poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMSobota, 20.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
W kapsule
Kiedy jestem za oknem
do trzech razy.. ..s...
Zabawa
Metafora na ławce
Marzenie o niebie w ...
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 27.11.2010 18:44
Dzięki Daniel, dobrych myśli nigdy nie za wiele.

Incepcji i Shutter Island nie widziałam , ale pamiętam Revolutionary Road i Di Caprio w owym filmie. Jest bardzo dobry.
Pozdr.


Jeśli zwariowałem, nie mam nic przeciwko. S. Bellow
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 27.11.2010 15:00
A wiesz, że dziś o Tobie myślałem?
To już wiesz. Zdawało mi się, że widzę Twój komentarz pod którymś z tekstów. I przypomniał mi się nasz wątek.

Ostatnią rzecz, jaką widziałem Coenów, to był film To nie jest kraj dla starych ludzi. I pierwszy o kim pomyślałem, to Javier Bardem:)
Był jeszcze film z udziałem Coenów Zakochany Paryż. Zdaje się, że już o nim wspominałem gdzieś tu.
Mam nadzieję, że Are you a serious man? nie jest filmem przypominającym Fargo. To jest dziwny film.

Z ostatnio obejrzanych - pojechałem po bandzie i uderzyłem jak Titanic w górę lodową - obejrzałem Incepcję i Shutter Island. Po obejrzeniu stwierdzam, że nie należy pomijać Północnoamerykańskiego kina. A DiCaprio trzyma świetną formę od czasu Infiltracji i Krwawego diamentu (mam tu na myśli czas, kiedy mi było dane zobaczyć te filmy). Poszedł fajną drogą.
Pozdrawiam ciepło



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 27.11.2010 15:01
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 27.11.2010 13:03
Umarł i zmartwychwstał? Wątek.
A braci Coen lubisz? Are you a serious man?
Do dziś nie potrafię połączyć dybuka z resztą filmu. Niefart. Oczywiście całość rewelacyjna. Treść delikatna i przesłanie ulotne jak muśnięcie skrzydeł motyla. Pozdrawiam. :)


Jeśli zwariowałem, nie mam nic przeciwko. S. Bellow
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 18.07.2010 16:31
Co zrobił? Nie wiem. Chyba nic. Nie oślepłam. /Taki żarcik./
Nic specjalnego w nim nie znalazłam po prostu, wydal mi się naciągany i nudnawy. Ale faktycznie Bernal jest atutem. Pozdr.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 16.07.2010 23:10
Nie poraził!? To co zrobił?
Zacząłem się zastanawiać, czy to sama obecność Gaela Garcii Bernala podnosi punktacje filmu, w którym go widzę? :)


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 16.07.2010 16:01
A co wy nie macie co robić w upały tylko filmy oglądać, a dodam jeszcze Dwa dni w Paryżu. , a Miasto ślepców nie poraził mnie niestety Danielu , a watek się kręci, a pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 15.07.2010 19:44
Uprzedziłaś mnie, a już chciałem napisać: widzisz eith, jak nam wątek rośnie?

Ja ostatnio oglądałem Miasto ślepców w reżyserii Fernanda Meirellesa. Jeden z filmów, które pokazują najmroczniejsze zakamarki i strony natury ludzkiej. I nie jest to horror pod względem gatunkowym. Jakieś tam Piły, czy Masakry piłą mechaniczną nie umywają się nawet. Mega wstrząs.

Łukaszu, powaliłeś mnie swoim wpisem. Dzięki Ci za niego.

JBZ, skoro zdecydowanie, to muszę poznać.

Beato, udało nam się tu z Eith, swego czasu, porozmawiać nawet o Kawie i papierosach:) Z chęcią bym wrócił do jarmuschowskiej produkcji.


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 15.07.2010 19:02
Vera Drake


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 15.07.2010 16:23
Jim Jarmusch, Walerian Borowczyk


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 15.07.2010 16:06
Zdecydowanie Visconti. Polecam: Boccacio 70, i "Błędne gwiazdy Wielkiej Niedźwiedzicy" 1965 r.. Także film z 1972 r, "Pierwsza spokojna noc" z najlepszą rolą A. Delona i Lea Massarii, moja ulubiona aktorka.
JBZ



JBZ
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według kondycji...
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 15.07.2010 10:33
Osobiście nie wiem jaka jest kondycja współczesnego filmu polskiego. Jako osoba niesłysząca mam kiepski dostęp do filmów polskich ze względu na brak napisów. Jednakże będąc obiektywny, muszę powiedzieć, że tylko Telewizja Polska od czasu do czasu wyświetla jakiś dobry film z napisami (najczęściej są to jednak powtórki kultowych dzieł). Filmy polskie, które utkwiły mi mocno w pamięci to: "Hubal" Bohdana Poręby, "Pianista" Romana Polańskiego, "Potop" Jerzego Hoffmana i "Szwadron" Juliusza Machulskiego. Pamiętam również o dziełach Krzysztofa Kieślowskiego - "Trzech kolorach..." i "Dekalogu..." Jeśli rzeczywiście poziom współczesnego filmu polskiego jest w tak niskim stanie, to absolutnie za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest skład Jury FPFF. Nie wiem na jakich zasadach wybierany jest skład i czy w zeszłym roku był taki sam - nie wnikam. Natomiast widząc w składzie Alicję Bachledę - Curuś, która dba w pierwszym rzędzie o własną karierą w Ameryce Północnej oraz obcokrajowca pod wymownym brzmieniem: Arni Oli Asgeirrson - mam wątpliwości w sensie... Lepiej zamilczę... Dziś wyjątkowo łaskawie będę poprawny politycznie, chociaż jest to odmiana choroby psychicznej, która polega na samowolnym katowaniu własnego umysłu. Tak więc skład Jury, który corocznie nagradzając dany film i twórców, wyznacza mimowolnie "modę", "trendy", "styl" itp. itd. Wiadomo przecież, że we współczesnych czasach "wolnego rynku" i "rzeczywistości medialnej" filmy są tworzone pod dyktando tych pierwszych (drugich na pewno też - nie wiem dokładnie), inaczej nie dotarliby do szerszej publiczności. I co z tego, że PISF wspiera finansowo ambitne projekty filmów, kiedy to niektóre z nich zostaną kompletnie przemilczane medialnie i tym samym nie dotrą do szerszej publiczności. Na koniec mojego "ogólnie zgeneralizowanego monologu" przytoczę tytuły filmów z napisami (ze zbiorów własnej filmoteki), które w sensie artystycznym, ideowym i psychologicznym zrobiły na mnie miłe wrażenie. Oto one: "Przejażdżka z diabłem", "Piknik pod Wiszącą Skałą", "Drzwi w podłodze", "21 gramów", "Kapitan Corelli", "Kłamca", "Dowód", "Pewnego razu na dzikim zachodzie", "Basen", "Emmanuelle", "Obłęd", "Lot nad kukułczym gniazdem", "Człowiek bez twarzy", "Życie na podsłuchu". Tylko tyle (z blisko stu). Dodam jeszcze, że wszystkie są obcojęzyczne, dlatego też automatycznie są z napisami. Pozdrawiam najmocniej. Łukasz Jasiński.


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 22.01.2010 23:50
O! Znalazłem Wypalonego
Ciekawy i dziwny to film. Bardzo dobre zdjęcia.

Gdyby ktoś chciał obejrzeć:
http://www.tvp.pl/filmoteka/film-dokumentalny/ludzie/wypalony/wideo/film-dokumentalny

-Co ci ta poezja daje?
-To jest po prostu, Kazik, obcowanie z obcym językiem i z obcą wyobraźnią

Nie ożeniłem się, bo do małżeństwa podchodzę poważnie.


Pozdrawiam


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 22.01.2010 22:32
Tym razem nieco inaczej: poszukuję dwóch filmów.
Jeden już widziałem kiedyś w Teatrze Telewizji na antenie TVP. Istotnie był to spektakl. Było to około pięciu lat temu. Tytuł tego spektaklu: Klucz.
Historia dzieje się w mieszkaniu pewnej nauczycielki. W tymże mieszkaniu nauczycielka jest przetrzymywana przez swoich uczniów, którzy to są świeżo po egzaminie maturalnym, pisemnym. I o tę ich maturę w rzeczy samej chodzi. Po napisaniu egzaminu dojrzałości uczniowie nie znają jeszcze jego wyników. Przeczuwają jedynie. A właściwie są pewni porażki. Stąd udają się do mieszkania owej pani, by zdobyć klucz. Klucz do sejfu, w którym są ich prace pisemne. Chcą odmienić los i (tu mnie pamięć zawodzi-domyślam się) podłożyć "poprawne" prace.
Genialne dialogi, anarchistyczny pogląd na świat, przenikanie się świata: uczniów z nauczycielskim. Ścieranie się poglądów na wysokim intelektualnie poziomie. To pamiętam i dlatego chciałbym zobaczyć to jeszcze raz. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Muszę to zdobyć!

A drugi film: Wypalony. Jest to film dokumentalny.
Tego jeszcze nie widziałem, ale poczytałem troszkę i się wkręciłem szalenie. Poczytajcie i Wy:
Stanisław Farion jest emerytowanym magistrem archeologii. Ale mało kto domyśliłby się tego, widząc drobnego staruszka, czarnego od węglowego pyłu i sadzy, drepczącego po skrawku ziemi nad wodą, wokół wysokiego pieca, gdzie pan Stanisław i dwaj jego koledzy: Władysław Dyk oraz Kazimierz Błądek od 10 lat zajmują się wypalaniem węgla. Ciężka to praca, nie najlepiej płatna, a już na pewno nie dla dyplomowanego archeologa. A jednak Staś, jak nazywają go koledzy, zrezygnował z wygód i pokus cywilizowanego świata, by odnaleźć się właśnie w tej fizycznej harówce. "Człowiek jest niewolnikiem swojego stanu posiadania" # powiada Staś filozoficznie. On jest wolny, bo cały jego dobytek to ukochana psina, a i ją przyjdzie mu stracić. Na wypalenisku Staś pracuje i mieszka w starym, nieużywanym od lat wagonie. Mimo pozornej degradacji społecznej udało mu się zachować godność i chęć do intelektualnego rozwoju. Czyta książki, także w obcych językach, których zna aż trzy. Co więcej, swoje zamiłowanie do wiedzy przekazał innym. Koledzy z wypału, którzy sami zakończyli edukację na szkołach zawodowych, niczym gąbka chłoną zdobytą przez Stasia wiedzę, budując w ten sposób poczucie własnej wartości. Wprawdzie nie zawsze rozumieją, po co czyta aż tyle i w dodatku po obcemu, czemu akurat poezję, a nie coś bardziej przystępnego, ale szanują go za to i obdarowują w zamian prawdziwą męską przyjaźnią. A gdy zachoruje, troszczą się o niego, jak potrafią. Gdy pewnego dnia zgłasza się do nich młody chłopak, kandydat do pracy, stawiają mu wysokie wymagania: dyplom wyższej uczelni i trzy obce języki. Zbity z tropu młodzieniec odchodzi z kwitkiem. Staś, dobrotliwy i łagodny, mimo woli sprawił, że już nie są tylko zwykłymi "robolami". [TVP]

za: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4222600

Za wszelkie info o tym, jak zdobyć te dwa filmy, będę bardzo wdzięczny. O pierwszym mogę śmiało napisać, że wart jest sporo wysiłku, by go móc zobaczyć. A jeśli ktoś będzie miał możliwość zobaczenia, obejrzenia - polecam gorąco.

Pozdrawiam

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/1263992505_by_samjestesglupi_500.jpg



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 22.01.2010 23:19
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 20.11.2009 11:26
Zauważyłam :)

W ramach odkurzania wspomnę o Who's afraid of Virginia Woolf?.

Nie trzeba polecać, poleca się sam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 14.11.2009 21:08
Co prawda to prawda. Zauważ jednak, eith, że w tym wątku udzielamy się przede wszystkim my:)

Co do Clerks, to zaciekawiło mnie Twoje nie-polecenie. Nie jest przecież to film jakkolwiek drastyczny, ale faktycznie, rzadko spotykałem się z pozytywnym odbiorem tego filmu. Mnie osobiście zaciekawił, rozbawił i jest mi bliski. Z pewnego powodu bliski...:P Poza tym jest to dobre, prześmiewcze kino z niebanalnymi dialogami. Kilka wniosków z niego można wyciągnąć.

Wracając do wcześniej wspomnianej ekranizacji Wojny polsko-ruskiej, obejrzałem:) I muszę zauważyć, że nie jest tak dobry jak książka, ale jako uzupełnienie - nieźle. Fajne jest to, że poczułem jednak ten klimat książki Masłowskiej. Gra Szyca na światowym poziomie. Sonia Bohosiewicz wymiata w ogóle. Sonię bardzo sobie cenię, już w Rezerwacie pokazała wspaniałą swoją grę. Zdjęcia i efekty też zasługują na wyróżnienie i docenienie. Reżyser podjął się niemałego wyzwania i mu sprostał. Polecam zatem.

Pozdrawiam



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 14.11.2009 21:09
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 14.11.2009 18:42
Temat zaniedbany, więc dla odświeżenia może Clerks czyli Sprzedawcy, nie polecam wrażliwym, nadwrażliwym i przewrażliwionym.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 09.10.2009 19:36
Charlie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 29.09.2009 10:37
Nie , nie widziałam. Słuchałam w Trójce rozmowy z Katarzyną Adamik, córką Agnieszki Holland i odniosłam pozytywne wrażenie po prostu. Pozdrawiam. :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 26.09.2009 23:36
Co do Janosika, to intuicja mi szepcze, że nie będzie to rzecz dobra. Wyczuwam zapach pieniążków, które stoją za tym filmem. Tych niefajnych, jeśli wiesz co chcę powiedzieć:P
No cóż, czas nadejdzie i obraz się odsłoni. Zobaczymy i strawestujemy:)
P.S. eith, Ty już widziałaś?


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 26.09.2009 20:42
Powrót jak najbardziej ;)

A ja cały czas się zastanawiam, co jest z tym Janosikiem Danielu, ...

Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67043028 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005