poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 19.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Cichosza
Dafno! Ciebie nie c...
Szczegóły
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor RE: Nie karmić trolla!
MUTZ
Użytkownik

Postów: 181
Miejscowość: Berlin
Data rejestracji: 21.10.16
Dodane dnia 11.01.2017 21:54
poezja i Islam przynoszą Pokój i Dobro - wewnętrzne uporządkowanie i rygor w życie jednostki, będące najdoskonalszą afirmacją Wolności...


CHaOS bRINGs ORder - kejez-bryngz-ode - chAos - TWorzY - PoRZĄDek... Dla porządku dodam: TRANSGRESJA jest częścią chaotycznego porządku - Hiperświadomość autora jest zapowiedzią i gwarancją katastrofy dzieła... Nadświadomość czytelnika-komentatora jest tylko dopełniem tej katastrofy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
mefisto35
Użytkownik

Postów: 32
Data rejestracji: 24.07.12
Dodane dnia 22.12.2015 23:06
Straszne...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
benlach
Użytkownik

Postów: 36
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 25.06.08
Dodane dnia 21.12.2015 18:11
Niestety człowiek bywa słaby, grzeszny, mały, ograniczony, egoistyczny...stawia się w miejsce Pana Boga i zaczyna psuć wszystko, powoli lub szybciej wszystko się sypie...jak dom wybudowany na piasku...skaza grzechu pierworodnego powoduje, że nawet gdy chcemy czynić dobro, ale jakoś tak się dzieje, że znowu źle wybraliśmy...z drugiej strony jesteśmy ukochanymi i umiłowanymi dziećmi Boga, które stworzył na swe podobieństwo i obraz...mamy w sobie wspaniałą zdolność kochania, i aby ją rozwijać potrzebujemy Pana Boga, by nas prowadził, oświecał, pocieszał, wskazywał, wspierał, towarzyszył, podpowiadał...(Pismo Święte, Przykazania Boże, błogosławieństwa i wskazania ewangeliczne, wewnętrzne natchnienia, znaki od Pana, dla katolików również magisterium Kościoła i nauka społeczna Kościoła (KKK)
Edytowane przez benlach dnia 21.12.2015 18:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
Jędrzej Kuzyn
Użytkownik

Postów: 76
Miejscowość: Ostrzeszów
Data rejestracji: 25.01.09
Dodane dnia 21.12.2015 00:10
Ta wielość religii uświadamia mi, że człowiek mógłby obyć się bez Boga. Tylko musiałbym zacząć pracą nad sobą. ale po co wysiłek, kiedy można oprzeć się na istocie wyższej i ją zobowiązać do kontroli naszych postępków.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 16.12.2015 18:28
..."kampania" to rzeczywiscie niefortunne slowo. Koran zacheca do mowienia swiatu o Boskiej dobroci. Strasznie mi szkoda bo Polska mogla by byc krajem ludzi z takim zapalem do Boga jaki maja Muzulmanie. Jestem pewien ze by to Polsce wyszlo na dobre. W Polakach jest gigantyczny potencjal, ktory widac w ich pracy za granica i gdyby tylko przezwyciezyli patrzenie tylko i wylacznie na pietno ciemnej strony kosciola katolickiego i gdyby tylko po prostu rozmawiali z Bogiem na codzien to wszystko by im sie lepiej ukladalo.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
Krzysztof R Marciniak
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 36
Miejscowość: Kingston upon Hull
Data rejestracji: 12.07.14
Dodane dnia 16.12.2015 18:14
pawel kowalczyk napisał/a:
Po pierwsze - troche sie rozpedzilem wyrqazajac sady na temat historii Polski. - Przepraszam.
Po drugie i dla sprostowania: Slowo "Islam" to ULEGLOSC BOGU, PODDANIE SIE BOGU, ZYCIE W ZGODZIE Z WOLA BOGA. Taka postawa moze byc wyrazona we wszystkich wiarach (tak jest napisane w Koranie). Koran rowniez nakazuje czytanie WSZYSTKICH Boskich objawien tak wiec rowniez i Biblie, ktora osobiscie studiuje na rowni z Koranem.
Wyjechalem z Polski z ogromnym zalem ze ta Polska nie chce byc lepsza, szalchetniejsza w dazeniu do Boga. Zalezy mi na tym zeby Polska i Polacy zyli w zgodzie z Bogiem z tego tez powodu prowadze ta kampanie.


Rozumiem Cię. Ale każdy ma swojego boga/Boga/bóstwo/świątka. Po co otwierać ludziom oczy na nie ich prawdy? Skoro ktoś upiera się, że jego bóg to Pan Bóg - odpuść mu, takie jego prawo, by wierzyć w Pana Boga.
Prowadzenie kampanii to złe określenie, osobiście bardzo, bardzo źle mi się kojarzy.
To tyle. Nie widzę już sensu do wtrącania się do tej dyskusji. Jednak cieszę się, że jest to dyskusja, nie wymierzanie w siebie nawzajem broni.
Pozdrawiam z naiwną nadzieją, że planeta sobie poradzi, skoro ludzie nie potrafią.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 16.12.2015 16:16
Po pierwsze - troche sie rozpedzilem wyrqazajac sady na temat historii Polski. - Przepraszam.
Po drugie i dla sprostowania: Slowo "Islam" to ULEGLOSC BOGU, PODDANIE SIE BOGU, ZYCIE W ZGODZIE Z WOLA BOGA. Taka postawa moze byc wyrazona we wszystkich wiarach (tak jest napisane w Koranie). Koran rowniez nakazuje czytanie WSZYSTKICH Boskich objawien tak wiec rowniez i Biblie, ktora osobiscie studiuje na rowni z Koranem.
Wyjechalem z Polski z ogromnym zalem ze ta Polska nie chce byc lepsza, szalchetniejsza w dazeniu do Boga. Zalezy mi na tym zeby Polska i Polacy zyli w zgodzie z Bogiem z tego tez powodu prowadze ta kampanie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
Krzysztof R Marciniak
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 36
Miejscowość: Kingston upon Hull
Data rejestracji: 12.07.14
Dodane dnia 16.12.2015 15:16
benlach napisał/a:
Dzięki Krzysztofie za poruszenie tematu o trollowaniu.

Czytając różne wpisy kiedy gdzie nie gdzie powstaje niemal zażarta dyskusja o racjach poetyckich. można się zastanowić czy w danym momencie nie wdziałem ubranka trolla....:-)

:-):-):-)


Mam wrażenie, że gdzieś, kiedyś wspominałem, że z niektórymi nie warto wchodzić w dyskusję...
Mieszkam w multikulturowym kraju - to bardzo mi odpowiada - ale w obliczu tego, co stało się niedawno powolutku tracę zaufanie do ludzi pokroju pana Kowalczyka. Stawianie ultimatum już jest nie w porządku, ale strzelanie do niewinnych ludzi jest poza skalą. To jest fanatyzm jak za hitlera. Pan Kowalczyk powinien zastanowić się, czy w Polsce może znaleźć sympatyków i jak jego działania są postrzegane.
Dziwne, że w Anglii jakoś nikt o tym panu nie słyszał. Czyli żadne rewelacja ani rewolucja.
Jest jeszcze jedna opcja - pan Kowalczyk ukrywa się. I nie nazywa się "Kowalczyk".
Tak czy, siak nie odpowiada mi narzucanie czegokolwiek na siłę. Jeśli nie chcę kupić czarnej żarówki, to nie kupię jej. I już. Po co to włażenie przez okno/komin/etc?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
benlach
Użytkownik

Postów: 36
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 25.06.08
Dodane dnia 16.12.2015 12:56
Pawle Kowalczyku

Głoszenie potrzeby nawracania serca ku Bogu i jego miłości w wypełnianiu woli Bożej - chwalebne...

Natomiast narzucanie islamu - małostkowe...

Zapewne wielu porządnych i oddanych Bogu znajdzie się wśród muzułmanów...

ale...

niestety terroryzm ostatnich lat i powoływanie się przez te grupy przestępcze wyraźnie na fundamentalizm islamu, tudzież pan pisał, że ta religia ma panaceum prawdy i chce wyprzeć inne, więc jeśli tak uważa, to żadnego panaceum na Prawdę o Bogu nie ma...

religia ta ma elementy dobre, ale też złe...

nie jest więc religią prawdziwą...

dopóki islam, jak już tu na PP w dwóch miejscach pisałem nie odpowie sobie na dwa pytania, będzie zagrożeniem dla ludzkości a nie budowaniem solidarności ludzkiej w pokoju...

czy w islamie można przejść na inną wiarę swobodnie ???

czy islam dopuści rozdział państwa od islamu/czyli kościoła ????

czy islam dopuszcza do wolności religijnej i wyznawania innej wiary ???

niestety odpowiedź na te pytania brzmi - NIE

nie jest to więc religia prawdziwa, mająca jedynie część dobrych składowych...

Dla mnie prawdziwą religią jest chrześcijaństwo, a najbliżej głębokie przeżywanie w sercu, rozumie i sumieniu katolicyzmu, choć wiem....że mogą paść zaraz pytania...
Edytowane przez benlach dnia 16.12.2015 13:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
benlach
Użytkownik

Postów: 36
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 25.06.08
Dodane dnia 16.12.2015 12:46
Dzięki Krzysztofie za poruszenie tematu o trollowaniu.

Czytając różne wpisy kiedy gdzie nie gdzie powstaje niemal zażarta dyskusja o racjach poetyckich. można się zastanowić czy w danym momencie nie wdziałem ubranka trolla....:-)

:-):-):-)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 16.12.2015 00:05
Zastanowcie sie dlaczego Bog pozwolil Polsce zniknac z map na 123 lata. Potem dwie wojny, podczas drugiej Polacy byli drugim (po Zydach) najbardziej "skarconym" narodem w obozach koncentracyjnych. Potem 45 lat de facto okupacji Rosyjskiej...
Od 26 lat Polska cieszy sie wolnoscia i goni za spelnieniem wszystkich swoich marzen...tylko na slowo "Bog" wlosy jej sie sie jeza...
Cale zlo, ktore sie nam przydarza to tylko i wylacznie nasze wlasne "nawolywanie" na Szatana a dobro pochodzi od Boga, ktory nagradza tych o uczciwych sercach. Kiedy popelniacie grzech Bog pozwala Szatanowi sie do was zblizyc (a Szatan to to czyste zlo, ktore nienawidzi ludzi z calych sil). Pozwala zeby wam pokazac do czego prowadzi bawienie sie zapalkami...
Kazdy chce zyc w bezpiecznym i dostatnim kraju. POdodzcie sie z Bogiem a Bog Polske takim krajem uczyni.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
winyl
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: szczecin
Data rejestracji: 09.06.15
Dodane dnia 22.09.2015 20:09
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów, S.L.
TTSTP.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
adaszewski
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 22.09.2015 16:40
Panie Pawle, jednak nie ma Pan nic do ogłoszenia. Takie rzeczy sprawdza się na konkretach.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
Augustus
Użytkownik

Postów: 31
Miejscowość: Polska
Data rejestracji: 10.08.15
Dodane dnia 22.09.2015 08:30
święty Augustyn panie Janie a nie Augusten


Augustus
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
Krzysztof R Marciniak
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 36
Miejscowość: Kingston upon Hull
Data rejestracji: 12.07.14
Dodane dnia 22.09.2015 00:26
pawel kowalczyk napisał/a:
Janku - dziekuje i gratuluje otwartosci umyslu! Taka umiejetnosc poplaca CALE zycie!

Panie Marciniak: Nie przez przypadek promuje Islam i Koran na tym portalu. Szerzej to wytlumaczylem w dziale: "WARTO PRZECZYTAC" na Forum PP. Reasumujac: PP od 2007 powiekszyla swoje grono uzytkownikow o 1300 osob - to bardzo malutko. To tylko znaczy ze te 5184 osoby sa grupa Polskiej inteligencji BARDZO WAZNA. Grupa nie skorumpowana pieniedzmi i "reka" myjaca druga "reke". To wlasnie ta grupa ludzi powinna jako pierwsza sie dowiedziec jak ogromna sile w zyciu i wolnosc daje zycie w 100% zgodzie z wola Boga (Islam). Reszta Polski jest "na krawedzi" wlasnej chciwosci kupujac nowe samochody na kredyt, jezdzac w coraz dalsze zakatki swiata na urlopy.

POGODZCIE SIE Z BOGIEM A BOG OBSYPIE WAS BLOGOSLAWIENSTWAMI!


Ludzie inteligentni nie lubią być manipulowani. I cenią sobie wolność. Każdego rodzaju.
Poza tym promuje Pan swoją religię w wątku "Nie karmić trolla!"
Edytowane przez Krzysztof R Marciniak dnia 22.09.2015 00:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.09.2015 21:55
pawel kowalczyk napisał/a:
Janku - dziekuje i gratuluje otwartosci umyslu! Taka umiejetnosc poplaca CALE zycie!

Panie Marciniak: Nie przez przypadek promuje Islam i Koran na tym portalu. Szerzej to wytlumaczylem w dziale: "WARTO PRZECZYTAC" na Forum PP. Reasumujac: PP od 2007 powiekszyla swoje grono uzytkownikow o 1300 osob - to bardzo malutko. To tylko znaczy ze te 5184 osoby sa grupa Polskiej inteligencji BARDZO WAZNA. Grupa nie skorumpowana pieniedzmi i "reka" myjaca druga "reke". To wlasnie ta grupa ludzi powinna jako pierwsza sie dowiedziec jak ogromna sile w zyciu i wolnosc daje zycie w 100% zgodzie z wola Boga (Islam). Reszta Polski jest "na krawedzi" wlasnej chciwosci kupujac nowe samochody na kredyt, jezdzac w coraz dalsze zakatki swiata na urlopy.

POGODZCIE SIE Z BOGIEM A BOG OBSYPIE WAS BLOGOSLAWIENSTWAMI!


Nie na temat, panie Kowalczyk, nie na temat!

Gdyby pisał pan o poetyckim pięknie Koranu, to sama bym z powrotem doń sięgnęła. Pan jednak nas nawraca. I to gorzej od chodzących od drzwi do drzwi rzekomo protestanckich ewangelizatorów, którzy analogicznie do pana straszą armagedonem.
Nie chcę być nawracana! Tak jak sama, nie wstydząc się swojej wiary nikomu jej nie narzucam; w pana jednak "coś" weszło i teraz - rzeczywiście niczym trollowaty komar - pisze / gada pan jak pisze / gada, czyli natrętnie brzęczy.

Pana niebo, moje piekło. Albo: wice versa. A przecież nie dalej niż rok temu fascynował się pan katolicką poetką o starozakonnych korzeniach - Anną Kamieńską. "Prorokinią Anną", biblistką.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 21.09.2015 21:34
Janku - dziekuje i gratuluje otwartosci umyslu! Taka umiejetnosc poplaca CALE zycie!

Panie Marciniak: Nie przez przypadek promuje Islam i Koran na tym portalu. Szerzej to wytlumaczylem w dziale: "WARTO PRZECZYTAC" na Forum PP. Reasumujac: PP od 2007 powiekszyla swoje grono uzytkownikow o 1300 osob - to bardzo malutko. To tylko znaczy ze te 5184 osoby sa grupa Polskiej inteligencji BARDZO WAZNA. Grupa nie skorumpowana pieniedzmi i "reka" myjaca druga "reke". To wlasnie ta grupa ludzi powinna jako pierwsza sie dowiedziec jak ogromna sile w zyciu i wolnosc daje zycie w 100% zgodzie z wola Boga (Islam). Reszta Polski jest "na krawedzi" wlasnej chciwosci kupujac nowe samochody na kredyt, jezdzac w coraz dalsze zakatki swiata na urlopy.

POGODZCIE SIE Z BOGIEM A BOG OBSYPIE WAS BLOGOSLAWIENSTWAMI!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
Krzysztof R Marciniak
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 36
Miejscowość: Kingston upon Hull
Data rejestracji: 12.07.14
Dodane dnia 21.09.2015 21:16
pawel kowalczyk napisał/a:
...tak sie sklada ze mieszkamy na tej samej wyspie. Dziwie sie za Pan nie zauwazyl ze Islamu zatrzymac sie nie da. Nie dlatego ze ludzie mysla czy robia tak czy inaczej tylko dlatego ze Allah / Bog napisal w Koranie: "Islam to wyznanie zaprojektowane przez Allaha / Boga i wyprze On inne wyznania" (parafraza).
Prawda jest taka ze Polacy to narod ludzi niezmiernie Bogu wiernych a Koran jest tak samo "nie-Polski" jak Biblia, ktorej przeslanie caly narod zna.
Islam to nic innego jak poddanie sie woli Boskiej, wiernosc Bogu, przestrzeganie Boskich praw i co najwazniejsze Islam to stanowczy sprzeciw dla uznania jakiejkolwiek sily rownej czy prawie rownej Bogu.

TO CO NAPISALEM POWYZEJ NIE JEST DLA POLAKOW NICZYM NOWYM I NIE ROZUMIEM DLACZEGO POLSCY POECI SIE Z TYM KLOCA.


Drogi Panie. Nie przeszkadza mi fakt mieszkania na jednej wyspie ani Islam (ani żadna religia gwoli ścisłości). Chodzi mi wyłącznie o to, że zamieszcza Pan swoje wypowiedzi, że tak się wyrażę, ni z gruszki ni z pietruszki na forum portalu poetyckiego. Pana pojawienie się w wątku o trollowaniu jest tego świetnym przykładem. To raz. Druga sprawa to pojawienie się Pana w tym wątku, który tak naprawdę Pana nie dotyczy. Nic nie mam do pańskiej osoby. Zamieściłem wątek z innych powodów, że tak powiem, tutejszych.

Jak pisałem, ocieranie się o inne kultury nie przeszkadza mi z wiadomych powodów. Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie karmić trolla!
adaszewski
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 21.09.2015 19:57
Pan Paweł Kowalczyk realizuje postulat głosić w porę i nie w porę. Nie wydaje mi się, aby można było pana K. za to ganić. Można jedynie zadać pytania, czy ma co głosić? Ma Pan, Pani Pawle? Bo jeśli tak, to proszę trzymać się tematu tego wątku (czy każdego innego, na którym się Pan pojawi), oczywiście trzymać się ze swojej perspektywy.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Do Pana Marciniaka
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 21.09.2015 19:30
...tak sie sklada ze mieszkamy na tej samej wyspie. Dziwie sie za Pan nie zauwazyl ze Islamu zatrzymac sie nie da. Nie dlatego ze ludzie mysla czy robia tak czy inaczej tylko dlatego ze Allah / Bog napisal w Koranie: "Islam to wyznanie zaprojektowane przez Allaha / Boga i wyprze On inne wyznania" (parafraza).
Prawda jest taka ze Polacy to narod ludzi niezmiernie Bogu wiernych a Koran jest tak samo "nie-Polski" jak Biblia, ktorej przeslanie caly narod zna.
Islam to nic innego jak poddanie sie woli Boskiej, wiernosc Bogu, przestrzeganie Boskich praw i co najwazniejsze Islam to stanowczy sprzeciw dla uznania jakiejkolwiek sily rownej czy prawie rownej Bogu.

TO CO NAPISALEM POWYZEJ NIE JEST DLA POLAKOW NICZYM NOWYM I NIE ROZUMIEM DLACZEGO POLSCY POECI SIE Z TYM KLOCA.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 5
Użytkownicy Online: silva

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67031148 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005