poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMSobota, 20.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
W kapsule
Kiedy jestem za oknem
do trzech razy.. ..s...
Zabawa
Metafora na ławce
Marzenie o niebie w ...
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | KONKURSY DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU | KONKURS MIESIĄCA (2008-2010)
Strona 5 z 8 << < 2 3 4 5 6 7 8 >
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
pencil
Użytkownik

Postów: 7
Miejscowość: Boguszów-Gorce
Data rejestracji: 31.01.08
Dodane dnia 01.04.2008 21:49
Gratulacje laureatom. A słowa Pana Mariusza jakoś tak kojarzą mi się "kto jest bez grzechu, niech pierwszy kamieniem rzuci" Ciekawe... i tłum rozszedł się...To taki dopisek do drugiego akapitu pawła
pacykarz47 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: a ja
arekogarek
Użytkownik

Postów: 99
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 09.11.07
Dodane dnia 01.04.2008 20:28
a ja chciałem uścisnąć mariusza, roya i pawła i bardzo im podziekować
wreszcie jakiś ruchi ferment tutaj.
bo juz porzysypiałem wiosennie pisząc bluesa na kolejny udany konkurs,...
piszmy swoje i czytajmy innych
a nagrodę dostaniemy...w niebie...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
arnika
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 20.03.08
Dodane dnia 01.04.2008 20:02
Obserwuję, że wyniki konkurs "Ciało" wywołałe u użytkowników emocje niemałe...I dobrze. Problem jedynie w tym, że ostateczny werdykt zapada przez jedno osobowe jury (mam nadzieję, że spierające się choć wewnętrznie z samym sobą), a tak jak słusznie zauważył p.Rafał B, "...istnieje coś takiego jak patrzenie przez pryzmat gustu jak i również swojego własnego pisania. Myślę, że być może jest coś na rzeczy, iż szukał (być może podświadomie) on (M. Grzebalski) w wierszach czegoś, co podobne będzie do jego własnego pisania. Takie mam wrażenie, gdy tak podkreślał ważność prostoty w pisaniu. Być może się mylę. Można by dyskutować".
No właśnie. I tu dyskusja powinna się chyba również odbyć na szczeblu kilku osobowego jury. I poznanie ich poszczególnych opinii, KONSTRUKTYWNEJ krytyki byc może dla wielu użytkowników spełniło by też poniekąd funkcję warsztatów (tak licznie się tu domaganych). Oczywiście przy założeniu, że oceniający dokonali by pełnej analizy wierszy, a nie skupili jedynie na formie lub treści, czy braku jednego lub drugiego. Ufam, że werdykt podjęty na podstawie dyskusji między członkami jury niósłby daleko więcej obiektywizmu w ocenie, a użytkowników przekonał o autentycznej wnikliwości wczytania się w ich teksty...Tylko czy jest na to wola i czas? Skoro już jedno osobowe jury podkreśla ile razy wiersz przeczytał, poświęcając swój czas wolny...Gdzie tu miejsce interakcję krytyki? Czy rzeczywiście nie jest jednak tak, jak napisał p.roy, że "W ogólności - to tylko zabawa. Tak zwanych wielkich "poetów" wyróżnia i tak grupka dwudziestu kilku osób - patrz po prawej :)...". Ten ton pobrzmiewał również w wypowiedzi p.Pawła. I obwiam się, że przez obu panów niestety nie przemawaiało jedynie rogoryczenie, a spora dawka realnej oceny problemu.
Nagrodzonym w konkursie gratuluje, bo wygrana zawsze skrzydeł dodaje, a w twórczości każdej o to chodzi :)



Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Bogumiła Jęcek - bona
Użytkownik

Postów: 392
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.04.2008 19:05
Zniknęły moje gratulacje, zatem ponownie gratuluję:)
http://czarnekoronki.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
arekogarek
Użytkownik

Postów: 99
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 09.11.07
Dodane dnia 01.04.2008 18:58
spokojnie
róbmy swoje
ja podzrucam pomysł z warsztatami i wzajemna pomoca...a co będzie pokaże los
damy radę zycze usmiechu
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 01.04.2008 18:53
A poza tym. W ogólności - to tylko zabawa. Tak zwanych wielkich "poetów" wyróżnia i tak grupka dwudziestu kilku osób - patrz po prawej :)
Nie ma o co kopii kruszyć - ani sie obruszać, gdy ktoś mówi "getto" ;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
la-winda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 117
Miejscowość: Warmia
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.04.2008 18:47
uprościłam sobie Panie Roy, na potrzeby wypowiedzi.:) można jeszcze zemnożyć światy równoległe ;)
takoż ów wiersz nie był wykładem z fizyki :)

edycja- nie wiem, czemu napisałam Panie Pawle :|


jestem anonimowa! :]
Edytowane przez la-winda dnia 01.04.2008 18:48
http://wierszalotka.blogspot.com/search/label/obrazzzki Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 01.04.2008 18:40
Pani La - otóż nie znika, jak pozwoliłem sobie wyrazić pod Pani wierszem - ni ma po prostu właściwego obrazu, który sie odkształca :) To obraz "wylata" w kosmos :) Ot tajemnica - i przyczyna "dziwnych" skutków :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
la-winda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 117
Miejscowość: Warmia
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.04.2008 18:31
cholera. jak to mawiali Starożytni Ryzykanci Kwantowi, funkcja falowa znika wraz z urzeczywistnieniem. psi-a kość, jeśli chodzi o mnie, kot schroedingera po otwarciu pudełka okazał się zdechły jednak ;)

ale dwa wiersze, którym kibicowałam przeżyły. niezbadane są wyroki fotonów! ;)



jestem anonimowa! :]
http://wierszalotka.blogspot.com/search/label/obrazzzki Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 01.04.2008 18:17
To zaklaszczmy pospołu temu Panu :)
Hop, hip ...
;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
la-winda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 117
Miejscowość: Warmia
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.04.2008 18:02
lima napisał/a:
Tekst Pana Grzebalskiego jest,moim zdaniem ,bardzo prawdziwy. Nie będę polemizował z procentowymi wskaźnikami, ale coś w tym, co Pan Grzebalski pisze jest. Prawdziwy jest z pewnością obraz naszego portalu, gdzie kilka osób, w dość agresywny sposób lansuje, dziwny- dla mnie- model pisania.
Te właśnie osoby najczęściej przypisują grafomanię,twórczości innych użytkowników.Jaki jest efekt? Konkurs wygrywa dwoje użytkowników,których twórczości mało kto kibicuje.
Proszę zwrócić uwagę,że "mały realizm" jest na PP oceniany źle.Dobry wiersz jest tylko wtedy,gdy mówi o sprawach ostatecznych,podanych w sposób ekstremalny. Tymczasem , jak sprawdziłem, poeta średniego pokolenia, wybiera zupełnie inne wiersze!
Umiejętności krytyczne użytkowników, to osobna sprawa. Przypomnę sprawę Pana Selima Chazbijewicza. Uznany poeta z dużym dorobkiem,został potraktowany jak grafoman.Nikomu nie starczyło sił albo cierpliwości na lekturę,przyznaję,trudnego wiersza.
Pomysł jest taki,może pora na opamiętanie? Może czas zrewidować kryteria ? Oburzanie się na Pana Grzebalskiego nic nie da. Moim zdaniem usłyszeliśmy słowa prawdy. Teraz pora na wnioski.


do pana Limy o wierszu P.Selima
( bo mnie to wyciąganie sprawy tak jednostronnie, powoli zaczyna obezwładniać :] )

nie nikomu, nim Pan napisze, niech Pan dokładnie przeanalizuje 'podwiersze' :)
akurat np Pan dopiero 'przyciśnięty', raczył porzucić całowanie stóp Pana Selima, którego i ja cenię, a wypowiedział sie w kwestii wiersza.
jaki to niby dowód uważnego czytania, kiedy Pan zaganiał kijem owieczki, by nie ważyły sie wypowiedzieć własnego zdania przed ustawionym przez Pana akurat tam ołtarzem? bez względu na pobudki, jakie czytaczami kierują, uważam, że należy szanować zdanie o wierszu i wierzyć w szczere, owego czytacza, intencje.
szanować krytykę, Panie Lima, takoż szanować zdanie, to szanować zdanie wszystkich, nawet tych, którzy wiersz pana Selima zaklasyfikowali jako chałkę, a mieli również do tego prawo, bo to forum publiczne.
Na miejscu pana Selima (i podejrzewam, dlatego zniknęło nazwisko z nicka) zwiałabym po takiej akcji do Indii lub innych pieprznych krajów, bo nie sądzę, by chciał przymuszania ludzi do sładania kwiatów pod nazwiskiem.
Pan usiłował nakzaywać uwielbienie, nie wyrażać własną opinię.
o wierszu napisał Pan dopiero gdy marudziłam, żeby Pan to zrobił. to tak tytułem pewnych wyjaśnień

Laureatkom lutowego konkursu gratuluję serdecznie :)))
oczywiście zazdraszczam i już szykuję stosowną tarczę do rzutków ;)



opowieść Pana Grzebalskiego o wierszach nielicha. zajmująca, a to fajnie, bo się czyta jak kryminał :))
na pociechę swojej zranionej do trzewiów uszy połeta, mamroczę sobie w kołnierz, że jest 8 wierszy nieujawnionych, w które każdy może wstawić swój i swoich 7 najfajniejszych znajomych ;)(no, bo zawsze istnieje taka możliwość przecież :)) ),
więc jest to taki poetycki kot schroedingera i supeł ;))
(nie wiem jak sie robi taką literkę niemiecką, żeby Pan Schroedinger wyszedł jak należy)

czułki :)


jestem anonimowa! :]
Edytowane przez la-winda dnia 01.04.2008 18:21
http://wierszalotka.blogspot.com/search/label/obrazzzki Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 01.04.2008 18:00
* uprazsm - upraszam, literówka, zrozumiałe :)

Ukłony :) Wszystkim Czytelnikom :)
Edytowane przez moderator4 dnia 01.04.2008 19:24
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 01.04.2008 17:56
Proszę wykreślić mój wiersz z zestawu marcowego do oceniania. Z całym szacunkiem, ja mam już pogląd, kto kogo i jak ocenia.
Bardzo proszę - mnie już nie.

Ukłony.
Edytowane przez moderator4 dnia 01.04.2008 19:26
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 01.04.2008 17:11
Dziękuję Administracjo za możliwość wpisu :)
Edytowane przez moderator4 dnia 01.04.2008 19:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.04.2008 17:00
Serdecznie gratuluję Paniom, które zwyciężyły w tym konkursie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Franko
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 35
Miejscowość: tudzież
Data rejestracji: 20.07.07
Dodane dnia 01.04.2008 16:38
no. i euro 2012 też nam zabrali :)
i to w taki dzień.


http://ie.youtube.com/watch?v=7-NOZU2iPA8
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 01.04.2008 16:28
Paweł ma,jako użytkownik , prawo do własnego poglądu na werdykt i jego uzasadnienie. Podobnie Roy. Roy dlaczego miałbyś dostać bana? Święte prawo autorów mieć swoje zdanie.O twórczości Pana Grzebalskiego nie będę się wypowiadał,bo zwyczajnie nie znam. W każdym razie występując , na takim portalu , jak nasz, trzeba się spodziewać wszystkiego. Fajna dyskusja. Szkoda,że Pan Grzebalski nie bierze w niej udziału.Mógłby jeszcze to i owo, doprecyzować , czy bardziej wyjaśnić.
PS
Zastanawia mnie sprawa Franko,który przyznał się do posiadania dwóch kont na PP. To prawdziwa zagadka dzisiejszego dnia.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Rozz
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Clifford
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 01.04.2008 15:30
Gratuluję laureatkom


Rosamund Clifford www.rossettiarchive.org/img/s128.m.jpg
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.04.2008 15:16
Paweł, zachował się koszmarnie? Bo określił że Twoje wiersze są złe (a tyle znaczy tak naprawdę określenie "grafomania" - kiepskie pisanie)? Czyli jak, jeśli uważa, że są złe, to ma powiedzieć coś zupełnie przeciwnego, tak? Wiesz, na ten przykład mój wiersz który juror wymienił w pierwszej dziesiątce, przez niektóre osoby uważany jest za słabiutki - ale ja w przeciwieństwie do Ciebie się nie rzucam, bo takie jest prawo tych osób, że mogą go ocenić negatywnie. Natomiast idąc Twoją logiką powinienem się oburzyć, opieprzyć, bo przecież "ktoś powiedział że jest ok, i to jeszcze jest to Mariusz Grzebalski". Poza tym autor nazwał "grafomanią" Twój wiersz, a Ty wymieniasz jako argumenty konkursy dramatyczne. Skąd autor ma wiedzieć co żeś wygrał a co nie? Ma przed oczami tekst i Twoje nic mu nie mówiące godło "paweł". Przegiąłeś chyba trochę. Poza tym ja nie rozumiem tego świętego oburzenia że juror pozwolił sobie na szczerą opinię. Ja bym chciał na przykład wiedzieć co NAPRAWDĘ juror myśli o moich wierszach, a nie jakieś kurtuazyjne pitu-pitu typu: "spośród wielu interesujących zgłoszeń....", "wybór najlepszych utworów stanowił sporą trudność...", bla, bla, bla. W ogóle dziwi mnie oburzenie co do tego, że juror wypowiada się na temat utworów, które nie wygrały. Z reguły podawane są tylko nazwiska zwycięzców, w skrajnych przypadkach wskazówka typu: "pierwszej nagrody nie przyznano", co ewentualnie wskazuje na to, że poziom nie był najwyższy. Myślę że każdy, nawet najgorszy werdykt należy uszanować. Takie prawo jurora/czytelnika/recenzenta że mu się nasze utwory nie podobają. A jak jeszcze potrafi to uzasadnić, tak jak juror, to myślę że zupełnie nie ma się co rzucać.

A, i osobiście uważam że proporcje 90 na 10 są niestety trafne, choć akurat wśród utworów konkursowych zaciekawiło mnie trochę więcej niż 10. Cóż, kwestia gustu.



PS. gratulacje dla zwyciężczyń
Edytowane przez Kuba Sajkowski dnia 02.04.2008 17:49
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 01.04.2008 15:04
"Bój to jest Wasz ostatni".
Jak mówią Chińczycy "Mgły wachalarzem nie rozpędzisz". Jak mam się zwracać do komentu - to się zwracam - " grafoman poucza grafomanów piszących lepiej od tegoż grafomana":.
Tak bywa.
Zniknie prawda?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 8 << < 2 3 4 5 6 7 8 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67044317 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005