poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMśroda, 08.05.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Monodramy
FRASZKI
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Ostatnio dodane Wiersze
Origami
Menu
Usta ustom
Stanisław
Apel albo ćwiczenia ...
Dziecko we mgle
Rzecz o późnym darci...
Koło
Żywopis
Władcy
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor RE: Skandal
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 28.06.2012 15:44
Musze sie z autorem zgodzic bez najmniejszej odrobiny sarkazmu: TO JEST SKANDAL! Moja rada: jesli tylko autorowi starczy zapalu radze uformowac grupe na Facebook`u zrzeszajaca mniej wiecej 500 000 osob, ktore mysla podobnie i namowic je do np jednodniowego bojkotu TVP 1 i TVP2, tudziez do bojkotu produktow, ktore te programy reklamuja bo prawda jest taka ze poszlo o "kase" i tyle...


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 26.06.2012 16:56
Będzie tęskno... Wiem, wiem... pola, lasy, zapachy są wszędzie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 25.06.2012 20:30
Dzięki TakaJedna, myślę, że masz rację. I tak jak tysiące plemion w afrykańskiej dżungli i buszu zapomnimy o swoich własnych skarbach i zaletach, a potem nie przypomnimy o nich nikomu w przyszłości, bo przecież te skarby i zalety nie są nawet warte naszej własnej uwagi.

Tak się zastanawiam teraz, czy nie lepiej zainwestować w naukę jakiegoś innego języka i nie wrosnąć w tą inną kulturę, która dba o swoje osiągnięcia i o pamięć o nich.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
TakaJedna
Użytkownik

Postów: 11
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 05.02.12
Dodane dnia 08.02.2012 21:03
Czy to, że TVP 1 i TVP 2 nie wyemitowały koncertu od razu trzeba nazywać skandalem i czy trzeba aż z tego powodu wątek na forum tworzyć? Wg mnie jest to gruba przesada. To zwyczajne robienie z igły widły. Oby ludzie tylko takie problemy mieli.

Przepraszam za wykopywanie tematu, ale buszując po forum akurat na niego natrafiłam.
http://relewantna84.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 27.10.2010 11:06
Jakie tam narzucanie, to osobnicza cecha, że chce się coś robić nawet "wbrew" lub "pomimo". Tak mi się wydaje. Przeskakując do puenty, to według mnie temat staje się przegadany.
Pozdrawiam :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 26.10.2010 20:02
Lula, jeśli "niezgodność działań z wizją góry" jest powodem zejścia do podziemi, to nie możemy mówić tu o skłonności, a o narzuceniu, przymusie. Niczym, co kojarzyłoby się z dobrowolnością.

Pytasz mnie o wolny kraj? Ja go postrzegam jako kraj kapitalistyczny. A takim krajem wiesz co rządzi.

"Działanie i wizerunek powinno stanowić jedno" - o ile rozumiem to dobrze, to zgadzam się w 100%. Niekonsekwencja budzi niesmak, ale bywa też dobrym sposobem na...

Dlatego też pokazywanie i nagłaśnianie wielkiego wydarzenia kulturalnego, którym chcemy promować Polskę powinna znaleźć się na głównych, a nie tematycznych kanałach.

Jeśli już, to powinna być na TVP Polonia, a nie na TVP1/TVP2. Obcokrajowcy nie mają dostępu do naszych rodzimych stacji, więc cięzko tu mówić o promocji. Lepszym wyjściem, także z komercyjnego punktu widzenia, byłoby stworzenie podwójnego DVD z zapisem koncertów na pierwszym oraz dokumentacją wszystkiego, co poza sceną - wszystko profesjonalnie, nowocześnie, z odwołaniem do tradycji - tak, by było atrakcyjnie - sklecone.

róbmy swoje, po cichu i bez rozgłosu :) - nie. tak nie myślę. Niech każdy robi, co uważa za stosowne. Według siebie samego.


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 26.10.2010 11:52
Danielu, jak to skąd? oczywiście z niezgodności działań z wizją tzw "góry". Ale teraz chyba żyjemy już w wolnym kraju, czy się mylę? Działanie i wizerunek powinny stanowić jedno. Powinno się o ten wizerunek dbać zarówno dla młodych pokoleń jak i dla świata. Zauważyłam, że polska młodzież ma poczucie niższości wobec i młodzieży z innych państw. Istnieje coś takiego, jak duma narodowa, zupełnie pozytywna. Dlatego też pokazywanie i nagłaśnianie wielkiego wydarzenia kulturalnego, którym chcemy promować Polskę powinna znaleźć się na głównych, a nie tematycznych kanałach. Nie obraź się, ale odniosłam wrażenie, że myślisz jak stary partyzant: róbmy swoje, po cichu i bez rozgłosu :)
Mamy jeszcze inną stronę medalu, bo jeśli przypuszczenia Pani Mirki są słuszne, to byłaby to zastraszająca prywata.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Mirka Szychowiak
Użytkownik

Postów: 26
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 26.10.2010 00:06
Myślę, ze trochę się TV poobrażała na Konkurs po ogloszeniu wyników:) Podniosla się wrzawa, ze skandal, bo w TV rózni "muzykolubni" wydawali wczesniej opinie, mieli dswoich faworytów, tymczasem już do finału nie weszła spora ich część - szkoda wspanialych Chinek, to prawda. Jednakże w jury nie siedzą tłuki i wybrali to, co ONI uważali za najlepsze. Czuję jakąś małą zemstę:)


mia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 25.10.2010 23:24
Heh:)
I w tej sprawie ciekawym jest głos zabrany przez Roguckiego:
http://www.youtube.com/watch?v=QlgqG7wUX-s&feature=related



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 25.10.2010 23:24
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 25.10.2010 22:50
To zaskakująca konstatacja, ale tak, tak właśnie jest: Chopin to kompozytor undergroundowy.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 25.10.2010 19:42
Lula, myślę, że bardziej zasadnym pytaniem jest pytanie o to, skąd pochodzi narodowa skłonność do schodzenia do podziemi? I, czy faktycznie, chodzi tu o skłonność?
Chociaż zastanawia mnie rozmiar kultury, która rzekomo jest underground.



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 25.10.2010 19:43
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 25.10.2010 13:18
Zastanowiła mnie reakcja Daniela, bo czy takie postrzeganie sztuki nie jest przypadkiem wynikiem naszej skłonności narodowej do schodzenia do podziemi? I czy faktycznie jest to właściwy kierunek?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 25.10.2010 11:11
Zapewne pozostanie wybitnym kompozytorem i pianistą. Ale czy naszym?

Jego miejsce w kulturze właśnie zostało podważone przez decydentów w TVP.

Biorąc po uwagę to, że w Encyclopedia Britannica w 1911 uważała Chopina za kompozytora polskiego, a obecnie uważa za polsko-francuskiego, możemy się za jakiś czas obudzić z Chopinem już zupełnie francuskim.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 24.10.2010 15:58
Nie no, to jest tylko kwestia jakiegoś takiego zdziwienia co do rzeczywistego miejsca Fryderyka Chopina w naszej kulturze. Jak wiadomo Mickiewicz, Słowacki i Leśmian są jeszcze mniej znaczni w tej hierarchii. Myślę, że cała ta sprawa jest jakoś tam symptomatyczna i jakby staje się oczywiste, dlaczego politycy używają takiego języka, jakiego używają. Nie ma po prostu w naszej kulturze i cywilizacji miejsca na pozytywne aktywności. Jedyne punkty odniesienia dla naszej świadomości narodowej to śmierć w powstaniach i wojnach. Nie dziwi też reakcja po śmierci Miłosza - po prostu on jest swego rodzaju konkurencją dla świadomości powstaniowo-wojennej i może ją potencjalnie wypierać. Dlatego tak silnie był potępiany po śmierci.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 24.10.2010 15:24
Z innej strony; antropolodzy kultury mogą się nieźle zdziwić dyskusją i pomyśleć: ale oni pierdzielą!. Przecież kultura to wszelaki wyrób/twór materialny, bądź niematerialny, człowieka/społeczeństwa/cywilizacji. A więc i Tancerze i Chopin swoje miejsce w niej mają:)


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 24.10.2010 14:45


no nie powinien... ale nie jestem Ministrem Kultury i nie wiem wszystkiego


bols
Edytowane przez bols dnia 24.10.2010 14:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 24.10.2010 13:49
a dr House/?/- inteligentny scenariusz, są o wiele gorsze rzeczy

-racja bolsie!

a edukacja wymaga cierpliwości; najlepiej zacząć od siebie, chyba, że ktoś jest Ministrem Kultury, a wtedy pozostaje- kompromis.


czy w obszarze kultury jest miejsce na kompromis? Czy powinien on występować?


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 24.10.2010 13:38
tak, na szczęście można wybierać...

Od kilku miesięcy nie oglądam TV;
a dr House/?/- inteligentny scenariusz, są o wiele gorsze rzeczy, a edukacja wymaga cierpliwości; najlepiej zacząć od siebie, chyba, że ktoś jest Ministrem Kultury, a wtedy pozostaje- kompromis.


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 24.10.2010 12:32
Jeżeli tak bardzo nie chcemy marginalizacji kultury, to czego my właściwie chcemy? Pop-masa zawsze była w większości i będzie w opozycji do nie-pop-masy. Dr Hałs ma dawać zyski. I idzie mu to nieźle, sądząc po tym, że z anten nie schodzi. Jak kapela grająca muzykę alternatywną chce zarabiać pieniądze ze swojej gry, to musi robić to profesjonalnie i z talentem, albo musi grac na wiejskich potupajkach lub weselach. Taki jest rynek.
Nie wierzę w utopię, jaką jest kultura "wysoka" dla każdego. Wtedy, to już by nie była kultura^^


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 24.10.2010 12:30
Panie Christosie, ale mówi Pan o przyszłości, a nie o stanie teraźniejszym. Być może w przyszłości TVP Kultura będzie miało rangę najbardziej prestiżowego kanału TVP. Na razie tak nie jest. Najbardziej prestiżowe są TVP1 i TVP2. I teraz w tym świetle należy rozpatrywać w/w wydarzenie.

Telewizja Polska ma w nazwie "Polskę" tymczasem właściwie najważniejsze pozytywne wydarzenie w naszej kulturze, historii i tradycji (pozytywne, bo nie odwołujące się do rozlewu krwi). Wydarzenie dotyczące kluczowej postaci dla poczucia naszej tożsamości, jest traktowane jak podrzędna impreza (w odróżnieniu od Oscarów) w prowincjonalnym miasteczku (w Warszawie w odróżnieniu od Los Angeles).


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67236279 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005