktorstwo z Panem Janem Stanisławem Kiczorem na planie pierwszym, zupełnie bezinteresownie włożyło w owo przedsięwzięcie wszelką swoją inwencję.


Jeśli dobrze liczę, to wydanie 250 egzemplarzy tomika poezji przez "Ogród Ciszy" kosztowało 3375 zł, czyli przy 28 zainteresowanych przypadło po 120 zł na osobę. Rozumiem, że te 250 egzemplarzy zostało podzielone między finansujących.
Gdyby u nas udało się zebrać tylu chętnych, koszty mielibyśmy podobne. Myślę, że 120 zł za możliwość uczestniczenia w takim przedsięwzięciu, jest kwotą do przyjęcia. Może też dołoży "coś" sam portal? Zainteresowanie, jak na razie, umiarkowane. Może spróbować dotrzeć z tematem przez priv. Tutaj trzeba by było poprosić o pomoc moderację. Jednak na to jeszcze jest czas, myślę, że najpierw powinniśmy w miarę dokładnie określić koszty wydania, zasady publikacji i podziału nakładu. Dopiero wtedy jest sens wysyłać wiadomość do wszystkich.
Nie sądzę, żeby na czytaniu i kwalifikowaniu tekstów do druku polegała główna praca szefa/szefowej tego pospolitego ruszenia. Główną robotą będzie organizacja i zebranie odpowiedniej ilości chętnych.
Edytowane przez Jacek Madynia dnia 08.06.2014 10:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66809604 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005