poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 18.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
Ostatnio dodane Wiersze
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Cichosza
Dafno! Ciebie nie c...
Szczegóły
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 10.12.2009 12:58
Panie Albatros - strasznie dużo Pan mówi, jak na kogoś, kto nie ma nic do powiedzenia :)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Albatros
Użytkownik

Postów: 14
Data rejestracji: 04.07.09
Dodane dnia 10.12.2009 12:13
Zawsze można coś dodać. Odejmować można wtedy gdy jest od czego a tu sporo znajduję, co dobrze byłoby wyrównać i najważniejsze że mówi się tak ja będę mówił.

To że do dokonania wpisu bardziej mnie zmotywowały nienaturalne meandry zachwytu jak również lekceważenie, ośmieszanie i kopanie wcześniej przez te osoby doprowadzonego już i tak wcześniej przez kłótnie do obniżenia formy portalu pp nie oznacza, że nie miałem możliwości przeczytania tomiku. Nie mam zwyczaju wypowiadać się na temat którego nie znam, bo i po co.
Poezja pani Brzozy Birk jest powszechnie znana i w formie i zalewającej ilości.

Jak widać nikt z państwa, Łącznie z autorka, nawet nie pofatygował się aby przeprosić uczestników, czy zarządzających portalem, za którego przyczyną tak dobrze jest się promować czy lansować mimo wszystko (nawet wywiad potępia portal) bo lepiej jest skupić się na sobie, zwołać posiłki i poujeżdżać po mnie, aby udowodnić moją jak największą ignorancję a przy okazji jeszcze wkleić rekomendacje.

Może już mam dość tego wszystkiego co się dzieje na moim portalu. Portal ma służyć poezji a nie prywatnym rozrachunkom, w imię własnego lansu.

Może ktoś zająłby stanowisko odnośnie wiarygodności osoby Pani Gałkowskiej i moich zarzutów nie dotyczących tomiku.? ? Jakoś zero , zero odzewu. Trudno było się zdecydować na te wpisy, aby zniżać się do Waszego wiechrzycielskiego poziomu i prosżę mnie więcej nie prowokować.

Proszę pań nie wiem czy pan Pasewicz albo Maliszewski życzy sobie, aby być dla mnie straszakiem intelektualnym w zakresie znajomości poezji pani Brzozy. (a może ich znam osobiście?)
śmieszne, znam te rekomendacje i nic prócz merytorycznego wprowadzenia i zasygnalizowania o czym autorka pisze przecież w nich nie ma. Czysta poezja niepogodzenia -pewnie że nie brudna.

Nie odnoszą się do tego czy zrobiła to dobrze, jakich środków poetyckich użyła, czy udźwignęła ten temat. Nie ma w tych wypowiedziach ani pozytywów ani negatywów r11; a przecież każdy uważny i wymagający czytelnik znajdzie w książce coś co mu się podoba i co się nie podoba r11; bo dopiero wtedy jest to rzetelny odbiór. Przeciez negatywnej rekomendacji nikt nie dołączy do tomiczku.

Więc proszę mnie tu nie straszyć, mogę mieć swoje zdanie, choć nie jestem krytykiem ani osobą uprawnioną do autorytatywnego wypowiadania się tak jak to czyni pani Gałkowska, i pilnuje aby nikt inny nie ośmielił się mieć innego zdania, bo wtedy naraża się na ośmieszenie przez nią lub jej całą kompanię. Jeśli powołujecie się na opinie i to ma być ważne, to musi zobowiązać każdego czytelnika śmiertelnika do zachwytów...???? to dlaczego tomiku nie wydało Biuro Literackie, czy jakieś inne wydawnictwo, tylko wydany własnym sumptem, jak grafomańskiego, albo jak rnormalnegor1; debiutanta

Mi ten tomik nie przypadł do gustu, źle się czytał ze względu na wcześniej wymienioną powtarzalność, monotonię, suchość wypowiedzi. Autorka mnie niczym nie zaskoczyła, nic nowego nie wprowadziła do ogólnych standardów poetyki, po prostu powiela to co dookoła jest.

Jak nie miałbym za złe takiego tomiku każdemu innemu, młodemu debiutantowi, mieści się granicach normy, ale nie osobie pani Ewy Brzozy Birk, która od lat 6 czy ok.10 (nie liczyłem) wkleja na portale... Zaglądałem często i mam swoje obserwacje dotyczące autorki, która zawsze na siebie zawracała uwagę komentarzami i krzykiem jakby była jakimś autorytetem, przecież nim nie jest, bo niby z jakiego powodu tylko jej gust i jej zdanie ma się liczyć na portalach. Wciąż usiłuje wszystkich zrównać, prócz zaprzyjaźnionych, bo im nawet kiepskie wiersze to chwali, oj chwali.

A nie lepiej najpierw wymagać od siebie proszę pani Brzozo Birk.
Ja nie byłem zadowolony z czytania i zaręczam, że nie jestem i nie będę jedynym odosobnionym czytelnikiem jak to sugeruje pan Furs.

Ja oczekiwałem czegoś więcej i się zawiodłem, na poezji oraz na osobie autorki, która i tak napisała, że odchodzi tylko się jeszcze zareklamuje

Dla mnie krajobraz po tomiku nie jest ciekawy.





Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Elizja
Użytkownik

Postów: 26
Miejscowość: zielona góra
Data rejestracji: 05.10.07
Dodane dnia 08.12.2009 05:23
Nic dodać, nic ująć
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 04.12.2009 18:53
Rosa, najserdeczniej Ci dziękuję.
)))
Pozdrawiam
Edytowane przez Fenrir dnia 04.12.2009 19:16
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Rosa
Użytkownik

Postów: 54
Data rejestracji: 13.10.09
Dodane dnia 03.12.2009 22:08
Książkę przeczytałam jednym tchem - na jednej nodze między drzwiami poczty, a lodówką. Potem spokojnie od nowa, kilka razy. Niejedna łza spłynęła, myśli zaczęły krążyć jak szalone. Nie, nie mogę powiedzieć niczego złego o poetyce pani Ewy, przepraszam, bo to tak, jakbym powiedziała coś złego o sobie. W wierszach wyczytałam moje pokrewieństwo z duszą Ewy Brzozy Birk. To rzadkość, bo czuję to tylko wtedy, gdy czytam perłę i czuję się lepsza i mocniejsza. Kompozycja spójna, dyscyplina myśli, konsekwentny wybór wierszy. Z wielkim smakiem i taktem, bez niepotrzebnych słów...
Jednocześnie skupienie i "obrane do kości" emocje. Wszystko to czyni tomik niesłychanie ważnym i jak sadzę niejednemu bardzo potrzebnym na co dzień... Jedynie okładka powinna być blaszana, by zbiór wierszy nie uszkodził się na przystanku, w pociągu, przy stole, koło łóżka, w torebce albo na plaży - to jedyna wada tego przepięknego, dojrzałego i mądrego tomiku. Podsumuję kilkoma słowami: uniwersalna, surrealna, mocna i bardzo mi bliska książka. Dziękuję pani, pani Ewo, za tyle niezapomnianych wrażeń.
Edytowane przez Rosa dnia 04.12.2009 06:48
www.rosawcieniumuz.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 03.12.2009 09:49
Panie JBZ, ale niedosyt w związku z wierszami, recenzjami?
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 03.12.2009 01:47
Nawiązując do istoty wypowiedzi Pani Doroty Bachmann, odsyłam wszystkich, do moich komentarzy pod wierszami Ewy, tutaj na PP.
Nie byłem na wieczorku poetki w Poznaniu, nie jestem w posiadaniu Jej tomiku, ale po przeczytaniu wszystkich, bardziej rzeczowych komentarzy, powiem krótko, czuję niedosyt.
JBZ
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 03.12.2009 00:06
Dzięki Dorota za ten głos
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.12.2009 23:20
Dorty, bardzo Ci dziękuję.

)))
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 02.12.2009 19:59
Jakiekolwiek wpisy ( pochwalne czy krytyczne ) w wątku, gdzie rozmawia się o książce i jej recenzji, powinny być robione po zapoznaniu się z tomem, o którym mowa, bo nic wcześniej nie jest pewne. Można być zaskoczonym niemile tomikiem poety, którego poprzednie książki zachwycały lub przeciwnie, docenić nagle nielubianego dotąd autora.
Poza tym jeśli chce się wypowiedzieć o jakimś tomiku ( a obowiązku przecież nie ma ), to poza subiektywną, jasne że w tym wszystkim najważniejszą oceną, warto spojrzeć na książkę ( nawet jeśli nie podoba się ona ) pod kątem tego, czy jest spójną, wiarygodną, wyrażoną w niewymuszonej poetyce (niezależnie od tego, czy się taką lubi czy nie) liryczną wypowiedzią, która może być ważna dla kogoś innego.

Znam już tomik Ewy Brzozy Birk. W wątku o nim chcę napisać, że moim zdaniem wiersze są w nim ułożone w logiczną opowieść, a ich podmiot liryczny wiarygodnie, pokazując różne emocje, opowiada swoją historię, która może być interesująca dla kogoś o podobnych doświadczeniach, ale i zaciekawić kogoś, komu przeżycia i obserwacje, do których odwołuje się autorka, tworząc bohaterkę książki i konstruując jej losy, są właśnie obce. Autorka stworzyła prawdopodobną przestrzeń liryczną, która motywuje losy samej bohaterki, kreacje ludzi jej bliskich lub ważnych dla niej na różnych etapach, motywuje koleje jej adaptowania się w obcych warunkach i ewolucję oczekiwań wobec życia. Bohaterka opowiada o tym, co już pokonała w życiu i w sobie, co zracjonalizowała i oswoiła, a czego wciąż się obawia. Kończąc lekturę tomiku, pomyślałam, że podmiot liryczny mógłby użyć znanych słów, wyrażających prośbę o cierpliwość, by umieć znieść to, czego zmienić nie można, odwagę, by umieć zmienić to, co zmienić można, i mądrość, by umieć odróżnić jedno od drugiego.
Nie nudziłam się, czytając Krajobraz po meblach. Gratuluję autorce debiutu.
Edytowane przez Dorota Bachmann dnia 02.12.2009 20:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 02.12.2009 10:51
a ja myślałam, że po setkach rozkłada skrzydła i szybuje jak Feniks, no i łatwiej o wszystkie omamy i zwidy upoetycznienia :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 01.12.2009 23:57
ożeż, w mordę jeża, zasadniczo myślałem o rozkładzie ale innej natury :) ale zgnilizną też nie pogardzę, jest ona wdzięczną odmianą turpizmu, nich i tak będzie
Edytowane przez Kwiecieńka dnia 02.12.2009 09:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 23:50
no trudno żeby gniła w poczekalni ;)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 01.12.2009 23:44
cóż po setce albo dwóch to poezja się rozkłada ;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 23:41
byle nie po setce albo dwóch ;)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 01.12.2009 23:39
niech żyje poezja po trzydziestce!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 01.12.2009 23:38
dorzucę jeszcze telefon stacjonarny od siebie ;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 23:37
jestem skłonna wybaczyć, dziś co prawda abonament na wybaczenie się skonczył, ale można doładować na kartę ;)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 01.12.2009 23:33
co za wpadka, ratujcie o muzy!!! składam to na karb mej nieuwagi :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 23:30
zasadniczo trzydzieści i pięć zaraz, ale mnie szło o kontekst wiesz "dziś pan przyszedł do mnie" no! ;)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67028387 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005