poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 5 z 5 << < 2 3 4 5
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
mala55
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 04.10.09
Dodane dnia 07.10.2009 15:47
.. jak tylko otworzysz drzwi.. wierz mi;-} .. jeden gest i słoneczniej będzie w twoim sercu.. bo poezja to wrażliwość to.... EMPATIA... a jej odbiciem są wiersze na przykład....pozdrawiam ... znój.. praca... ależ to przyjemność .. sama przyjemność.. jak będzie znojem!!!!.. to skończę pisać ;-}
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 07.10.2009 14:56
Mnie natchnienie dopada coraz częściej i dopóki bije dopóty nie wybije z głowy pisanie wierszy. Unikam jak cholerę i ciągle myję ręce, ale nie zawsze udaje mi się je uniknąć... :(



All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 07.10.2009 14:22
maksencjusz- czytaj uważnie moje poprzednie dwie wypowiedzi, napisałam dokładnie o co mi chodzi, nie będę się powtarzać

kasia11 - szczerze? nie wiem co to jest wena, albo natchnienie, ja czerpię z moich doświadczeń i wiedzy właśnie filtrując je przez własną wrażliwość, tak powstają moje wiersze. mam wrażenie, że poeci postrzegają wenę jako jakiś byt prosto z nieba, coś w rodzaju sfruwającej gołębicy, jeżeli przez to czujecie się bardziej "poetyczni" - spoko, nie mam nic przeciw :) tyle, że mnie to po prostu śmieszy.
Pisanie to ciężka praca, często przekraczanie samego siebie, podróże poza granice języka, często bolesne doświadczanie samego siebie.
Tak ja to widzę.
Pozdrawiam.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
KASIA11
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: WŁOCŁAWEK
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 07.10.2009 12:03
WITAJ Magdo !
Oczywiście masz rację - talent , wiedza , ogromna praca i potrzeba przede wszystkim .
No i właśnie ta potrzeba tak wielka , wzniosła ,to jest to coś , co nas gna w świat poezji .Może ta gorąca potrzeba to jest natchnienie , nie zastanawiałaś się nad tym ...?
Mnie się wydaje ,że poeta nie powinien mówić , że nie ma natchnienia , bo ta wena twórcza go trochę wyróżnia i wtedy nie jest on tuzinkowy , potoczny a mówiąc delikatnie - " pozytywnie zakręcony "
a jego wiersze to dar , tak jak, mala pisze są prawdziwymi perełkami kultury.

Wierzę , że kiedyś przyjdzie taka chwila , która Ciebie samą zaskoczy.
Tylko ją przyjmij z otwartymi ramionami ! A może trzeba jeszcze na nią trochę poczekać ... to czekaj cierpliwie poetko i się doczekasz .

Ja mówiłam kiedyś podobnie , że to bzdura nic takiego nie ma ...
aż pewnego dnia , kiedy byłam tak smutna , jak nikt na świecie wena się pojawiła ( może z bólu się zrodziła ) jako( tak jak wspomniałam )zlepek kilku wyrazów , metafor ,porównań , których nie potrafiłabym chyba wymyśleć w ten sposób .No i zaczęłam pisać . Też myślałam , że to nic nie warte takie tam "dyrdymały ", ale aby się przekonać wysłałam do regionalnej prasy . Kiedy wydrukowali te i inne moje wiersze ...
wtedy zrozumiałam ,że to jest chyba takie nasze przeznaczenie ,by pisać i pisać coraz więcej ..

Zyczę Ci szczerze weny !
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
maksencjusz
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 07.05.09
Dodane dnia 07.10.2009 11:57
Jak dla mnie to dość osobliwy pogląd, że wiedza jest najważniejsza. Czy to znaczy, że wybitny chirurg lub konstruktor, a może podróżnik, który z reguły ma wiele doświadczeń, jest z założenia predestynowany do tego by być poetą? Bardziej liczy się mądrość i refleksyjna natura, ale to wszystko za mało bo można umieć myśleć i pisać mądrze, tylko niekoniecznie od razu wierszem. Kwestionowałbym znaczenie wiedzy również i z tego powodu, że w poezji, odwrotnie niż w nauce, nie każdą tezę należy udowodnić. Można poprzestać na hipotezie. Lepiej zadawać mądre pytania niż udzielać głupich odpowiedzi, zgodnie z dewizą - "wiem, że nic nie wiem".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 07.10.2009 10:53
jaki uniwerek? mówię o WIEDZY, czyli o doświadczeniach, bez tego można jedynie pisać o dupie maryny, rozumiem, że wrażliwy jest tylko ten, kto ma wenę? jak dla mnie bzdura totalna, ale oczywiście każdy myśli inaczej.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
mala55
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 04.10.09
Dodane dnia 07.10.2009 03:47
jeśli tak?.. to byłoby jakoś dziwnie encyklopedycznie... uniwerek sposobów pisania!!!!.. człowiek wrażliwy i w pewien sposób nadwrażliwy empatyczny... skonstruowany jest tak że pisze o tym co jest życiem dlatego że jak dzban pełen jest słów i ........pisze i pisze.. w natchnieniu powstają prawdziwe perełki..;-}
... a praca?... się rozumie,bez pracy nic nie jest dobre..;-}
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 06.10.2009 10:49
nie istnieje coś takiego jak natchnienie
talent, wiedza, ogromna praca i potrzeba pisania - to wszystko
msz
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
maksencjusz
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 07.05.09
Dodane dnia 06.10.2009 10:43
Mnie natchnienie napada rzadko, a ostatnio prawie wcale. Większość swoich wierszy napisałem w krótkim okresie czasu, w stanie, który uciekając się do języka fizyki, nazywam na swój własny użytek "stanem wzbudzenia". Czasami natchnienia jest za mało na cały wiersz. Starcza go tylko na początek albo na samą puentę, leżą więc również w mojej "szufladzie" takie niedokończone wiersze. Czasami przychodzi mi do głowy odkrywcza myśl, ale nie umiem zebrać słów odpowiednich do tego, aby ją opisać.
Chyba nie jestem poetą.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
KASIA11
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: WŁOCŁAWEK
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 05.10.2009 12:19
Wena przychodzi do mnie przeważnie nocą , ale nie wieczorem , gdy jestem zmęczona , tylko tak w środku nocy zaskakuje mnie taki zlepek słów , które są już gotowe ...
Rano już ich nie pamiętam i w ciągu dnia również .
To się zdarza czasami i nie wiem od czego to zależy .
Teraz na nocnej szafce kładę sobie zeszyt i długopis.
Potem patrzę na te naskrobane w półśnie wyrazy i próbuję je odczytywać . Jeśli są interesujące to potem je rozwijam , myślę nad dalszą częścią i ... porządkuję , czytając po kilka razy, o każdej porze dnia ( nie nocy ) i powstaje wiersz .
Często coś się wydarzy w ciągu dnia , co mnie poruszy dogłębnie .
Wtedy zastanawiam się nad tym , próbuję rozumieć i chciałabym te moje rozważania przelać na papier i wtedy też powstaje wiersz .
Nigdy natomiast się nie zmuszam do pisania , jeśli nie mam na to ochoty , To " coś " musi do mnie przyjść i wtedy z przyjemnością piszę .
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 04.10.2009 20:13
Najczęściej dopada mnie we śnie, nie mogę sięgnąć po gęsie pióro bo babcia nie oskubała wcześniej gęsi, próbuję pisać krwawiącym nosem po ścianie ale ściana odsuwa się. Rano, w oczach mam piasek po zasuszonym inkauście ale czerpany papier porywa sroka i skrzeczy że
wyscieli nim gniazdo. Tak jest z moja weną (natchnieniem)
JBZ.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 04.10.2009 19:02
I taka ilość przechodzi automatycznie w jakość?
A jak już "napada" to pewnie jest taki jakiś wewnętrzny przymus, żeby gdzieś wkleić?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
mala55
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 04.10.09
Dodane dnia 04.10.2009 18:46
nie mam takiego zmartwienia... siadam i piszę... czasem na zamówienie.. limeryki zaś jako riposty ... na forach... jeśli "dopada mnie"... to nic nie jest w stanie przeszkodzić.. lawa wersów płynie i płynie...ćwiczę pisanie tu i ówdzie .. bywam na różnych wątkach... mam swoje blogi... tematyczne ... praca i jeszcze raz praca... uszlachetnia to co zostaje na kartce...;-} ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
a la bracka
Użytkownik

Postów: 23
Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 27.04.07
Dodane dnia 06.07.2009 20:55
Barbara:
zjadłam "o" w poezji i wyszła pezja.


Słowa to tylko kotwica
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 06.07.2009 11:21
a la bracka napisał/a:
przed snem...słowa, sensy same wysypują się z mojej głowy...ale często jestem zbyt senna żeby sięgnąć po ołówek...zawsze się zresztą łudzę, że zapamiętam do rana...a rano...nie ma już śladu po pezji:)


Co to jest pezja?!


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
a la bracka
Użytkownik

Postów: 23
Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 27.04.07
Dodane dnia 06.07.2009 10:38
przed snem...słowa, sensy same wysypują się z mojej głowy...ale często jestem zbyt senna żeby sięgnąć po ołówek...zawsze się zresztą łudzę, że zapamiętam do rana...a rano...nie ma już śladu po pezji:)


Słowa to tylko kotwica
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co powiecie o natchnieniu?
konto usunięte 36
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 113
Miejscowość: Tomek
Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 03.07.2009 21:45
Daj dobry przykład i skrobnij coś od siebie na ten temat ;)


Moja twórczość jest fikcją literacką.
http://maks-pain.liternet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Co powiecie o natchnieniu?
kasiooola
Użytkownik

Postów: 5
Miejscowość: Racibórz
Data rejestracji: 15.06.09
Dodane dnia 03.07.2009 19:14
A więc co powiecie o natchnieniu?Gdzie najczęściej was ''napada''?Co o nim sądzicie,czy w ogóle jest potrzebne?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 5 << < 2 3 4 5
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66804556 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005