poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMśroda, 24.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Inferno
przesłanie bez przes...
Deszcz
w tym domu
więzień
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Autor RE: Przypowiesc europejska
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 22.01.2018 09:36
Panie Pawle, proponuję piwo, setę i mine.ę

Nie każdego interesuje, co jest napisane w Biblii i w Koranie.
Ja na ten przykład nie cierpię pierników, którzy nie potrafią grać i śpiewać, a przy tym pokazują gołe zadki. A niektórym w beemkach się to podoba. No i git.

Lubię Black Sabbath, ale do kościoła też chodzę.
I kogo to obchodzi? Podejrzewam, że Pana nie.
I pańskie pseudo wywody też mnie nie interesują.

Reasumując.
Może tak do spowiedzi?


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.01.2018 16:45
pawel kowalczyk napisał/a:
Ja tylko zasugerowalem, ze kilka milionow Polakow pracuje w krajach Europy zachodniej, placa tam podatki, biora kredyty na domy, zakladaja firmy ale co najwazniejsze wysylaja pieniadze do rodzin w Polsce. Ci ludzie zostali w tamtych spoleczenstwach przyjeci i zostalo im umozliwione normalne zycie.

Dlatego tez nawoluje do takiej samej tolerancji w stosunku do Ukraincow, Syryjczykow i innych "przyjezdnych".

Przestepcy istnieja w kazdej spolecznosci i wskazywanie palcem tylko na przestepcow wsrod przyjezdnych jest hipokryzja.


O, jak to ładnie brzmi, tylko wcześniej co nam Pan zapodawał w swoim poście "Najważniejsza książka świata":

"Przeszlosc, przyszlosc, prawda, pocieszenie I ostrzezenie sa w Koranie Ktorego lekture nie tylko polecam i do ktorej namawiam ale przede wszystkim ta lekture nakazuje.
Bardzo was prosze, dla wlasnego dobra, nie smiejcie sie, nie wyszydzajcie, nie potepiajcie mnie, nie krytykujcie mnie wycieczkami osobistymi I nie tylko: po prostu jako osoby
o wrazliwych I otwartych umyslach przeczytajcie Koran I oddajcie czesc Stworcy."

My wierszokleci, nas Pan (w większości) nie przekona do ... fanatyzmu... I nie ten Portal ;) Z tym do np. "Niedzielnego"... "Gościa" - rzecz jasna :p Może poczytają?

;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 21.01.2018 15:44
Ja tylko zasugerowalem, ze kilka milionow Polakow pracuje w krajach Europy zachodniej, placa tam podatki, biora kredyty na domy, zakladaja firmy ale co najwazniejsze wysylaja pieniadze do rodzin w Polsce. Ci ludzie zostali w tamtych spoleczenstwach przyjeci i zostalo im umozliwione normalne zycie.

Dlatego tez nawoluje do takiej samej tolerancji w stosunku do Ukraincow, Syryjczykow i innych "przyjezdnych".

Przestepcy istnieja w kazdej spolecznosci i wskazywanie palcem tylko na przestepcow wsrod przyjezdnych jest hipokryzja.


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.01.2018 13:32
nitjer napisał/a:
Pawle. Na tym portalu ludzie wolą slam od islamu. Nie przekonasz tutaj do religii, z którą tak sympatyzujesz - NIKOGO.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-szwecja-premier-wykorzysta-wojsko-do-walki-z-gangami,nId,2509807
W Szwecji prawie wojna domowa.

https://wiadomosci.wp.pl/w-niemieckim-miescie-przyjeli-3000-uchodzcow-teraz-mowia-stop-6211663262046337a
W niemieckich miastach coraz większe zamieszanie

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-francja-2017/korespondencje/news-muzulmanie-to-wielki-problem-francji,nId,2389361
Muzułmanie stają się też coraz większym problemem Francji

A także Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Również USA i Filipin.

Nie chcemy takich sytuacji w Polsce. Ewolucji ku zamieszkom, zamachom, wojnie domowej w naszym kraju. Dlatego daj spokój propagowaniu islamu. Ta propaganda jest skazana na niepowodzenie. Choćby z powodu docierających ze świata informacji nie tylko o licznych zamachach, egzekucjach i gwałtach dokonywanych przez dżihadystów, ale i o nietolerancji islamu dla innych wiar i ateistów. W Indonezji, Pakistanie i Egipcie podpalane są chrześcijańskie świątynie. W krajach islamskich często strzela się do innowierców i codziennie brutalnie prześladuje się na różne sposoby. Dlatego w Europie islam nigdy nie powinien się przyjąć. Wszyscy zdrowo myślący, nie otumanieni "poprawnością polityczną" Europejczycy przeciwstawią się takim jak Ty propagatorom islamu w sposób bardzo zdecydowany.


Podpisuję się obiema rączkami. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku na UJ (ale też prawie wszędzie) była organizowana pomoc dla Czeczenów, zwłaszcza ofiar wojny, przede wszystkim dla kobiet i dzieci.

Sama brałam w tym (czynny) udział.

Islam nie był mi obcy, do Tatarów polskich odczuwam ogromną sympatię, choć w chwili obecnej?

Kiedy zobaczyłam u jednego ze swoich rodzimych znajomych czapkę z krymskiego futra na jego łysym łbie, to zapytałam się o powód nagrzewania przezeń ciemienia przy prawie czterdziestostopniowym, sierpniowym upale. Wówczas zakomunikował mi to samo, co obecnie Przedmówca.
Przeszedł na islam i mnie radzi uczynić to samo?

I wtedy, w sierpniu 1996 roku poczułam, że drętwieję. Bowiem w oczach czeczeńskich uchodźców, ofiar wojny, podkreślam: ofiar wojny, dopatrzyłam złowieszczy błysk...

Przecież stąd długo, długo nie wyjadą, bo niby dokąd?


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 21.01.2018 12:30
Pawle. Na tym portalu ludzie wolą slam od islamu. Nie przekonasz tutaj do religii, z którą tak sympatyzujesz - NIKOGO.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-szwecja-premier-wykorzysta-wojsko-do-walki-z-gangami,nId,2509807
W Szwecji prawie wojna domowa.

https://wiadomosci.wp.pl/w-niemieckim-miescie-przyjeli-3000-uchodzcow-teraz-mowia-stop-6211663262046337a
W niemieckich miastach coraz większe zamieszanie

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-francja-2017/korespondencje/news-muzulmanie-to-wielki-problem-francji,nId,2389361
Muzułmanie stają się też coraz większym problemem Francji

A także Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Również USA i Filipin.

Nie chcemy takich sytuacji w Polsce. Ewolucji ku zamieszkom, zamachom, wojnie domowej w naszym kraju. Dlatego daj spokój propagowaniu islamu. Ta propaganda jest skazana na niepowodzenie. Choćby z powodu docierających ze świata informacji nie tylko o licznych zamachach, egzekucjach i gwałtach dokonywanych przez dżihadystów, ale i o nietolerancji islamu dla innych wiar i ateistów. W Indonezji, Pakistanie i Egipcie podpalane są chrześcijańskie świątynie. W krajach islamskich często strzela się do innowierców i codziennie brutalnie prześladuje się na różne sposoby. Dlatego w Europie islam nigdy nie powinien się przyjąć. Wszyscy zdrowo myślący, nie otumanieni "poprawnością polityczną" Europejczycy przeciwstawią się takim jak Ty propagatorom islamu w sposób bardzo zdecydowany.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 20.01.2018 15:28
Bernadetta33 napisał/a:
A to po co? Po co ten wpis z adnotacją u dołu, że "Prawda jest w Koranie?" To jakaś agitacja, czy żale człowieka, który sam nie wie czego chce.
I nie podoba mi się ciągłe nawiązywanie do Koranu. Źle mi "pachnie".


Był czas, że Pan Paweł Kowalczyk wręcz nam "nakazywał":

http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=20&thread_id=1793

;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 20.01.2018 14:59
A to po co? Po co ten wpis z adnotacją u dołu, że "Prawda jest w Koranie?" To jakaś agitacja, czy żale człowieka, który sam nie wie czego chce.
I nie podoba mi się ciągłe nawiązywanie do Koranu. Źle mi "pachnie".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
Saint Germaine
Użytkownik

Postów: 6
Miejscowość: Polska
Data rejestracji: 22.05.17
Dodane dnia 19.01.2018 16:11
Człowieku a ktoś ich zapraszał do Europy?Ciebie do GBR w lektyce nieśli?
Nie żal czasu na wypisywanie takich pierdół?
Z jednym się zgadzam skoro ci mistrzowie elyty władzy tak chętnie łażą z krzyżem deklarują wiarę w nauki Jezusa siadają w pierwszej ławce w kościele tuż przy ambonie a drą mordy że uchodźców nie przyjmą ( imigranci to inna bajka) to tak naprawdę mają w dupie wiarę i wszystko robią na pokaz.I nie dotyczy to wyłącznie ekip rządzących.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 19.01.2018 13:40
Nowego lądu to pan nie odkrył. Już pisała, i to wielokrotnie, o tym Nelly Sachs (1891-1970): niemiecka Noblistka, żydowska uciekinierka, pacyfistka

http://www.poezja-polska.pl/fusion/readarticle.php?article_id=40130


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Przypowiesc europejska
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 19.01.2018 12:18
Ludzie mieszkajacy w dzisiejszej Polsce wiedza lepiej ode mnie, ze Polska od jakiegos czasu przyciaga coraz wieksze rzesze obcokrajowcow. Wietnamczycy, Romowie, Czeczency, Ukraincy, Syryjczycy to tylko piec narodowosci, ktore wiekszosc doroslych Polakow jest w stanie wymienic jednym tchem. Jestem pewien ze tych "rzesz" jest wiecej.

Pisze te krotka "przypowiesc" dlatego ze osobiscie, tu w Wielkiej Brytanii, odnalazlem sie w sytuacji takiego wlasnie Roma, Ukrainca czy nawet Wietnamczyka.

Pisze ta "przypowiesc" poniewaz wiem jak z tym problemem moze sie czuc przecietny Polak i co najwazniejsze: wiem jak sie czuje obcokrajowiec.

Analiza punktow widzenia osoby urodzonej w danym kraju i osoby do tego kraju przybywajacej wypelnila by wiele stron ksiazki na taki temat.

Ja chcialbym Panstwu tylko przypomniec ze w Biblii jest napisane: "...traktujcie godnie obcokrajowca zyjacego miedzy wami i w dniu odpoczynku on tez ma prawo odpoczywac...".
A w Koranie jest napisane: "...ziemia jest wlasnoscia Pana Boga..."

Ta "przypowiesc" jest tylko i wylacznie punktem widzenia osoby, ktora obejrzala obie strony medalu. Jako ze sam w Polsce nie zyje nie mam prawa nikogo w Polsce pouczac.


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67054443 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005