poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMNiedziela, 28.06.2026
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

KONKURSY LITERACKIE

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Co to jest poezja?
slam?
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
FRASZKI
...moje wiersze
Czy ten portal "umarł"?
Bank wysokooprocento...
playlista- niezapomn...
Czy są przechowywane...
Ostatnio dodane Wiersze
TENERIFE PRAGNIEŃ
Seksmisja
GORYCZ
Nie nic trwalszego ...
O Kubie
Pytanie dziecka
Księgowa mafii
JAKIE MI JESZCZE
Sexmission
A tak (dobrze zaczyn...
Wiersz - tytuł: Ekranizacja
Nigdy nie rozumiałem facetów,
którym podobają się kobiety z ekranu.
Jest to jednak kiepski surowiec; zbyt gładki
płaski i podatny na zniekształcenia
(najmniejsze zakłócenie emisji
burzy cały obraz).

Co najgorsze, sproszkowany ekran staje się
powszechnym środkiem na pozbycie się
Twarzy. Twarz jest zbyt szczegółowa.
A szczegół to skrytka, w której

wiją się korytarze i pokoje,
pełne tego co przed,
co płynie w naszych
wspomnieniach, co nas
ożywia.

Oglądając te twarze (albo raczej
telewizję) zadaję pytanie:

jeżeli nie ma przed,
to co zostaje?
Dodane przez Cael dnia 24.06.2008 15:45 ˇ 4 Komentarzy · 533 Czytań · Drukuj
Komentarze
baribal dnia 24.06.2008 16:36
No...wreszcie coś mądrego do poczytania i obejrzenia zarazem.
Cael...dzięki.
Pozdrawiam.
Typowy Polak dnia 24.06.2008 17:46
Fajne. Mnie się podoba Magda Mołek.
adamdworcowy dnia 24.06.2008 19:13
nie rozumiem płenty niestety ale lubię taki klimat krytykę różnych współczesnych zakłamanych rozweselaczy plus za podjęty temat równie wielki za dwie pierwsze strofy
pozdrawiam
Szanti dnia 25.06.2008 05:51
hei, to mnie zainspirowalo do takiego oto wierszyka

POGRZEB TELEWIZORA

Tamtego dnia o godzinie takiej a takiej,
został pochowany na łące niedaleko dzikich śliwek.
Z pewnym nawet nie zasługującym nań rytuałem,
bez pieśni, szlochów, ale też bez tańców.

Bądźmy szczerzy, nikt go nie lubił,
i każdy miał go po prostu dosyć.
Tego oszusta, złodzieja, kokieta,
tego cwaniaka, krętacza i manipulatora.

Dopóki jeszcze był po prostu śmieszny,
nic nam to wszystkim nie szkodziło.
Dopóki dawał się znosić,
ok. wszystko było.

Gdy jednak zaczął tym bolejącym tonem,
przyzwyczajać nas do śmierci i zabójstw okrucieństwa,
gdy nawoływał gromkim głosem,
do fałszu i błogosławieństwa ohydzie,
sprzedaniu siebie, nawet dzieci,
zajęciu się wyłącznie magazynowaniem śmieci.

No to czara się przelała,
szlak nas trafił,
dostał z glana.
Kopa prosto w kostkę.
Potem dziatwa nożami jaja mu wydłubała.
Oczy wylazły i zawisły.
Ryj przebrzydły skrzywił się,
jak u zgniłej kapusty albo glisty.
Zaczęło być nawet wesoło,
jak na dobre zabójstwo i dobry pogrzeb przystało
r11; taka konwencja, sam mawiał.

Nie dobiliśmy, całego grzebiąc żywcem,
jak nas tego nauczał.
Dopiero na koniec wyciągnęliśmy życiodajną wtyczkę.

Zgasł, i bezbronnie leżąc jak na trupa przystało,
zawiesił się i już nie miał nic do pouczenia.
Mógł tylko czekać, aż ziemia go pochłonie,
co cierpliwie wytrzymuje wszystkie te ohydy,
frajerstwa, manipulacje, zgrywy.
Co przyglądała się, jak nas od życia odciągał,
byśmy zapomnieli o niej,
skupieni na letnich promocjach.
Na wojnie w Iraku, Iranie, Pakistanie,
łkali nad losem, także tych w Afganistanie.
Nie zapominali, że jednak trzeba skopać im tyłki,
że trzeba ich wszystkich pozabijać,
wkręcił nas Bush w to całe gówno,
makaron nam wszystkim na oczy ponawijał.
Ale przemilczał co trzeba, namawiał by to przetrzymać,
wymyślił nawet, dlaczego ta pomyłka wychodzi nam na zdrowie.
No może mniej tamtym,
ale tak właśnie być powinno,
bo oddalają się od norm, cywilizacji
i w ogóle.

Więc leż ty teraz sobie trupie na dnie,
ziemia sobie po latach z tobą poradzi.
A nam bez ciebie będzie tu teraz,
bardzo, ale to bardzo fajowo.

Głęboczek, czerwiec 200

pozdrowionka
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XX Konkurs Literacki...
XXX OK Poetycki im. ...
XX Turniej Poetycki ...
I OK Poetycki im. Ma...
52. Ogólnopolski Kon...
XXXV Ogólnopolskie L...
VAN GOGH Festival 20...
IX Turniej Jednego W...
8. Ogólnopolski Konk...
XVI OK Literacki im....
Użytkownicy
Gości Online: 17
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 458
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Maria Kosaciec

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

92443123 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005