poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Niepunktualna nuta
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 16.09.2009 13:56
Henryku O bardzo mnie ucieszyły Twoje słowa i kolejny głos oraz roztrząsanie tego niewdzięcznego tematu. Jeśli o nim będziemy głośno mówić może przestanie być takim problemem, albo po prostu pogodzimy się z pewną formą, bo jak wiele spraw i ta jest walką z wiatrakami. Dobrze więc być zwolennikiem mówienia głośno i nazywania po imieniu pewnych spraw, choć starając się zachować obiektywizm i zastanawiając się nad przyczynami jakie je wywołują

Zawsze wyrażając negatywną opinię, a często słuszną, narażamy się na atak albo odwet.
Przyznaję dużym problemem jest niezdrowa konkurencja, dotyka ona każdej dziedziny tzn i gospodarki i kultury, ale ma to swoje zalety (wprawdzie brutalne) bo napędza koniunkturę a przetrwają najlepsi albo najsilniejsi. W przypadku poezji dotyka to ludzi wrażliwych na życie i słowo, więc jeśli ranga walki na słowa zniża się do parteru, to nie wystawiamy sobie zbyt dobrego świadectwa.

Smutne jest to co piszesz o hipokryzji, bo niestety masz racje. A dowolność interpretacji nie wynika z dopasowania do siebie tylko z racji obiektywnego i niekrzywdzącego spojrzenia na temat i na innych ( tu znajdują się różne warianty te dobre, którym trudno zaprzeczyć i te złe)w końcu w temacie zadałam pytanie czy to nie jest wpisane w naszą codzienność?... Czekam na pański cd myśli.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 16.09.2009 13:43
Beato, Robercie - dziękuję bardzo za Wasze zdanie -owszem zaczyna to być wymogiem sytuacji dla każdego Artysty i jeśli przeradza się to w problem zaczynamy się zastanawiać nad funkcjonowaniem i znaczeniem tego słowa-działania.

Panie Jerzy zgadzam się z pana opinią, jeśli się nie rozreklamuje szerzej, lub nie zaistnieje w jakiejkolwiek formie nikt nie będący ze środowiska literackiego nie zajrzy do kwartalnika. Idąc za przysłowiem, że dobre pamięta się długo a złego nie zapomina się wcale - wiadomo jaka reklama jest skuteczniejsza i o jakiej się więcej dyskutuje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Henryk Owsianko
Użytkownik

Postów: 156
Miejscowość: Gent(Gandawa)
Data rejestracji: 30.05.07
Dodane dnia 16.09.2009 09:16
Mówi się, że każda myszka swój ogonek chwali, ale każdemu z nas jest miło, kiedy ktoś o nas mówi dobrze. Tyle, że w naszych realiach na tzw. klakierów trzeba bardzo uważać, gdyż ich intencje często nie są szczere. Włażenie w tyłek, wazeliniarstwo,, ma na celu osiągnięcie konkretnych korzyści (obojętnie jakich). Potem wystarczy wszystkiemu zaprzeczyć, nawet temu, ze się jest hipokrytą.
Dowolność interpretacji dotyczy również pojęć, które są od dawna ugruntowane. A dlaczego by tego nie zmienić ? A kto powiedział, że tak akurat ma być ?, taka dowolność interpretacji to typowe dla nas sobiepaństwo, gdy je połączyć z tumiwisizmem, otrzymujemy obraz przeciętnego Kowalskiego, luzaka, któremu wszystko wolno.
Wydawałoby się , że pośród nas są ludzie, od których należy oczekiwać innych postaw; odpowiedzialności za słowo i szacunku dla innych, zarówno dla ich pracy jak nich samych. To takie proste i w zasadzie każdy tak uważa, tyle, że bardzo trudne w realizacji.

CDN


Prawda i kłamstwo różnią się tylko biegunami.
henryk.owsianko www.owsianko.netgaleria.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Henryk Owsianko
Użytkownik

Postów: 156
Miejscowość: Gent(Gandawa)
Data rejestracji: 30.05.07
Dodane dnia 15.09.2009 17:46
Lady Zadra,
Nie byłoby tego zagadnienia(pytania), gdyby nie konkurencja.
Ta dotknęła nawet taką dziedzinę jak poezja. Jak wspomniał Robert Furs reklama jest dźwignią handlu, każdy to wie i stara się stosować, gdy jest ku temu okazja. Często , jednak, stosuje się nieuczciwe metody konkurencji, polegające na negowaniu pracy innych (to bardzo polskie). Wtedy okazuje się, że każdy z nas jest fachowcem w dziedzinie krytyki i uprawnionym do decydowania o czyimś losie. \
JBZ, wspomniał o lansowaniu negatywnym, i to prawda, że nie jest istotne jak mówią, byle mówili. Kiedy już będę znany, będeę mógł wyrokować, albo udawać, że mnie to nie dotyczy. Będę zaprzeczał jakoby miałbym coś do czynienia z lansowaniem własnej popularności. Wtedy można powiedzieć, że to zasługa moich prac, mojej działalności. Tylko ktoś mi zajrzał do szuflady i olśniony narobił wokól mnie szumu bez mojej wiedzy,

CDN.


Prawda i kłamstwo różnią się tylko biegunami.
henryk.owsianko www.owsianko.netgaleria.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 15.09.2009 16:32
Dobra poezja, gdzie ona jest? Na półkach w księgarniach? W codziennej prasie, telewizji? Co z tego, że w kwartalniku, lub innym wydaniu, ktoś z autorytetem wskaże potencjalnego wieszcza?
Konkursy, setki ich, pół Polski pisze wiersze, a ktoś zarzuca komuś ze korzysta z "lansu" reklamy czy innej formy promowania, nawet samego siebie. Nie widzę powodu aby miał tego nie robić, dawno zauważyłem pewne zjawisko polegające na tzw osłuchaniu, opatrzeniu itp. Wiecej, kto ma kasę ten ma większe przebicie. Od czytelników najczęściej słyszę:" poezja, owszem ale czy jest tam wszystko do zrozumienia".
Jest jeszcze inny rodzaj lansu tzw, skandalizowanie, mitologizowanie swojej osoby, zachowanie osceniczne albo poprostu wulgaryzm. najbardziej skuteczne metody, które można spokojnie zaliczyć do lansu. Jest to najskuteczniejsza metoda szybkiego zaistnienia w świadomości społecznej. Niezależnie od tego co sobą reprezentuje autor,
JBZ.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 15.09.2009 13:42
Lansowanie to nic innego jak reklama. A ta jak wiadomo jest dźwignią handlu. W przypadku komercji jest ona nieodzowna i nawet konieczna. I niech się dzieje co chce ale w słowach byle mnie nikt nie chciał pokazywać jak małpy. Kto chce widzi mnie na ulicy i w sklepie, tomik zawsze mogę podpisać i nawet pogadać na zakręcie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 15.09.2009 10:01
Tak sformułowane pytanie / temat dyskusji/, jeśli nawet pozostaje pytaniem retorycznym / nie umiem jednoznacznie odnieść się do tego/, jest ważne.
Zastanawiam się nad tym często, odpowiedż nie jest prosta, jeśli lansowanie dotyczy np. działalności profesjonalnej /konkurencja, często nieuczciwa/, jednak takie pytania są potrzebne, sygnalizują istnienie problemu.


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 15.09.2009 00:29
Henryku O miło będzie jeśli prócz sentencji podzielisz się swoim punktem widzenia .
Czy tez uważasz, że to bicie piany ? Wywołałam tę dyskusję również po to, aby to słowo nas nie terroryzowało, a pisałam tyle różności, że fakt zrozumienia tego i ogarnięcia jak również podzielenia na tematy ma prawo sprowadzić się do Twojej sentencji.
Owszem nie jest mi na rękę dawanie tu jakichkolwiek przykładów, sądziłam, że to będzie teoretyczny wywód ;) a tu nawet sama poczułam się wywołana do tablicy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Henryk Owsianko
Użytkownik

Postów: 156
Miejscowość: Gent(Gandawa)
Data rejestracji: 30.05.07
Dodane dnia 14.09.2009 21:43
Sentencja:
Najbardziej lubimy oceniać zachowania innych oraz mówienie o tym co kto powiedział i jak to zrozumieli inni. (HenrykO, Gandawa 2009) :)


Prawda i kłamstwo różnią się tylko biegunami.
henryk.owsianko www.owsianko.netgaleria.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 14.09.2009 17:21
Dorota to był skrót myślowy
2. chcenie - to zgodnie z Twoją wcześniejszą wypowiedzią te naturalne i zdroworozsądkowe intencje. Kwestia pozycji i struktur, chodziło mi o nie bycie nowicjuszem w jakimkolwiek środowisku
3. Masz całkowitą rację najważniejsze to znać swoje miejsce w szeregu - Myślę, że ja nie mam z tym problemu znam i mocno zaniżałam, że aż budziłam śmieszność też to sobie uświadomiłam ;) ;) No bo Wy Wszystkie to takie wielkie Poety hiihihi
co do konkursów to nie sposób jest wysłać na każdy ale na parę tych wybranych to faktycznie wysłałam ;) Od czegoś trzeba zacząć i coś trzeba robic. Patrząc po konkursach tu na pp to jest i tak niewymierne ;) więc dystans i tak potrzebny.

black and blue - zbytnio to uprościłeś oczywiście, że tak, ale chodzi o szerszy aspekt tego słowa czy procederu ;) No wiem że marudzę i się rozpisuję. Nie ma jak cięcie Magdy ;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 14.09.2009 16:48
black and blue - masz rację.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 14.09.2009 16:45
Lady Zadra

2. fakt wiedząc co chcemy i jacy jesteśmy nie martwimy się tym co o nas mówią, ale z reguły to następuje kiedy mamy ugruntowaną swoją pozycję.
Niezupełnie to miałam na myśli. :) Raczej, mówiąc w uproszczeniu (bo nie o tym tu chcesz rozmawiać), chodzi mi o to, że wszystko jest tak nietrwałe i tak szybko przemija, że chcenie czegokolwiek za wielkiego sensu nie ma. :) Także pozycji w jakichkolwiek nietrwałych strukturach. Świadomość tego, kim się jest [a kim się jest? :) ], nie jest zależna od czegokolwiek zewnątrz ani wewnątrz według mnie.

3. każdy poziom czy tzw. półka ma swoich zwolenników i czytelników więc trudno im odbierać prawo do informacji na ten temat. Czemu akurat promowanie czegoś co jest niby gorsze ma być czymś złym i wzgardzonym
Masz rację, zgadzam się w pełni. Serio uważam, że można szukać odbiorców poprzez własną szeroko pojętą aktywność promocyjną, znajdować ich i cieszyć się z ich pochwał. Po prostu stanąć na swojej półce (to Twoje określenie) i cieszyć się swoim miejscem. Ale jeśli aspiruje się inaczej, "wyżej", trzeba naprawdę zawierzyć losowi (i krytykom). Poczekać spokojnie na recepcję swojego pisania. I pogodzić się z ewentualną przegraną. Oczywiście, moim zdaniem.
Edytowane przez Dorota Bachmann dnia 14.09.2009 16:58
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 14.09.2009 15:58
Dorota
1. masz racje są stany chorobliwe pozbawione trzeźwego spojrzenia i samokrytycyzmu w innym przypadku człowiek zastanowi się, że może popełnia błąd, a błądzić jest rzeczą ludzką

2. fakt wiedząc co chcemy i jacy jesteśmy nie martwimy się tym co o nas mówią, ale z reguły to następuje kiedy mamy ugruntowaną swoją pozycję. Na początku można przykleić każda etykietkę, a pozbyć się jej jest trudno, więc uważam, że nie można do tego dopuścić.

3. trudno się z Wami nie zgodzić, choć dla mnie to trudny temat, bo lubię Barbarę i poznałam ją wcześniej. Fakt licytacji z antologią był spontaniczny, więc może i błędem. Co do reszty to ja myślę że każdy poziom czy tzw. półka ma swoich zwolenników i czytelników więc trudno im odbierać prawo do informacji na ten temat. Czemu akurat promowanie czegoś co jest niby gorsze ma być czymś złym i wzgardzonym, bo promowanie właśnie przez krytyków i znajomych poezji na bardzo dobrym poziomie jest już i tak nobilitujące. Mamy przecież wybór, nawet radio możemy wyłączyć jak nam się piosenka nie podoba - z poezją jest łatwiej - nie kupujemy. Pewnie nie powinnam się tu wypowiadać bo nie wiem na jakim poziomie jest moje pisanie.;) więc chylę głowę.

4. Dorota to dobrze, czyli prawidłowo zadziałało poczucie własnej wartości ;) Nie chodziło mi o książkę - uważam ,że to powinno być prawem każdego autora i to z tzw. automatu ;) po to jest portal literacki, w końcu tu prezentujemy swoją twórczość
...więc nie będę Ci przypominać ;) bo mnie za to zabolało w Twoim imieniu jako ewidentna niesprawiedliwość.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 14.09.2009 13:45
Lady Zadra -
1."natręctwo" to termin psychologiczny.
2. Jak ktoś ma się bronić kiedy słowo lans pojawia się jako zarzut lub obelga od osób, które nie mają podstaw aby określić czyjś stan umysłu i preferencji?
Jeśli intencje są naprawdę czyste, żaden zarzut się nie pojawi. Jeśli nawet, żadne zewnętrzne oceny nie wpływają na poczucie wartości człowieka samoświadomego, wiec w czym problem?
3. Magda ma rację w powyższym wpisie. Zgadzam się z nią co istoty rzeczy (lansu jako takiego).
4. Sugerujesz, że mnie coś tam spotkało. Nie kojarzę za bardzo. Widać mnie nie zabolało, bo nie pamiętam. Ja faktycznie zaprosiłam na promocje książki, nie wiem, czy bym to drugi raz zrobiła ,ale nikt mnie nie szarpał za to chyba.
Edytowane przez Dorota Bachmann dnia 14.09.2009 13:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
a la bracka
Użytkownik

Postów: 23
Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 27.04.07
Dodane dnia 14.09.2009 13:37
lans to potrzeba uwagi. ludzka potrzeba. i jeśli ktoś potrafi i chce ją zaspokajać (co w konsekwencji powinno przynosić uczucie dobrostanu) to ok.

niech lansuje sie kto chce. dlaczego nie?
a widz popatrzy, albo nie.


____________________________
Dwa posty z rzędu tej samej osoby zostały połączone w jeden. Przypominamy, że każdy użytkownik może edytować swoje posty (opcja "EDIT"), więc jeśli istnieje konieczność uzupełnienia posta, można skorzystać z tej właśnie opcji.


Słowa to tylko kotwica
Edytowane przez moderator2 dnia 14.09.2009 16:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 14.09.2009 12:08
ja powiem krótko, dla mnie np. anons Barbary o antologii, która wyszła 2 lata wcześniej jest ewidentnym lansem i to rozpaczliwym, w formie odpowiedzi na Solistki, zachowanie małej dziewczynki, która chce pokazać, "że ona też ma taką fajną" itd - nie przyszłoby mi do głowy by anonsować na PP każdy druk moich wierszy w czasopiśmie literackim lub gdziekolwiek indziej lub przytaczać słowa poetów, krytyków czy kogo tam jeszcze, którzy napisali o mojej poezji to czy tamto - to jest dla mnie właśnie ewidentny lans. Powtarzam, dobrej poezji lansować nie trzeba, o dobrej poezji krytycy sami napiszą, nie trzeba dobrymi książkami dawać czytelnikowi po oczach, ale miernota niestety wymaga lansu, inaczej NIKT o niej nie będzie niczego wiedział.
I tym optymistycznym akcentem kończę swój udział w dyskusji, która jest dla mnie biciem piany.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 14.09.2009 11:58
Dorota - kiedyś się oburzyłam, zanim właśnie z racji tych intencji zaczęłam doszukiwać się innego dna w tym słowie, bo zaczęła tu panować psychoza lansu... nie można było poinformować, recenzować, gratulować, nie można kogoś bronić, nawet komentowanie dobrego autora było parokrotnie tak kwitowane. Tylko bąki można puszczać jak ma ktoś taki zwyczaj ;) ;) bo w swoim domu przy kompie...;)

Teraz twierdzicie zgodnie, że publikacja i aktywność nie oznacza lansu no i dobrze.

Pięknie to ujęłaś stan umysłu, intencja, emocje - toż to poezja. ;) Nie analizowałam cudzych umysłów, ale dostrzegam, że są tacy, którzy czują się wielkimi poetami, którzy są nieomylni, itd. itd więc pewnie ma to wpływ na sposób lansowania...
Co do emocji i to każdych - typu radość, złość, życzliwość, zachwyt, poczucie niesprawiedliwości itd. myślę że są naturalne a więc i szczere. Odruchy w takich przypadkach są spontaniczne, często nieprzemyślane - tak więc dalekie od lansu, który kojarzy mi się z wyrachowaniem i zamierzonym działaniem. Idąc Twoim tokiem - tkwi to w umyśle ale nie w podświadomości, jako konsekwencja publicznego wystąpienia tylko w świadomej celowości działania. Moim zdaniem nie jest lansem np. bycie na spotkaniu ale niestosowne zachowanie się, zamierzone ubranie, które zwróci uwagę. Po prostu jakieś skandalizowanie za wszelką cenę.

Twój pogląd intryguje... a ja mam wrażenie, że powinnam napisać o sobie, bo ze zbytnim luzem dla dobra sytuacji i atmosfery potraktowałam to słowo. Dla mnie przyzwyczajonej do własnej szuflady trudno się znaleźć, nie dążyłam do publikacji. Kiedyś sądziłam, że wszystko co jest publiczne i wykracza poza osobisty krąg oznacza jakieś tam lansowanie w dobrym słowa znaczeniu. Nie zastanawiałam się czy to jest ogólnie dobre, czy złe po prostu mi to nie pasowało, uważałam za tylko moje i po co komuś zawracać tym głowę - ważne że czułam potrzebę pisania. Przypadek sprawił, że zdecydowałam inaczej, więc zaczęłam szukać kontaktu jako ta tabula rasa i wszystko odkrywam na nowo. Nijak się ma do tego posiadanie ulubionych tu autorów, czy chęć poznawania ludzi - choć nie pisze na priv -zresztą sama wiesz jak to jest .hihi obiecując sobie, że powinnam. Inni co to czytają też wiedzą w końcu miałam kontakt na priv tylko z paroma osobami.

Owszem cieszą mnie każde kroczki, które motywują aby pisać jak najlepiej i po swojemu i chcę je robić, liczę je sobie, ale nie oznacza to, że za jakiś czas nie wrócę do szuflady. Wiem moim błędem jest to, że pisze na forum, rozpisuję się, za dużo żartuję, dzielę się ze swoim zdaniem, ale nie każdy musi to czytać. Z kolei na innym portalu miałam zarzut, że tego nie robię. Nie pisze tego wszystkiego aby mnie ktoś lubił, bo moje elaboraty na bank temu nie sprzyjają. Już zniknęłam na parę miesięcy i znów pewnie zniknę.

Dorota sama miałaś do czynienia z takim posądzeniem, więc też i rozumiesz wagę poruszonego tu przeze mnie tematu. Jest dość drażliwy, trudny i cokolwiek się nie napisze może być źle zinterpretowane. Pewnie dlatego nie ma tu innych opinii.
Zastanawiam się o jakim natręctwie piszesz, bo trudno być natrętnym. Każdy ma przecież wybór czyta lub nie, idzie na spotkanie lub nie, kupuje tomik albo nie.

Patrząc przez Twój punkt widzenia, rodzi się kolejny temat - Jak ktoś ma się bronić kiedy słowo lans pojawia się jako zarzut lub obelga od osób, które nie mają podstaw aby określić czyjś stan umysłu i preferencji? No cóż zaprzeczać, czy po prostu olewać ? w końcu widzę, że jest to broń obusieczna.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 14.09.2009 11:10
Kasiu dziękuję jeszcze raz, miło mi, ano nie powiedziałam, czy nie pochwaliłam się, sorry, teraz był temat wprost - więc tym bardziej chyba widać jak daleka jestem od lasowania się (teraz wiem, że to nie o to chodzi) o resztę się nie martw widocznie tak miała się potoczyć rozmowa.
Ja tylko coraz częściej widzę, że się nie nadaję. Uczestnictwo w portalu mnie przerasta, zbyt szczerze podchodzę do wszystkiego, zbyt wiele spraw mnie dziwi, za dużo się rozpisuję.

Panie Jerzy to prawda. Dzięki, a trema faktycznie wielka i nawet obracanie jej w żart nie wystarcza. Pan wie co ja myślę. Miło będzie jeśli pan się pojawi. A wiersze niech bronią się same. Jeśli kiedyś się obronią to dobrze, nie obronią, no cóż mi na tym świat się nie kończy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 14.09.2009 11:06
Kuba i o to mi chodziło bardzo dobrze zobrazowałeś ten stan też to zaobserwowałam - dlatego starałam się podejść do tego liberalnie, nie chcąc w tym uczestniczyć choć zastanawiałam się gdzie są granice normalności.
co do reszty

Kuba Sajkowski napisał/a:
informacja o wydarzeniu kulturalnym jest co najwyżej prezentacją, promocją, ale nie lansem. dlatego też nie zgadzam się na tego typu określenia w stosunku do moich działań. ty możesz się zgodzić - wolna wola :) a ja ze swojej strony kończę tę jałową dyskusję.


Praktycznie to miała być teoretyczna dyskusja, ale jak wyszło inaczej...
No cóż Ty zaprzeczasz, a ja ? co ja mogę? Tez zaprzeczam, wiem swoje i widzę swoje. To są te intencje o których pisze Dorota.
Tylko ja mając dystans i pozytywne nastawienie do ludzi próbuję to tłumaczyć inną interpretacją, bo jak widać słowo może funkcjonować w różnych kontekstach dotyczących promowania się i promowania innych, nie wspominając o naturalnym kontekście luzackim i żartobliwym. (tak jak można komuś zazdrościć z zawiści i można powiedzieć, że się zazdrości tak sympatycznie i ciepło czegoś, co jest ciekawe czy atrakcyjne).
W takiej sytuacji kategoryczne zapieranie się też jest nienaturalne i moim zdaniem daje pole do popisu dla tych co lubią obrażać innych, a że mam dystans, więc nie chcę odbierać takich określeń jako obrazę majestatu, stąd mój pierwszy komentarz, który wywołał lawinę.
Z obserwacji forum dostrzegam, że wiele wystąpień naraża się na tego albo innego typu atak.

Kolejna sprawa to czy ja zaprzeczę, czy nie - nie będzie miało znaczenia, za krótko tu jestem, za mało osób mnie zna, aby ktoś liczył się z moją opinią, w tej czy innej sprawie i nawet tego nie oczekuję. Po prostu każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie, więc też to robię - może to i błąd. Mam tylko nadzieję, że każdy sam ocenia i widzi, bo to że ktoś nazywa coś czarnym to wcale tego czarnym nie uczyni.

Czy dyskusja jest jałowa ? tez nie sądzę, bo reakcja Magdy i Twoja ( bo przecież te wątki są połączone) o tym nie świadczy. Mi natomiast wiele informacji daje Wasz punkt widzenia, więc chyba już trudniej będzie szafować tym słowem wobec innych.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 12.09.2009 09:13
Myślę, że lans to stan umysłu i emocji ( nie w słownikowym, a raczej w tym sformułowanym fajnie przez Kubę znaczeniu ), rodzaj natręctwa i w związku z tym można go u siebie z łatwością rozpoznać, bo ma wyraźne objawy. Co by nie gadać, szczerość wobec samego siebie decyduje tak o lansie, jak i o wszystkim innym. To, co w wydaniu jednych jest informacją (tylko takie mają intencje), przez innych czynione ma znamiona lansu ze względu na to, co odczuwają).
(nie "piję" tu do nikogo, żeby była jasność, tylko przedstawiam pogląd)
Edytowane przez Dorota Bachmann dnia 12.09.2009 09:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66802388 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005