poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 13.10.2009 11:00
Robert ujął doskonale sprawę. Od siebie dodam, żeby nie powtarzać się cały czas ( a już chyba było tak, że ogromnie dużo na ten temat
mówiłam, więc znowu mogę jak Magda dostać "po piórach") - otóż, co innego jest potrzeba pisania, a co innego, kompletnie co innego, rzetelna praca nad słowem. Stworzenie własnego, niepowtarzalnego stylu przede wszystkim, ale niekiedy czy to przyniesie szczescie i można "utrafić w czas", w to, czego oczekują Czytelnicy, nie jest takie proste...I jesli nadal pisze się, bo tak jak w moim przypadku, dla przykładu, zajmuje mnie bardzo dużo tematów, to jesli mam sygnały od "znających się na rzeczy", że jest ok, nie przestaję, ale też nie siedzę jak "kwoka na laurach", szukam, ciężko pracuję, co nie znaczy, że "wypacam" wiersze....Słowem, chcę absolutnie zaprotestować, jakoby "zbieranie muchomorów" było moją radoscią i
nikt mnie nie przekona, że bardzo dobry wiersz, to wiersz, jak twierdzą niektórzy, zwłaszcza zaczynający pisać, "prosto spod serca", bo uważam takie atrybuty za szantaż emocjonalny, który mnie zawsze
odrzucał od tekstów - tak "dziwnie" się składa, że w wielu, naprawdę
zbyt wielu przypadkach , na obronę "muchomorów" pozostaje to jedynym argumentem, a nawet "ostatnią deską ratunku" , dla tekstów miałkich, odtwórczych, niedopracowanych, bez konceptu, bez bigla, bez wprawnego pióra itp..
Zatem "mówienie o wenie", w takim kontekscie uważam za pomyłkę i w ogóle, jak smiem twierdzić, zasłanianie się "weną", w przypadku przedstawiania innym swoich "wywenowanych" jedynie, a nie przemyslanych "tworków" , jest dla mnie totalną pomyłką.
Czego oczekuję od poezji? Oczekuję inspiracji, nowego, swieżego wyrażania tego, co już wiem, znam, albo własnie sę dowiaduję, również o swiecie, o ludziach...Czego oczekuję od weny? Oczekuję , że da się
oswoić, ujarzmić. Słowem, nie wystrychnie mnie na dudka
i na miły Bóg nie każe mi być grafomanką! Nigdy nie będzie mną manipulować, bo to ja , poetka , rozdaję karty....

)))
Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Piotrek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 13
Miejscowość: wieś na Kaszubach
Data rejestracji: 11.10.09
Dodane dnia 12.10.2009 18:26
Robert Furs napisał/a:
... Najpierw trzeba wiedzieć co się chcę przekazać, potem potrzebny jest pomysł jak to napisać, by było w miarę ciekawie i oryginalnie.
O właśnie - pisanie jest po to, że chcę cos innym powiedzieć, przekazać, zwrócić może ich uwagę na coś na co do tej pory nie patrzyli.
Robert Furs napisał/a:Dla mnie pisanie to żmudna i niełatwa praca, ale dająca sporo satysfakcji.
A jeśli satysfakcji to i przyjemności. Mnie cieszy, gdy ktoś czytając to co napisałem powie: "Wiesz, nigdy tak tego nie widziałem, to piękne spojrzenie."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 12.10.2009 17:43
PISZĘ BO MUSZĘ!!! - to typowe dla grafomana - PISZĘ BO MAM COŚ CIEKAWEGO I WARTOSCIOWEGO DO PRZEKAZANIA. Niestety większość młodych poetów najpierw pisze, a potem się zastanawia o czym to jest. Najpierw trzeba wiedzieć co się chcę przekazać, potem potrzebny jest pomysł jak to napisać, by było w miarę ciekawie i oryginalnie. Dla mnie pisanie to żmudna i niełatwa praca, ale dająca sporo satysfakcji.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
elcik
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2
Miejscowość: gliwice
Data rejestracji: 11.10.09
Dodane dnia 12.10.2009 17:18
poetką nie jestem a natchnienie przychodzi samo coś zobaczysz jakąś część ciebie cos poruszy i bierzesz pióro w ręka i przelewasz to na papier ja pisze sercem i czesto jest to do niczego ale przynosi mi to ulgę....ja po prostu...PISZĘ BO MUSZĘ!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Piotrek
KASIA11
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: WŁOCŁAWEK
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 12.10.2009 14:41
Witaj z nami -poetami ...
Ja mogę Cię zachęcić do pisania , ale będziesz pisał tylko wtedy , gdy Ty sam będziesz chciał ( nic ciekawego na siłę się nie stworzy)
Ta wielka potrzeba pisania to jest właśnie natchnienie , pojmowane pod różnymi postaciami ; impulsu, wzruszenia , zafascynowania jakąś sytuacją w naszej codzienności .
To także wrażliwość na piękno , krzywdę ,
bunt , pasja, wiedza talent i jeszcze dużo możnaby prawić
uwzględniając oczywiście pracę taką wciąż od nowa z z wielbieniem słowa


Ja dawno temu pisałam pamiętnik , czytałam wiersze poetów zawsze z przyjemnością . Sama nie próbowałam nic pisać , bo myślałam , że nie potrafię .
Wiesz, kiedy zaczęłam pisać wiersze ?
Po wielu latach .
Wtedy , gdy zaobserwowałam u siebie to ,
że jak z kimś rozmawiam , to słowa wypowiadają mi się rymami tak ... bez mojego celowego zamierzenia , a w głowie myśli układają się w porządku - takim lirycznym

No i piszę do dziś : raz dobrze , raz źle , ale do przodu usprawniając swój warsztat poetycki .
Ps.
Jesli ogień krytyki w internecie Cię nie spali ... to pisz dalej !


Powodzenia !
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 12.10.2009 08:17
mala55 - ma Pani problem z dyskusją, zamiast argumentów sięga Pani do uwag personalnych, wydaje się Pani, że Pani coś wie - ok zostawiam Panią z tą "wiedzą" w takim razie :) miłego dnia życzę
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Piotrek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 13
Miejscowość: wieś na Kaszubach
Data rejestracji: 11.10.09
Dodane dnia 12.10.2009 04:19
A ja nie wiem co to jest... Bo dopiero zaczynam pisać... Po prostu coś mnie poruszy, na coś popatrzę i czasem z tego powstaje jakiś ciąg słów, skojarzeń i ja to nazywam "wiersz" i zapisuję.
czy w tej minucie gdy serce moje
stanęło w swoim spiesznym biegu
chciałeś mi Panie coś powiedzieć
przed czymś ostrzec
pokazać cień drugiego brzegu
nie wiem nie pojąłem wszystkich
twych przestróg i nauk Panie
kiedy mnie wiodłeś niebyłego
w to moje małe zmartwychwstanie
przepraszam że zawiodłem
i nadal człek jest ze mnie słaby
nadal tę skłonność mam do grzechu
i ślinię się do młodej baby
lecz jedno zalicz sobie Panie
na plus zdarzenie małe
bo uśmierciłeś we mnie małpę
wskrzesiłeś zaś poetę
by pisał na Twą chwałę
Czasem uda się coś zrymować a czasem nie a czasem coś mi się zrymuje a ja czytam i nie jest to dobry rym i go usuwam. Czy jestem poetą? Tak, jestem. Tylko jeszcze nie wiem czy dobrym, na razie chyba szarlatan słów po prostu. Więc nie bierzcie sobie do serca tego co tu napisałem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
mala55
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 04.10.09
Dodane dnia 12.10.2009 00:53
dobre?.. a jak smakują?... jak lody?.... czy jak pomarańcze?....

ej!... kobieto zaprzeczasz samej sobie..... doczytałam kilka dobrych tekstów ... o tym i owym jak pisać itp.... tutaj mości pani dobrodziejko na PP...cała byłaś "w skowronkach" ... proszę zejść ze mnie i zdjąć skrzydełka mistrza... bo takowym nie widzę Ciebie mimo iż drukujesz ...to że tak jest każdy może jeśli zechce... za trochę gotówki co wcale nie czyni mistrzem a zaledwie rzemieślnikiem.....żegnam... ;-}

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 11.10.2009 14:08
mala55 - Pani najwyraźniej nie pojmuje o czym mowa, ja tu nie mam nic do rzeczy, mówię tylko, że chcę czytać dobre wiersze, ale oczywiście skoro Pani znajduje przyjemność w obcowaniu z "pięknem grafomanii" to życzę jeszcze więcej przyjemności :)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
mala55
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 04.10.09
Dodane dnia 10.10.2009 18:26
muchomory ... też grzyby... i warte są choćby podziwiania.....małe też piękne idąc proszę nie deptać ...
jej!... umilknę według zasady że perły nie rzuca się i tak dalej.... pozwól więc kobieto małym być małym a sama bądź wielka skoro tego chcesz..;-}
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 10.10.2009 11:07
mala55 - wie Pani, jak idę na grzyby, to nie po to, by muchomory zbierać.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
mala55
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 04.10.09
Dodane dnia 09.10.2009 21:54
Pani magda gałkowska... proszę siebie posłuchać.. grafomania jest jeśli widzimy tylko prawdziwki... inne są zbyt małe aby je zauważyć..;-} ot co
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 09.10.2009 10:13
Ot tak: przeżyłem jesień durną i chmurną...:)


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 09.10.2009 10:08
Mnie natchnienie już dawno nie bierze. Jako gówniarz miałem ciągle natchnienia, westchnienia itp. itd. i pisałem mdłości i grafomaństwa. Oczywiście, do płci niewieściej. Może to głupie, ale łapię za długopis kiedy mam jakieś skojarzenia. Np. oglądając film "Osada" miałem skojarzenia z pewnymi pierwiastkami rzeczywistości. I tak popełniłem kolejne wierszydło - straszydło...:)


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 09.10.2009 09:47
i dodajmy Christos - opędza się od weny, co mu bardzo dobrze robi ;)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 08.10.2009 23:06
Ojej, jak mi miło Beato :)
Proszę powiedzieć temu człowiekowi, że to nikt nadzwyczajny, "jakiś nikt (człowiek otulony płaszczem)"*, który stara się ubrać w słowa obrazy i widzenia, i podziękować mu grzecznie w moim imieniu, jeśli mogę o to poprosić.


*J. Brodski - Laguna / Tłum K. Krzyżewska



All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 08.10.2009 09:53
Christos Kargas napisał/a:
Mnie natchnienie dopada coraz częściej i dopóki bije dopóty nie wybije z głowy pisanie wierszy. Unikam jak cholerę i ciągle myję ręce, ale nie zawsze udaje mi się je uniknąć... :(


-unikaj go/takiego natchnienia/, jeśli możesz; ostatnio ktoś mnie zapytał - kim jest ten człowiek-
Christos Kargas, pisze takie świetne wiersze i komentarze/?/


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 08.10.2009 09:16
jakby więcej ludzi odpuszczało, kiedy nie daje się do końca uchwycić, to może mnie byłoby tej grafomanii.
Pani mala55 - proszę posłuchać Wojtka, dobrze prawi.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 08.10.2009 01:53
Mnie również nie napada, niestety.
Czasem coś ciekawego chodzi po głowie w postaci niewerbalnej. I pojawia się chęć, żeby to przełożyć na słowa, spróbować choć musnąć. Zazwyczaj odpuszczam, bo nie udaje się niczego uchwycić.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 07.10.2009 21:13
kasiooola napisał/a:
A więc co powiecie o natchnieniu?Gdzie najczęściej was ''napada''?Co o nim sądzicie,czy w ogóle jest potrzebne?


Nie wiem co powiedzieć o natchnieniu, bo raczej nie czuję, żeby mnie "napadało", a może bez przerwy chodzę natchniona? Raczej wiosną grypa mnie "dopada" i często jesienią. A piszę, kiedy znajduję temat godny wiersza i często zaczynam nad nim długą i mozolną pracę. Czasem udaje mi się coś napisać "od ręki", ale nie wiem, czy to sprawa natchnienia.


wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66813575 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005