poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 25.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
by nigdy nie zaszło ...
Marionetka
Ti ti ta
Oczekiwać złota od p...
GENEZA BUNTU
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Autor RE: SŁOWNIKOWO (wątek techniczny)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 19.06.2010 16:49
Są portale zupełnie niezwiązane z językiem/słowem, gdzie poprawności się przestrzega.


Danielu - ja również to zauważyłem. Może się wydawać dziwne, ale niestety to prawda.

Jeśli chodzi o słownik, to uważam, iż każdy piszący ma go pod ręką


Elu - a ja myślę, że większość portalowiczów nigdy go nie widziała :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SŁOWNIKOWO (wątek techniczny)
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 19.06.2010 16:05
Elu, pamiętam wątek o Metaforach dopełniaczowych:)
I na niego sił zabrało widocznie.
Nie chciałem, aby ten wątek był potraktowany jako sprzeciw słowotwórstwu.
Tu kolejny raz wyłazi problem słowa w sieci. Nie znając się, nie widząc i nie słysząc, ciężko jest nam odgadnąć prawdziwe intencje.

Cóż - się mówi, żyje się dalej^^. Gorzej bym się czuł, gdybym nie spróbował.

Pozdrawiam


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SŁOWNIKOWO (wątek techniczny)
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 19.06.2010 10:57
Danielu, czytam proponowany przez Ciebie wątek i drapię się za uchem. Nie ulega wątpliwości, że jest przydatny, ale nie sądzę, aby "miał wzięcie".
Jestem wyczulona na błędy językowe, gramatyczne, (nie mówiąc o ortach), a wystarczy przyjrzeć się dziesiątkom wklejanych tu wierszy i można tylko jęknąć - ręce opadają. Kiedyś pisałam uwagi, ale już poczułam się zmęczona, zwłaszcza, gdy pod tekstem czytam: świetny, dobry, ciekawy, w porzo, super, ...a mnie się podoba i inne. I nikt z tych komentujących nie zauważa (?) tekściarskiej bzdurki, fatalnego języka, nawet rażących błędów (?).
Funkcjonował kiedyś bardzo żywo na Forum wątek - Metafory dopełniaczowe; warto poczytać i pośmiać się. Umarł niestety śmiercią naturalną, a szkoda, ponieważ był bardzo pouczający, zwłaszcza dla tych mataforyzujących do imentu, którzy najczęściej sami nie rozumieją swoich tekstów. Oj, temat rzeka Danielu. Może będzie czas podyskutować o tym we wrześniu:)
Jeśli chodzi o słownik, to uważam, iż każdy piszący ma go pod ręką, ale nie każdemu on wystarcza, bo skąd brałoby się oryginalne słowotwórstwo, interesujące neologizmy, w tylu ciekawych tekstach, które mamy przecież okazję, również tu, na portalu czytać.



Edytowane przez Elżbieta dnia 19.06.2010 11:02
wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SŁOWNIKOWO (wątek techniczny)
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 18.06.2010 21:59
Rozumiem też, że uważa Pan ten wątek za niepotrzebny. Biorąc pod uwagę szastanie słowami na portalu/portalach (mam tu na myśli też siebie) pozwolę sobie mieć inne zdanie.

Są portale zupełnie niezwiązane z językiem/słowem, gdzie poprawności się przestrzega. Tu zazwyczaj wypomina się niepoprawność.


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SŁOWNIKOWO (wątek techniczny)
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 18.06.2010 21:53
Panie Zimny, Pan chyba żartuje albo mnie znów nie zrozumiał.
Czy ja napisałem, że mam coś przeciwko lingwistom, pokroju, dajmy na to Białoszewskiego?
Na portalu mamy tez kilka osób, które "bawią się" językiem (np Grzegorz Ósmy i jego dzisiejszy tekst hiński choroskop) i czy ja kiedykolwiek napisałem, że to zła poezja jest? Rozminął się Pan z moimi zamiarami.

Uważam, że dobry lingwista (mając na myśli poetę), czy też futurysta, powinien znać swój język. Bez tego ma niewielkie szanse na zaistnienie w świecie poezji.


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SŁOWNIKOWO (wątek techniczny)
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 18.06.2010 21:27
Fakt, gdyby iść za Twoim myśleniem, nie byłoby w poezji futurystów, lingwistów, a tacy poeci jak R.M. Bruno, Papusza, J. Szatkowski, kto by dzisiaj o nich słyszał. Na początek zalecam lekturę- Myśli o poezji.
JBZ.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SŁOWNIKOWO (wątek techniczny)
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 18.06.2010 20:49
Zdaję się, że nie wbiłem się dobrze z tematem:)
Rozumiem; żaden autor nie wyskoczy z pytaniem o poprawność formy użytego słowa. Równoznaczne jest to z odarciem z siebie samego płaszczyka Mistrza Słowa. No, bo jak to: pisze wiersze, a języka swego nie zna?

A ja zauważyłem dziś słowo w komentarzu, które mnie zatrzymało: przekonywujący. Bardzo często posługujemy się tą formą w naszym, tu, komentowaniu. I właściwie to nic dziwnego.
Problem pojawił się, bodajże w roku 1997, wraz z uchwałą Rady Języka Polskiego. Czy problem?
Jak Wy to widzicie?




http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor SŁOWNIKOWO (wątek techniczny)
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 17.06.2010 10:11
Zainspirowany WGAD-em Bralczyka postanowiłem założyć wątek, którego na naszym forum jeszcze nie było. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Tu podaję linka do "inspiracji": http://jerzybralczyk.bloog.pl/id,6050054,title,Bloga-czy-blogu,index.html?ticaid=5a5c9

Jako, że obracamy się w materii słowa, ze słowem obcujemy lub staramy się obcować i posługiwać nim poprawnie, pomyślałem, że może przydać nam się wątek na nurtujące nas pytania odnośnie poprawności zastosowanych słów, wyrażeń, związków wyrazowych. Nie musimy się też ograniczać. Uważam, że każde pytanie z zakresu językoznawstwa będzie tu mile widziane.

A więc proponuję wątek typowo techniczny, otwarty dla każdego. O słowach, interpunkcji, koniugacji, stopniowaniu i o czym tylko zapragniecie. Pytajcie i odpowiadajcie. Myślę, że każdy ma czasem wątpliwości (ja mam) i nie zawsze znajdzie odpowiedź w słowniku, albo nie zawsze posiada odpowiedni słownik:)

Z partyjnym pozdrowieniem
Towarzysz D.


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67068272 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005