poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Niepunktualna nuta
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
muki
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość: punkt na Ziemi
Data rejestracji: 14.07.08
Dodane dnia 18.05.2016 21:34
... tia :"( ... ech ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 18.05.2016 20:33
zdzislawis napisał/a:
Szkoda. Tak bardzo w dzisiejszych czasach poezja jest sobie lekce ważona, że należałoby każdą okazję jej promocji wykorzystać, czasem rzeczywiście nie można.


Zdzisiu, nie było najgorzej ;) Powiedziałabym, iż całkiem fajnie z Panią Marią Kuczarą - ilustratorką :))) - poetką alternatywnych przestrzeni wnętrz :)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 18.05.2016 20:14
Szkoda. Tak bardzo w dzisiejszych czasach poezja jest sobie lekce ważona, że należałoby każdą okazję jej promocji wykorzystać, czasem rzeczywiście nie można.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 18.05.2016 16:49
silva napisał/a:
Pomyślałam, że taki był powód nieobecności na spotkaniu autorskim, jeśli nie, to wykasuję mój wpis, proszę też wykasować swój.


Normalne usprawiedliwienie czyjejś nieobecności jego chorobą :) Są też wszak inne powody nie dotarcia na umówione spotkanie :)

Duże miasto (Kraków) niesie ze sobą wiele niespodzianek :)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 18.05.2016 14:34
silva napisał/a:
Szkoda, życzę Lirowi szybkiego powrotu do zdrowia.


Kto powiedział, że jest chory?


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 18.05.2016 08:49
Lir nie dotarł, a tak na to spotkanie się cieszył [zob. wcześniejsze wpisy]. Była za to Pani Maria Kuczara Ilustratorka jego ostatnich tomików oraz EWłodek :-) Wcześniej u mnie na kawie :)))

Pani Maria opowiadała o przyjaznej znajomości z Poetą, o swoich plastycznych fascynacjach, także pracy.

Skromna abirecka odczytała parę wierszy lira. Wywiązała się bardzo ożywiona dyskusja, ponadto: zaczęła wykluwać pewna związana z krakowskimi środowiskami literackimi, inicjatywa :)

Mimo braku Bohatera, było wyjątkowo ciekawie i miło :)

Ponownie do zobaczenia w Wieliczce :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 16.05.2016 08:27
Edyta Sorensen napisał/a:
Siódemki przynoszą szczęście. Takie spotkania są bardzo potrzebne i miłe. Swego czasu na Dachu w Warszawie. Pozdrawiam Lira i Nel. :)


Lira w mojej Rodzimej Wieliczce od soboty ogłaszają :-D :-D :-D

Do zobaczenia (a później opisania) - jutro!

:)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 13.05.2016 20:42
Siódemki przynoszą szczęście. Takie spotkania są bardzo potrzebne i miłe. Swego czasu na Dachu w Warszawie. Pozdrawiam Lira i Nel. :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 11.05.2016 08:44
Dziękuję za wyjaśnienia i ja również bardzo żałuję, że nie będę mógł być mimo iż nie ma aż tak daleko jak silva, to inne względy nie pozwalają przyjechać. Również będę trzymał kciuki za powodzenie. Pozdrawiam serdecznie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 10.05.2016 23:20
Lirze, dlaczego ta Wieliczka tak daleko? Będę tam myślami i sobie wyobrażę to spotkanie autorskie, na pewno będzie bardzo ciekawie. Poczekam, może kiedyś Karol Samsel zaprosi Cię do Ostrołęki na Wieczór w Arce. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
lir
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kraków - Drezdenko
Data rejestracji: 27.09.07
Dodane dnia 10.05.2016 23:11
Wieczory autorskie są przede wszystkim okazją do spotkania. Nie tylko znajomych, ale także do zapoznania się z nowymi twarzami. Możliwość ujrzenia nowych twarzy mobilizuje autora do przygotowania. Ja zawsze wybieram żywioł, który najlepiej stwarza klimat i decyduje o nawiązaniu kontaktu na tę chwilę. Nie ma co ukrywać, na wieczorach autorskich przeżywa się bardziej Autora, niż co w danym momencie czyta. Nowe twarze też ulegają tym klimatom.

Nie dźwigam ze sobą ani skrzypiec, ani fortepianu. Jeszcze nie muszę dźwigać (nie lubię pomocnych środków audio-wizualnych, tak dzisiaj modnych). Zapraszam z taką szczerością do Wieliczki!

Do spotkania,lir
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 10.05.2016 20:15
zdzislawis napisał/a:
My też nie zapraszaliśmy Nelu oni sami chyba przyjeżdżają. Żona gdy się obejrzała w TV to zaraz kupiła zestaw ziół odchudzających. A czy lir będzie recytował jakiś wiersz, czy tylko mówił o swojej pracy twórczej? Ja przepraszam, że się tak dopytuję, ale powiem Ci szczerze nie byłem na takich spotkaniach autorskich. Pozdrawiam.


Zdzisiu, każdy Autor, w tym kiedyś i ja, to:

a) zazwyczaj promują - co nie znaczy, że zaraz wszystkim sprzedają ;) - swój nowy tomik [Lir ostatnio wydał z Panią Marią Kuczarą "Współbrzmienie" [zob. na Forum moją recenzję], a rok wcześniej "Odpocząć od cudu"],

b) oczywiście mówią o swojej twórczości, własnym warsztacie, problematyce w niej [twórczości] poruszanej. Przy okazji też te wiersze [znowu mówimy stricte o poezji] czytają. Według własnego uznania. Czasem czytają też nowe teksty :). Niekiedy opowiadają o planach. Ale to wszystko zależy od ich inwencji, ponieważ organizatorzy takiego spotkania zostawiają im wolną rękę.

c) Pod koniec rozpoczyna się dyskusja :)...

Serdecznie :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 10.05.2016 19:45
My też nie zapraszaliśmy Nelu oni sami chyba przyjeżdżają. Żona gdy się obejrzała w TV to zaraz kupiła zestaw ziół odchudzających. A czy lir będzie recytował jakiś wiersz, czy tylko mówił o swojej pracy twórczej? Ja przepraszam, że się tak dopytuję, ale powiem Ci szczerze nie byłem na takich spotkaniach autorskich. Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 10.05.2016 14:50
zdzislawis napisał/a:
Ta dyskusja Pań rozpaliła u mnie wielką ochotę poznania lira bo wiersze jego bardzo cenię, niestety termin nie za bardzo mi odpowiada. Mam nadzieję że będzie można na regionalnej telewizji obejrzeć reportaż z tego spotkania autorskiego?


Zdzisiu, my telewizji nie zapraszamy ;) Jeżeli ta telewizja zechce przybyć, to czemu nie?

Niemniej będą inne na ten temat informacje :-)

Bardzo serdecznie :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 10.05.2016 14:04
Ta dyskusja Pań rozpaliła u mnie wielką ochotę poznania lira bo wiersze jego bardzo cenię, niestety termin nie za bardzo mi odpowiada. Mam nadzieję że będzie można na regionalnej telewizji obejrzeć reportaż z tego spotkania autorskiego?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 09.05.2016 13:14
muki napisał/a:
Pani A uuuuuu , ale się narobiło :) nie wiem co Pani insynuuje pod moim adresem ,ale ..................ja osobiście znam lira ,miły facet , a,że się zapytałam o stronkę na wikipedii to co ?? ktoś na tym stracił? a ciekawa byłam gdzie jest napisane o nim i tyle......................... hahahahah no cóż .............. baby ach te baby hahahahahahahah


Dalej nie rozumiem. Ale ja przecież nie muszę wszystkiego rozumieć. Dlatego - koniec dyskusji z muki.

P.S. Państwa relacje nie obchodzą mnie nic!


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
muki
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość: punkt na Ziemi
Data rejestracji: 14.07.08
Dodane dnia 09.05.2016 12:36
Pani A uuuuuu , ale się narobiło :) nie wiem co Pani insynuuje pod moim adresem ,ale ..................ja osobiście znam lira ,miły facet , a,że się zapytałam o stronkę na wikipedii to co ?? ktoś na tym stracił? a ciekawa byłam gdzie jest napisane o nim i tyle......................... hahahahah no cóż .............. baby ach te baby hahahahahahahah
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 09.05.2016 09:20
muki napisał/a:
wow dorobił się chłopina :)) nie widziałam,:D sorki
fascynacja Pani jego osobą jest ogromna , jak widać na pp .... miłego tygodnia Marta


De gustibus...
Nie tylko mojego ;)

Und wie, Frau Martha oder muki? Nun schon keine Antwort von Ihnen?

I po co te, kierowane pod adresem Poety, Pani uszczypliwości? Komu oraz czemu ma to służyć?

Rozczaruję Panią, lira (osobiście) znam wyłącznie z netu! ;)

Mimo wszystko, życzliwie ;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 09.05.2016 11:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
muki
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość: punkt na Ziemi
Data rejestracji: 14.07.08
Dodane dnia 09.05.2016 09:16
wow dorobił się chłopina :)) nie widziałam,:D sorki
fascynacja Pani jego osobą jest ogromna , jak widać na pp .... miłego tygodnia Marta
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 09.05.2016 09:12
muki napisał/a:
abireckamiła pani , napisz mi proszę gdzie jest napisane ,że lir jest jednym z najwybitniejszych , chętnie i ja poczytam o tym , ....... bo skoro jest taki wybitny to powinien też mieć swoją stronkę na wikipedii, tak uważam....
miłego tygodnia Marta


https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Hajduga


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66802162 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005