poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUM ˇ KSIĘGARNIA "POEZJA"Niedziela, 28.11.2021
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT

KSIĘGARNIA "POEZJA"

LINKI

KONTAKT

Szukaj


Ostatnio dodane Wiersze
Niedosyt
Pajęcza nić
Kiedy ogarnie cię ob...
w ciszy epilogu
rozmowa
kroniki arabskie
Przytul się do siebie
kartki na gwiazdki
Prognoza
Przegląd Twórczości ...
Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Co to jest poezja?
"Na początku było sł...
EKSPERYMENTY
Parafrazy
,, limeryki"
slam?
playlista- niezapomn...
bez pośpiechu
Memy wideo
Potrzebuję Waszej ra...
Licznik odwiedzin
[licznik]
Wiersz - tytuł: epidemia głupcze!
to rzeczywistość
doprowadzona do
ostateczności

za rękę
Dodane przez nitjer dnia 18.04.2020 16:20 ˇ 14 Komentarzy · 382 Czytań · Drukuj
Komentarze
Mithotyn dnia 18.04.2020 16:30
...to nie wirus, a głupota się rozprzestrzenia
Ola Cichy dnia 18.04.2020 16:36
jakkolwiek to nazwiemy- jedno nie podlega wątpliwości.

Ciepełko.
Ola.
Janusz dnia 18.04.2020 17:08
Za pierwszym razem daliśmy się zaskoczyć, ale za drugim już się nie damy - jak do drugiego dotrwamy :)
Moc pozdrowień.
adaszewski dnia 18.04.2020 17:16
co to jest ta owa "rzeczywistość", i kto ją prowadził ze rękę, komu udało się być poza nią, skoro wziął ją za rękę?
silva dnia 18.04.2020 18:20
Kilka minut temu rozmawiałam z siostrą, że czas już pisać nowe Dzieje głupoty. Żeby to jeszcze wynikało z zagubienia... Pozdrawiam.
nitjer dnia 18.04.2020 20:18
Mithotyn. Też odnoszę podobne wrażenie.

Olu. Jedno nie ulega wątpliwości. To, że wątpliwości w nas coraz więcej.

Janusz. Obyśmy za drugim razem się nie dali. Ale może to zafunkcjonować na zasadzie "do trzech razy sztuka".

adaszewski. To nasza rzeczywistość. Ta w której otumanieni propagandą daliśmy się po(d)prowadzić jak dzieci na sam skraj przepaści. Bardzo niewiele brakuje aby nas wkrótce do niej ostatecznie zepchnięto. Może dokona się tego za pomocą celowo zdemolowanej gospodarki, a może za pomocą jeszcze gorszych metod? Czas pokaże.

silva. Sądzę, że doszłyście do bardzo sensownych wniosków.

Dziękuję Wam za zajrzenie tutaj i podzielenie się refleksjami.
Pozdrowienia serdeczne załączam.
adaszewski dnia 18.04.2020 20:59
Nie wierzę w superbohaterów, potrafiących z zewnątrz spojrzeć na rzeczywistość, w której tkwią i zobaczyć, jak się sprawy mają naprawdę.

Nie wierzę w mędrców przestrzegających przed wirusem głupoty, który tylko i wyłącznie tychże mędrców nie zakaża!

Nie wierzę w demiurgów, umiejących "rzeczywistość", w której tkwią spychać do przepaści, "wysiąść" z niej, jak z zepsutego samochodu i pchać w sobie tylko znanym kierunku!

Natomiast wierzę, że "rzeczywistość" powstaje między nami: głupcami i mędrcami, bohaterami i demonami, obserwatorami i obserwowanymi i jeśli "kiepści się", a"kiepści się" to wynika to wprost z jakości naszych relacji.

No, to się nagadałem....
Alfred dnia 18.04.2020 21:51
absurdu sięga ,
ludzka głupota
możesz psa wyprowadzić
lecz nie możesz kota

Pozdrawiam serdecznie 😊🐔
koma17 dnia 18.04.2020 22:17
Brawo. Drugie dla Alfreda. :-)
nitjer dnia 19.04.2020 12:13
adaszewski. Nie wiem czy ta Twoja niewiara objawem zdroworozsądkowego racjonalizmu jest. Mam co do tego spore subiektywne wątpliwości. Do tego by spojrzeć krytycznie i niejako z zewnątrz, wystarczy zdolność kojarzenia faktów, odrobina wyobraźni i impulsy ze strony instynktu samozachowawczego. Bywa, że sumarycznie czynniki te dają obraz, który nie może nie niepokoić. Moim zdaniem istnieją w naszym ludzkim świecie osobnicy niezmiernie wpływowi, doskonale zorganizowani, potrafiący korzystać z posiadanych i dającym im znaczącą przewagę nad resztą, środków politycznych i technicznych. Wykorzystują ją skwapliwie i metodycznie do realizacji własnych idei, jaskrawo sprzecznych z interesami pozostałych członków społeczności. Tacy realnie wcielają się w rolę demiurgów spychających resztę ku przepaści czy pod ścianę. Jeśli społeczność porównać do organizmu, to ci demiurgowie są szpicą autoimmunologicznego ataku, który w imię obrony cywilizacji i planety doprowadzi w końcowym efekcie do jej upadku. Przede wszystkim upadku moralnego. Bo prawdopodobnie zginą miliardy osób. Po zbrodni kainowej na taką skalę ludzka cywilizacja już nigdy się nie podniesie. Tak to postrzegam i nie uważam aby był to efekt zainfekowania się jakimś wirusem głupoty. Relacje pomiędzy mędrcami i głupcami, bohaterami i demonami nadal będą się "kiepścić". W warunkach ogromnych dysproporcji finansowych i możliwości (socjo)technicznych inny trend jest w praktyce niemożliwy. Porażająca i przerażająca jest bezbronność oraz podatność ogółu na manipulację medialną. Dajemy się prowadzić jak dzieci. Być może prowadzić do miejsca, które okaże się rzeźnią dla większości. W imię "ratowania planety". Aby pozostała ona do wyłącznej dyspozycji tych, którzy uzyskali tak wielką i niebezpieczną przewagę nad mającymi spełnić rolę jedynie ofiar. Najprawdopodobniej śmiertelnych ofiar. Gdy się widzi tak ponure perspektywy trudno nie wyjść z siebie i nie spróbować na wszystko spojrzeć z zewnątrz. Nadzieja, która umiera ostatnia każe - równie uporczywie, co naiwnie - wierzyć w zdolność ogarnięcia umysłem wszystkich rysujących się coraz ostrzej zagrożeń. Bo może dostrzegłszy je w porę zdołamy zapobiec coraz bardziej prawdopodobnej masakrze. Taka jest ludzka natura. Nakazuje ostrzegać i stawić opór nawet w sytuacjach wyglądających niemal beznadziejnie...
No też się mocno rozgadałem...

Alfred. Bardzo sensowne spostrzeżenie. Dzięki za podzielenie się nim.

koma17. Dziękuję za Twoje brawa.

Pozdrowienia serdeczne posyłam.
Milianna dnia 19.04.2020 13:55
Całkowicie się z Tobą zgadzam i z Mithotynem. Po tym, jak mnie zastraszono w mediach, okrzepłam, ujrzałam co i jak i codziennie chodzę po dwie godziny na kijkach, bo zamknięcie w chałupie i bezruch niszczy odporność!!! Na ile się da, to ja się nie dam. Czego i Wam kochani życzę szczerze. Obyśmy tylko z głodu nie pomarli.
lunatyk dnia 19.04.2020 15:16
Aby dać się prowadzić, trzeba bardzo ufać. Może nieufność pozwoli nam się uratować?

Pozdrawiam :-)
Janusz dnia 19.04.2020 16:23
nitjer - elity, mające w rękach bogactwo i władzę oraz cała reszta istnieją od zarania dziejów. Tę resztę dosadnie, ale niestety trafnie nazwał kiedyś Benito Mussolini nawozem historii. Podział ten wynika przede wszystkim z ludzkiego egoizmu, który każe jednostkom o większych możliwościach wykorzystywać je nie dla dobra ogółu, ale własnego lub własnej grupy interesów. Stąd też wszelkie tego skutki, jak nienawiść klasowa, rewolucje, bunty i wiele innych niemiłych zjawisk społecznych, na różną skalę. Dopóki w umysłach elit nie powstanie przekonanie o potrzebie i pożytku przewartościowania swoich życiowych celów z egoistycznych na altruistyczne, nic się zmienić nie może... Ale kto lub co miałby tej zmiany dokonać? Niektórzy mówią o nowym Mesjaszu, ale dla mnie są to raczej pobożne życzenia, wynikające z tęsknoty za lepszym światem. Co więc nam, szaraczkom, przyszło robić? No cóż, starać się żyć tak, żeby nikogo nie krzywdzić, dbać o siebie i rodzinę i być dla innych życzliwym. I liczyć na to, że nasze pokolenie ominą wielkie, dziejowe kataklizmy :) Nic więcej nie jestem w stanie wymyśleć - jako że też jestem tylko cząstką nawozu historii..... :)
Moc pozdrowień.
nitjer dnia 19.04.2020 22:44
Milianno. Też początkowo ulegałem medialnej narracji. Jednak po zapoznaniu się z wieloma innymi opiniami osób, które cenię za inteligencję, przenikliwość i niezależność, doszedłem do innych od dotychczasowych wniosków. Ludzie powinni jak najprędzej odzyskać zdolność normalnego myślenia i pomieszania tym planów ośrodków dowolnie i bezkarnie nami manipulujących. Twój i mój przykład świadczą, że możliwe wyzwolenie się spod wpływów najzręczniej nawet uprawianej propagandy.

lunatyk. Coraz więcej osób z oczywistych powodów przestaje ufać tym, co nas prowadzą. Oby ten brak zaufania uległ spotęgowaniu i pozwolił nas w ten sposób uratować.

Janusz. Pewnie, że elity zawsze wykorzystywały resztę. Nowością współczesną jest wygadywanie, że ludzi jest za dużo na świecie. Za dużo jedzą mięsa, za dużo produkują dwutlenku węgla i wydalają metanu. W związku z tym pojawiają się w przestrzeni publicznej niemal otwarcie prezentowane koncepcje wydatnego zmniejszenia liczebności nie tylko zwierząt hodowlanych, ale i ludzkości. Zdarzają się wypowiedzi o konieczności zmniejszenia populacji z 7 mld do 500 mln osobników ludzkich. To budzi wzburzenie i wręcz przerażenie. Ludzi którzy takie rzeczy wygadują powinno się w porę pozamykać i skutecznie uniemożliwić im jakiekolwiek wpływanie na dalsze losy świata. Nie chce mi się wierzyć aby elity same z siebie nagle zmieniły się na lepsze i zarzuciły swoje mroczne bardzo podejrzane plany. Tu potrzeba powszechnej świadomości i mobilizacji ogółu do zachowania absolutnie koniecznej czujności i nie ulegania fałszywym uspokajającym narracjom. Ale jak tego dokonać w obecnych bardzo trudnych warunkach - niestety nie mam pojęcia. Na pewno powinniśmy zacząć stanowczo domagać się wyjaśnienia kto konkretnie stoi za pojawieniem się tego mikroba i w kontekście śmierci aż tylu ludzi osądzenia ustalonych sprawców jak swego czasu nazistów w Norymberdze.

Pozdrawiam Was życząc zachowania pełni zdrowia i pozbawionej zagrożeń przyszłości.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Współpracują z nami

agencja zatrudnienia

REKLAMA GOOGLE

Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
IMAK
VIDEO MAGAZYN
ostatnie wydanie
GRUDZIEŃ 2013

I M A K
internetowy magazyn kulturalny

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
Wylane na papier
REFLEKSY XIV Ogólnop...
Nowy tomik Michała W...
IX OKP im. Michała W...
Werdykt jury XLI OKP...
XVI OKP NA WIERSZ "2...
XV Turniej Poetycki ...
Małopolska Nagroda ...
Debiut wochena
XV Konkurs Poetycki ...
Użytkownicy
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 261
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: suchakajzera

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

63379944 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005