poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMSobota, 27.06.2026
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

KONKURSY LITERACKIE

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Co to jest poezja?
slam?
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
FRASZKI
...moje wiersze
Czy ten portal "umarł"?
Bank wysokooprocento...
playlista- niezapomn...
Czy są przechowywane...
Ostatnio dodane Wiersze
TENERIFE PRAGNIEŃ
Seksmisja
GORYCZ
Nie nic trwalszego ...
O Kubie
Pytanie dziecka
Księgowa mafii
JAKIE MI JESZCZE
Sexmission
A tak (dobrze zaczyn...
Wiersz - tytuł: *** (Wykluczyliśmy...)
Wykluczyliśmy szpaki, tylko one nie bały się stracha,
kiedy z kurtką wypchaną
wnętrznościami wchodził w wysokie trawy - trudno,
miało być na zawsze, a brakowało części zamiennych.

Myślałam, że wystarczy otworzyć drzwi przedziału, gdzie ludzie się schodzą
i oddalają zapominając o celu podróży. Nawet woda
przewodzi uczucia i stany świadomości. Zahacza o drzewa, ginie w rzece
albo się włóczy po portach.

Zostaliśmy przyłapani na tym samym refrenie - w każdym z nas zamieszkał
podobny krajobraz:
czarne worki, iskry jak świętojańskie robaczki. Nagle urwane libretto,
banalnie proste jak: nakrywanie do stołu,
zamykanie trumny.
Dodane przez Fenrir dnia 28.12.2007 21:40 ˇ 12 Komentarzy · 1158 Czytań · Drukuj
Komentarze
zet dnia 28.12.2007 22:24
Napisałam już na temat pani wiersza w innym miejscu.
Literówka w refrenie. Ukłony i życzenia serdeczne na nowy rok.
amonit dnia 28.12.2007 22:26
refrene?
nie. banalnie proste jak zamykanie trumny - pointa bazująca na okropnie ogranym zestawieniu: tu i teraz (nakrywanie stołu) oraz czegoś ponad tu i teraz (zamykanie trumny) na dodatek wszystko wytłuszczone przez prolog: banalnie proste.
nieudolne wersowanie: warto zadbać o to by wers porządkował (lub deorganizował) lub żeby cokolwiek znaczył w tekście, przypadkowość nie służy.
przynależność przez wykluczenie...
Krzysztof Kleszcz dnia 28.12.2007 22:51
Nie porwał mnie... ;-/
Elizja dnia 29.12.2007 00:00
A mnie porwał. Zestawienie tu i teraz z ponad tu i teraz jest dla pana/pani amonit banalne? Nieudolne wersowanie?? To nie pisał początkujący poeta, któremu słowa rozłażą się jak pchły z worka. Fenrir to poeta wytrawny i operuje takimi zestawieniami świadomie i z pełnym rozmysłem a nie jak pan/pani tu sugeruje jakąś nieporadność językową i zwykłą przypadkowość. Radzę wczytać się dokładniej w tekst.
magda gałkowska dnia 29.12.2007 10:05
może nie porwał, ale mnie na pewno zatrzymał
i to
Zostaliśmy przyłapani na tym samym refrenie - w każdym z nas zamieszkał
podobny krajobraz:
czarne worki, iskry jak świętojańskie robaczki. Nagle urwane libretto,
reteska dnia 29.12.2007 10:07
Co do zapisu mam właśnie wątpliwości. I chyba jeszcze bym skondensowała, ale ciekawe czy wtedy by było czytelne. A strach wchodzący w wysokie trawy, otwieranie przedziału i zamieszkiwanie podobnych krajobrazów, to piękne miejsca. :)
Maciej Raś dnia 29.12.2007 10:46
no momenty są, oj są(chociażby to wykluczenie szpaków, które skutecznie mi nakazywało do końca doczytać)

pozdrawiam
romanwosinski dnia 29.12.2007 14:42
Wersyfikacja może trochę drażni, ale tylko ona.
Jestem na tak.

Pozdrawiam.
ozon dnia 29.12.2007 17:27
nie mam żadnych, ale... do mnie przemawia. dobry motyw ze strachem i trumną. Pozdro.
Fenrir dnia 29.12.2007 20:11
Dziękuję bardzo.

C:\Documents and Settings\Ewa\Skrivebord\życzenia noworoczne.wav
ellena dnia 30.12.2007 11:00
dla mnie ostatnia strofa
zapis może drażnić i niektóre rzeczy bym wycięła
ale coś w tym jest
pozdrawiam ciepło:)
ellena
Fenrir dnia 31.12.2007 01:14
Co najlepsze w Nowym! elleno, dziękuję.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XX Konkurs Literacki...
XXX OK Poetycki im. ...
XX Turniej Poetycki ...
I OK Poetycki im. Ma...
52. Ogólnopolski Kon...
XXXV Ogólnopolskie L...
VAN GOGH Festival 20...
IX Turniej Jednego W...
8. Ogólnopolski Konk...
XVI OK Literacki im....
Użytkownicy
Gości Online: 51
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 458
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Maria Kosaciec

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

92419901 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005