poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
O przedświątecznym m...
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Poezja i nie tylko (1945 - 1989)
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 18.06.2011 08:05
Trzeba być tragicznie naiwnym, by sądzić, że się pozna "całokształt"(!!!) PRL-u na podstawie kilkudziesięciu nawet wpisów.
Zaprezentowana tu naiwność, jednostronność i upraszczanie w podejściu do spraw, widoczna jest w Twoich wierszach.
Nie sądzę, żeby tutaj na poważnie wynurzał się ktoś, kto zaznał wtedy istotnych przeżyć - dla mnie nie do pomyślenia, żebym miał to robić na wezwanie kogoś, kto w taki cudaczny sposób ( i miejscu ) chce to poznać.
I podobno zdał maturę "na 70%"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poezja i nie tylko (1945 - 1989)
Maryla Stelmach
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 50
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 02.08.10
Dodane dnia 18.06.2011 00:54
poznanie prawdy o tamtych czasach jak piszesz jest niemożliwe, bez odfałszowania historii. książki? - podyskutowałabym o ich wiarygodności źródeł. najlepszym sposobem jest rozmowa z osobami, które zostały odrzucone przez system a także mają własne doświadczenia w tej materii. jest wielu takich ludzi, którzy chętnie o tych trudnych czasach opowiedzą. będą to fakty z autopsji,na podstawie których najłatwiej wyrobić sobie własne zdanie. w zależności od tego co Cię interesuje, możesz także nawiązać kontakty poprzez różnego rodzaju stowarzyszenia i koła. życzę powodzenia.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poezja i nie tylko (1945 - 1989)
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 17.06.2011 18:17
A jeśli chodzi o wiedzę z książek to co nieco wiem. Czytałem książkę ks. Tadeusza Isakowicza Zalewskiego o inwigilacji księży w PRL - u.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poezja i nie tylko (1945 - 1989)
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 17.06.2011 18:14
Oczywiście, że tak zrobię, ale wpierw chciałbym poznać Państwa odczucia i opinie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poezja i nie tylko (1945 - 1989)
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 17.06.2011 18:04
p. denar - i uważa Pan, że uda się Panu poznać ten "całokształt" z wpisów na forum? Ja bym jednak pomyślał o odwiedzeniu jakiejś księgarni. Ew. biblioteki.
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poezja i nie tylko (1945 - 1989)
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 17.06.2011 16:54
Szanowny Panie Jerzy chodzi mi całokształt, czyli o życie społeczne, kulturalne, i nie tylko w tamtym okresie. Nikogo nie namawiam do rozdrapywania świeżo co zabliźnionych ran. Chcę jedynie bliżej poznać tamtem czas, gdyż urodziłem się już w wolnej Polsce, w 1989, we wrześniu.

denar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: poezja i nie tylko
Maryla Stelmach
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 50
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 02.08.10
Dodane dnia 17.06.2011 16:22
myślę, że epoka prl-u jeszcze sięga siedzi swoimi korzeniami w mentalności ludzkiej, wielu powielanych schematach i zachowaniach. także w przepisach prawnych, w których istotny jest przede wszystko interes państwa, nad interesem obywatela. wiele urzędów i instytucji pracuje na przepisach bardzo starych sięgających nawet 1929 roku. często nie nowelizowanych. nie mamy klasy średniej ani społeczeństwa obywatelskiego. podzieleni, zadłużeni idziemy na pasku w nieznanym kierunku. czy będzie to okres gorszy, czy lepszy od innych, zobaczymy? pewnie dla innych lepszy, dla innych gorszy. pewne jest, że cwaniacy, sprzedawczyki, donosiciele i cały ten służebny, posłuszny i wierny sztab, budujący własne grupowy interesu będzie miał się dobrze. tak przecież było sięgając w wstecz pamięcią. teraz tyko zmieniają się aktorzy i właściciele sceny, a my, pionki na szachownicy, pozostaniemy na swoich miejscach, czekając na rozgrywane kolejne partie, bez wiedzy o co jest grane i w co. dziwi mnie Twoje pytanie!ten portal to nie konfesjonał i nikt nie będzie rozdrapywał jeszcze świeżych ran. każda sytuacja musi być odniesiona analogicznie do jakiegoś wcześniejszego, porównywalnego okresu. ten nie da się jeszcze porównać. tkwimy jeszcze w okresie transformacji. okres przedwojenny i powojenny, także są zupełnie nie porównywalnymi okresami. pożyjemy, zobaczymy - jak mówią. pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poezja i nie tylko (1945 - 1989)
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 17.06.2011 14:46
Epoka PRL-u jaki okres masz na myśli? Bo PRL miała wiele okresów.
JBZ


JBZ
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Poezja i nie tylko (1945 - 1989)
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 17.06.2011 14:21
Szanowni Państwo,
Jestem zainteresowany Państwa odczuciami związanymi z epoką PRL-u. Czy była dla Państwa uciążliwa, czy wręcz przeciwnie? Czy spotkały Państwa jakieś nieprzyjemności ze strony władz komunistycznych. W tym wątku mile widziane opinie na temat minionej epoki, wiersze na jej temat, osobiste przemiślenia.
Można również pisać o najbliższych, tzn. co ich spotkało w owym czasie. Jestem ciekaw tej epoki i ludzi z nią związanych.
Z góry dziękuje za wszystkie wpisy i zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam
denar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66815945 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005