poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
O przedświątecznym m...
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | KONKURSY DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU | KONKURS MIESIĄCA (2008-2010)
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Robert Shap
Użytkownik

Postów: 132
Miejscowość: lublin
Data rejestracji: 22.07.07
Dodane dnia 15.04.2008 01:02
"Przykre, to nie jest podsumowanie konkursu przez Pana Mariusza , lecz przykra jest rozcząca, egoistyczna, wręcz narcystyczna postawa wielu Autorów tego portalu. Agresywność w pogoni za "aureolą sukcesów poetyckich..."".
To bardzo znamienne, to co pani napisała powyżej. Trudno się nie zgodzić z tak zgrabnie ulepionym zdaniem. Łączę się z Panią w cierpieniu, Pani Ewo. Że też takie
rzeczy trzeba ludziom tłumaczyć, prawda?

Robert Shap

p.s. Szap też mi pasi, pani Ewo, ale jeśli woli pani przejść na ty, co raczej nie będzie dla mnie większym problemem, to proszę do mnie walić Mariusz. Tak naprawdę mam na imię. Robert Shap to nick.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Bogumiła Jęcek - bona
Użytkownik

Postów: 392
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 12.04.2008 23:59
Moje wpisy też zostały usunięte. Nie mogę przecież dyskutować z nikim na ten temat pod wierszami, to miejsce uważam za odpowiednie i najstosowniejsze. Innego zdania jest moderacja. Proponuję aby udostępniono dodatkowe forum, na którym można byłoby swobodnie dyskutować z każdym i jednocześnie mieć świadomość swobody wypowiedzi; uniknąć wątpliwej cenzury.
http://czarnekoronki.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
gracjana
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 84
Miejscowość: Kraśnik
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 12.04.2008 23:05
mój usunięty przez moderację wierszyk - miał na celu zwrócenie uwagi na prowokowanie sytuacji konfliktowych przez użytkownika. Nietaktem jest - w momencie kiedy temat wydawał się zakończony: "gdy emocje już opadły" znowu zaczynać: "No tak, usłyszeć , że jest się po tamtej , niewygodnej, grafomańskiej stronie boli" a potem dodawać jeszcze: "Brać się do pracy, do czytania dobrej poezji, do wreszcie swojego pisania bardziej krytycznie, zastanawiać się tysiąc razy przed wlepieniem jakieś, przepraszam, wielkiej bzdury" Napastliwy ton komentarza pani Fenrir i sposób oceny nas - biorących udział w konkursie jest - co najmniej niestosowny, a jego forma i czas w którym się ukazał - wskazuje na typową prowokację. Uogólnienia są krzywdzące - jak można nie znając nas: kim jesteśmy, co czytamy, w jaki sposób pracujemy nad tekstami - wypowiadać się w ten sposób - tym bardziej że jest się jednym z nas, jednak zwykłym śmiertelnikiem. Krytyka pod konkretnym! tekstem - jeżeli jest sensowna, merytoryczna, poparta wiedzą, pomaga bardzo, wskazuje na co w takim tekście trzeba zwrócić uwagę, co jest złe, z czym trzeba się zmierzyć i wystawia świadectwo komentującemu. I za to między innymi cenię na pp tych, którym się chce poświęcić swój czas i nakierować i rozbudzić miłość do poezji w wydaniu wielki i małym. Napadanie na nas hurtem, że jesteśmy po grafomańskiej stronie - to już z niczym nie da się porównać. Dla mnie - te konkretne wiersze, w tym danym momencie, temu konkretnemu jurorowi - nie przypadły do gustu. Nagrodził inne. Wiele dobrego mogłoby zrobić wzięcie na tapetę wierszy kilku ochotników i wskazanie co jest złe - jakie autor zrobił błędy, na czym się ma zastanawiać - byłby to jednocześnie rodzaj warsztatu i ucięcie emocji rozpalanych przez niewłaściwe rzucanie krytyką na oślep. Sugerowałam to na zaraz początku. Zajęlibyśmy się analizą na przykładach złych i dobrych - trwałoby krócej i dało coś dobrego. To tyle ode mnie - merytorycznie - więc tym razem nie do wycięcia? pozdrawiam
Edytowane przez gracjana dnia 13.04.2008 09:39
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 12.04.2008 21:52
Panie Pawle , ma Pan rację,ale dyskusja, zdaje się ,została już zakończona.
Usunięty wpis niczego i nikogo nie naruszał. Użytkowniczka wyraziła swoje zdanie i tyle.
Znowu cenzura? A już powoli o niej zapominałem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
paweł
Użytkownik

Postów: 216
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 12.04.2008 21:02
Fenrir
Pisze Pani:
Wstyd mi za takie napaści na dobrego poetę i próbę przez niektórych
podważenia, ośmieszenia nieomal werdyktu.


Prosze nie insynuowac. Nikt tu na krytyka nie napadał. Wypowiedź o 90% grafomanów wśród uczestników konkursu i ludziach którzy zajmują się nie tym co powinni, wzbudziła kontrowersje, obronę, jednak przez NIKOGO werdykt nie był podważany.

i dalej:

"Ja mam takie sukcesy! Ja wydalam/łem takie tomiki itd. itp." Pokory, więcej pokory i krytycyzmu do własnego pisania...

A jaka może być inna obrona przed epitetem grafomana? Zwyczajnie mówi się w takiej sytuacji o swoich dokonaniach literackich, nagrodach. Jeśli twórczośc spotkała się z uznaniem wybitnych twórców i krytyków zarzut grafomanii blednie. Nie ma innego lepszego sposobu...

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
moderator2
Administrator

Postów: 2747
Data rejestracji: 08.03.07
Dodane dnia 12.04.2008 20:33
Temat jest ściśle moderowany i wszystkie posty nie na temat lub w jakikolwiek sposób naruszające Regulamin będą usuwane.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 11.04.2008 00:49
No tak, usłyszeć , że jest się po tamtej , niewygodnej, grafomańskiej stronie boli. Ludziom jest przykro. Piszą buntownicze, ogniste autokomentarze. Dożo racji ma la-winda, łagodnie i mądrze odpowiedziała... Ja tylko powiem, że skoro się bierze udział w konkursie należy się liczyć z tym, że mogą być lepsi ode mnie. I tyle.
No i gorsi rzecz jasna. Pan Mariusz wyraził swoje zdanie i słuszne zdanie- wystarczy codziennie prześledzić jakie teksty buszują na stronie, ile jest naprawdę złych, nieciekawych, warsztatowo kiepskich? Nie widzicie tego sami? Dlaczego więc tracić energię na wypisywanie o "przykrych" jak p. zoja emocjach po przeczytaniu komentarza Pana Marisza? Brać się do pracy, do czytania dobrej poezji, do wreszcie swojego pisania bardziej krytycznie, zastanawiać się tysiac razy przed wlepieniem jakieś, przepraszam, wielkiej bzdury, a potem płakać , że
"mnie się sercem pisało" , a inni nie zrozumieli mnie, bo tekst trudny, bo nikt mnie nie chce, nikt mnie nie kocha, a ja i tak zostanę przy swojej wersji, bo tak mam i już...."
Brak pokory, brak pracy nad tekstami widać tutaj w żenujący sposób, te same kalki, nic do przodu, stagnacja u niektórych Autorów, jakby programowa. ... Naprawdę, na tym , kiedyś bardzo ciekawym portalu gości tyle gafomanii, tyle złych tekstów, że nie dziwi, że odchodzą bardzo ciekawi poeci! Gdzie jest kron? Gdzie Piotr ? I inni, wielu innych?...
Kiedyś również "walczyli" , wypowiadali swoje zdanie i mówili "nie" grafomanii"...
Przykre, to nie jest podsumowanie konkursu przez Pana Mariusza , lecz przykra jest rozcząca, egoistyczna, wręcz narcystyczna postawa wielu Autorów tego portalu. Agresywność w pogoni za "aureolą sukcesów poetyckich", zwłaszcza tych, którzy naprawdę najmniej mają do powiedzienia swoim pisaniem.
Wstyd mi za takie napaści na dobrego poetę i próbę przez niektórych
podważenia, ośmieszenia nieomal werdyktu. Naprawdę, dziecinne to i tyle. Robi się awantura rodem z piaskownicy. "Ja mam takie sukcesy! Ja wydalam/łem takie tomiki itd. itp." Pokory, więcej pokory i krytycyzmu do własnego pisania...
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
paweł
Użytkownik

Postów: 216
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 10.04.2008 19:44
stary krab
jak lubię twoje wiersze, nie zostawię pytania bez odpowiedzi. dla mnie ten wątek dawno się zamknął, a jeśli coś cię niepokoi, zerknij na post
jakub jacobsen Dodane dnia 02.04.2008 19:33:58
kilka rubryk wyzej, może więcej dopowie
graba ! kraba
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
hiroaki
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 133
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 10.04.2008 17:10
Wracając do gratulacji na chwilę - chciałam pogratulować wszystkim tym, którym udaje się wkleić wiersz konkursowy do wątku konkursowego, bo z tego, co zaobserwowałam śledząc słupek forum po lewej - jest sztuka nie lada.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czytajmy swoje teksty przed opublikowaniem
stary krab
Użytkownik

Postów: 17
Miejscowość: Tarnów
Data rejestracji: 02.06.07
Dodane dnia 10.04.2008 15:16
paweł napisał/a:
stary krabie
...hurtowa negatywna ocena biorących udział w konkursie, wyrażona przez jurora oraz sposób jej wyrażenia. Szczegółów doczytasz w komentarzach.
pozdrawiam Cie

Doceniam oddzielny wpis, jaki popełniłeś pod moim i dziękuję za pozdrowienia.
Twoje domniemania są twojego autorstwa, więc nie ma potrzeby, żebym ja się z nich tłumaczył. Skoro jednak upierasz się przy swoim zdaniu, jako krzywdę odbierasz hurtową negatywną ocenę biorących udział w konkursie , to przeanalizujmy: ile było uczestników (choć tak naprawdę pan Grzebalski nie pisał o uczestnikach, tylko o tekstach konkursowych). I teraz - 10% to mało, czy dużo? Jeśli uważasz, że mało, to na czym opierasz swoje kryterium, które na dodatek usiłujesz zasugerować innym forumowiczom?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
la-winda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 117
Miejscowość: Warmia
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 06.04.2008 00:39
wielu poetów czeka z niecierpliwością, by się dowiedzieć, co z jego poziomem. oczywiście najchętniej, że jest w świetnej kondycji. czeka i przebiera łapkami. m.in. dlatego chyba bierze udział w konkursie forumowym, bo nie sądzę by:
a)tak pociągał bon
b) mógł zdobyć prestige jako Poeta przez duże M
c) potrzene było to do papierów w pracy

a jeśli czeka, to musi mieć świadopmość, że o swej kondycji usłyszy słow kilka (nawet jeśli ogólnych)

i cóż?
no zwyczajnie należy po prostu poszukać dziury. najlepiej w krytyku, bo tojasne, że się z sobie nie szuka. bo w sobie to belka, a przecz dziury ma się szukac

to oczywista tylko rożkowy aspekt, ale może taki nawet twa-rożkowy

sposób wyrażenia
ocena
i cała ta reszta należy do jurora
zgadzam się brać udział w końkursie? zgadzam się na jego specyfikę. i ju :)


jestem anonimowa! :]
http://wierszalotka.blogspot.com/search/label/obrazzzki Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
paweł
Użytkownik

Postów: 216
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 05.04.2008 23:47
stary krabie
nikt tutaj nie kwestionował wyników konkursu, ani tez nagrodz tekstów, uzasadnienia itp, musiałeś zerkając teraz niejako po czasie nabrać takich podejrzen. Krytyk juror otrzymał liczne głosy poparcia i wsparcia oraz posypały się gratulacje dla laureatów i oceniającego, wszystko odbyło się zgodnie z protokołem.
Natomiast ogromne wątpliwości, a mój kategoryczny sprzeciw, który spotkał się też z poparciem róznych osób, m.in. zoji, wywołała hurtowa negatywna ocena biorących udział w konkursie, wyrażona przez jurora oraz sposób jej wyrażenia. Szczegółów doczytasz w komentarzach.
pozdrawiam Cie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 05.04.2008 22:06
ale ja wcale nie napisalam, ze nie podoba mi sie werdykt, szanuje wybor jurora, tylko troche przykry byl komentarz. (Przepraszam za brak polskich liter, ale pisze na niemieckim laptopie i nie ma polskiej czcionki). Nie podwazam werdyktu i szczerze gratuluje laureatkom.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
stary krab
Użytkownik

Postów: 17
Miejscowość: Tarnów
Data rejestracji: 02.06.07
Dodane dnia 05.04.2008 21:41
zoja napisał/a:
co tu dużo pisać, pan Paweł ma naprawdę dużo racji. Krytyk profesjonalny powinien czasem dwa razy zastanowić sie zanim wywoła wojnę. A jak już ktoś napisał, nie wiadomo jaki byłby werdykt gdyby jurorem był ktoś inny. Tym razem był pan M. Grzebalski, zadecydował tak, a nie inaczej i nam pozostało uszanować jego zdanie w sprawie werdyktu. Ale co do komentarza, to istotnie zbyt okrutny i raczej zniechęcający do pisania.

Zoju, jak cię szanuję. Nie jest to wątek oceniający krytykę literacką, tylko dorobek konkretnego konkursu. Ja jestem bardzo zadowolony, że Juror wydrukował tylko konkretne dwa wiersze. Można in się dokładnie przyjrzeć, przeanalizować, zastanowić się, co też zostało wyżej od innych tekstów ocenione. I najzwyczajniej w świecie zachwycić się tymi dwoma perełkami.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Robert Shap
Użytkownik

Postów: 132
Miejscowość: lublin
Data rejestracji: 22.07.07
Dodane dnia 04.04.2008 21:35
przeprosiny niepotrzebne. nie oczekiwałem ich, ani tym bardziej jakiegokolwiek kajania się. nie odebrałem twojego wpisu jako ataku na mnie, czy jako czegoś obraźliwego. gdyby tak było, niezareagowałbym.
na starej pp przyjąłem pokaźną porcję wyzwisk, gróźb, prób ośmieszenia mnie, i różnego typu dziecinnych prowokacyjek, dzięki czemu skórka na grzbiecie odrobinę grubsza...;).
domyśliłem się, że ci chodzi o to co napisalem wcześniej, dlatego poprosiłem abyś przytoczył konkretne wypowiedzi, z którymi się nie zgadzasz. ale skoro piszesz, że napisałeś dość wcześniej, to pozostaje mi tylko jeszcze raz przeczytać twoje wpisy. może wyczytam coś mniędzy wierszami.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 04.04.2008 21:18
PS. Jak publicznie napisałem niezbyt mądrze - chował się po katach nie będę. Przyznaję.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 04.04.2008 21:14
To nie ma nic wspólnego z powyższym żartem.
Jak miałem ":odwagę" głupotę napisać, to i mam odwagę odpowiedzieć:

Głupi wpis

Przepraszam, o ile to cokolwidek znaczy.
Nie mam zwyczaju padać na kolana, ale czasem piszę różne rzeczy - każdy jest nieomylny (wszyscy są omylni).

Byłem krytyczny wobez Twojego komenta, zamiast polemiki wpisałem głuptaka.
Jak pisałem, kjał się nie będę. Napisałem wcześniej dość.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Robert Shap
Użytkownik

Postów: 132
Miejscowość: lublin
Data rejestracji: 22.07.07
Dodane dnia 04.04.2008 20:28
Roy, skoro już zdecydowałeś się ukazać swoje grzeczne i miłe oblicze,
to czy byłbyś w stanie mile i uprzejmie wyjaśnić wpis, który dosłownie przed chwilą zauważyłem, a który przegapiłem wcześniej?:
"schap się schabił w londku,"
nie bardzo wiem jak się do tego wpisu odnieść, nie sądzę aby dotyczył konkretnie mojej osoby jako takiej, bo raczej się w realu nie spotkaliśmy. jeśli ci chodzi o jakąś moją konkretną wypowiedź powyżej, to przytocz a postaram się jakoś bronić. wpisywałem na szybko, więc może nie do końca napisałem to co chciałem napisać.
niemniej twój wpis uważam za "wysoce" niezrozumiały...;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 04.04.2008 19:48
To ja gratuluję również fabuli (lubiłem jej wiersze przed werdyktem, co widać gdzieś tam) i sibi również.
Szkoda tylko, że moje rozbudowane metafory dotyczace poezji zostały skasowane przez Moderację. Myślę, że odnosiły się do komenta Pana Mariusza i były budujące, powiem więcej - relaksujące. Bo niektórzy (Aniołowie brońcie, nicków nie wymienię, teraz okażcie moje grzeczne i miłe oblicze). Nie wiem na czym opiera się regulamin - na pewno nie na rozumieniu artykułu 5 Kodeksu Cywilnego.
Piszę ze świadomością, że zostanę "wycięty" - i to jest właśnie definicja Cenzury, tego słowa użyłem wcześniej.

Ale gratuluję. Wszystkim. Wszystkiego. Pax vobiscum :)
(jak ma być podium gratulacyjjne, roy też jest za tym)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
green girl
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 111
Miejscowość: krk/jadachy
Data rejestracji: 19.10.07
Dodane dnia 04.04.2008 17:23
kącik gratulacyjny się nam zrobił, jak miło ;D
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 16
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66819216 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005