poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 25.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
Ti ti ta
Oczekiwać złota od p...
GENEZA BUNTU
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Inferno
przesłanie bez przes...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 26.04.2015 22:37
LEOPOLD STAFF ;) tak niekiedy naiwny aż słodki.

Gdyby nie dociekliwość Romana Rz., to nadal większość z nas pozostawałaby w błogiej nieświadomości, iż autorką wiersza "Ogród przedziwny" jest podająca się za jego Twórczynię, pani :(

I gdyby, nader wybrzydzający na "budyniowatość", "kocopolizm" , "patatajstwo" lub tym podobne epitety "pochylili się" łaskawie nad zaprezentowanym tekstem, wówczas ... Oj, oberwałoby się Panu Poldkowi, oberwało.
Zupełnie jak Juliuszowi Słowackiemu od jego - bądź co bądź - eksperta śp. Profesora Juliusza Kleinera, gdy jeden ze studentów przedstawił mało znany sobet Wieszcza.

A zatem? "Bądź mądry i pisz wiersze" względnie sam / sama wymądrzaj się na temat tego, o czym się chcesz wymądrzać ;)

Na ostatnim przykładzie staffowskiego liryku powinniśmy wyprowadzić - bez żadnego wyjątku - daleko idące wnioski.
Przede wszystkim dotyczące siebie.

Bardzo serdecznie, pomimo że przykro :(
Edytowane przez abirecka dnia 26.04.2015 22:38
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
konto usunięte 81
Użytkownik

Postów: 1
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 09.01.14
Dodane dnia 26.04.2015 16:51
:)
Edytowane przez konto usunięte 81 dnia 27.04.2015 12:38
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 13.09.2014 13:43
Julek, przecie wszyzdcy tymi po(ł)etami som! abirecka tyż siem o siem upomniała :-))))))) tak jej było hadko :-)))))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
RokGemino
Użytkownik

Postów: 89
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 13.09.2014 11:55
tako i ja dołączam do grono-stai które głosi że dr Neli poetką jest. Bo jest. i jeszcze kilkoro jest, a kilkanaścioro nie jest. żeby nie wiem jak myślało że jest, to nie jest. bo co się napisało to się napisało, przez to niekoniecznie poetą się stało. chocia w innej kama rylli coś wytworzylli lecz nie stworzylli. hej, jakby co to ja też nie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 12.09.2014 14:47
Wreszcie i ja się odezwę! Tak, jestem poetką, jak niegdyś nazwało mnie podwórkowe oraz szkolne koleżeństwo, gdyż inaczej niż oni widziałam świat!
Wprawdzie owo koleżeństwo nie raz i nie dwa obrywało ode mnie po łbach za swoje wrzaski zza węgła: "połetkaaaaa"!!! w każdym razie, w chwili obecnej, nazwa " abirecka - poetka" krąży obiegowo w moim środowisku.
Od czasu do czasu ktoś mi coś opublikuje; od czasu do czasu poprosi o konsultacje, często o recenzje, które piszę bezinteresownie i z wielkim, osobistym zaangażowaniem.
Tak, tu powtarzam za IRGĄ, jestem poetką! Nie tylko z kaprysu, lecz m.in. określoną tym mianem przez niektórych Użytkowników Portalu "pp".
I z tego, czego przez tyle lat się wstydziłam, aktualnie jestem najzwyczajniej dumna!
Ponadto: kocham poezję w wydaniu Innych i o tę poezję niezmiennie zabiegam.
Edytowane przez abirecka dnia 12.09.2014 22:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 01.09.2014 22:59
Ja Was wszystkich pogodzę. Przypominam tytuł postu : KTO JEST POETĄ?
Otóż, ja jestem poetą. Chociaż... po dłuższym przyjrzeniu się sobie, poprawiam się: jestem POETKĄ. Tak, zdecydowanie :) A jeśli ktoś zapyta dlaczego właśnie ja? Bo mam taki kaprys, ot, co!

P.S. Bardzo lubię mieć kaprysy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
femme
Użytkownik

Postów: 14
Data rejestracji: 28.07.13
Dodane dnia 29.08.2014 13:01
JA MOGĘ I PRZEPRASZAM ZA WSZYSTKICH< PANIĄ ABIRECKĄ, etc.
FAJNIE MÓC SIĘ POGODZIĆ.
JEŚLI KOGOŚ OBRAZIŁAM NIE WIERZĄC W DOBRE INTENCJE JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM I ŻYCZĘ CZEGOŚ DOBREGO.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
IZa
Użytkownik

Postów: 10
Miejscowość: wielkopolska
Data rejestracji: 17.10.10
Dodane dnia 29.08.2014 11:22
Ręce opadają.
Nie czyta Pani ze zrozumieniem. Napisałam:

Nie jest prawdą, że z Ogrodowego pdf kopiuje się błędnie. Sprawdzono to / za moją zgodą, a nie na dziko jak to uczyniła Pani/ na moim utworze i jest dokładnie taki jak w wydaniu książkowym i na pdf.


Nigdzie nie napisałam, że to Pani skopiowała, ale ktoś / dla świętego spokoju nie piszę kto.

I gwoli wyjaśnienia.
A co do "przeprosin", to - co wielokrotnie podkreślałam - nie byłoby
żadnych wpisów, gdyby nie permanentne wielce naganne komentatorskie zachowanie Pani podopiecznego...


Pan Mithotyn, ani nikt inny, nie jest moim podopiecznym, a Pani w zasobie słownictwa widać nie posiada słowa PRZEPRASZAM, za to pieniactwo nie jest Pani obce.
Edytowane przez IZa dnia 29.08.2014 11:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 29.08.2014 09:37
IZa napisał/a:
Jeżeli Autor palcem pokaże mi te wszystkie uchybienia, zaraz je poprawię.


Proszę Pani, to Pani skopiowała, bez uzgodnienia opublikowała na innym niż rodzime forum wiersze Pana Mithrila i to Pani / jako doświadczony pracownik biblioteczny/ powinna dojść do błędów.
Przypuszczam, że całej sprawy by nie było gdyby Pani po prostu podała link do w/w wierszy...ale to by nie spełniło Pani oczekiwania na kolejną wielką drakę, które widać karmią panine dni.
Nie jest prawdą, że z Ogrodowego pdf kopiuje się błędnie. Sprawdzono to / za moją zgodą, a nie na dziko jak to uczyniła Pani/ na moim utworze i jest dokładnie taki jak w wydaniu książkowym i na pdf.

Wszelkie inne sprawy poruszane tu przez Panią są tylko ucieczką od jednego małego słówka : Przepraszam !

Proszę na mój post już nie odpowiadać, bo nie korzystam z magla nawet jeśli właściciel ma tytuł profesorski. Żegnam.


Nikt niczego "dziko" nie przekopiowuje. Nie wiem też, gdzie rzekomo "dziko" miałam przekopiować Pani wiersz i do czego ów wiersz był mi potrzebny?
Jeżeli do komentarza, w takim razie nie uczyniłam tego ani ze złej woli, ani tym bardziej z niekorzyścią dla Pani. I na pewno dokładnie powołałam się i na Autorkę, i źródło...

Wielokrotnie wyjaśniałam, dlaczego wiersze Mithotyna zostały tu przekopiowane. Natomiast jak chodzi o tzw. edytora tekstów, to nie zawsze da się nad nim zapanować. Kolejny przykład:

w mojej zaprezentowanej na tut. Forum recenzji tomiku Pani Beaty Wołoszyn pt. "Słowochron" zacytowałam jeden z Jej wierszy w lustrzanym zapisie, w jakim Autorka go przedstawiła. Nie przekopiowany, dokładnie przepisany [wklepany].

Niestety, mimo dwukrotnych korekt, wiersz uparcie pojawił się w postaci, w jakiej go aktualnie czytamy.

Osobliwie, Autorka nie wnosiła z tego tytułu żadnych pretensji. Podobnie jak uczyniłam to ja widząc swój wiersz w "Ogrodowych peregrynacjach" nie zapisany po mojemu...

A co do "przeprosin", to - co wielokrotnie podkreślałam - nie byłoby
żadnych wpisów, gdyby nie permanentne wielce naganne komentatorskie zachowanie Pani podopiecznego...
I nie interesuje mnie, co z inkryminowanymi "kopiuj / wklej" teraz uczyni Administracja. Swoje wykonałam, przypominając sponiewieranym przez Pani podopiecznego Userom, że w jego osobie "noszący wilk także zostać może poniesiony".
I jeszcze jedno: awatar "pożyczony" przez Pani podopiecznego, choć zniknął z Portalu "pp", to nadal funkcjonuje w innych miejscach.
Edytowane przez abirecka dnia 29.08.2014 16:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
IZa
Użytkownik

Postów: 10
Miejscowość: wielkopolska
Data rejestracji: 17.10.10
Dodane dnia 29.08.2014 09:07
Jeżeli Autor palcem pokaże mi te wszystkie uchybienia, zaraz je poprawię.


Proszę Pani, to Pani skopiowała, bez uzgodnienia opublikowała na innym niż rodzime forum wiersze Pana Mithrila i to Pani / jako doświadczony pracownik biblioteczny/ powinna dojść do błędów.
Przypuszczam, że całej sprawy by nie było gdyby Pani po prostu podała link do w/w wierszy...ale to by nie spełniło Pani oczekiwania na kolejną wielką drakę, które widać karmią panine dni.
Nie jest prawdą, że z Ogrodowego pdf kopiuje się błędnie. Sprawdzono to / za moją zgodą, a nie na dziko jak to uczyniła Pani/ na moim utworze i jest dokładnie taki jak w wydaniu książkowym i na pdf.

Wszelkie inne sprawy poruszane tu przez Panią są tylko ucieczką od jednego małego słówka : Przepraszam !

Proszę na mój post już nie odpowiadać, bo nie korzystam z magla nawet jeśli właściciel ma tytuł profesorski. Żegnam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 28.08.2014 23:28
Tomasz Kowalczyk napisał/a:
Niech Pani nie odwraca kota ogonem. Najpierw niech Pani zakończy sprawę własnych błędów i je naprawi.
Odezwałem się, ponieważ byłem bezpośrednio odpowiedzialny za edycję wzmiankowanych antologii i ponoszę odpowiedzialność za ewentualne uchybienia.
Nie brałem udziału w pracach nad "Ogrodowymi peregrynacjami" i nie wypowiadam się na temat przygotowania tego almanachu.

Brnie Pani w zaparte mimo udowodnienia Pani pomyłki.
Wystarczy powiedzieć "przepraszam".
Jeżeli nie potrafi Pani poprosić o wybaczenie mimo złapania Panią za rękę, nie powinna Pani uczestniczyć w działalności forów społecznościowych.
Jątrzy Pani i prowokuje. Myślę, że do pewnego czasu.


Panie Kowalczyk, proszę czytać ze zrozumieniem!

Wyjaśniłam chyba wystarczając jasno, dlaczego:

a) zamieściłam tu wiersze Mithotyna,

b) skąd w postach mógł znaleźć się nieadekwatny zapis, także na przykładzie mojego - zamieszczonego w "Ogrodowych peregrynacjach - wiersza. Wiersza - dodajmy - wydrukowanego za moje pieniądze, którego już poprawić się nie da.
Co dziwniejsze, jakoś nie zrobiłam z tego powodu afery, gdyż znam kaprysy komputerowego składu z humorami drukarek włącznie.

Daleka jestem od jątrzenia, jednak w momencie, gdy ktoś nachalnie zaczyna stosować filozofię Kalego, nie wytrzymuję.

Mithotyn tradycyjnie swoimi komentarzami obraża tych albo innych Użytkowników. Częstokroć niesprawiedliwie. Sam za to, draśnięty, reaguje jak reaguje. Stąd i też moja prezentacja jego dokonań: na podstawie udostępnionych gdzie indziej tekstów, zapisanych w systemie Word i tu przekopiowanych. Zgodnie z założeniami nie do końca perfekcyjnego programu.

Pan również podkłada rękę jak łapę żaba, mimo że niejaka abirecka w nic Pana nie wciąga, Pana nie atakuje, do Pana się nie wtrąca, jedynie pokazuje - od czasu do czasu - palcem Pańskie przemądrzałe komentarze na temat czegoś, czego Pan nawet dokładnie nie przeczytał.

Proszę więc mnie nie utożsamiać z tymi, którzy naprawdę niezbyt dobrze Panu życzą i wreszcie przestać pouczać.
Edytowane przez abirecka dnia 28.08.2014 23:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
Tomasz Kowalczyk
Użytkownik

Postów: 26
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 11.05.07
Dodane dnia 28.08.2014 22:47
Niech Pani nie odwraca kota ogonem. Najpierw niech Pani zakończy sprawę własnych błędów i je naprawi.
Odezwałem się, ponieważ byłem bezpośrednio odpowiedzialny za edycję wzmiankowanych antologii i ponoszę odpowiedzialność za ewentualne uchybienia.
Nie brałem udziału w pracach nad "Ogrodowymi peregrynacjami" i nie wypowiadam się na temat przygotowania tego almanachu.

Brnie Pani w zaparte mimo udowodnienia Pani pomyłki.
Wystarczy powiedzieć "przepraszam".
Jeżeli nie potrafi Pani poprosić o wybaczenie mimo złapania Panią za rękę, nie powinna Pani uczestniczyć w działalności forów społecznościowych.
Jątrzy Pani i prowokuje. Myślę, że do pewnego czasu.


Każdy jest kowalem własnego losu - nie każdy Kowalczykiem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tomasz Kowalczyk
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 28.08.2014 22:13
Ma Pan rację, Panie Kowalczyk: też stawiam na głupotę: kopiuj / wklej, gdyż na ingerencję w oryginalny tekst - łącznie z jego zapisem - nigdy bym się poważyła.

Zresztą podobna historia zdarzyła się w przypadku i mojego wiersza [par.: ostatnia Antologia "Ogrodowe peregrynacje"]. Tam "Zapach arbuzów" (s.17) zapisany został "ciurkiem", przez co - w moim odautorskim założeniu sens został wypaczony - mimo iż w wersji oryginalnej był rozłożony na dwie strofy.

W takim razie do kogo mam wnosić pretensje, tym bardziej, że pojedynczy egzemplarz do najtańszych nie należy. Tu do Pana czy do "Ogrodu ciszy"?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
Tomasz Kowalczyk
Użytkownik

Postów: 26
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 11.05.07
Dodane dnia 28.08.2014 22:04
Zostałem wywołany do tablicy jako jeden z redaktorów "Antologii Oazy Szeptów" oraz wydawca antologii "Ogrodowe pejzaże".
Stwierdzam jednoznacznie, że wiersze p. Jarosława Stefanowicza cytowane przez p. Anielę Birecką znacznie różnią się od oryginałów znajdujących się w wersjach pdf (można je ściągnąć z forum literackiego "ogrodciszy.pl" i samemu porównać).
Postępek p. Bireckiej to złośliwe, wręcz ordynarne działanie lub głupota polegająca na elementarnej nieznajomości zasady "kopiuj-wklej".
Nie sądzę, żeby abirecka była tak złośliwa. Stawiam na głupotę.

Tu temat powinien zostać zakończony.
Poszkodowany, a jest nim p. Jarosław Stefanowicz, powinien zostać przeproszony za działania na jego niekorzyść.


Każdy jest kowalem własnego losu - nie każdy Kowalczykiem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: IZa
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 28.08.2014 21:46
Szanowna Pani,

może mi Pani wytłumaczy niby w jakim celu i po co miałabym "przekłamywać" teksty Mithotyna (w wymienionych Antologiach "Mithrila"?)

Przypadkowo przeglądałam rozmaite tego rodzaju wydania, w tym również z "Ogrodu ciszy" i natrafiłam tam na wiersze "Mithrila".

Było to mniej więcej rok temu; teraz, kiedy wynikła dyskusja przypomniałam sobie o tych tekstach. Plik pdf jest powszechnie dostępny na forum "Ogród ciszy"; druki zwarte w formie egzemplarza obowiązkowego w Bibliotece Jagiellońskiej.

Wiersze przekopiowałam z pdf-u, zresztą każdy może je sobie znaleźć oraz poczytać. Zachowałam nawet tytuły arkuszy drukarskich, abym nie została posądzona o nadużycie wobec Autora.

Zbulwersowana? A niby czym, proszę Pani? Czy tym, że Pan Mithotyn na "pp" opublikował jeden wiersz, za to wiersze innych - w większości przypadków - ma za grafomańskie gnioty, czemu zresztą daje mało elegancki wyraz?

Zamieściłam więc Jego inne, z podaniem źródła, bez żadnego ich komentowania, do wiadomości dla tych, którzy zastanawiają się nad zjawiskiem "bycia poetą".

Pytać o zgodę? Przecież, co wielokrotnie tu podkreślano, tekst "wrzucony" w przestrzeń [także elektroniczną] staje się własnością ogółu. Oczywiście, można by dyskutować problem kserowania i skanowania, gdyż to podchodzi już pod prawa autorskie.

A tak na marginesie: znam [również z własnego doświadczenia] iż - w przeciwieństwie do archaicznych linotypów i ręcznej korekty - przy komputerowych składach dzieją się najdziwniejsze rzeczy. Przeskakujące spacje, ciągłość zapisu lub rozbicie na strofy, literówki, końcówki względnie ich brak, jak również ortograficzne błędy.
I najprawdopodobniej podobne zjawisko ma miejsce w zaprezentowanych Pana Mithrila (Mithotyna) wierszach.
Jeżeli Autor palcem pokaże mi te wszystkie uchybienia, zaraz je poprawię.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
IZa
Użytkownik

Postów: 10
Miejscowość: wielkopolska
Data rejestracji: 17.10.10
Dodane dnia 28.08.2014 20:43
Jestem zbulwersowana zachowaniem p. Bireckiej.
Mam przed sobą Antologie z których w/w zaczerpnęła utwory Mithotyna/ wersję książkową i pdf/
Po pierwsze mają one zupełnie inny zapis / a to pracownik naukowy winien wiedzieć, że nie wolno kserując czy kopiując zmieniać oryginału/
Po drugie w wydaniu jest tradycyjny zapis :
Copyright by Oaza Szeptów / lub www. strefaciszy.grupy-dyskusyjne.pl/
z adnotacją:
Prawa autorskie do wierszy są własnością ich twórców

Z tego co czytam, nie pytała Pani o zgodę autora, tylko sama umieściła na PP Jego utwory i to jeszcze w zniekształconej formie.
Pytam po co? W celu ośmieszenia? Jakież to płaskie i prymitywne.

Czy nie nadeszła pora aby po prostu powiedzieć kulturalnie : PRZEPRASZAM ?
Ja bym tak zrobiła...ale ja jestem tylko magistrem i nie jestem pracownikiem naukowym...:(
Edytowane przez IZa dnia 28.08.2014 21:09
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 28.08.2014 20:36
Mithotyn napisał/a:
A teraz pytanie do Pana: kiedy Pan wreszcie publicznie przeprosi wszystkich tych, których obluzgał najordynarniejszymi słowami? Bo nie dość, że zmasakrował ich - nie zawsze przecież denne - wiersze, to na dodatek potraktował niczym najgorszy menel?

Pan skarży się do Moderatora na moją - zresztą wyłącznie zdaniem Pana - rzekomą ironię? Lecz o obraźliwych - pod moim adresem - wpisach osobliwie nie pamięta?!

Od siebie, Panie Mithotyn proszę zacząć, od siebie. A później domagać się, żądać, wymagać itp. od innych.



to nie dotyczy kwestii przekłamanych publikacji i proszę nie odwracać kota ogonem. I nadal domagam się poprawienia lub usunięcia niezgodnych z oryginałami tekstów.


W takim razie proszę udostępnić mi ten Pański - bezbłędny - oryginał, bo w tym egzemplarzu, z którego przekopiowałam, "ktoś" widocznie umyślnie "coś" pomajstrował, podopisywał etc. A najpewniej, zdaniem Pana, autorka wpisów, która umyślnie Go chciała skompromitować!

Wracając wszak do poprzedniej kwestii: żądam imiennych publicznych przeprosin. Zaś kiedy to nastąpi, to bez żadnego targowania się, poproszę też Administrację o usunięcie Pana wierszy.

A tak już całkiem poważnie oraz celem uzupełnienia: na czym jak na czym, ale edycji tekstów literacko-naukowych to ja się znam, w związku z czym aż nadto dobrze zdaję sobie sprawę z faktu, iż jakakolwiek ingerencja w czyjś oryginalny, również drukowany tekst jest pogwałceniem autonomii tegoż tekstu.
W przypadku Pana nie odważyłabym się postąpić inaczej.
Edytowane przez abirecka dnia 28.08.2014 20:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
femme
Użytkownik

Postów: 14
Data rejestracji: 28.07.13
Dodane dnia 28.08.2014 20:26
Panie Mithotyn! Staram się być uprzejma, ale chwila, moment tą uprzejmą być przestanę!

Teksty przekopiowałam z pdf-ów zamieszczonych na poetyckim Forum "Ogród ciszy", i doprawdy nie było moją intencją, aby cokolwiek w Pańskich wierszach przekłamywać czy coś innego z nimi nieuczciwego zrobić.

A teraz pytanie do Pana: kiedy Pan wreszcie publicznie przeprosi wszystkich tych, których obluzgał najordynarniejszymi słowami? Bo nie dość, że zmasakrował ich - nie zawsze przecież denne - wiersze, to na dodatek potraktował niczym najgorszy menel?

Pan skarży się do Moderatora na moją - zresztą wyłącznie zdaniem Pana - rzekomą ironię? Lecz o obraźliwych - pod moim adresem - wpisach osobliwie nie pamięta?!

Od siebie, Panie Mithotyn proszę zacząć, od siebie. A później domagać się, żądać, wymagać itp. od innych.

Durnia z Pana nie robię, Antologie z Ogrodu Ciszy są ogólnie dostępne. Każdy może po nie sięgnąć i z nimi się zapoznać.


Pani abirecka w prawie autorskim kserowanie jest zabronione, a co dopiero to, że Pani powiela jeszcze bez pozwolenia nie wiem jakie szkoły Pani kończyła ale jest zapis WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Niech Pani nie skłania się do niskich pobudek moralnych- to niepokojące


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...
Mithotyn
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Grunberg
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 28.08.2014 20:18
A teraz pytanie do Pana: kiedy Pan wreszcie publicznie przeprosi wszystkich tych, których obluzgał najordynarniejszymi słowami? Bo nie dość, że zmasakrował ich - nie zawsze przecież denne - wiersze, to na dodatek potraktował niczym najgorszy menel?

Pan skarży się do Moderatora na moją - zresztą wyłącznie zdaniem Pana - rzekomą ironię? Lecz o obraźliwych - pod moim adresem - wpisach osobliwie nie pamięta?!

Od siebie, Panie Mithotyn proszę zacząć, od siebie. A później domagać się, żądać, wymagać itp. od innych.



to nie dotyczy kwestii przekłamanych publikacji i proszę nie odwracać kota ogonem. I nadal domagam się poprawienia lub usunięcia niezgodnych z oryginałami tekstów.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KTO JEST POETĄ?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 28.08.2014 19:51
Mithotyn napisał/a:
Odpowiadając Przedmówcy, informuję Go bardzo uprzejmie, że wszelkie związane z Jego Wierszami przekopiowane usterki typu: błędy ortograficzne, wersyfikacja, czy nawet "przejęzyczenia" z gatunku nieumyślnego lapsus calami, o czym wyżej sygnowana wcale wiedzieć nie musiała czy nawet nie mogła, pochodzą z wydanych drukiem, a także zapisanych w pdf-ie dwu Antologii, których tytuły wyżej sygnowana ponownie przypomina:

a) Antologia Oazy Szeptów 2006-2008. Kraków 2008. - s. 182-189 [par.: opis katalogowy MARC w katalogu ogólnym Biblioteki Jagiellońskiej]
b) Antologia: Ogrodowe portrety. Lublin 2010. - s. 211-220 (ISBN 978-83-928856-41]


Zatem zalecam zapoznanie się z owymi publikacjami, które nie zawierają żadnych błędów ortografii i formy spełniając ukoronowany umową ostateczny wygląd tekstów. I proszę nie starać się zrobić ze mnie idioty, który nie wie o czym pisze i nie wie, co czyta oraz, co zawiera pdf na stronie "Ogród Ciszy" i egzemplarze Antologii stojące na mojej półce.

Jeszcze raz apeluję: teksty doprowadzić do formy opublikowanej w antologiach lub je usunąć.


Panie Mithotyn! Staram się być uprzejma, ale chwila, moment tą uprzejmą być przestanę!

Teksty przekopiowałam z pdf-ów zamieszczonych na poetyckim Forum "Ogród ciszy", i doprawdy nie było moją intencją, aby cokolwiek w Pańskich wierszach przekłamywać czy coś innego z nimi nieuczciwego zrobić.

A teraz pytanie do Pana: kiedy Pan wreszcie publicznie przeprosi wszystkich tych, których obluzgał najordynarniejszymi słowami? Bo nie dość, że zmasakrował ich - nie zawsze przecież denne - wiersze, to na dodatek potraktował niczym najgorszy menel?

Pan skarży się do Moderatora na moją - zresztą wyłącznie zdaniem Pana - rzekomą ironię? Lecz o obraźliwych - pod moim adresem - wpisach osobliwie nie pamięta?!

Od siebie, Panie Mithotyn proszę zacząć, od siebie. A później domagać się, żądać, wymagać itp. od innych.

Durnia z Pana nie robię, Antologie z Ogrodu Ciszy są ogólnie dostępne. Każdy może po nie sięgnąć i z nimi się zapoznać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67059735 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005