poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUM ˇ KSIĘGARNIA "POEZJA"Piątek, 03.02.2023
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT

KSIĘGARNIA "POEZJA"

LINKI

KONTAKT

Szukaj


Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Co to jest poezja?
playlista- niezapomn...
,, limeryki"
playlista
Ksiądz Jan Twardowski
@pump_upp - best cry...
EKSPERYMENTY
Chimeryków c.d.
slam?
Brak Tematu
Ostatnio dodane Wiersze
Dziewczynka w czerwo...
Bajka o przemijaniu
pocałunek
Żart, choć niefart
Cmentarz 1863
niedotknięcia
cudzoziemcy z własny...
Z wielbłąda do doni...
Szlagier
Dwa orły
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Z limitem, czy bez...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 16.05.2016 09:11
[b]abirecka napisał/a:A ten link z panem Stuhrem proszę sobie samemu odsłuchać ;) bo
skromna abirecka z podobnymi doń "kulturalnymi" twórcami nie ma nic do czynienia...

Osiągasz tutaj szczyty megalomanii, a nawet przekroczyłaś już progi gigalomani, myśląc o sobie, że jesteś tutaj jedynym użytkownikiem...
Polecam szczaw - ze względu oczywiście na dużą zawartość żelaza. Może wtedy szybciej nastąpi ukrwienie kory mózgowej... Co pozwoli na dostrzeżenie też innych w otaczającym Cię świecie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z limitem, czy bez...
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 16.05.2016 09:10
Zgadzam się z Panią abirecka w całej rozciągłości. A Panu o nicku bronmus45 proponuję założenie wielu kolejnych wątków , między innymi wątku piętnującego tych, co piszą te okropne wolne wiersze, w których to bardzo często sam ich autor nie może po upływie czasu opowiedzieć, jaką myśl w nich zawarł. (!) Proponuję także oddzielny wątek, w którym Pan bronmus45 będzie przypisywał innym słowa, których nie powiedzieli, bądź przypisze niecne intencje swoim rozmówcom, niezgadzającym się z jego jedynie słuszną teorią literatury pięknej. Czyni to już teraz, ale w oddzielnych wątkach zabrzmi to wyraziściej. Do dzieła więc!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z limitem, czy bez...
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 16.05.2016 09:03
bronmus45 napisał/a:
No, cóż - @abireckiej jeszcze nikt nie przegadał. Więc nawet nie próbuję...
^

https://youtu.be/ENvAmLuj5ko

- próbowałem tutaj wkleić odpowiedź wyśpiewaną przez p. Stuhra... nie udało się, więc wkleiłem link do niej


Tak, panie bronmus45 do tej pory w sprawach słusznych skromnej abireckiej nie przegadał nikt.

A ten link z panem Stuhrem proszę sobie samemu odsłuchać ;) bo
skromna abirecka z podobnymi doń "kulturalnymi" twórcami nie ma nic do czynienia...

P.S. Aby nie być gołosłowną, to w sprawie linku odsyłam do swojego wiersza:

http://postscriptum.net.pl/viewtopic.php?t=25325

Oraz: stanowczo żądam wskazania mi miejsca, w którym miałam się jakoby wypowiedzieć na temat tzw. "niepoetyczności miniatur". Bowiem za tego rodzaju przekłamania może mieć pan [prywatnie] ze strony skromnej abireckiej rozmaite niemiłe reperkusje.

Dlatego: link ze wskazaniem pełnej wypowiedzi, gdyż nie wyjmowanie pojedynczych słów i fraz z kontekstu!


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 16.05.2016 09:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z limitem, czy bez...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 16.05.2016 08:40
No, cóż - @abireckiej jeszcze nikt nie przegadał. Więc nawet nie próbuję...
^

https://youtu.be/ENvAmLuj5ko

- próbowałem tutaj wkleić odpowiedź wyśpiewaną przez p. Stuhra... nie udało się, więc wkleiłem link do niej
Edytowane przez bronmus45 dnia 16.05.2016 08:58
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z limitem, czy bez...
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 16.05.2016 08:25
bronmus45 napisał/a:
Postanowiłem utworzyć nowy wątek jako odrębny, dla dalszej, w miarę spokojnej dyskusji w powyższym temacie.

Nie jestem pewien, czy wypada zabierać głos, dotyczący osądu we własnej - poniekąd - sprawie. No, ale linia obrony działać przecież powinna w każdej, spornej kwestii. Nie oczekując więc na ewentualne głosy, broniące pozostawienia owego, nie objętego limitem działu w dotychczasowym kształcie, wypowiem swoje zdanie.

Wszelkiego rodzaju miniaturki są uznawane przez niektórych tu autorów (np.@abirecka) za niegodne miana poezji. W moim odczuciu jest to wielce niesprawiedliwy osąd, który powoduje u niektórych odbiorców, zafascynowanych twórczością tejże abireckiej (lub innych, podobnych autorów) wyrobienie opinii z góry już skazującej owe miniaturki na pozycję przegraną.

Uważam również - co widnieje w moim, autorskim podpisie, że:

"Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym językiem"

Co równocześnie jest jak gdyby moim manifestem, wskazującym na niezrozumienie dla wszelkiego rodzaju wolnych wierszy, o których to bardzo często sam ich autor nie może po upływie czasu opowiedzieć, jaką myśl w nich zawarł.

Jeśli natomiast przeważać będzie opinia, że należy zlikwidować ową enklawę nieograniczoną limitem, to proponuję inne rozwiązanie. A mianowicie podzielić wszelkie rodzaje poezji ze względu na ich formy i limitować ale jedynie w owych formach, a nie nazwiskiem autora. Cóż bowiem może poradzić autor (taki jak ja), który może i chce pisać - lepiej lub gorzej - w wielu tych formach?. Bo i cotygodniowe, limitowane treści też przecież publikuję... Takie rozwiązanie zapewne nie spodoba się również jakiejś grupie twórców, przywiązanych do jednej tylko formy, jaką tutaj operują. Lecz dlaczego wtedy tacy jak ja mają być ograniczania w swoich wypowiedziach? Bo przecież haiku, czy limeryki pisze niewielu, lecz mają również swoich zwolenników...


Panie bronmus45 proszę nie przeinaczać moich słów! Oraz: proszę wykazać, w którym miejscu napisałam, że miniaturki nie są godne miana poezji?

Moje dawne sugestie dotyczyły wyodrębnienia działu na limeryki, haiku lub inne gatunki literackie. Niemniej, nigdzie nie napisałam, że nie są one poezją. Zwłaszcza haiku lub haikupodobne.
Za dotyczącą limeryków definicję śp. anglisty Profesora Strzetelskiego nie odpowiadam [byłam studentką], jakkolwiek teraz widząc wysyp owej nadprodukcji, to podpisuję się pod Jego stwierdzeniem prawą oraz lewą rączką. Zwłaszcza, że wchodzą one niebezpiecznie w sferę agresywnej, połączonej z mało gustownymi karykaturami, polityki.

Natomiast jeżeli chce pan zamieszczać swoje dzieła w ilości nieograniczonej, to owszem, są takie Portale jak np.:

Poeto.pl
- "skolko ugodno" :p

TRUML - pięć wierszy na dobę;

POSTscriptum nie polecam, bo o ile mnie pamięć nie myli - miał Pan tam niejakie kłopoty ;). Sprawdziłam sobie w Archiwum ;)

Reasumując: nadal podtrzymuję opinię, aby na specyficzny rodzaj twórczości działy wyodrębnić, jednak dotychczas obowiązujący tygodniowy limit na jakikolwiek wiersz [albo cykl wierszy] pozostawić w takim samym kształcie co dotychczas.


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z limitem, czy bez...
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 16.05.2016 07:59
Gwoli prawdy żaden z 44 punktów Regulaminu nie wspomina o tygodniowym limicie. Informacja o tej zasadzie jest zawarta na stronie głównej, ale nie dookreśla czy limit dotyczy wszelkich działów czy tylko działu "Wiersze Użytkowników". Ponieważ w pierwszych tygodniach nowej wersji Serwisu PP uruchomionej w marcu 2007 r. można było zamieszczać codziennie co najmniej jeden utwór uznaję iż pierwotną intencją właściciela portalu było umożliwienie publikowania tutaj jak największej liczby utworów. Ponieważ jednak przy bardzo dużej ilości publikacji nie otrzymywały one oczekiwanych przez autorów liczby komentarzy, powrócono do dawnej zasady jednego tekstu tygodniowo. Uczyniono tak jedynie ze względów praktycznych zasygnalizowanych przez użytkowników, a nie aby hamować ich aktywność twórczą w innych miejscach portalu. Dlatego tolerowano np. wiersze własne dodawane w Galerii

http://www.poezja-polska.pl/fusion/photogallery.php?album_id=43

Nie wiązano faktu ich wklejenia z datą umieszczenia ostatniego utworu w "Wierszach Użytkowników". Nikt przeciw tym dodatkowym tekstom w Galerii nigdy nie protestował. Nie przypuszczałem więc, że takie protesty mogą pojawić się w przypadku podobnych publikacji na forum PP. Dla mnie to bardziej forma ożywiającej portal zabawy słowem, najczęściej chęci rozbawienia czytelników niż nachalna karygodna autopromocja. Nie popadajmy w przesadę.

Ponieważ jednak pojawiają się odmienne sądy w tej kwestii, a moją powinnością jest zapoznanie się z takimi głosami i uważne rozważenie ich zasadności powiem, że
jeśli większość użytkowników PP uzna, że wątki na forum służące prezentacji utworów własnego autorstwa są nadużyciem, sprawa będzie kwalifikować się do ponownego rozważenia czy zasady publikacji jednego utworu tygodniowo nie rozszerzyć na wszelkie portalowe działy.
Proszę zatem o spokojne wyrażenie własnych opinii oraz argumentów w poruszonym tu temacie. Pozwoli to moderacji poznać stanowisko większości z Was i podjąć stosowne do niego ostateczne decyzje.
Edytowane przez moderator4 dnia 16.05.2016 08:02
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Z limitem, czy bez...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 16.05.2016 06:47
Postanowiłem utworzyć nowy wątek jako odrębny, dla dalszej, w miarę spokojnej dyskusji w powyższym temacie.

Nie jestem pewien, czy wypada zabierać głos, dotyczący osądu we własnej - poniekąd - sprawie. No, ale linia obrony działać przecież powinna w każdej, spornej kwestii. Nie oczekując więc na ewentualne głosy, broniące pozostawienia owego, nie objętego limitem działu w dotychczasowym kształcie, wypowiem swoje zdanie.

Wszelkiego rodzaju miniaturki są uznawane przez niektórych tu autorów (np.@abirecka) za niegodne miana poezji. W moim odczuciu jest to wielce niesprawiedliwy osąd, który powoduje u niektórych odbiorców, zafascynowanych twórczością tejże abireckiej (lub innych, podobnych autorów) wyrobienie opinii z góry już skazującej owe miniaturki na pozycję przegraną.

Uważam również - co widnieje w moim, autorskim podpisie, że:

"Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym językiem"

Co równocześnie jest jak gdyby moim manifestem, wskazującym na niezrozumienie dla wszelkiego rodzaju wolnych wierszy, o których to bardzo często sam ich autor nie może po upływie czasu opowiedzieć, jaką myśl w nich zawarł.

Jeśli natomiast przeważać będzie opinia, że należy zlikwidować ową enklawę nieograniczoną limitem, to proponuję inne rozwiązanie. A mianowicie podzielić wszelkie rodzaje poezji ze względu na ich formy i limitować ale jedynie w owych formach, a nie nazwiskiem autora. Cóż bowiem może poradzić autor (taki jak ja), który może i chce pisać - lepiej lub gorzej - w wielu tych formach?. Bo i cotygodniowe, limitowane treści też przecież publikuję... Takie rozwiązanie zapewne nie spodoba się również jakiejś grupie twórców, przywiązanych do jednej tylko formy, jaką tutaj operują. Lecz dlaczego wtedy tacy jak ja mają być ograniczania w swoich wypowiedziach? Bo przecież haiku, czy limeryki pisze niewielu, lecz mają również swoich zwolenników...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Współpracują z nami

agencja zatrudnienia

REKLAMA GOOGLE

Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
Komunikat ws. Stowar...
Kolejny tom poetycki...
Wiersze na murach Kr...
Międzynarodowy Festi...
Portal rusza po prze...
REFLEKSY XV Ogólnopo...
X OKP im. Michała Wi...
I OKP „debiutJ...
Pożegnanie literata ...
Noworocznie
Użytkownicy
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 265
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Michał Mamet
Licznik odwiedzin
[licznik]

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

64714860 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005