poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMWtorek, 23.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Chimeryków c.d.
FRASZKI
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Inferno
przesłanie bez przes...
Deszcz
w tym domu
więzień
kiedy mówię że cię k...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor RE: Skandal
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 28.06.2012 15:44
Musze sie z autorem zgodzic bez najmniejszej odrobiny sarkazmu: TO JEST SKANDAL! Moja rada: jesli tylko autorowi starczy zapalu radze uformowac grupe na Facebook`u zrzeszajaca mniej wiecej 500 000 osob, ktore mysla podobnie i namowic je do np jednodniowego bojkotu TVP 1 i TVP2, tudziez do bojkotu produktow, ktore te programy reklamuja bo prawda jest taka ze poszlo o "kase" i tyle...


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 26.06.2012 16:56
Będzie tęskno... Wiem, wiem... pola, lasy, zapachy są wszędzie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 25.06.2012 20:30
Dzięki TakaJedna, myślę, że masz rację. I tak jak tysiące plemion w afrykańskiej dżungli i buszu zapomnimy o swoich własnych skarbach i zaletach, a potem nie przypomnimy o nich nikomu w przyszłości, bo przecież te skarby i zalety nie są nawet warte naszej własnej uwagi.

Tak się zastanawiam teraz, czy nie lepiej zainwestować w naukę jakiegoś innego języka i nie wrosnąć w tą inną kulturę, która dba o swoje osiągnięcia i o pamięć o nich.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
TakaJedna
Użytkownik

Postów: 11
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 05.02.12
Dodane dnia 08.02.2012 21:03
Czy to, że TVP 1 i TVP 2 nie wyemitowały koncertu od razu trzeba nazywać skandalem i czy trzeba aż z tego powodu wątek na forum tworzyć? Wg mnie jest to gruba przesada. To zwyczajne robienie z igły widły. Oby ludzie tylko takie problemy mieli.

Przepraszam za wykopywanie tematu, ale buszując po forum akurat na niego natrafiłam.
http://relewantna84.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 27.10.2010 11:06
Jakie tam narzucanie, to osobnicza cecha, że chce się coś robić nawet "wbrew" lub "pomimo". Tak mi się wydaje. Przeskakując do puenty, to według mnie temat staje się przegadany.
Pozdrawiam :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 26.10.2010 20:02
Lula, jeśli "niezgodność działań z wizją góry" jest powodem zejścia do podziemi, to nie możemy mówić tu o skłonności, a o narzuceniu, przymusie. Niczym, co kojarzyłoby się z dobrowolnością.

Pytasz mnie o wolny kraj? Ja go postrzegam jako kraj kapitalistyczny. A takim krajem wiesz co rządzi.

"Działanie i wizerunek powinno stanowić jedno" - o ile rozumiem to dobrze, to zgadzam się w 100%. Niekonsekwencja budzi niesmak, ale bywa też dobrym sposobem na...

Dlatego też pokazywanie i nagłaśnianie wielkiego wydarzenia kulturalnego, którym chcemy promować Polskę powinna znaleźć się na głównych, a nie tematycznych kanałach.

Jeśli już, to powinna być na TVP Polonia, a nie na TVP1/TVP2. Obcokrajowcy nie mają dostępu do naszych rodzimych stacji, więc cięzko tu mówić o promocji. Lepszym wyjściem, także z komercyjnego punktu widzenia, byłoby stworzenie podwójnego DVD z zapisem koncertów na pierwszym oraz dokumentacją wszystkiego, co poza sceną - wszystko profesjonalnie, nowocześnie, z odwołaniem do tradycji - tak, by było atrakcyjnie - sklecone.

róbmy swoje, po cichu i bez rozgłosu :) - nie. tak nie myślę. Niech każdy robi, co uważa za stosowne. Według siebie samego.


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 26.10.2010 11:52
Danielu, jak to skąd? oczywiście z niezgodności działań z wizją tzw "góry". Ale teraz chyba żyjemy już w wolnym kraju, czy się mylę? Działanie i wizerunek powinny stanowić jedno. Powinno się o ten wizerunek dbać zarówno dla młodych pokoleń jak i dla świata. Zauważyłam, że polska młodzież ma poczucie niższości wobec i młodzieży z innych państw. Istnieje coś takiego, jak duma narodowa, zupełnie pozytywna. Dlatego też pokazywanie i nagłaśnianie wielkiego wydarzenia kulturalnego, którym chcemy promować Polskę powinna znaleźć się na głównych, a nie tematycznych kanałach. Nie obraź się, ale odniosłam wrażenie, że myślisz jak stary partyzant: róbmy swoje, po cichu i bez rozgłosu :)
Mamy jeszcze inną stronę medalu, bo jeśli przypuszczenia Pani Mirki są słuszne, to byłaby to zastraszająca prywata.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Mirka Szychowiak
Użytkownik

Postów: 26
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 26.10.2010 00:06
Myślę, ze trochę się TV poobrażała na Konkurs po ogloszeniu wyników:) Podniosla się wrzawa, ze skandal, bo w TV rózni "muzykolubni" wydawali wczesniej opinie, mieli dswoich faworytów, tymczasem już do finału nie weszła spora ich część - szkoda wspanialych Chinek, to prawda. Jednakże w jury nie siedzą tłuki i wybrali to, co ONI uważali za najlepsze. Czuję jakąś małą zemstę:)


mia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 25.10.2010 23:24
Heh:)
I w tej sprawie ciekawym jest głos zabrany przez Roguckiego:
http://www.youtube.com/watch?v=QlgqG7wUX-s&feature=related



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 25.10.2010 23:24
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 25.10.2010 22:50
To zaskakująca konstatacja, ale tak, tak właśnie jest: Chopin to kompozytor undergroundowy.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 25.10.2010 19:42
Lula, myślę, że bardziej zasadnym pytaniem jest pytanie o to, skąd pochodzi narodowa skłonność do schodzenia do podziemi? I, czy faktycznie, chodzi tu o skłonność?
Chociaż zastanawia mnie rozmiar kultury, która rzekomo jest underground.



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 25.10.2010 19:43
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 25.10.2010 13:18
Zastanowiła mnie reakcja Daniela, bo czy takie postrzeganie sztuki nie jest przypadkiem wynikiem naszej skłonności narodowej do schodzenia do podziemi? I czy faktycznie jest to właściwy kierunek?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 25.10.2010 11:11
Zapewne pozostanie wybitnym kompozytorem i pianistą. Ale czy naszym?

Jego miejsce w kulturze właśnie zostało podważone przez decydentów w TVP.

Biorąc po uwagę to, że w Encyclopedia Britannica w 1911 uważała Chopina za kompozytora polskiego, a obecnie uważa za polsko-francuskiego, możemy się za jakiś czas obudzić z Chopinem już zupełnie francuskim.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 24.10.2010 15:58
Nie no, to jest tylko kwestia jakiegoś takiego zdziwienia co do rzeczywistego miejsca Fryderyka Chopina w naszej kulturze. Jak wiadomo Mickiewicz, Słowacki i Leśmian są jeszcze mniej znaczni w tej hierarchii. Myślę, że cała ta sprawa jest jakoś tam symptomatyczna i jakby staje się oczywiste, dlaczego politycy używają takiego języka, jakiego używają. Nie ma po prostu w naszej kulturze i cywilizacji miejsca na pozytywne aktywności. Jedyne punkty odniesienia dla naszej świadomości narodowej to śmierć w powstaniach i wojnach. Nie dziwi też reakcja po śmierci Miłosza - po prostu on jest swego rodzaju konkurencją dla świadomości powstaniowo-wojennej i może ją potencjalnie wypierać. Dlatego tak silnie był potępiany po śmierci.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 24.10.2010 15:24
Z innej strony; antropolodzy kultury mogą się nieźle zdziwić dyskusją i pomyśleć: ale oni pierdzielą!. Przecież kultura to wszelaki wyrób/twór materialny, bądź niematerialny, człowieka/społeczeństwa/cywilizacji. A więc i Tancerze i Chopin swoje miejsce w niej mają:)


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 24.10.2010 14:45


no nie powinien... ale nie jestem Ministrem Kultury i nie wiem wszystkiego


bols
Edytowane przez bols dnia 24.10.2010 14:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 24.10.2010 13:49
a dr House/?/- inteligentny scenariusz, są o wiele gorsze rzeczy

-racja bolsie!

a edukacja wymaga cierpliwości; najlepiej zacząć od siebie, chyba, że ktoś jest Ministrem Kultury, a wtedy pozostaje- kompromis.


czy w obszarze kultury jest miejsce na kompromis? Czy powinien on występować?


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 24.10.2010 13:38
tak, na szczęście można wybierać...

Od kilku miesięcy nie oglądam TV;
a dr House/?/- inteligentny scenariusz, są o wiele gorsze rzeczy, a edukacja wymaga cierpliwości; najlepiej zacząć od siebie, chyba, że ktoś jest Ministrem Kultury, a wtedy pozostaje- kompromis.


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 24.10.2010 12:32
Jeżeli tak bardzo nie chcemy marginalizacji kultury, to czego my właściwie chcemy? Pop-masa zawsze była w większości i będzie w opozycji do nie-pop-masy. Dr Hałs ma dawać zyski. I idzie mu to nieźle, sądząc po tym, że z anten nie schodzi. Jak kapela grająca muzykę alternatywną chce zarabiać pieniądze ze swojej gry, to musi robić to profesjonalnie i z talentem, albo musi grac na wiejskich potupajkach lub weselach. Taki jest rynek.
Nie wierzę w utopię, jaką jest kultura "wysoka" dla każdego. Wtedy, to już by nie była kultura^^


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 24.10.2010 12:30
Panie Christosie, ale mówi Pan o przyszłości, a nie o stanie teraźniejszym. Być może w przyszłości TVP Kultura będzie miało rangę najbardziej prestiżowego kanału TVP. Na razie tak nie jest. Najbardziej prestiżowe są TVP1 i TVP2. I teraz w tym świetle należy rozpatrywać w/w wydarzenie.

Telewizja Polska ma w nazwie "Polskę" tymczasem właściwie najważniejsze pozytywne wydarzenie w naszej kulturze, historii i tradycji (pozytywne, bo nie odwołujące się do rozlewu krwi). Wydarzenie dotyczące kluczowej postaci dla poczucia naszej tożsamości, jest traktowane jak podrzędna impreza (w odróżnieniu od Oscarów) w prowincjonalnym miasteczku (w Warszawie w odróżnieniu od Los Angeles).


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 9
Użytkownicy Online: Alfred

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67052755 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005