poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMśroda, 08.05.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Monodramy
FRASZKI
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Ostatnio dodane Wiersze
Origami
Menu
Usta ustom
Stanisław
Apel albo ćwiczenia ...
Dziecko we mgle
Rzecz o późnym darci...
Koło
Żywopis
Władcy
Międzynarodowy Festiwal Literacki BACK2 Sopot-Poezja-Teatr, 17-22.05.2011
Imprezy, spotkania, wydawnictwaOrganizatorzy:
Urząd Miasta Sopotu
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Salzburg

Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Sopotu - dr Jacek Karnowski
JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego - prof. dr hab. Bernard Lammek

Patron medialny:
Program 2 Polskiego Radia, TVP Kultura, trójmiasto.pl, Dwumiesięcznik Literacki "Topos"

Koordynacja:
Fundacja Sztuki Un Gusto A Miel

Partnerzy:
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopocka Scena Off de BICZ, Teatr Boto, Teatr Wybrzeże - Gdańsk, Instytut Kultury Polskiej w Londynie, OFF_press - Londyn, Poetry Salzburg Review - Salzburg

Goście Festiwalu i wykładowcy:
Derek Attridge, Justyna Bargielska, Complicite, Helen Constantine, David J. Constantine, Michael Edwards, Stanley E. Gontarski, Jacek Gutorow, Jerzy Jarniewicz, Krzysztof Kuczkowski, Grzegorz Kwiatkowski, Antoni Libera, Jakobe Mansztajn, Jon McKenna, Dorothy A. McMillan, Stanisław Modrzewski, Michael Parker, Kenneth Pickering, Marc Porée, Douglas Rintoul, Piotr Sommer, Tomasz Swoboda, Andrzej Zgorzelski

Szczegółowy program:
tutaj


(za: www.topos.com.pl)
Dodane przez moderator2 dnia 27.04.2011 15:13 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1327 Czytań Drukuj
Andrzej Sosnowski & The Chain Smokers - Katowice, 4.05.2011
Imprezy, spotkania, wydawnictwaW ramach cyklu Zderzeń Artystycznych "50 x więcej" w katowickim klubie 50x50 (Katowice, Pl. Sejmu ŚL. 2) 4 maja (środa) 2011 r. o godz. 19.00 wystąpi Andrzej Sosnowski & The Chain Smokers.

Andrzej Sosnowski & The Chain Smokers to projekt muzyczno-literacki, oparty na muzyce improwizowanej i poezji Andrzeja Sosnowskiego. W 2007 roku grupa wydała nakładem Biura Literackiego multimedialną płytę Trackless. Ideą zespołu jest zbliżenie wartości muzyki i tekstu poetyckiego, wzajemne przenikanie się rytmiki wiersza i muzyki. Koncerty mają charakter jednorazowego wydarzenia, podróży dźwięków i towarzyszącego poetyckiego słowa. Chain Smokers przygotowuje obecnie materiał do drugiej płyty.

Skład:
Andrzej Sosnowski - głos
Michał Litwiniec - saksofon, instrumenty etniczne
Tadeusz Kulas - trąbka, wokalizy
Karol Pęcherz - groove, elektronika

Wstęp wolny


(za: www.nieszuflada.pl)
Dodane przez moderator2 dnia 26.04.2011 22:43 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1494 Czytań Drukuj
Silesius 2011 - nagroda za całokształt twórczości i nominacje w kategoriach książka roku i debiut roku
Wyniki konkursówWrocławska poetka Urszula Kozioł została tegoroczną laureatką Nagrody Poetyckiej "Silesius" za całokształt pracy twórczej. Jest pierwszą kobietą, po Tadeuszu Różewiczu, Stanisławie Barańczaku i Piotrze Sommerze w czteroletniej historii nagrody. Otrzyma statuetkę Silesiusa i czek na 100 tys. zł.

Znane są już także nominacje w pozostałych dwóch kategoriach Silesiusa.

O tytuł książki roku powalczą:
Polskie znaki Wojciecha Bonowicza,
Sigmund Freud Museum Darka Foksa,
Pogłos Ewy Lipskiej,
Second life Krzysztofa Niewrzędy,
Pół Marcina Sendeckiego,
Koncentrat Krzysztofa Siwczyka,
Nocne życie Bohdana Zadury.

Z kolei debiutantami roku mają szansę zostać:
Marcin Kurek (Oleander),
Kira Pietrek (Język korzyści),
Renata Senktas (Bardzo).

Decyzję o uhonorowaniu Urszuli Kozioł podjęło jury, w skład którego wchodzą: Grzegorz Jankowicz, dr Adam Poprawa, prof. Tadeusz Sławek, Justyna Sobolewska i prof. Piotr Śliwiński. Przewodniczy mu prof. Jacek Łukasiewicz.


(http://wroclaw.gazeta.pl)
Dodane przez moderator2 dnia 26.04.2011 18:08 ˇ 1 Komentarzy ˇ 1865 Czytań Drukuj
INFORMACJA MODERATORÓW z 22.04.2011
Informacje dla użytkowników serwisuW związku z kolejnym naruszeniem 29 pkt. Regulaminu Serwisu Poezja-Polska konto użytkownika o nicku Raflewski zostaje zablokowane na okres dwóch tygodni, do 6.05.2011 r. włącznie.
Dodane przez moderator4 dnia 22.04.2011 21:14 ˇ 1716 Czytań Drukuj
Spotkanie z Jakubem Sajkowskim - Poznań, 28.04.2011
Imprezy, spotkania, wydawnictwa28 kwietnia 2011 r. o godz. 18:30 w PoemaCafe (Poznań, Wodna 12) odbędzie się wieczór poetycki Jakuba Sajkowskiego.

Jakub Sajkowski - rocznik 1985. Mieszka w Poznaniu. Dwukrotnie nominowany do głównej nagrody konkursu im. Jacka Bierezina (2008, 2009), wybrany przez Andrzeja Sosnowskiego do projektu Połów 2009. Laureat wyróżnienia w I edycji konkursu im. Andrzeja Krzyckiego na debiutancką książkę poetycką. Publikował m.in. w "Pro Arte", "Arteriach", w lokalnym wydaniu "Gazety Wyborczej" oraz na stronie Biura Literackiego. Niedawno nakładem "Zeszytów Poetyckich" opublikował swoją debiutancką książkę poetycką Ślizgawki.
Dodane przez moderator2 dnia 22.04.2011 19:48 ˇ 2 Komentarzy ˇ 1370 Czytań Drukuj
Podgórskie Akordeonowe Piątki: Django Tango Project - Kraków, 27.04.2011
Imprezy, spotkania, wydawnictwaFundacja Art Forum powstała z myślą, by szerzyć ideę syntezy sztuki i udowadniać, że sztuka jest jedna, a środki wyrazu - różne. W planach fundacji znajdują się: coroczne Warsztaty Partytur Graficznych, konkurs kompozytorski w dwóch kategoriach - utwór wokalno-akordeonowy i partytura graficzna, Krakowski Festiwal Akordeonowy, współpraca z Polonią, koncerty dla więźniów, dzieci i osób niepełnosprawnych oraz starszych, promocja i krzewienie muzyki akordeonowej - w tym nowy cykl "Podgórskie Akordeonowe Piątki", wydawanie płyt i książek, teatr instrumentalny, a także projekty multimedialne.

Podgórskie Akordeonowe Piątki to nowy cykl koncertów, które organizowane będą przez Fundację Art Forum we współpracy z Domem Kultury Podgórze. Pomysłodawcą cyklu jest Bożena Boba-Dyga. Koncerty odbywać się będą od kwietnia do grudnia b.r. – w każdy ostatni piątek miesiąca (29 kwietnia, 27 maja, 24 czerwca, 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października, 25 listopada oraz 30 grudnia 2011). Podczas każdego koncertu wiodącym instrumentem będzie akordeon, któremu będą towarzyszyć m.in. skrzypce oraz głos ludzki. Podczas koncertów będzie można usłyszeć kompozytorów muzyki dawnej takich jak J.S. Bach, J.F. Rameau, A. Corelli poprzez twórców epoki klasycyzmu i romantyzmu oraz kompozytorów współczesnych zarówno z XX jak i XXI wieku. Zaplanowano także występy prezentujące różne gatunki muzyczne - musette, tango, jazz oraz muzykę etniczną - żydowską, francuską, cygańską, bałkańską, ukraińską, a także piosenkę poetycką. Na koncertach zabrzmi również muzyka bardzo popularnego kompozytora kojarzonego z akordeonem i bandoneonem - Astora Piazzolli.

Z pierwszym koncertem wystąpi zespół Django Tango Project.

27.04.2011 r., godz. 19:00
Kinoteatr Wrzos
Kraków, ul. Zamoyskiego 50

Zespół Django Tango Project powstał z inicjatywy akordeonisty Konrada Ligasa i gitarzysty Jacka Serczyka. Główną ideą zespołu jest szukanie unikalnego brzmienia w trio z wymagającym instrumentarium, jakim jest akordeon, gitara i kontrabas. Prezentowany repertuar jest bardzo zróżnicowany. Począwszy od walców francuskich i cygańskiego jazzu z charakterystycznym akompaniamentem gipsy gitary, po tango Astora Piazzolli, utwory Richarda Galliano i Chicka Corei. Warto zwrócić uwagę na zróżnicowanie poszczególnych partii instrumentalnych pod względem aranżacyjnym, przestrzennym oraz bogatą paletę barw i wirtuozerię wykonawców. Fenomenem jest zastosowanie akordeonu zarówno jako instrumentu solowego, jak i harmonicznego w tak zróżnicowanym i wymagającym repertuarze, dzięki czemu powstaje charakterystyczne i ciekawe brzmienie.

Bożena Boba-Dyga - pieśniarka i kompozytorka, uprawia piosenkę literacką i muzykę współczesną (ma na koncie dwie płyty z poezją śpiewaną) ukończyła Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier, brała udział m.in. w Letniej Akademii na Akademii Muzycznej w Krakowie w kursie mistrzowskim Alison Pearce profesor wokalistyki z Royal Music Academy z Londynu, poetka (dwa tomiki poetyckie oraz trzy wielojęzyczne wybory), konserwator i restaurator dzieł sztuki oraz zabytków architektury (kilkaset realizacji, w tym m.in. kancelaria premiera RP w Warszawie oraz Zamek Prezydencki w Wiśle). Absolwentka krakowskiej ASP na wydziale konserwacji i restauracji dzieł sztuki, stypendystka europejskiego Tempus Programm i Deutsche Akademische Austauschdienst w Niemczech. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest założycielką Fundacji Art Forum, której celem jest promowanie idei syntezy sztuki. Od kilku lat zafascynowana jest możliwościami brzmieniowymi akordeonu, który daje bardzo szerokie możliwości akustyczne (szeroka paleta barw - od fletu po kontrabas, skala podobna do skali fortepianu, możliwość wydobywania takich dźwięków, jak szelesty, westchnienia i efekty perkusyjne).


(nadesłane)
Dodane przez moderator2 dnia 21.04.2011 22:09 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1270 Czytań Drukuj
14. Odsłona Sceny Literackiej "Blizy" - Gdynia, 27.04.2011
Imprezy, spotkania, wydawnictwaBohema Jazz Club
Centrum Kultury w Gdyni
Gdyński Kwartalnik Artystyczny "Bliza"

zapraszają na 14. Odsłonę Sceny Literackiej "Blizy".

W programie:
- promocja debiutanckiej powieści Sylwii Kubryńskiej Last minute
- fragmenty powieści w interpretacji Edyty Janusz-Ehrlich
- pokaz zdjęć Macieja Jawornickiego
- pasaże muzyczne w wykonaniu Kacpra Kubryńskiego

27.04.2011 - g. 19.00
Bohema Jazz Club w Gdyni
ul. Waszyngtona 21 (Centrum "Gemini")

Wieczór poprowadzi Wojciech Boros

Wstęp wolny


(nadesłane)
Dodane przez moderator2 dnia 21.04.2011 21:56 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1182 Czytań Drukuj
Podsumowanie I edycji Złotnianego Konkursu Poezji - Łódź, 26.04.2011
Imprezy, spotkania, wydawnictwaOrganizatorzy zapraszają na uroczyste podsumowanie Złotnianego Konkursu Poetyckiego w dniu 26 kwietnia 2011 r. o godzinie 17:00 do biblioteki - Filii nr 15 MBP Łódź-Polesie ul. Garnizonowa 38 w Łodzi na osiedlu Złotno.
Dodane przez mada dnia 21.04.2011 06:20 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1513 Czytań Drukuj
Ogólnopolski Studencki Konkurs Poetycki na wydanie debiutanckiego tomiku poetyckiego - do 31.10.2011
Konkursy - ogłoszenia, informacjeUniwersytet Łódzki i wydawnictwo Kwadratura (Łódzki Dom Kultury) zapraszają studentów polskich uczelni do udziału w Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Poetyckim. Nagrodą główną jest wydanie tomiku poetyckiego w wydawnictwie Kwadratura.


REGULAMIN:

I. Cele konkursu:

- umożliwienie młodym twórcom debiutu poetyckiego,
- inspirowanie twórczości poetyckiej,
- popularyzacja współczesnej poezji.

II. Warunki:

1. Konkurs adresowany jest do autorów przed debiutem książkowym, którzy nie ukończyli 30 lat i studiują w którejś z publicznych lub niepublicznych polskich uczelni.

2. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu 20 wierszy, które nie były dotychczas publikowane ani nagradzane, w 4 egzemplarzach wydruku komputerowego.

3. Utwory muszą być podpisane godłem (pseudonimem). Tym samym godłem należy opatrzyć kopertę, zawierającą dane: imię i nazwisko autora, wiek, telefon, adres e-mail, krótką informację o autorze.

4. Prace konkursowe należy nadsyłać do 31 października 2011 r. na adres:

Centrum Promocji UŁ
ul. Narutowicza 65
90-131 Łódź
pokój 6


5. Organizator nie zwraca prac nadesłanych na konkurs.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy oraz do cytowania tych utworów bez dodatkowej zgody autorów oraz bez honorarium autorskiego.

7. Prace oceniane będą przez Jury w składzie: Jacek Dehnel (poeta, prozaik), Piotr Grobliński (poeta, redaktor wydawnictwa Kwadratura), Bogdan Sobieszek (dziennikarz, redaktor magazynu kulturalnego "Kalejdoskop")

8. Nagrodą główną jest wydanie tomiku poetyckiego w wydawnictwie Kwadratura. O doborze utworów, objętości książki, formacie i oprawie plastycznej zadecyduje wydawca.

9. Osoby wyróżnione otrzymają nagrody: zestawy książek i upominków uczelni.

10. Laureaci zostaną zaproszeni na uroczysty finał konkursu i wręczenie nagród. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu.

11. O terminie i miejscu uroczystości organizatorzy będą informować e-mailem, a także na stronach internetowych.

12. W sprawach nieujętych w regulaminie decyduje organizator.

Organizatorzy: Uniwersytet Łódzki, wydawnictwo Kwadratura


(nadesłane)
Dodane przez moderator2 dnia 20.04.2011 14:05 ˇ 2084 Czytań Drukuj
BL na Łowickiej: "44. Poezja polska od nowa", "Umocz wargi w kamieniu" i "Nigdy samotniej i inne wiersze" - Warszawa, 14.05.2011
Imprezy, spotkania, wydawnictwaBiuro Literackie na Łowickiej
Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa
14 maja 2011 r., godzina 18:00

W programie:

Władysław BRONIEWSKI, Maria KONOPNICKA, Adam WAŻYK.
Czytania z pierwszych książek w serii "44. Poezja polska od nowa"
z udziałem autorów wyborów wierszy: Piotra MATYWIECKIEGO, Andrzeja SOSNOWSKIEGO i Dariusza SUSKI.


Gastón BAQUERO, Jorge Luis BORGES, Ernesto CARDENAL, Pablo Antonio CUADRA, Nicolás GUILLÉN, Vicente HUIDOBRO, Roberto JUARROZ, José Ángel LEYVA, Eduardo LIZALDE, Pablo NERUDA, José Emilio PACHECO, Ambar PAST, Nicanor PARRA, Octavio PAZ, César VALLEJO.
Czytanie z antologii: Umocz wargi w kamieniu. Przekłady z poetów latynoamerykańskich
z udziałem autorki przekładów Krystyny RODOWSKIEJ.


Gottfried BENN.
Czytanie z książki Nigdy samotniej i inne wiersze (1912-1955)
z udziałem autorów przekładów: Jacka BURASA, Zdzisława JASKUŁY, Andrzeja KOPACKIEGO, Sławy LISIECKIEJ i Tomasza OSOSIŃSKIEGO.


((za: www.biuroliterackie.pl)
Dodane przez moderator2 dnia 20.04.2011 11:23 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1259 Czytań Drukuj
Wyniki XXI edycji Konkursu Poezji "Nadzieja" w Raciborzu
Wyniki konkursówJury w składzie:

Wojciech Wencel
Szymon Babuchowski
Herbert Dengel
i Marek Rapnicki

postanowiło przyznać:

I miejsce - Wojciechowi Roszkowskiemu z Tykocina
II miejsce - Annie Piliszewskiej z Wieliczki
III miejsce - Izabeli Rzeszutek z Kamionki pod Warszawą

(nadesłane)
Dodane przez moderator4 dnia 19.04.2011 18:04 ˇ 6 Komentarzy ˇ 1987 Czytań Drukuj
Strona 182 z 420 << < 179 180 181 182 183 184 185 > >>
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67234290 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005