poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUM ˇ KSIĘGARNIA "POEZJA"Piątek, 21.07.2017
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT

KSIĘGARNIA "POEZJA"

LINKI

KONTAKT

Szukaj


Ostatnio dodane Wiersze
życiorys
Wiersz bez tytułu
*** /przesladują mnie/
laktatorzy
z zapisków optymisty
Hipnagogia
Zegarmistrz
pod błękitem
przygana
Niedomykalność serco...
Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
HAIKU
Połówki serdeczne
Kawały nabożne, opow...
Limeryki
EKSPERYMENTY
Co to jest poezja?
H A I B U N
Literatura haiku w a...
Czy to tu dzień dobr...
Leliwa uhonorowany :)
Licznik odwiedzin
[licznik]
Parnas - Autorzy

Redaguje: Rafał Gawin
__________________________

Adam Ziemianin

Poeta krakowski znany przede wszystkim z piosenek śpiewanych przez "Stare Dobre Małżeństwo", Elżbietę Adamiak, Jacka Wójcickiego, "Wolną Grupę Bukowina".
Jego utwory tłumaczono na kilka języków, m.in. angielski, włoski, niemiecki i rosyjski. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. Łódzkich Wiosen Poetyckich, zdobył nagrodę w konkursie im. Jana Śpiewaka.

strona domowa Adama Ziemianina
www.adamziemianin.pl

Józef Baran

Poeta krakowski znany z piosenek m.in. "Starego Dobrego Małżeństwa" i Elżbiety Adamiak. Wiersze jego były tłumaczone na kilkanaście języków, m.in. angielski, hebrajski, niemiecki, czeski, rosyjski.
Laureat nagród im. Stanisława Piętaka (1977 r.) i Fundacji Kościelskich (1980 r.) Dziennikarz, obecnie pracuje w Dzienniku Polskim.

strona domowa Józefa Barana
www.baran.art-krakow.pl

Julian Kawalec

Urodził się w 1916 r. we wsi Wrzawy k/ Tarnobrzega, zmarł w październiku 2014 roku w Krakowie.
Prozaik, publicysta i poeta.
W swojej prozie ukazał proces wypierania tradycyjnego obyczaju chłopskiego przez współczesne wzorce cywilizacyjno - kulturowe.
Nagroda Min. Kultury i Sztuki I stopnia (1967 r.)
W 1992 r. wydał tomik poezji "KOCHANY SMUTEK"
Paweł Barański

Poeta, ur. 25.stycznia 1978 r., autor dwóch książek poetyckich, debiutował w roku 1994 na łamach "Wiadomości Kulturalnych" utworami:
"Il Pendolo di Foucault (1)",
"Il Pendolo di Foucault (2)",
"Sztandar".
Założyciel bardzo tajemniczej w swych strukturach Grupy Poetyckiej "Estakada" działającej w roku 1999 przy Autorskim Ośrodku Sztuki GuGalander w Katowicach.
Wojciech Brzoska

Poeta, redaktor działu poezji w magazynie literackim "Kursywa". Publikował m. in. w "Odrze", "Kresach", "Kwartalniku Artystycznym", "Studium", "FA- arcie", "Czasie Kultury", "Lampie i Iskrze Bożej", "Toposie", "Pracowni", "Tyglu Kultury", "Alternativie Plus". Autor dwóch książek poetyckich: Blisko coraz dalej (IW "Świadectwo", Bydgoszcz 2000) oraz Niebo nad Sosnowcem ("Lampa i Iskra Boża", Warszawa 2001), a także kilku arkuszy. W przygotowaniu kolejna książka zatytułowana Wiersze podejrzane. Tłumaczony na język czeski. Mieszka w Sosnowcu.
Jacek Dehnel

Jacek Dehnel, ur. 1980 w Gdańsku. Absolwent Polonistyki na UW w ramach Kolegium MISH. Poeta, prozaik i tłumacz. Laureat Nagrody Fundacji Kościelskich (2005) i Paszportu "Polityki" (2007).
Felietonista portalu Wirtualna Polska (dział "Książki") i "Polityki" (dział "Kawiarnia literacka").
Mariusz Grzebalski

Autor zbiorów wierszy: Negatyw (Ostrołęka, 1994), Ulica Gnostycka (Poznań, 1997), Widoki (Legnica, 1998), Drugie dotknięcie (Legnica, 2001), Graffiti (edycja dwujęzyczna, Wiedeń, 2001). Laureat nagrody literackiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny (za Negatyw), Nagrody Polskich Wydawców Książek (za Ulicę Gnostycką), stypendysta fundacji dr Huberta Burdy. Jego wiersze przetłumaczono na języki: angielski, czeski, niemiecki, słoweński, szwedzki.
Krzysztof Kuczkowski

Od 1981 roku mieszka w Sopocie, od 2009 w Orłowie. Poeta, autor szkiców, recenzji literackich i muzycznych; juror wielu konkursów, wykładowca warsztatów poetyckich. W 1993 roku założył dwumiesięcznik literacki „Topos”, którym kieruje do dzisiaj. Jeden z inicjatorów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego, organizator Festiwali Poezji w Sopocie. Redaktor serii książek Biblioteka „Toposu” (50 tomów).


Krzysztof Lisowski

Poeta, redaktor, krytyk literacki, eseista, prozaik, tłumacz, autor wierszy dla dzieci - urodził się 2 sierpnia 1954 roku w Krakowie. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował jako poeta w roku 1972 na łamach „Życia Literackiego”. Od 1977 roku pracuje w Wydawnictwie Literackim, jest członkiem redakcji miesięcznika „Kraków” oraz współpracownikiem kilku pism ( „Kresy”, „Nowe Książki”). Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN-Clubu. W latach 1999-2000 członek Komisji Kwalifikacyjnej Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wykładowca w szkole „creative writing” Uniwersytetu Jagiellońskiego.Karol Maliszewski

Poeta, prozaik, krytyk literacki. Wydał sześć tomików poetyckich i dwa tomy prozy. Stale współpracuje z kilkoma pismami literackimi. Mieszka w Nowej Rudzie, na Dolnym Śląsku. Nauczyciel akademicki.
Antoni Matuszkiewicz

Poeta, prozaik, wydawca, członek - założyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Maciej Melecki

Autor wierszy, współautor scenariuszy filmowych. Jego wiersze tłumaczone były na języki: angielski, niemiecki, czeski, hiszpański, słoweński.
Aarne Puu

Ur. 30 grudnia 1948 w Tallinie. Studiował psychologię i filologię rosyjską na Uniwersytecie w Tartu, a w 1979 ukończył teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1973 r. mieszka w Krakowie, obecnie pracuje w Katedrze Filologii Węgierskiej UJ jako starszy wykładowca języka estońskiego. Jest poetą, tłumaczem literatury polskiej i estońskiej; na język estoński przełożył m.in. książki S. Lema, A.Bahdaja, W. Chotomskiej, M.Konopnickiej i in., a na język polski poezje J. Kaplinskiego, P.-E. Rummo, A. Alliksaara oraz prozę Fr. Tuglasa, A. Valtona, M. Unta, V. Vahinga i in. Tworzy w języku polskim i estońskim. Należy do Związku Pisarzy Estońskich w Tallinie i Konfraterni Poetów w Krakowie. Jego wiersze były tłumaczone m. in. na język albański, angielski, arabski, grecki, litewski, niemiecki, rosyjski, słowacki, słoweński, rumuński, ukraiński i włoski.
Książkowe wydania poezji A. Puu ukazały się na Węgrzech i w Bułgarii.

strona domowa Aarne Puu
www.aarnepuu.com
Adam Szyper

Poeta mieszkający i tworzący w USA. Pisze w językach polskim i angielskim.
Krzysztof Siwczyk

Poeta znany również z filmu. Zdobywca nagrody przyznawanej przez "Czas Kultury" za najlepszy poetycki debiut roku.
Dariusz Sośnicki

Opublikował książki poetyckie: "Marlewo" (1994), "Ikarus" (1998), "Mężczyzna w dominie" (1999), "Symetria" (2002). Mieszka i pracuje w Poznaniu.
Jan Riesenkampf

Debiutował tomikiem "Koszula", Kraków 1992. Jego wiersze były drukowane przez Nowy Nurt, FA-ART, Czas Krakowski, Lampę i Iskrę Bożą. Później główną drogą rozpowszechniania swych wierszy uczynił Internet, gdzie osiągalny jest cały jego dorobek, tak poetycki, jak inny - małe formy prozatorskie i dramatyczne, grafika komputerowa, itd . Duża część wierszy nadaje się do śpiewania, co robił zreszą w różnych miejscach - festiwal w Brwinowie, Klub Stodoła, występ w kabarecie Loch Camelot, itp. W 1993 roku wygrał ogolnopolski konkurs, ogłoszony przez kwartalnik FA-ART.
Andrzej Warzecha

Urodził się w Nowym Sączu. W 1974 r. ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1975 r. pracuje jako publicysta, krytyk literacki i artystyczny w krakowskim Dzienniku Polskim. Za swoją twórczość otrzymał w 1983 r. nagrodę im. Stanisława Piętaka, a w roku 1987 Nagrodę Funduszu Literatury. Tłumacz z języka bułgarskiego.
Krzysztof Śliwka

Urodzony w Ząbkowicach Śląskich. Autor sześciu książek poetyckich, laureat prestiżowej nagrody literackiej im. Georga Trakla. Absolwent kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie (od października 2002 roku) student Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej - kierunek scenopisarstwo. Uwielbia podróże po Starym Kontynencie. Pływał jako barman i kucharz na jachcie motorowym "Angelika", opływając większość wysp greckich. Pracował jako robotnik budowlany w Atenach i Rzymie, restaurator zabytków na Dolnym Śląsku, sezonowy zbieracz oliwek w Toskanii, a także steward przy obsłudze koncertów rockowych w Anglii i Szkocji. Zbiór wierszy pt. "Sztuka koncentracji" jest internetową premierą.
Wojciech Wencel

Poeta i eseista. Laureat Nagrody Fundacji Koscielskich, Nagrody im. ks. Janusza St. Pasierba, Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut roku 1995 i nagrody głównej w pierwszej edycji Konkursu Poetyckiego im. x. Józefa Baki. Jego Oda na dzień św. Cecylii była nominowana do nagrody Nike '97. W redakcji "44 / Czterdzieści i Cztery", wcześniej w redakcji "Frondy", współredaktor "POSTygodnika". Mieszka w Gdańsku.
Andrzej Sosnowski

Poeta i tłumacz (m.in. J. Ashberry, E. Pound, E. Bishop, R. Firbank, H. Mathews, J. Cage). Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej "Silesius" za tom Po tęczy (2008). Mieszka w Warszawie.
Lesław Nowara

Prawnik z wykształcenia, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Poeta i aforysta. Debiutował na łamach prasy literackiej w 1983 roku. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Wojewody Katowickiego (1998) oraz Nagrody Prezydenta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki (2000). Od 1994 roku członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Rafał Muszer

Publikował m.in w "Arkadii", "Frazie", "Protokole Kulturalnym". Laureat kilku konkursów m.in. X OKP o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego (Łódź 2001).
Franciszek Stefaniuk

Po ukończeniu szkoły podstawowej wspólnie z rodzicami prowadził 17 hektarowe gospodarstwo rolne. Pracy na roli nie zaprzestał nigdy. Równocześnie przez 12 lat pracował w kółkach rolniczych. W tym czasie ukończył zaocznie liceum ekonomiczne w Miedzyrzeczu Podlaskim.
Działacz ruchu ludowego i samorządu.
Pracuje we władzach krajowych i wojewódzkich PSL.
Poseł na Sejm.
Radosław Wiśniewski

Ur. 1974 w Warszawie, absolwent UJ w Krakowie, mieszka w Brzegu, pracuje we Wrocławiu. Poeta, krytyk, redaktor naczelny i prezes.
Edward Pasewicz

Poeta, jak sam mówi: "Urodziłem się w 1971 roku. Nie wiem kiedy umrę i to mnie martwi."Współpracują z nami

agencja zatrudnienia

REKLAMA GOOGLE

Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
IMAK
VIDEO MAGAZYN
ostatnie wydanie
GRUDZIEŃ 2013

I M A K
internetowy magazyn kulturalny

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
Lipcowy mini-konkurs...
Rozstrzygnięcie 37. ...
XIII międzynarodowy ...
Czerwcowy mini-konku...
KONKURS POETYCKI
Port Poetycki Chorzó...
Majowy mini-konkurs ...
O! Literaturze. Gałc...
Kwietniowy mini-konk...
XI Turniej Poetycki ...
Użytkownicy
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 5 714
Nieaktywowani Użytkownicy: 2
Najnowszy Użytkownik: incognita1992

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

31037781 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005