poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
O przedświątecznym m...
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
muki
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość: punkt na Ziemi
Data rejestracji: 14.07.08
Dodane dnia 09.05.2016 08:42
abireckamiła pani , napisz mi proszę gdzie jest napisane ,że lir jest jednym z najwybitniejszych , chętnie i ja poczytam o tym , ....... bo skoro jest taki wybitny to powinien też mieć swoją stronkę na wikipedii, tak uważam....
miłego tygodnia Marta
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 08.05.2016 12:23
zdzislawis napisał/a:
Niedawno moja żona miała wernisaż plastyczny w bibliotece w Tarnobrzegu, kupiliśmy na poczęstunek 5 butelek wina i tam takie inne łakocie z czego 2 musieliśmy zabrać. Ale ksiądz proboszcz tutejsze parafii zaszczycił swą obecnością, bardzo żywo interesował się każdym obrazem. Gdybym miał lepszy samochód to też bym się wybrał do Wieliczki, ale moja Felicja jest bardzo paliwożerna poza tym muszę ją parkować z górki bo rzadko odpala z rozrusznika, w Tarnobrzegu mam takie miejsce za Lidlem popycham i w drogę. Mogę więc tylko życzyć powodzenia temu spotkaniu autorskiemu z niewątpliwie utalentowanym poetą. Serdecznie pozdrawiam.


Zdzisiu, co do paliwa, to może porozmawiamy?


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 08.05.2016 11:52
Niedawno moja żona miała wernisaż plastyczny w bibliotece w Tarnobrzegu, kupiliśmy na poczęstunek 5 butelek wina i tam takie inne łakocie z czego 2 musieliśmy zabrać. Ale ksiądz proboszcz tutejsze parafii zaszczycił swą obecnością, bardzo żywo interesował się każdym obrazem. Gdybym miał lepszy samochód to też bym się wybrał do Wieliczki, ale moja Felicja jest bardzo paliwożerna poza tym muszę ją parkować z górki bo rzadko odpala z rozrusznika, w Tarnobrzegu mam takie miejsce za Lidlem popycham i w drogę. Mogę więc tylko życzyć powodzenia temu spotkaniu autorskiemu z niewątpliwie utalentowanym poetą. Serdecznie pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 06.05.2016 22:52
I tak oto dzięki Portalowi "poezja-polska" urzeczywistnia się w Wieliczce spotkanie z "lirem", jednym z obecnie najwybitniejszych polskich Poetów, o czym można się dowiedzieć z na poły półurzędowej korespondencji.

Między innymi tak napisała Dyrektor wielickiej Biblioteki - Pani mgr Agata Czarnota-Bajorek:

"Będzie nam niezmiernie miło gościć księdza w naszych progach
w dniu 17 maja (wtorek) 2016 roku o godz. 17.00 w sali na poddaszu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce (Żwirki i Wigury 2, Wieliczka).

Jesteśmy w trakcie przygotowywania plakatu promującego spotkanie [...] Mam nadzieję, że nie ma ksiądz nic przeciwko.

Mam nadzieję, że spotkanie poetyckie spotka się z zainteresowaniem naszych czytelników, mieszkańców Wieliczki i okolic, a także Krakowa.
Proszę o jak najszybsze potwierdzenie terminu spotkania."

Potwierdził, potwierdził!!! :-)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 30.04.2016 15:49
lir napisał/a:
Zapraszam, zapraszam! A czego wymagać od podróży więcej? Za obecność z daleka trzymam kamyk zielony:) Bądź osiemnastolatką, później już tylko dozwolone:)))
Pozdrawiam,lir


Kreuję publikę ;) Zupełnie jak w tych "Dziadach Kowieńskich", ale bez... szarpania... etc. i itp. :-D

Jerzy, w moim środowisku [i nie tylko w wielickim], ale także bocheńskim są naprawdę zainteresowani i Twoją poezją, i Twoim spojrzeniem na typowo ludzkie kwestie :)

Zapraszam więc kogo się da :) A jeżeli? Skromna abirecka to przede wszystkim dziennikarka, podobno "mistrzyni erystyki" ;-) oraz nadmuchiwania względnie obkurczania rzeczywistości :-)))

Przeto do zobaczenia... do współtworzenia, do zajmowania się sprawami ludzko-boskimi, ale nie tylko...

Serdecznie dla wszystkich Zainteresowanych :)))

P.S. W swoim czasie będę tu miała baaardzo dużo do opowiedzenia. Zwłaszcza na temat tzw. poezji praktycznej a nie tylko wzajemnego przekrzykiwania się odnośnie takich lub innych literackich gatunków :))) z czym ostatnio nagminnie się spotykamy...


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
lir
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kraków - Drezdenko
Data rejestracji: 27.09.07
Dodane dnia 27.04.2016 22:47
Zapraszam, zapraszam! A czego wymagać od podróży więcej? Za obecność z daleka trzymam kamyk zielony:) Bądź osiemnastolatką, później już tylko dozwolone:)))
Pozdrawiam,lir
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 27.04.2016 07:42
Kazimiera Szczykutowicz napisał/a:
Gdyby było bliżej, to bardzo chętnie wzięłabym udział w spotkaniu. A nawet z Kielc mogę dojechać, jeśli dostanę zwrot kosztów podróży, a może ktoś jedzie własnym autem i mógłby mnie zabrać.


A ile wynoszą owe koszty?


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "lir" zaprasza :-)))
Kazimiera Szczykutowicz
Użytkownik

Postów: 478
Miejscowość: Kielce
Data rejestracji: 06.04.14
Dodane dnia 27.04.2016 05:40
Gdyby było bliżej, to bardzo chętnie wzięłabym udział w spotkaniu. A nawet z Kielc mogę dojechać, jeśli dostanę zwrot kosztów podróży, a może ktoś jedzie własnym autem i mógłby mnie zabrać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor "lir" zaprasza :-)))
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 19.04.2016 11:18
"lir dnia 18.04.2016 22:56

Z Anielą znam się tylko przez wiersze. Chociaż dokładniej, dzięki wierszom. Widziałem zdjęcie Anieli twarzy (nie takiej anielskiej). I, Kochani, z Anielą spotykam się 17 maja w Wieliczce. W bibliotece, ale i też w domu, na ulicy, w kawiarni. Kto się do mnie przyłączy? Zapraszam, a Aniela i tak Was rozpozna. Wywoła do tablicy nie tylko mnie:) Już dzisiaj zapraszam na taki nasz maleńki zjazd. Mój spontaniczny pomysł. Kto jest za?"

Nic dodać, nic ująć :-) Najserdeczniej :-)))

P.S. Reszta pod ostatnimi komentarzami dotyczącymi mojego wiersza "Oktagram koloru powietrza" :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 17
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66817920 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005