poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 25.06.2026
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

KONKURSY LITERACKIE

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
slam?
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
FRASZKI
...moje wiersze
Czy ten portal "umarł"?
Bank wysokooprocento...
playlista- niezapomn...
Co to jest poezja?
Czy są przechowywane...
Ostatnio dodane Wiersze
Nie nic trwalszego ...
O Kubie
Pytanie dziecka
Księgowa mafii
JAKIE MI JESZCZE
Sexmission
A tak (dobrze zaczyn...
Czekając na Boga
dostrzegam
O potrzebie odpoczynku
Wiersz - tytuł: Miałem dzisiaj masakryczny dzień
Nieodebrane połączenia. Cała lista. Te cholernie
wkurwiające "niedocieczone wątki", którymi sklejam
pęknięcia w czasie. Nikt mi nie wyjaśnił po co
wstaję rano, zgrywam się, pozuję na tego, kim
łaskawie pozwala mi się być. Do przerwy w akcji
nie dopuści monitoring, ochrona. Choć ściany bledną

nie potrafię bawić się w pocieszyciela. Po prawdzie
sam go potrzebuję. A w tle ciemnieje las, a pod stopami
szczypią płomienie. Tak daleko się nie zajdzie,
najwyżej na piwo. Metafizyk potrzebuje znacznie więcej.

Dlatego kasuję nieodebrane połączenia, niech
się święci wiadro krwi. Po tak masakrycznym dniu
(szykan po pachy, rozstrój w lewej stopie) mam prawo
do satysfakcji. Obserwować kolizje ciał niebieskich,
przypalić jointa, zaciągnąć się aż po lakier na paznokciach.

Dzięki temu chociaż wieczór
będzie błyszczeć.




Dodane przez Roman Rzucidło dnia 01.10.2020 13:24 ˇ 9 Komentarzy · 691 Czytań · Drukuj
Komentarze
Mithotyn dnia 01.10.2020 16:04
...tylkoto

(...) Do przerwy w akcji
nie dopuści monitoring, ochrona. Choć ściany bledną

nie potrafię bawić się w pocieszyciela. Po prawdzie
sam go potrzebuję. A w tle ciemnieje las, a pod stopami
szczypią płomienie. Tak daleko się nie zajdzie,
najwyżej na piwo. Metafizyk potrzebuje znacznie więcej.

Dlatego kasuję nieodebrane połączenia, niech
się święci wiadro krwi. (...)
J Naśladowca dnia 01.10.2020 17:14
Życzę spokojnego i kojącego wieczora!
zyga66 dnia 01.10.2020 17:19
yeeee, to jest to :), pozdrawiam, Zyga
tomnasz dnia 01.10.2020 18:15
tekst więcej niż dobry.
i dalsze "ale" będą się odnosić li tylko do postawy podlira.
postawy, u podstaw konformistycznej i niewolniczej, którą stać jeszcze na marzenia, ale na bunt to już dawno nie.
choć ten bunt bynajmniej nie wymaga heroizmu, a tylko nieuleganiu iluzji.
Janusz dnia 02.10.2020 09:54
Jasne, po dniu pełnym trudu i niezałatwionych spraw należy się chwila oddechu :)
Moc pozdrowień.
Ola Cichy dnia 02.10.2020 16:12
W całości i części :)
Wolę bez dopowiedzenia w nawiasie.
Serdeczności ślę.
Ola.
marzenna52 dnia 02.10.2020 20:30
Poezja od prozy różni się właśnie tym zogniskowaniem naszego spojrzenia. Tekst narracyjny, a jeszcze bardziej tekst informacyjny czy naukowy posługuje się słowem bardzo arbitralnie i rygorystycznie. Tekst jest właściwie tylko medium przekazywania informacji. Słowa niewolniczo są wiązane w struktury zdań, które mają być jak najbardziej komunikatywne, czyli jak najbardziej przejrzyste. Bo istotna jest informacja a nie samo słowo. Tekst poetycki tymczasem pozostawia wolność słowu. Słowa są tutaj rozporządzającymi wszechświatem wiersza. Poeta słowom pozostawia władzę nad tekstem, pozwala im rozwinąć i ujawnić wszelkie swoje walory. W wierszu słowa są traktowane podmiotowo, z poszanowaniem. I to same słowa, swoim pięknem tkają tkankę sensu.

Panie Romanie z całym szacunkiem, ale dla mnie to taka zwykła proza, która mocno się napina, aby udawać poezję.
Pozdrawiam.
M.
adaszewski dnia 03.10.2020 07:22
Jedność w wielości. Znać metafizyka
silva dnia 03.10.2020 13:44
Niezwykle sugestywnie, aż się czuje te pulsujące złe emocje, a to: zaciągnąć się aż po lakier na paznokciach rozładowuje napięcie, troszeczkę. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XX Konkurs Literacki...
XXX OK Poetycki im. ...
XX Turniej Poetycki ...
I OK Poetycki im. Ma...
52. Ogólnopolski Kon...
XXXV Ogólnopolskie L...
VAN GOGH Festival 20...
IX Turniej Jednego W...
8. Ogólnopolski Konk...
XVI OK Literacki im....
Użytkownicy
Gości Online: 14
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 458
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Maria Kosaciec

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

92307694 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005