poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Autor RE: praca o poetach w Internecie - prośba o wypowiedzi
Ako
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 04.09.07
Dodane dnia 13.05.2010 22:31
Haiker
Nie wiem co Cię przykrego spotkało w internecie, ale ja jeszcze jestem w stanie chodzić. Różnie bywało i teraz zdecydowanie mniej czasu przeznaczam na śledzenie tego, co się dzieje na portalu, Entuzjazm mi minął jakiś czas temu. Może miałam szczęście, bo spotkałam fajnych ludzi i nawet z niektórymi utrzymuję kontakty, o innych tylko pamiętam, ale o wielu po prostu zapomniałam.
A jeśli chodzi o to: "Ja, ja, mój, moja, moje, ego, JA". to dlaczego miałoby być inaczej? Bardzo trudno znaleźć altruistę, który będzie pomagał w potrzebie bezinteresownie, jeszcze trudniej samemu nim zostać. W realu też anioły nie czekają by można było podzielić się z nimi swoimi troskami. Najrozsądniej podchodzić z dystansem do internetowych znajomości, bo bywają ulotne jak sam internet, choć czasem przechodzą do realnego życia.
Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: praca o poetach w Internecie - prośba o wypowiedzi
haiker
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 268
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 13.05.2010 21:06
Ako napisał/a:
Haiker - Myślę, że to co napisałaś, jest tylko spostrzeżeniem kogoś zasiedziałego w internecie i być może lekko rozczarowanego tą grą, zabawą czy próbą zaistnienia w świecie poetów i w ogóle w świecie literatury. Osoby, które zalogowały się niedawno na portalu literackim, mają pewnie zupełnie inne podejście, bardziej entuzjastyczne :)

(...)


Jednak zalet ma internet mnóstwo, choćby możliwość sprawdzenia samego siebie, porównania z tym co piszą inni. Nie tylko nas oceniają, ale i my oceniamy, a to uczy oprócz krytycznego podejścia, także pokory i umiejętności obrony tego co uważamy za słuszne. Przy okazji trzeba zajrzeć tu i ówdzie, czegoś się dowiedzieć, o czymś inaczej pomyśleć. Taka przygoda z literaturą może być początkiem dalszej drogi, lub zostanie tylko epizodem.


Ako
No tak, tylko pytanie osób "świeżych" pozwoli na uzyskanie odpowiedzi porównywalnej z pytaniem co do opinii nt. skoków na wyprostowane nogi. Ci, którzy krócej skaczą będą entuzjastyczni, ci, którzy dłużej - mogą nie być w stanie chodzić.

Internet jako możliwość sprawdzenia? No pliz, przecież większość osób wklejających tutaj swoje dzieła uważa, że to nie portal ale blog i że nazwa tego portalu to "Ja, ja, mój, moja, moje, ego, JA".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: praca o poetach w Internecie - prośba o wypowiedzi
Gorthaur
Użytkownik

Postów: 1
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 08.05.10
Dodane dnia 10.05.2010 21:54
z przed paru lat zdarzenie:
ktoś mnie zapytał, czemu piszę i dlaczego, i czym to jest dla mnie, gdy znalazł mój kawałek w necie
a ja odpowiadałem

konkluzja

łatwiej się domyślić i/lub przyznać do siebie kim się jest i co znaczy ta cała poezja dla siebie autonomicznego, gdy pyta ktoś, kogo znamy tylko z ekranu, bo nawet jak nas źle zweryfikuje, to tylko mamy do usunięcia z pamięci mejla, a nie postać, twarz, emocje
jak rozmowa na czacie, więcej można
czasem to więcej to też prawda
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: praca o poetach w Internecie - prośba o wypowiedzi
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 09.05.2010 23:23
zgadzam sie z Ako :)))


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: praca o poetach w Internecie - prośba o wypowiedzi
Ako
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 04.09.07
Dodane dnia 09.05.2010 21:58
Haiker - Myślę, że to co napisałaś, jest tylko spostrzeżeniem kogoś zasiedziałego w internecie i być może lekko rozczarowanego tą grą, zabawą czy próbą zaistnienia w świecie poetów i w ogóle w świecie literatury. Osoby, które zalogowały się niedawno na portalu literackim, mają pewnie zupełnie inne podejście, bardziej entuzjastyczne :)
Wiele zależy od przypadku i szczęścia - jak to w życiu. Jeśli przychodzi ktoś zupełnie zielony i taki hmm...z tych drzwi lodówki (fajne porównanie i nie koniecznie dotyczy dzieci i młodych ludzi), to prędko się zrazi, bo mu koledzy uświadomią co trzeba. Gorzej jeśli zbierze się grupa lodówkowiczów. Może się okazać, że to ona rządzi, wyznacza kierunek, a reszta to margines. Są wprawdzie moderatorzy, ale tak krawiec kraje, jak materii staje. To oczywiście czarny scenariusz, jednak wiele osób, które osiągnęły sukcesy w realnym świecie, internet traktuje jak samo zło i wylęgarnię grafomanów. A tak przecież nie jest. Jeśli ktoś bezkrytycznie podchodzi do tego co pisze i nie ma chęci się rozwijać, przestaje go po pewnym czasie interesować wpisywanie słów w słupku po to, żeby mieć powód do rozmowy. Takie osoby odchodzą na inne portale, gdzie też rozmawia się wirtualnie i można poudawać kogoś kim się nie jest.
Jednak zalet ma internet mnóstwo, choćby możliwość sprawdzenia samego siebie, porównania z tym co piszą inni. Nie tylko nas oceniają, ale i my oceniamy, a to uczy oprócz krytycznego podejścia, także pokory i umiejętności obrony tego co uważamy za słuszne. Przy okazji trzeba zajrzeć tu i ówdzie, czegoś się dowiedzieć, o czymś inaczej pomyśleć. Taka przygoda z literaturą może być początkiem dalszej drogi, lub zostanie tylko epizodem. Zależy jakie ma się podejście do tego co się samemu robi i do tego co robią inni. No i na ile starczy cierpliwości i czasu. Przydaje się też odrobina talentu - wszyscy wiedzą, że coś takiego jest, tylko nikt nie wie dokładnie co to :))
A znajomości - też jak w życiu, nie wszyscy, których spotykamy, zostają naszymi przyjaciółmi, ale może i tak się zdarzyć.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: praca o poetach w Internecie - prośba o wypowiedzi
haiker
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 268
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 09.05.2010 19:34
alep napisał/a:
(...)

- Czy zdarzyło się Wam przenosić znajmości z portalu do realu? Czy dzięki internetowi wzięliście udział w spotkaniach, wieczorkach poetyckich? Jeśli tak to jakie miało to dla Was znaczenie i czy wspłynęło na późniejsze kntakty w Sieci?
- Czy macie jakieś inne spostrzeżenia na temat tego jaki wpływ Internet wywiera na współczesnych poetów i ich pisanie?


Ad 1 - w stopniu większym niż znajomi z brydża, prawdopodobnie z powodu większego ekstrawertyzmu 'poetów', Vide casus Simona Mola. Internet w sensie informatycznym ma podobne znaczenie jak ogłoszenia na słupach, prasie, tv, bilbordach itp.

Ad 2 - internet jako medium, nie jako temat, tak? zgodnie z regułą Kopernika-Grahama złe wiersze wypierają dobre, zwiększa się proporcja Złe/Dobre. Portal staje się bliższy blogowi, służy za drzwi lodówki, na których zachwyceni (i bezkrytyczni) rodzice wieszają 'dzieła' dziatwy, potem ta dziatwa myśli, że to co ujdzie (i ma pozytywny wpływ na rozwój) na drzwiach lodówki można publikować w internecie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor praca o poetach w Internecie - prośba o wypowiedzi
alep
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 16.11.09
Dodane dnia 09.05.2010 15:07
[b]Drodzy współużytkownicy portalu POEZJA POLSKA,[/b]
Zwracam się do Was Z PROŚBĄ o pomoc. Piszę pracę magisterską na temat komunikowania poezją w Internecie. Traktuje ona przede wszystkim o tym jak nowe medium, jakim jest Internet wpływa na życie współczesnych poetów.
Interesuje mnie szczególnie wpływ sieci na wzajemne RELACJE między poetami.
- Czy zdarzyło się Wam przenosić znajmości z portalu do realu? Czy dzięki internetowi wzięliście udział w spotkaniach, wieczorkach poetyckich? Jeśli tak to jakie miało to dla Was znaczenie i czy wspłynęło na późniejsze kntakty w Sieci?
- Czy macie jakieś inne spostrzeżenia na temat tego jaki wpływ Internet wywiera na współczesnych poetów i ich pisanie?
Jeśli ktoś chciałby podzielić się sowimi refleksjami to zapraszam do dyskusji na forum lub proszę o wiadomośc na maila: nie.romantyczna@wp.pl
Z GÓRY DZIĘKUĘ ZA KAŻDĄ WYPOWUEDŹ
serdecznie pozdrawiam
alep


Serce poetki to jest taki mały, niedyskretny Gall Anonim Agnieszka Osiecka
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66804441 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005