poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMSobota, 20.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
W kapsule
Kiedy jestem za oknem
do trzech razy.. ..s...
Zabawa
Metafora na ławce
Marzenie o niebie w ...
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: Konkursy poetyckie
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 20.05.2011 17:14
denar - następnym razem w tak dramatycznych okolicznościach zostaw proszę namiary na poste restante bo zdezorientowani użytkownicy zaczną pisać na berdyczów..
miliardy fanatycznych kibiców poezji nie mogą się doczekać..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
kukor
Użytkownik

Postów: 191
Miejscowość: kukorzewo
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 20.05.2011 13:02
tak, to niezwykle cenna informacja dla historiozofów polskiej poezji.


Wisi mi kto wisi na latarni
A kto o nią się opiera

Grabaż
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 20.05.2011 11:22
UWAGA!
Szanowni użytkownicy poezji polskiej. W dniach 20 - 22.05 nie będzie mnie w moim miejscu zamieszkania, wyjeżdzam na weekend nad morze. W związku w tym na wszystkie komentarze do najnowszego utworu na PP, oraz na forum odpowiem dopiero po powrocie, tzn. w niedzielę 22.05 wieczorem, lub w poniedziałek 23.05 rano, lub popułniu. Wszystko zależy od tego jak długo tam zabawię.

Z wyrazami szacunku
denar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 17.05.2011 13:46
W zasadzie jestem za tym, by nie rozpychać tego wątku (pisałam o tym w innym miejscu). Młody autor, nowy na forum powinien się tu troszkę rozejrzeć, poczytać wątki i wiersze innych i spokojnie, powoli dołączyć do tutejszej społeczności. Czytając jednak zacietrzewione napaści na młodą osobę czuję niesmak. Ataki świadczą o atakujących. Inwektywy, obraźliwa leksyka, kreowanie się na wyrocznię - to żenujące zachowania, które nie pomogą denarowi.

Wklejaj wiersze, denarze, tylko przed wklejeniem przyjrzyj im się spokojnie. Jeśli dostaniesz od komentatorów konstruktywne uwagi krytyczne, wykorzystuj je, pracuj nad warsztatem. I chyba jakiś czas raczej "słuchaj", niż "gadaj". Być może masz silną potrzebę rozmów. Są zapewne inne portale, które temu służą.

Jeśli Twoje błędy (językowe) wynikają z nieuwagi, popraw się w tym względzie, bo choć nie przekreślają Cię, to czynią Cię mniej wiarygodnym i adwersarze traktują Cię gorzej (jako lekceważącego narzędzie poetów - język). Nie anonsuj też dodatkowo swoich wierszy, po prostu je wklejaj.
Piszesz na razie bardzo słabo (moim zdaniem), ale rozumiem, że pisanie jest dla Ciebie bardzo ważne. Rozwijaj się, czytaj innych poetów (mam na myśli drukowaną polską i obcą poezję ). Wszystko przed Tobą.

Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 17.05.2011 13:35
Są KONKURSY, konkursy, konkursiki itd. Każdy o tym wie. Jeśli chłopak, kruszyna coś tam wygrał, więc się cieszy. A jak pisze, każdy widzi. Ale jeśli tak ciężkie "działa" walą w niego, to zastanawiam się czy jest to konieczne. Raczkuje przecież i długa przed nim droga.
Autorze, dostałeś reprymendę od nie byle kogo. I to jest Twój zysk.
Kto zyskał, kto stracił? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.
JBZ


JBZ
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 46
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 17.05.2011 13:00
Poza tym w ogóle pisze się raczej osobno, nie foum, tylko forum. Zwracaj uwagę na błędy w wypowiedziach, bo już tym się ośmieszasz.

Żegnam i już raczej nie wrócę dot ego wątku, bo jest chyba parodią czegoś, czego nie ma i nie będzie mam nadzieję.

Żegnam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 46
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 17.05.2011 12:58
Ten, kto był w szpitalu z reguły się tym nie chwali, bo to złe przeżycia denarze. Mnie też nie odpowiedziałeś na pytanie, a śmiesz żądać odpowiedzi od ludzi. Bój się Boga człowieku! Wypisujesz takie brednie, że szkoda gadać. Moderacja powinna zamknąć ten wątek, bo jest nie tyle beznadziejny, co śmieszny. Szkoda słów, nerwów i dobrego samopoczucia. Żal mi Ciebie denarze. Strasznie żal.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 17.05.2011 08:50
Szpital może nie ma tutaj większego znaczenia, ale należy odpowiadać na pytanie, które ktoś zadał, a nie krytykować go za to, że akurat zadał takie, a nie pytanie. Co do krytyki to jest to moje pierwsze forum, wogóle w życiu. Z niektórymi opiniami się zgadzam, ale nie ze wszystkimi. Tylko z tymi, które oczywiście krytykują moją twórczość, ale nie krytykują, a nawet obrażają mojej osoby tak, jak miało to miejsce na samym początku mojego foum i nadal ma miejsce.
Do kilku Państwa wypowiedzi na PP takżę mógłbym się przyczepić za "byki" ortograficzne, czy składniowe, lecz nie robię tego.
O czym to świadczy?
Ponawiam moje wcześniejsze pytanie: Czy ktoś z Państwa był kiedykolwiek w jakimkolwiek szpitalu? Proszę o rzetelną odpowiedź w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku
denar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 46
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 16.05.2011 23:54
denar, a co ma szpital do kaleczenia języka polskiego? Przypominasz mi pewnego faceta, który kiedyś gościł na forum, a teraz milczy, ukryty pewnie pod innymi nickami. Był to niejaki Pan J. Bielecki, który zachowywał się tak jak Pan i też narzekał na zdrowie. Też był w szpitalu i też chwalił się konkursami. Ale to inna inszość. Kaleczenie języka polskiego sprawia, że stajesz się niewiarygodnym " poetą". Poeta musi dobrze znać zasady pisowni języka polskiego. Poza tym, co się dzieje z moderacją? Przecież denar kpi sobie w żywe oczy z nas, stałych bywalców PP, którzy starają się żyć tak jak Bóg przykazał i choć czasem są małe wojny i wojenki, to jednak bywają zażegnywane i zapominane. denar zauważ, że chwalenie się, ani takie zachowanie, nic nie daje, oprócz tego, że ośmieszasz tylko własną osobę. Co z tego, że wygrywało się mnóstwo konkursów, jak swoją wiedzę trzeba poszerzać, kształtować i poznawać nowe światy, jeśli wiesz, co mam na myśli. Nie wiem, skąd się taka duma i buta w Ciebie wzięły, ale guzik mnie to obchodzi. Zastanów się nad sobą człowieku. Jeśli nie znosisz krytyki, to po co bywasz na forach? Nie ma sensu ciągnąć dalej tego wątku. Beznadzieja! W dodatku śmiech na sali.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
rodi
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: zasypia po "dzienniku"
Data rejestracji: 19.05.10
Dodane dnia 15.05.2011 16:28
Panie Jacku

ja proponuje zdjac wszystkie okulary, bo wiem, ze w okularach (szczegolnie tych zle dobranych) wizja moze sie zamazywac ;)

kazdy moze pozwolic sobie na zmeczenie i luz, ale wtedy zaangazowanie jest inne niz u glownej postaci tego watku

co do zestawienia
nie uzylbym takiego, ale jesli istnieje to proponowane przeze mnie zmiany pozostana moja tejmnica ;>
i zadna to zniewaga - to moja osobista subiektywna ocena, a ta nie musi byc brana pod uwage ;)

postaram sie juz nie zabierac glosu w tej sprawie ;>

dzieki i pozdrowienia
;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Jacek Madynia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Mazowsze
Data rejestracji: 02.05.10
Dodane dnia 15.05.2011 12:26
rodi

To nie jest obrona dla samej obrony. Lubię jak wypowiedzi są rzeczowe i wtedy, gdy to jest wymagane, trzymają się faktów. A fakty są takie jak sam Pan już zauważył: błędy ortograficzne popełniają wszyscy ale w postach denara są uważane za arogancję i nieuctwo. Styl i składnia..., no bez przesady Panie rodi. Proszę popatrzeć przez te same okulary na innych. Pan może pozwolić sobie na luz, czy zmęczenie. Denar musi się cały czas pilnować?. A z zestawienia młody inteligentny człowiek co chciałby Pan usunąć? Czy uważa Pan, że denar zasłużył sobie na taką zniewagę? Chyba, że usunie Pan przymiotnik młody.

Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
rodi
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: zasypia po "dzienniku"
Data rejestracji: 19.05.10
Dodane dnia 15.05.2011 11:48
bronic kogos tylko po to, zeby bronic ???

juz nie chodzi o ortografy czy literowki te sie zdarzaja kazdemu
chodzi o styl, skladnie i forme wypowiedzi Panie Jacku.
a tu roznica nie jest subtelna, ta roznica razi!!! swiadczy ona tez o czyms.

no chyba, ze zdobywca trofeow siada tutaj tak jak np. ja, na koniec dnia lub w nocy, ze zmeczeniem w kolorze piwnym i wtedy mu sie miesza styl ;>
jakos w to watpie ;P

mlody inteligentyny czlowiek? z tego zestawienia osobiscie zmodyfikowalbym jedno slowo albo je zwyczajnie usunal.

to oczywiscie opinia wlasna (z obserwacji). nie znam czlowieka z "realu" byc moze tylko tu sie "popisuje" ;)

pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Jacek Madynia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Mazowsze
Data rejestracji: 02.05.10
Dodane dnia 15.05.2011 10:21
mastermood

Jeżeli Ty możesz robić błędy i lekceważyć tym czytelnika, to czemu nie może tego robić denar?
Tylko w ostatnim poście byłeś łaskaw popełnić literóweczkę - wiekokrotne
i błąd ortograficzny- narazie.
Co do namolnego chwalenia się denara to według mnie jest akurat odwrotnie. On wspomniał raz i ma to tylko wielokrotnie przez innych wypominane.
Dlaczego ma ukrywać fakt, że wiersz był nagrodzony? Tylko dlatego, że jest tak wiele osób, których drażni sukces młodego inteligentnego człowieka?
Na drugi raz, gdy zechcesz rzucić kamieniem przygotuj się bardziej starannie do tematu.

Pozdrawiam serdecznie!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 15.05.2011 09:27
masterwood
To, że przeszedłem więcej do innych nie ma tu aż tak dużego znaczenia. Czy był Pan kiedyś w szpitalu? Jakimkolwiek szpitalu?
Co do charakteru artystycznego mojej dotychczas wydaje na PP poezji nie uważam, iż była najlepsza, bo pisana już dawno, ale nie należy jej przesadnie krytykować, ani rzucać w jej stronę oszczerstwa. Jeśli się Panu nie podoba to, co piszę nie musi Pan tego czytać i komentować.

Pozdrawiam
denar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
rodi
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: zasypia po "dzienniku"
Data rejestracji: 19.05.10
Dodane dnia 15.05.2011 00:44
Jacku
rymowanki nie koniecznie musza miec cokolwiek wspolnego z poezja
bardziej z wierszem, ale to tylko w kwestiach budowy
nie szukalbym w nich poezji (pewnie "normalne jury" tez by sie nie wysilalo) ;)
raczej wytchnienia i odsapniecia od tej "wielkiej" i "WIELKIEJ" poezji
ktora , jak wspomniales bladzi w tym gaszczu ... no wlasnie

pozdrawiam


mastermood
ze Ci sie chlopie chcialo ;>

ale czasami i grochem sciane zburzysz
czas pokaze ;)

pozdroweczki

pozdrawiam wszsytkich ;)
Edytowane przez rodi dnia 15.05.2011 00:53
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 14.05.2011 22:09
Denar, obiecuję, że już więcej się tu nie pojawię, więc tylko jeszcze dla podsumowania tego Twojego wątku o konkursach. I nie o Twojej osobie, tylko wyłącznie o Twoim pisaniu - tutaj, w wierszach i komentarzach:

- o wielokrotnym wysyłaniu utworów na konkursy można napisać, ale robić z tego rekomendację dla swojej "poezji" to nieporozumienie.
- wiekokrotne ("któryś raz z kolei piszę...") przypominanie o rzekomym uznaniu jakichś krytyków, to właśnie chwalipięctwo i puszenie się. I nie dziw się, że taka postawa irytuje, szczególnie u takiego nowicjusza. Pisuje na tym portalu kilka / kilkanaście osób z nagrodami w uznanych konkursach, którym Twoje osiągnięcia nie dorastają do pięt - i się nie przechwalają.
- irytuje ( przynajmniej mnie ), że mieniąc się poetą, tak bardzo kaleczysz w swoim pisaniu ( tu na forum i w komentarzach ) język polski i jeszcze uważasz, że to nie ma specjalnego znaczenia. Kaleczenie języka ma postać zwykłego niechlujstwa w pisaniu ( pomylone lub poprzestawiane litery ), błędów ortograficznych , oraz zwykłej nieumiejetności posługiwania się językiem polskim ( zwłaszcza jak na "POETĘ" ). Może parę przykładów:
( wszystko z Twoich wypowiedzi )
= wiersz, za którego otrzymałem nagrodę
= bez obiekcji co do własnych gustów
= zmiana stylistyki wynika ze staralności
= matura dla osobów myślących inaczej
= życie poświęcił na pielgrzymowaniu
= pragniemy charyzmatycznych ideałów
= biorę życie za bary
Może dla Ciebie to wszystko nie ma znaczenia, ale dla mnie ( i chyba wielu innych ) ma. Nie tylko z uwagi na brak szacunku dla własnego języka, ale i dla odbiorców, którym swoje utwory przedstawiasz.
- I w kontekście powyższego, niepoważnie wygląda Twoje biadolenie nad rzekomo pozbawionym szans i "sacrum" (?) pokoleniem '89 - Twoim pokoleniem - zamiast epatować wielkimi słowami na wyrost w wierszach wysyłanych na konkursy, może po prostu zacząć lepiej od choćby większej skromności i nauki poprawnego używania ojczystego języka. Jedno, że będzie to choć namiastka tego patriotyzmu, drugie, że za jakiś czas może upoważni Ciebie do nazywania się polskim poetą. Bo narazie stawianie siebie w tym gronie i pouczanie innych, uwłacza im.
- I skoro całościowo, to nie sądzę, żeby masowe zaliczanie konkursów ułatwiło Ci drogę do publikacji utworów - do tej pory przedstawione na PP, moim zdaniem, to przykładowy rezultat grafomanii ( dla jasności b. uproszczona definicja: uporczywy sposób pisania utworów, pomimo wyraźnej negatywnej oceny ich wartości artystycznej - sprawdź oceny na PP ).
PS. I nie usprawiedliwiaj się więcej tym co rzekomo "przeszłeś.
Good-bye.



Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Jacek Madynia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Mazowsze
Data rejestracji: 02.05.10
Dodane dnia 14.05.2011 18:09
Jakie może być wyobrażenie przeciętnego Polaka o poezji? Nietrudno wydedukować.
Zgłośmy teraz do konkursu na wiersz np.: o matce tekst z dnia wczorajszego i jakąś naiwną rymowankę. Niech ocenia rnormalne juryr1;. Czy w takim przypadku mamy mieć pretensję do autora tej rymowanki, że wygrał?. A jeżeli wygrał, to czy ma się z tego powodu wstydzić? A może to poezja co nieco pobłądziła?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 14.05.2011 17:32
Jak tylko będzie to możliwe opoblikuje swój najnowszy wiersz.
denar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 14.05.2011 09:40
słuchaj denar, a może byś zamiast wyciągać stare truchła wierszy nagradzane przez jakichś gerontów z niestaranną orogenezą neocortex wyciągnął nowego królika wiersza z kapelusza i jego puszystym futerkiem tekstu zapchał wszystkim sceptykom gęby..

ergo: może byś objawił nam jakieś współczesne swoje dzieło, które nie pozwoli więcej niedowiarkom trwać na pozycjach i ugruntuje tu Twój status sprawnego literata?

jeśli zaiste dobry będzie, to cała reszta będzie wić się u Twych wirtualnych stóp z podziwu, cichutko pojękując z zazdrości..

zaręczam..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 13.05.2011 19:19
A ja jestem rozbawiony wpisami takich osób jak pani.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 9
Użytkownicy Online: Grain

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67044851 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005