poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | GRATULACJE I OGŁOSZENIA | SŁUP OGŁOSZENIOWY
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor RE: APEL GÓRALA
leosia
Użytkownik

Postów: 63
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 30.04.09
Dodane dnia 29.06.2010 13:15
Witaj góralu bagienny, widzę że podziałały szturchańce:)
Dobrze Ci radzę, nie spowiadaj się ze swoich grzeszków tu publicznie.
Każdy z nas ma coś za uszami, najważniejsze, że potrafiłeś wyrazić swoją słabość i skruchę.


(Nadejszła) wiekopomna chwila.
Jaśku!!! Na co nam nowych wrogów szukać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
góral bagienny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 26
Miejscowość: Bieszczady
Data rejestracji: 26.10.09
Dodane dnia 29.06.2010 12:38
Puk, puk - to ja... Góral bagienny marnotrawny. Muszę się wyspowiadać, bom bardzo zgrzeszył, zwłaszcza zaniedbaniem!
Tutaj, ale nie teraz. Pora niesprzyjająca i rachunek sumienia nie zrobiony sumiennie.
Albo tu wkrótce (wkrótce, powtarzam!) pokajam się i szczerze (szczerze, powiadam!) obiecam poprawę, albo pluńcie na mnie niegodziwca i spuśćcie w szambo niepamięci!



P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! !
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
leosia
Użytkownik

Postów: 63
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 30.04.09
Dodane dnia 29.06.2010 08:58
Więc ja go szturchnę pod żeberko, prosto z łokcia: Co już zapomniałeś o sympatii do mnie GÓRALU BAGIENNY? Teraz nie ma kto mi pogrozić, może bagno zaczyna Ciebie wciągać? Uczep się podanej przez Bronka gałęzi, żeby wiedźmy na bagnach z Ciebie nie chichotały. Wracaj~!!!


(Nadejszła) wiekopomna chwila.
Jaśku!!! Na co nam nowych wrogów szukać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 25.06.2010 12:35
No tego to ja już nie sprawdzałem, nie sprawdzałem też czy to była Pani profesor, ale chyba na wierszykach się znała, rzuciła długi komentarz, bardziej szczegółowy nawet jak Ty,
Pogodnie)))


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 25.06.2010 12:31
A czemu nie pochwalić od czasu do czasu Bronka? Należy się.

Co prawda na razie bardziej chwali się Pani profesor (znam niemalże na pamięć wszystkich naszych największych poetów) ;)

Serdecznie
Edytowane przez Wojciech Roszkowski dnia 25.06.2010 12:33
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 25.06.2010 12:21
Wojtek, schodzę z tematu, ale powiem Ci co jest: myśli, pomysły, a raczej prawdy w tych tekstach są tylko moje, czytam wiersze innych napisane na portalach, czytałem kiedyś dawno temu wiersze wielkich poetów, pozapominałem treści, podobało się wtenczas, podobałoby się bardziej dzisiaj, wiem o tym.
Nie tak dawno dostałem na prywatną pocztę list od jakiejś Pani profesor:
" kim pan jest bronku z Obidzy? czytałam wiersze prawie całą noc, znam niemalże na pamięć wszystkich naszych największych poetów, u pana widzę ich wszystkich po trochę, wracają, ale to na Boga ( dosłownie) jest całkiem inne, .....odpisałem w kilku tylko słowach kim jestem, skierowałem na posta " To ja góral" zaraz się może ktoś pojawi , albo Ty sam i powie, chwalisz się tylko, dobra, ale i mnie też wolno, też mam prawo do tego, skoro mnie inni chwalą, dzięki za naukę, hej!!


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 25.06.2010 11:48
Bronku - w dalszym ciągu uważam, że metoda "nie czytać" bardzo rzadko daje dobre efekty. To tak, jakby kompozytor zrezygnował ze słuchania muzyki. Można i tak. Być może w Twoim przypadku się sprawdzi. Oczywiście życzę Ci tego. Musisz jednak pamiętać, że Twoje wiersze w dalszym ciągu są, wybacz szczerość, bardzo często po prostu koślawe. Znacznie mniej, na szczęście, niż kiedyś. I gdybyś dziś przeczytał nasze rozmowy pod Twoimi tekstami na nieistniejącym portalu, zobaczyłbyś, że miałem rację. Zresztą często po tych, bezpardonowych nieraz, sporach Twoje pisanie ulegało poprawie.
Wciąż masz jednak braki warsztatowe, przypuszczalnie do usunięcia. Ale być może właśnie w tym tkwi urok Twoich tekstów?
Pytasz o Elkę i Kaj. Nie ma ich na portalach. Elka nie pisze, z tego, co wiem trochę maluje, a Kaj zajmuje się prozą.
Edytowane przez Wojciech Roszkowski dnia 25.06.2010 11:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Idzi
Użytkownik

Postów: 56
Miejscowość: Kraków/Połaniec
Data rejestracji: 16.01.09
Dodane dnia 25.06.2010 10:53
Niewiele ponad rok jestem obecny na PP, skłamałbym mówiąc, że nie zaglądałem na inne portale. Na początku obrywałem, słusznie zresztą, ale nie poddawałem się i pozostałem, czego nie żałuję. Jest tu grono sympatycznych, życzliwych ludzi potrafiących początkujących zachęcić, ukierunkować, służyć im radą. Są też tacy, którzy nie cierpią "raczkujących" i od razu piachem po oczach i kopa. Nie chodzi mi wcale o komentarze pozytywne wyłącznie, o głaskanie za każdy tekst. Chętnie przyjmuję uwagi i staram się je wykorzystywać.
Nie widzę potrzeby zmiany portalu i "obstawiania" dodatkowo innych.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich, Idzi


Ubicumque felix
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 25.06.2010 08:49
Jeżeli chodzi o tego górala przed kamerami: Chodziło o Juhasa Staska, to też jest jego poezja, zapraszam

http://www.youtube.com/watch?v=rufGR1jto_4


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 25.06.2010 08:26
Elżbieta Tylenda napisał/a:
Bronku, jeśli Ty teraz prosisz moderację o wykasowanie posta, to znaczy, że szkoda było naszego czasu na wpisywanie się pod nim, bo jak widać, nie na nasze reakcje czekałeś. Osoby przez Ciebie wymienione znajdziesz bez trudu na innych portalach, zresztą wiem, że na niektórych z nich Ty również jesteś. To przykre, że nie chcą tu przyjść do Ciebie. Zaiste, można się nad tym zadumać...
,,

Elżbieta, nie masz racji w tym co piszesz, zależy mi, i nie dla mnie Oni powinni tutaj przyjść, także dla siebie, a nam powiedzieć- dlaczego, to tak mało kosztuje.
Mówisz o wielkich poetach, też nie do końca z tym prawda i pewnie sama o tym wiesz, pojawiają się oni na poezjach, nie pod własnymi nazwiskami, ale bywają, czy to sprawdzian jaki oddźwięk zostawią ich wiersze nie podpisane wielkim nazwiskiem, czy coś innego, nie wiem, wiem jednak to że jakby pokazał się pod swoim, zaraz ustawia się kolejka adoratorów którzy zachwalając, szukają dla siebie miejsca w ich pamięci, pod nie swoim bardzo często dostając jakąś krytykę znikają i potem wypisują bzdury, jak to z portalami jest, i że to miejsce nie dla nich.
Tak, dla nich miejsce jest na konkursach, spotkaniach, wywiadach albo w wielkich księgarniach, gdzie po prostu, ( moje zdanie) próchnieją , nagrywają filmiki ze swoimi wierszykami, gdzie oprócz mlaskania nad swoim talentem, nie wiele mają do powiedzenia, ( dajcie skromnego górala przed kamerę a walnie Wam taki kawałek r30;hahaa, ale tam miejsce trzeba pewnie sobie wykupić) .
Tak jakoś mi się gada, ale jest i w tych słowach sporo racji, nie mamy więc czego się wstydzić że tu jesteśmy, pozdrawiam,B


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 25.06.2010 08:23
Daniel, wierz mi , to nie jest walka, to jest tylko moje zdanie, każdy może dołożyć swoje, nawet różniące się od mojego, tym bardziej, właśnie po to są fora, a jestem jaki jestem, Ty też i cieszy mnie to, pozdrawiam,


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 25.06.2010 08:03
Tutaj chociaż nie jestem za bardzo czynny, wracam jak do siebie, no i czeka tutaj na mnie bardzo dużo osób przy których i którym wiele zawdzięczam, może i ja wcześniej czy później znikną, ale jak wyczytam, nawet na końcu świata,że ktoś wzywa bronka z Obidzy do apelu na pewno zamelduję swoją obecność, a przynajmniej powiem że pamiętam.


Bronek, ale Ty to jesteś Ty. Nikt inny. Nie narzucaj więc innym swojego postrzegania.
Od siebie powiem, że ja, podobnie do Ciebie, wracam na pp nie z przymusu. Co więcej, to jest jedyne miejsce gdzie naprawdę publikowałem i publikuję*.

Sam zauważyłeś, że odeszłe nicki się zmieniły nie tylko fizycznie. Ja nicka nie zmieniłem, ale we mnie coś na pewno. W Tobie, tak myślę, że też. Zaakceptuj to, albo walcz. Chcesz być misjonarzem, proszę bardzo. Myślę, że wiesz jak cienka jest granica, oddzielająca misjonarza od fanatyka.

Pozdrawiam



*chodzi, rzecz jasna, o wklejanie swoich wypocin^^


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 25.06.2010 07:05
Wojciech Roszkowski napisał/a:
A może i będzie. Bronek czasem lubi drążyć temat. I bardzo dobrze zresztą, przynajmniej coś się dzieje :)


Wojtek, to też, wszak portal to nie tylko wiersze, przy nich nie ma wiele roboty, przeczytasz, skomentujesz, kropka, a u nas ostatnio na forum zastój, nie o to jednak tylko mi chodziło. Christos, Daniel Jeżow, Magda, chociaż wolałem ją jako ( Żwirek i Muchomorek) i jeszcze kilkoro innych, przyczynili się do tego że np. moje tekściki z dnia na dzień stawały się wierszykami, oni jak to się mówi potrafili rzucić krytyką, chcąc im zaoszczędzić złego słowa, pracowałem nad tym aby to co wklejam było coraz lepsze, i to jest moja odpowiedź dla Daniela Bacy, dzisiaj też wielu uznających się za liderów na pp. Wiedząc że znajdzie się taki co im wygarnie prawdę o swoim dziele, nie puszczałoby w obieg cienkich tekścików, przez co poziom na pewno by się nie obniżył, może tylko ilość publikacji zmalała.
Pamiętasz Wojtek, Elę Królikowską i jej poezje. Com, wielu pamięta, ile razy braliśmy się tam za karki? ( było bardziej można jak tutaj) Ty miałeś swoje racje, ja nie ustępowałem, w końcu wkraczały Tamte, Dziewczyny, by nas rozdzielić, gadałem nie raz w duchu ( ku..wa ja Ci jeszcze pokażę) radziłeś mi wiele czytać, powiedziałem, nie! Tak zostało do dzisiaj. Zapytam jeszcze gdzie są dzisiaj Tamte Dziewczyny, przenosimy się na inne portale, ale często już jesteśmy inni, nie tylko chodzi o zmianę Nicków (wielu dalej wstydzi się własnego nazwiska) bo każdy portal ma swój inny klimat, sam piszę na kilku, ale bardziej już tylko wklejam i znikam. Tutaj chociaż nie jestem za bardzo czynny, wracam jak do siebie, no i czeka tutaj na mnie bardzo dużo osób przy których i którym wiele zawdzięczam, może i ja wcześniej czy później znikną, ale jak wyczytam, nawet na końcu świata,że ktoś wzywa bronka z Obidzy do apelu na pewno zamelduję swoją obecność, a przynajmniej powiem że pamiętam.

Elżbieta, napiszę później, dzięki


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 25.06.2010 00:05
A może i będzie. Bronek czasem lubi drążyć temat. I bardzo dobrze zresztą, przynajmniej coś się dzieje :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 25.06.2010 00:00
Myślę Wojtku, że na to zasadnicze pytanie, każdy może znaleźć właściwą dla siebie odpowiedź :)) Tylko, czy Bronek będzie usatysfakcjonowany ? Chyba nie.


wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 24.06.2010 23:39
Hm, a dla kogo strata? Dla portalu, dla tych poetów, dla mnie, dla Ciebie, może dla kogoś innego?
To jest zasadnicze pytanie :)
Edytowane przez Wojciech Roszkowski dnia 24.06.2010 23:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 24.06.2010 23:32
No tak, ale co zrobić z tymi wspaniałymi poetami, których na tym portalu i na żadnym innym nigdy nie było i nie dadzą się nań zaciągnąć :((( ? To dopiero strata :((( !!!


wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 24.06.2010 23:25
Ludzie sobie łażą, to tu, to tam. Przychodzą na portale i odchodzą. To jak najbardziej naturalne.
A z konkretną osobą można przecież zawsze skontaktować przez pw.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 24.06.2010 23:21
Jak widać, Bronek tak uważa :( i ma z tym problem. Może jest jakiś sposób, aby mu pomóc ?


wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: APEL GÓRALA
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 24.06.2010 23:16
Hm, a tak naprawdę - jest jakiś powód do smutku, że kogoś gdzieś nie ma i nie chce przyjść?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 13
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66810451 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005