poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPoniedziałek, 17.06.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
slam?
Chimeryki 2
Poezja dla dzieci
"Na początku było sł...
FRASZKI
Chimeryków c.d.
Limeryki
,, limeryki"
Co to jest poezja?
playlista- niezapomn...
Ostatnio dodane Wiersze
wyścig
Rekapitulacja
Drapki
Tak ciepło i Chwytliwy
dokąd
Tam-tam
Paprocie
Niektóre pseudomisty...
Frasobliwy
Ciemność
Wiersz - tytuł: depresant
ty też to czujesz
idzie kolejny koniec świata
doberman zrywa się z łańcucha
jak koliber nie dotyka ziemi
jesteśmy nomadami
pustynia broczy bezgłośnie
dziewczynka tańczy na plaży
choć odpływ zostawił martwe ryby
pamiątkę pierwszej komunii
zbyt stara by płakać
zbyt młoda by krwawić
czasy inne tak samo

wiem
banał zaciska pętlę
następna ostateczność
Dodane przez Jacom Jacam dnia 25.05.2024 23:12 ˇ 12 Komentarzy · 260 Czytań · Drukuj
Komentarze
silva dnia 26.05.2024 11:07
Mocny przekaz, ale nie przykaz... Z tym dobermanem zbyt wielka hiperbola, ale reszta do mnie trafia (w punkt), tylko co dalej? Róbmy swoje aż i inni bardzo liczni dołączą... Pozdrawiam.
silva dnia 26.05.2024 11:09
Aha - i pamiętajmy o ogrodach... mamy ogródek przyblokowy, dwie beczki na deszczówkę, sąsiedzi się włączają, jest coraz piękniej! Pozdrawiam wszystkich.
Ragna dnia 26.05.2024 20:23
.. ..wiersz, przepraszam : zupełnie martwy😔.
(Smutno, bo zawsze Ludziom życzę dobrze, nawet Oponentom).
Rzecz się dzieje niesłychana, obserwuję depresyjne (? piszę, bo tak wspomniano w tekście ) Sartrowskie wyobcowanie, tak; ludzie się przypatrują sobie w pustych pokojach, w lustrach, zmierzchach i.. ..piszą martwe ( nawet jeśli poprawne ) - wiersze , CO się dzieje ?

To ważne pytanie o kondycję niektórych publikujących; jeśli wiersze mają mieć działanie terapeutyczne, antydepresanckie, to oczywiście portal jest dla Wszystkich, KAŹDY jest szanowany, niemniej.. ..warto czasami też uwzględnić czytających, liczyć się choć trochę z ich wrażliwością. Wałkowanie dołujących tekstów, działa deprymująco ( Userka IZA zwróciła kiedyś na to uwagę innej userce) , ale, nie wykluczam, że może to być też kwestia wieku, odpływu witalności, a ta, faktycznie ( jak pisze kaem) - prędzej , czy później, jest nieuchronna dla wszystkich, pozdr.
marzenna52 dnia 27.05.2024 06:12
Oddycham cudzą potrzebą. Cudze pragnienie nie boli. Czasem zmusza do myślenia że lubię ten wstyd, co się mężczyźnie zabrania przyznać, że czuje moc pożądania, zwalcza go gdy szuka zaspokojenia, lęka się słów, wyczerpany wybiega skrzydłami w nieskończone przestrzenie nieziemskiego świata. Moje słowa i słowa honorowanego członka Polskiej Akademii Literatury. Chory psychicznie, niewidomy Kazimierz Przerwa Tetmajer.
Wojaczek i jego wiersz - Mit rodzinny, wiersz o kiełbasie. Herbert zmagał się z depresją przez długie lata. Cierpiał na psychozę maniakalno - depresyjną. Tuwim cierpiał na agrofobię. Virginia Woolf, Sylvia Plath. Poetycki szpital psychiatryczny.

Otóż powyżej mamy zupełnie MARTWY WIERSZ. Ragna jak ja uwielbiam Twoje spostrzeżenia, Twoją płytkość pojmowania pewnych zależności. Interpretacje na poziomie... podaruję sobie. Bo nie interesuje mnie Twój komentarz. Jest jak zawsze tragiczny. :)))

Spotkałam kiedyś Marka Wawrzkiewicza. Przyjemna rozmowa o poezji i o poetach. Wspominał znakomitego poetę, no nie pamiętam nazwiska. Wspominał jego twórczość ale też alkoholizm. Ciekawe jaką kondycję ma alkoholik? Jak trzeźwy tp może napisze coś ciekawego.

Ja tutaj nikogo nie bronię. Tetmajer wyżywał się seksualnie w wierszach. Jego wola i jego penis, który unikał kobiet.


Co się dzieje?? Pyta załamana czytelniczka Ragna. Odpowiada sama sobie, ponieważ zna wszystkie odpowiedzi. :)) Odpływ witalnośći :))))


Ja chyba zajrzę do pani wierszy i sprawdzę ileż to witalności i porywu i innych cennych wartości potrafi PANI przekazać.warto czasami też uwzględnić czytających, liczyć się choć trochę z ich wrażliwością.

A na ten aspekt zwrócę szczególną uwagę. :))))
marzenna52 dnia 27.05.2024 07:03
refleksja

on ma schizofrenię ale śmiejemy się razem
nie dotykamy wrażliwych słów
psują głowę

przeklinamy to takie inteligentne
przeczytać Ciało wiersza

- kurwa

połknij tę piękną powlekaną tabletkę
a staniesz się jeszcze bardziej rzeczywisty


To moja refleksja po wierszach znakomitego i żyjącego poety. Eugeniusz Tkaczyszyn Dycki. Nie powinnam źle wypowiadać się o zmarłych. Nie wypada w naszej kulturze. Nagroda Nike. Dostał dużo kasy. Aż mnie ciarki brały jak zobaczyłam kwotę. :))

Poetycki świat Eugeniusza zbudowany jest na obsesyjnych powtórzeniach i inkantacjach krążących wokół śmierci. obejmuje szereg semantycznie nacechowanych miejsc związanych z mową o ludzkiej skończoności i ułomnośći.Oczywiście, że to nie moje spostrzeżenia. Dycki i jego autobiograficzne powikłania chorobowe, mające wpływ na poezję schizofreniczną mówiącego podmiotu.

Wydaje mi się, że w jakiś sposób kontroluje swoje emocje i choroby. Potrafi napisać dobry wiersz, ważny ze względu na postawienie znaku równości pomiędzy chorobą, nieczystością.


książki mojej nie czytaj
jeżeli chcesz zapomnieć o sobie
oddaj się raczej rozpuście
niż wdychaniu wierszu bardzo smrodliwych

po co ci moja książka kiedy masz
właściwie wszystko śmierć i choroby
zamknij się co rychlej i nie wdawaj
ze mną w dyskurs o potrzebie słowa
A wiersz powyżej autora Jacom Jacam jest piękny. Przyznam, że zawsze jak czytam jego wiersze dostaję szoku. Przeklinam i przepraszam. Później wracam i czytam ponownie. Już nie rzucam kurwami, tylko myślę. Czasem tak mocno trzepną mnie jego słowa, że zbiera mnie na wymioty dosłownie. I znów czekam. Podobnie mam w życiu. Myślę, że nie jestem całkiem normalna. Ostatnia moja wizyta u psychiatry skończyła się wręczeniem skierowania do szpitala. Nie poszłam. Czy poeta, który bluźni i porównuje poetę do Boga w mikro skali ale jednak do Boga, do stworzenia świata, jest normalny? Być może się myli, bo to ludzka rzecz. Chociaż tak czy siak, ulepiony został na podobieństwo. Robert Furs. Poeta który oczekuje na prawdziwe S Ł O W O.


doberman zrywa się z łańcucha
jak koliber nie dotyka ziemi


to jest piękne
Ragna dnia 27.05.2024 08:29
.. ..o, a już się zastanawiałam, gdzie się podziała portalowa / kobieta rubensowska/ , wylewająca swoje rozchwiane przemyślenia (?) w rozrośniętych komentarzach .. ..i jest! Ha, ha!

Gdybym znalazła choć odrobinę zwykłej, logicznej zborności w Pani wywodach ( szeroko rozlewanych, chyba z nadmiaru czasu i .. ..potrzeb ?), chętnie przystąpiłabym do dyskusji; jednak meandry przez jakie Pani płynie, w samotności podkreślę, sprawiają, że chętniej przyglądam się im ze stabilnego brzegu, względnie mogę pomachać😉.

Choroby psychiczne twórców nie są niczym nowym, nie dziwią, wspominki z kim i kiedy Pani rozmawiała, polecam wpisać do sztambuszka ;natomiast analizy - najbardziej potrzebne są samym analitykom, bo prawdziwa sztuka broni się sama i O TO w niej chodzi, by rezonowała, lub nie; pobudzała pewne struny, bądź pozostawała obojętną a i tutaj linia bywa duuuużo bardziej prosta, niż ta, powodująca Pani cierpienia - jest życie, lub go nie ma, jest talent lub śmierć.

Dreszcze, k.. ..wy, którymi Pani szasta w swoich / poszukiwaniach/ sztuki( ?;))) - są zwykłą osobistą przypadłością, (_ _ _) , a nie zamęczać ludzi na portalu poetyckim , bo kogo to ma obchodzić ?????!

Dlaczego Pani w ogóle atakuje za mój osobisty gust ?

Tłuste druki, inwektywy, są mocno niepokojące o (_ __), nie będę żywić urazy, wobec nieracjonalnych, nadeemocjonalnych wylewów jaźni😳.

Jest jednak granica, do której zalecam powrócić - tą granicą jest respekt dla drugiego człowieka, jego odrębnej opinii, niezależności komentarzy pod tekstem, osobistych postrzegań i tego żądam względem mojej Osoby.

Proszę też przestać NIESMACZYĆ ,bo inaczej się tego nie da nazwać.
marzenna52 dnia 27.05.2024 08:44
Mogę robić co chce. Podobnie jak pani. Wielokrotnie zauważyłam że nie przejmuje się pani niczym. Wypowiada słowa pisze komentarze i uważa pani, że nikt nie ma prawa rozliczyć pani z pretensji i uwag, często bezpodstawnych. A kim pani jest? Zna pani odpowiedź? Zapewne tak. Zna pani wszystkie odpowiedzi. Ja też nie pozwolę sobie na niesmaczne uwagi z pani strony pod moimi tekstami. Jeden komentarz pozostawiłam bez odpowiedzi. (_ _ _) I proszę nie dziękować. I odchodzę z tego miejsca. Zostawię pani pole do popisu. (_ _ _). Powodzenia
Ragna dnia 27.05.2024 08:47
jeszcze słówko / marze(w)ne /


.. ..jest i pewna reguła w tym szaleństwie Pani wywodów, balansujących pomiędzy próbą zahaczenia się o cudze światy artystyczne, światy irracjonalne, chorobowe, a natręctwem projektowania stycznych na rzeczywistość tego portalu -
Pani ma potrzebę NEOFICKIEGO wręcz namaszczania swoimi / tezami/ innych !

Ostateczne prawdy, bywają proste, posiadają swój wspólny mianownik, nawet jeśli ich obraz tworzy wiele elementów i odsyłam tutaj do wiersza KAEMA, który tę zależność przypomina.

I tak, jak pewien poeta próbował rozszczepić moje zdjęcie profilowe na Fb w kalejdoskop, choć twarz, jak prawda, pozostaje wciąż jedna, tak i w Pani płynnych MĄDROŚCIACH ETAPU - zalecam nie zapomnieć, gdzie jest maszt SENSU sztuki i Człowieka; może pokora i rezygnacja z besserwisserstwa pomoże.. ..
marzenna52 dnia 27.05.2024 08:58
ostatnie słówko bo czasu szkoda :)

wiersz dla pani, podobał się innym, mnie tez się podoba

Renata pisze że pijane kobiety
są odczłowieczone
Kobieta jest związkiem chemicznym
Paruje i krystalizuje kiedy noc nie przynosi ukojenia
A sen wkłada lepkie dłonie pod jej spódnicę i nazywa ruch palców miłością albo chwilą
Sprzedaną dla kochanka
Pijana kobieta składa pościel
I zapomina kto spał obok niej w nocy
Może krzyczała do rozbitych szklanek aby przestały pękać
Renata nie kopie psów i nie wkłada gwoździ do karmy albo kiełbasy
Renata wie kiedy posprzątać po zmarłych pająkach i nawet
Uśmiecha się
Ale nie tknie innej kobiety
Która nie może wyjść na brzeg
Gdzie rzeka rwie nurtem
Renata ratuje życie ale tylko
Czasem nie potrafi odróżnić
Gdzie płyną łodzie wypełnione
Słowami uciekających ludzi
Gdzie syreny wynoszą na ląd
Własne sumienia


(_ _ _)
Ragna dnia 27.05.2024 09:34
Autorowi, duży PLUS za tytuł ( jak widać, baaaardzo z życia🥹 wzięty).

Tym, którzy sami sobie dają brzydkie świadectwo braku wszelkiego poziomu - fraszkę J.Kochanowskiego / Na zdrowie/:
Ślachetne zdrowie .. ..Nikt się nie dowie, Jako smakujesz

Aż się zepsujesz 😉.

(.. ..)
moderator4 dnia 27.05.2024 18:50
Usunąłem najbardziej prowokacyjne fragmenty komentarzy Pań o nickach marzenna52 i Ragna. Pani marzenno52 nie ma Pani racji. Myli się Pani. Użytkownikowi portalu Poezja-Polska nie wolno wszystkiego. Jest zobowiązany przestrzegać regulaminowych ograniczeń i uwarunkowań. W związku z tym osoba tutaj wypowiadająca się publicznie powinna zachować daleko idącą powściągliwość w słowach oraz pełne poszanowanie dla osoby, z którą wdała się w dyskusję. Tak ostentacyjne wyrażanie osobistej niechęci do polemistki nie może być w żadnym wypadku tolerowane. Dyskusję należy prowadzić jedynie w formie wymiany racjonalnych argumentów, bez udziału nadmiaru emocji i osobistych animozji. Podobne w treści uwagi i sugestie adresuję też do Pani Ragny. Nie można na czyjąś personalną agresję reagować agresją własną, czynieniem uwag sugerujących np. rzekome kłopoty z psychiką polemistki. To też w żadnym wypadku nie uchodzi i nie będzie tolerowane. Zatem proszę obie Szanowne Panie o skuteczne powstrzymanie się od kontynuacji sporów w takiej formie, jaką tutaj zaprezentowałyście. Bardzo nie lubię stosować radykalnych form dyscyplinowania skłóconych osób. Jednak jeśli Wasze polemiki zostaną wznowione z zastosowaniem tych samych metod, zwyczajnie nie dacie mi możliwości ponownego wyboru łagodnej opcji próby załagodzenia Waszego konfliktu. Ponieważ nie chcę żadnej z Was krzywdzić, pozbawiać możliwości publikacji wierszy oraz komentarzy przeto - być może po raz ostatni - apeluję do Was o spokój i rozsądek. One są przecież najlepszymi doradcami w takich sytuacjach. Bardzo proszę weźcie to najzupełniej poważnie pod uwagę...
adaszewski dnia 30.05.2024 16:10
Dobry wiersz i akuratny, takie się piszą same, chyba...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 23
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 439
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: chimi

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67901073 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005