poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: almanach twórców PP
Marek Bałachowski
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: Toruń
Data rejestracji: 22.06.12
Dodane dnia 05.06.2014 08:57
Jestem "za",; by ten pomysł doczekał się realizacji deklaruję udział w kosztach (do kwoty, powiedzmy 200,-) , poparcie dla p. abireckiej jako redagujacej oraz to, że nie bedę - co ważne! - kontestował subiektywnych siłą rzeczy ocen. Mówiąc jaśniej - tego, że np, tenże ktoś oceni wyżej nie moje utwory od mojego, w mojej ocenie "lepszego".


Marek Bałachowski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.06.2014 22:39
Swoje napisałam; od pracy się nie uchylam; jeśli projekt się nie zrealizuje, to też rozpaczać nie będę.
Robota zawsze lubi głupiego, mawiała moja śp. Ciotka. A że za mądra nie jestem, więc i "jeleń" przeze mnie do zasuwania gotowy :-D :-D :-D
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Jacek Madynia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Mazowsze
Data rejestracji: 02.05.10
Dodane dnia 04.06.2014 19:23
Nie widzę żadnych niebezpieczeństw. Problem, jak na razie, jest w braku wiary w powodzenie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.06.2014 18:09
Temat jaki jest, każdy widzi ;)

Wydanie Almanachu niesie jednak 2 niebezpieczeństwa. Bo:

a) o ile Zainteresowani będą finansowo partycypować, to i także wymagać;

b) lecz kiedy Właściciel Portalu zechce być Mecenasem, wtedy: lepiej nie myśleć i sobie nie wyobrażać!

Pan Zdzislawis nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Gdyby zapoznał się z wcześniejszymi wpisami, to oszczędziłby sobie oraz innym swoich "złotych" a w rzeczywistości "cynfoliowych" uwag na poruszony przez "potrzaskane zwierciadło", wątek.

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
potrzaskane zwierciadło
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 16.11.12
Dodane dnia 04.06.2014 12:23
temat się nie rozwija i raczej upada
były początkowe obawy że masa twórców na portalu jak to ogarnąć i w ogóle
okazało się że zainteresowało się tym ledwo kilka osób więc jak tutaj cokolwiek działać
ja w każdym razie jestem chętny do współpracy jedna szczerze wątpię żeby cokolwiek powstało
pani abirecka obiecała się zaangażować obiektywnie w ocenę tekstów
a jeśli chodzi o nieszczęścia to martw się pan o swoje
moje ciebie nie dotyczą
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 03.06.2014 19:22
Jakoś ucichło, pociemniało wokół takiego pięknego projektu almanachu. Może to już zaczyna oddziaływać fatum związane z rozbitym zwierciadłem ,które wróży 7 lat nieszczęść. Ja otrzymałem potwierdzenie od Pani abireckiej iż TWA jest i będzie zawsze. Oczywiście podpisuję się obiema rękoma pod kandydaturą. Podziwiam wiedzę i doświadczenie i talent pani redaktor. Niemniej jednak uważam, że jej fanatyczne uwielbienie dla wiersza wolnego może trwale sadzać na ławkę rezerwowych, ba nawet na aucie użytkowników piszących wiersze rymowane. Wydaje mi się, że należałoby stworzyć coś w rodzaju jury, które zatwierdzałoby wiersze do almanachu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 25.05.2014 11:11
Kupi, kupi, Panie Jacku :)
Jeśli poda mi Pan swój prywatny adres przekierowany na "priv", podeślę Panu ostatnią Antologię "Ogrodu Ciszy".
Proszę mi wierzyć, te zamieszczone w książce wiersze nabrały swoistej urody, a i mądry Wstęp Gloinnen dopełnił reszty.
Państwo: Mariola Kruszewska oraz Jan Stanisław Kiczor włożyli w tę edycję samych siebie, przy czym w "pp" dopiero nie brakuje dobrych, zaangażowanych twórców, jeśli nawet ciż - od czasu do czasu - w swoich strofach ciskają krzywiznami i jobami :-)
Dzięki temu, iż większość aktualnie publikujących się komentatorów jest cywilizowana, to także "pp" stała się bardziej przyjazna :)
A z grafomanami jest tak jak z "wieszczami": sprawiedliwie rosną obok siebie niczym z ostem macierzanka na niekoszonej łące :) pośród wszelkich kurzyśladów, rozpierzchłych dzwonków, łąkowych chabrów,, bodziszków plus im podobnych.
abirecka kupi publikację przede wszystkim z myślą o poetyckich warsztatach w wielickim CKiT-cie prowadzonych przez Pana Piotra Kiszkę - kontynuatora Ryszardo-Rodzikowych pasji, którym abirecka przypatruje się z wielce życzliwą uwagą oraz w miarę swoich skromnych możliwości - je wspiera :)
Edytowane przez abirecka dnia 25.05.2014 11:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Jacek Madynia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Mazowsze
Data rejestracji: 02.05.10
Dodane dnia 25.05.2014 10:28
Wszystko kosztuje i tak było zawsze. Jeżeli wydawca widzi, że na książce nie zarobi, to jej nie wydaje na swój koszt. Na naszej książce nie da się zarobić. Jeżeli chcemy ją wydać musimy pokryć koszty wydania. Nie może być żadnego TWA przy wyborze materiałów do almanachu. Zaproponowałem wcześniej sposób doboru wierszy do części finansowanej przez użytkowników PP. Jeżeli ktoś rezygnuje z publikacji swoich utworów może w ramach swojego udziału zaproponować wiersze innych użytkowników. Myślę, że tylko całkowita jasność finansowa i rdemokratycznyr1; wybór utworów zapobiegną jałowym i prowadzącym donikąd dyskusjom.
Taka publikacja powinna być przekrojem tego, co jest publikowane na PP. Nie sądzę, żeby udało się nam wydać ambitne dzieło i to nie z powodu braku odpowiednich autorów czy wierszy, ale dlatego, że nie będzie chętnych do finansowania. Ja osobiście nie zamierzam finansować, czegoś na co nie mam żadnego wpływu. Piszę wprost i myślę, że tak uważa wiele osób. Ambitne dzieło ma szansę wydać tylko i wyłącznie właściciel PP na swój koszt. Tylko ile osób poza abirecką to kupi.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 25.05.2014 08:57
Panie Zdzislawis, TWA występuje wszędzie, gdyż ludzie na Portalach często zawierają przyjaźnie.
Co do rzekomego braku obiektywizmu, to - chwilowo - Pan się myli. Na razie - nie wiem oraz na jak długo - zostało ukrócone bolesne szczypanie oraz dokopywanie przez kilka "zamilkniętych" albo wyrejestrowanych osób.
A jeżeli komentarzy nie ma, znaczy, iż albo nie chciano Pana dotknąć bądź Pański wiersz mało komu przemówił do serca oraz rozumu.
Edytowane przez abirecka dnia 25.05.2014 08:58
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 25.05.2014 08:48
Za panią "abirecką" wypowiedział się już Pan Jacek M. :)
Równocześnie, mimo iż swoich wierszy drukować nie będę, na początek zamawiam 5 egzemplarzy, które kupię, gdyż - jak zadeklarowałam wyżej - swoją - ewentualną, gdyż nie każdy z Uczestników musi akceptować wyżej sygnowaną "abirecką" - redakcyjną pracę potraktuję honorowo!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 25.05.2014 08:42
O wszystkim dzisiaj decydują pieniądze. Gdziekolwiek by się człowiek nie zwrócił z propozycją odpowiedź taka sama. Wydamy ale wyłącznie na własny koszt. Sądzę, że ta inicjatywa również na mamonie polegnie. Ja jestem od niedawna na tym portalu ale nietrudno mi było zauważyć, że działa tu prężnie TWA czyli Towarzystwo Wzajemnej Adoracji pewna grupa dobrze znających się osób wzajemnie się wspiera. Widać to choćby po nieobiektywnych komentarzach pisanych pod wierszami autorów z poza "towarzystwa" i odwrotnie. Ta sama sytuacja, a może i jeszcze bardziej jaskrawa wystąpi w przypadku selekcji wierszy proponowanych do tomiku. Pomysł dobry ale realizacja praktycznie niemożliwa do realizacji.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Jacek Madynia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Mazowsze
Data rejestracji: 02.05.10
Dodane dnia 25.05.2014 05:56
Popieram pomysł, będę mu kibicował i wspierał. Moje przemyślenia są następujące: w pierwszej kolejności powinniśmy zebrać autorów zainteresowanych publikacją swoich wierszy w Almanachu. Każdy z nich powinien być świadomy, że wiąże się to z pewną kwotą pieniężną. Zainteresowani autorzy sami zaproponują swoje wiersze (z tych, które były publikowane na PP), a wybrana komisja tylko je zaakceptuje lub nie. Tyle o części almanachu finansowanego z naszych składek.
Ponieważ właściciel portalu obiecuje wsparcie finansowe, proponuję, by dla przejrzystości miał swój własny, oddzielny rozdział w książce, w którym dokona wyboru utworów według własnych kryteriów w proporcji do własnego wkładu. W tej części mogą się znaleźć wiersze autorów, którzy nie mogą, lub nie chcą płacić za wydanie książki.
Powinniśmy wybrać energiczną i kompetentną osobę, która będzie naszym przedstawicielem i koordynatorem. Proponuję, aby była nią abirecka.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
potrzaskane zwierciadło
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 16.11.12
Dodane dnia 24.05.2014 18:15
no to co robimy dalej pani abirecka?
jakie następne kroki?
może założyć wątek z prośbą o wpisy osób które chciałyby uczestniczyć w projekcie?
i trzeba by ustalić po ile tekstów maksymalnie można podsyłać
proszę niech ktoś jeszcze dorzuci swoje trzy grosze

trzeba by również ustalić kto oprócz pani abireckiej będzie kwalifikował wiersze do druku?
może by trzeba wybrać wspólnie jakieś jury?
będzie pewnie wiele nieporozumień ale to normalne
i teraz zasadnicze pytanie udział w projekcie bierze każdy kto się zgłosi? czy ma być przeprowadzona selekcja?
proszę wybaczyć być może banalne pytania ale to mój 1 raz w takiej roli
Edytowane przez potrzaskane zwierciadło dnia 24.05.2014 18:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 23.05.2014 23:14
Podtrzymuję chęć czytania i komentowania nadsyłanych tekstów :) Oczywiście nie tylko ja "kwalifikowałabym je" do druku; tu byłyby potrzebne konsultacje, a w razie rozbieżności prezentowanych opinii, głosowanie :)
Acha, proponowałabym też, aby redaktorzy w tym konkretnym przypadku byli li tylko redaktorami, nie autorami, wówczas uniknie się posądzenia ich o stronniczość.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 23.05.2014 22:42
-:)))))

już się bałem jacku że będę musiał tłumaczyć ci zawiłości tego regulaminu ale szczęśliwie szp m4 mnie uprzedził a jak masz jeszcze wątpliwości patrz punkt ostatni regulaminu
pozdrawiam -:)))


autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 23.05.2014 22:27
Szanowni Państwo,

poinformowałem właściciela Serwisu Poezja-Polska o zasygnalizowanej w tym wątku inicjatywie. Nie jest on jej przeciwny. Wyraża wstępnie zainteresowanie takim projektem. Administracja PP proponuje abyście Państwo zawiązali komitet organizacyjny i po ukonstytuowaniu go przedstawili konkretny plan realizacji tego pomysłu. Pan Leszek Kolczyński nie wyklucza wsparcia (w tym finansowego) ze strony administracji PP. Wydanie almanachu jest możliwe tylko pod firmą Serwisu PP. Serwis nasz ma uprawnienia wydawcy i dysponuje numerami ISBN. Nieodzownym warunkiem realizacji wydania tomiku-almanachu użytkowników PP jest rzetelna i pozbawiona wszelkiej stronniczości praca wyłonionych przez Wasz komitet organizacyjny redaktorów. Aby pomysł Pana o nicku potrzaskane zwierciadło był możliwy do wykonania, konieczne jest uzyskanie pełnej zgody na taką publikację - na warunkach wynegocjowanych z administracją PP - wszystkich tych użytkowników, których utwory miałyby zostać w almanachu opublikowane. Bowiem takie inicjatywy pojawiały się już w przeszłości i ich realizacja okazywała się w praktyce niemożliwa głównie z powodu nieporozumień na tle interpretacji praw autorskich.

Czekamy na Wasze kolejne wypowiedzi w tym wątku oraz na wizje, pomysły i pytania a przede wszystkim na zorganizowanie się przez Was. Wyłonienie grupy przedstawicieli wszystkich tych użytkowników, którzy zainteresowani są omawianą tu inicjatywą. Wtedy możliwe staną się konkretne negocjacje z administracją PP mające pełne szanse doprowadzić do realnego sukcesu zaprezentowanego tu pomysłu.

Pozdrawiam wszystkich.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Jacek Madynia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Mazowsze
Data rejestracji: 02.05.10
Dodane dnia 23.05.2014 20:51
Będę Ci wdzięczny, Aleks, gdy podasz punkt regulaminu PP mówiący o tym, że nie mogę dysponować w dowolny sposób moimi "dziełami" zamieszczonymi na tym portalu. Ja takiego punktu nie znalazłem. Według mnie, takiego zakazu nie ma.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 23.05.2014 14:14
1. Administracja, z tego co obserwuję, na różne propozycje jest otwarta, więc dlaczego nie wystartować z Almanachem?

2. Almanach nie musi być dla szerszej publiczności, wystarczy, iż zainteresują się nim jego użytkownicy. Jak w "Ogrodzie Ciszy". Tam: 28 chętnych - przede wszystkim uiszczeniem opłaty edytorskiego przedsięwzięcia - autorów; nakład około 250 egzemplarzy, bo poezja to "nisza"; każdy [z publikujących się w "Ogrodzie"] miał prawo zamieścić po 7 własnych wierszy.

3. Nie wiem dlaczego "pp" akurat "dołuje"? Czyżby przez to, że na razie mało kto kogoś dołuje, aby dołować na zasadzie szukania dziury w obwarzanku?

4. Bardzo chętnie podejmę się przeczytania oraz skomentowania nadsyłanych do Almanachu wierszy, tym bardziej że sama nie zamierzam się w nim publikować, w związku z czym nie zostanę posądzoną o stronniczość.

5. Koszty w "Ogrodzie Ciszy" a 13,50 za egzemplarz. Oczywiście całe Redaktorstwo z Panem Janem Stanisławem Kiczorem na planie pierwszym, zupełnie bezinteresownie włożyło w owo przedsięwzięcie wszelką swoją inwencję.
Edytowane przez abirecka dnia 23.05.2014 16:17
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 23.05.2014 13:35
-:))))
nie absolutnie pomysł nie upada
ale zgodnie z regulaminem portal jest czasowym właścicielem publikowanych tu wierszy i on może je przetwarzać na chwałę portalu czy też w innym celu
więc nawet przez grzeczność trzeba pytać ich a nie wyprzedzać fakty
dopóki się administrator czy moderator nie ustosunkuje do tej propozycji w ramach kompetencji udzielonych im przez właściciela nie ma co m pompować kół
nie wyobrażasz sobie chyba takiej sytuacji że wszyscy wystąpią do moderacji z wypowiedzeniem licencji (a i tak trzeba rok czekać) ale zróbcie tak będę miał portal dla siebie zawsze mi o to chodziło -:))))


autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
potrzaskane zwierciadło
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 16.11.12
Dodane dnia 23.05.2014 13:22
czyli pomysł upada jak ten cały portal powoli
skąd wiesz aleks że administrator nie jest zainteresowany wydaniem takiej publikacji?
skąd u ciebie tak wielki pesymizm?
pomyślalem że to dobry temat ale zbiłeś mnie trochę swoim pesymizmem z tropu
no cóż zdawałem sobie sprawę że to trudne technicznie będzie ale miałem nadzieję że może administrator choć w jakimś tam stopniu się do tego projektu ustosunkuję
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66809862 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005