poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 19.07.2010 21:37
toteż masz rozwinięcie dlaczego "kicz":)
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
rena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 655
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 19.07.2010 17:24
Kubos - hiena w sensie oczekiwania na padlinę. poniekąd zgadzam się z Twoją opinią, jednak płytkość wypowiedzi nie budzi zaufania.


Rena , ty jesteś chyba najmroczniejszą postacią tej strony.

Lima
http://rena.flog.pl/archiwum/albumy/139893 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 19.07.2010 13:53
no rzeczywiście z "uczciwością" się trochę zagalopowałem, oczywiście chodzi o to, że nie sugerowałem się posłowiem p. Kajtochowej, a nie że w ogóle nie należy czytać posłowia/blurba, bo czasem czytam, tym razem skupiając się na czym innym posłowie pominąłem :)
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 19.07.2010 12:47
Czuję się już raczej przekonany, ale jak już napisałem, niewiele mi było trzeba, ciekawe co na to Ci, co mają wiedzę (znają omawiane wiersze) i odmienną opinię.

PS - Piszesz: Ad. posłowia p. Kajtochowej - nie czytałem go przed napisaniem recenzji, co mi się wydaje uczciwe.... Według mnie nie jest to ani bardziej, ani mniej uczciwe, w ogóle z uczciwością nie ma niczego wspólnego, dlaczego niby znajomość posłowia miałaby obniżyć uczciwość Twojej recenzji? Swoją drogą to dziwne, że analizujesz tomik, w którym występuje posłowie, a z ostatnim nie zapoznałeś się. Polemika, czy ogólnie dyskusja z innymi recenzjami, czy posłowiami, przedmowami, itp, itd., należy do zwykłej praktyki krytyczno-literackiej.



All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 19.07.2010 11:43
Rena - nieźle, "hiena"... tylko kto miałby być hieną i po co?
Albo to nazbyt zawiła metafora (której nie kumam) albo nazbyt skomplikowana teoria spiskowa (której też nie kumam).

Ad. posłowia p. Kajtochowej - nie czytałem go przed napisaniem recenzji, co mi się wydaje uczciwe. Z jednym można się zgodzić - jeśli przeczytać ponownie, sporo jest wierszy elegijnych, czy to do matki, czy to do ojca, sporo jest tęsknoty i utraconej, niespełnionej miłości - z tego można by było stworzyć oś w okół której poruszają się wiersze z tomiku. Ale czegoś zabrakło, by ta oś została umiejętnie wyeksponowana.
Według mnie brakuje - i tu nie zgodzę się z p. Kajtochową - tego co w recenzji nazwane jest "konsekwentną amplitudą wydarzeń".

Na przykład, nie wiedzieć czemu, między patetycznym "My", zakończonym napompowaną puentą "prozą życia przykuci do grzechu" (pomijam niezgrabność tegoż) a elegijnym "Zwyczajnie tak" pojawia się wspomniany, rozanielony, pozytywny "***jeszcze wirują gwiazdy" zakończony irytująco-infantylną puentą WIERSZEM POZDRAWIA BASIA. Jest to kontrast który nie uzupełnia tomiku, a wprowadza niepotrzebne zamieszanie i być może odwraca uwagę od tego, co chciala powiedzieć autorka. Takich miejsc jest kilka, tomik jest w sumie różnorodny tematycznie, co samo w sobie grzechem nie jest, ale - właśnie - czytelnik nie jest przez niego prowadzony płynnie i konsekwentnie.

Zresztą, Pani Kajtochowa chyba momentami dopuszcza się lekkiej nadinterpretacji, bo w jaki niby sposób lato "ma nie pasować do niespełnienia"? Dlaczego lato? A dlaczego nie wiosna, tak powszechnie kojarzona z narodzinami, miłością? Zresztą, jeśli p. Kajtochowa ma wątpliwości czy lato może pasować do niespełnienia, niech poczyta sobie "Słoneczny udar" Bunina.

To jedno. Teraz o bardziej szczegółowych zarzutach. Padł tutaj zarzut do słowa "kicz". Otóż rozumiem kicz w kilku najbardziej popularnych interpretacjach tego słowa.

Po pierwsze, kicz jako krzykliwość. Widzimy to najlepiej we wspomnianym wierszu "Erotyk"

mówił...
piękna jesteś tej jesieni
dolewał wina by szumiało w głowie
rozpinał bluzkę odkrywając wstyd nagości


i dalej:

wyżej, bliżej, mocniej i szybciej
aż po nasycenie


jest to opis krzykliwy i bezpośredni, na granicy śmieszności.

ponadto

znowu fałszywe szczęście rozdaje ambasada,
w Chicago brudno, szaro a mówili że jest pięknie.


podobnie krzykliwe kontrasty. I podobnie na granicy komizmu:

ludzie bez oczu, opętani, doganiają czas

Ponadto, kicz, czyli używanie oczywistych, kliszowych obrazków.

W "erotyku"

- błyszczące rosą piersi, wino,

ponadto wspomniane już

"listy pisane ptasim piórem", które nie są najlepszym wejściem w tomik.

No i, jak mówiłem, z pewnych tekstów można zrezygnować z pożytkiem również dla konstrukcji tomiku.

Ponadto oczywiste zestawianie tęsknoty z jesienią, w kilku innych tekstach.

No i ta pseudoklamra kompozycyjna, "dzień dobry - dobranoc" jest na tyle oczywista, że również może zostać uznana za kiczowatą.

A oprócz takich tekstów, z których spokojnie można zrezygnować, pojawiają się takie już publikowane na portalu, może dalekie od geniuszu, czasami niezgrabne, ale znacznie mniej nachalne, oczywiste, usiłujące stworzyć jakiś obraz.

Dobrze, że nie śpi, lubi być pierwsza
przed stwórcą. Rezerwuje czas na rozmowę
i kawę zanim dzwon z kościoła, w którym
brała ślub będzie nawoływał dzień.

Otwarte okno; wschodni wiatr budzi wiarę
przędzie wspomnienia; pamięta luty i słońce
co ślizgało się na skutej lodem rzece. Wdychała
wtedy powietrze pełne kryształu; na zdrowie,
na jaskrawe widzenie - znaków nieba i ziemi.

Oddala się w głąb swojego lustra. Przegląda
latami zgromadzone książki, wszystko musi
być na swoim miejscu; wie, że to już blisko.
Nie boi się - nauczyła już czytać pisklęta.

Podsumowując: tomik nie tylko nierówny jeśli chodzi o jakość tekstów, ale i niekonsekwentny w kompozycji.
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
rena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 655
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 18.07.2010 22:59
Kuba, zawiodłeś mnie. myślałam,że władasz bogatszym językiem. "kicz" w kalkach nie jest wiarygodną recenzją. jest płachtą. zatem.... w zawieszeniu jak przysłowiowa hiena.


Rena , ty jesteś chyba najmroczniejszą postacią tej strony.

Lima
http://rena.flog.pl/archiwum/albumy/139893 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 18.07.2010 20:33
Dziękuję za odpowiedź, z którą częściowo się zgadzam, że to forum dynamiczny itd. Jednak i tak uważam, że warto uzupełnić argumenty dokumentacją i przy okazji zanim pojawią się dalsze Twoje wpisy, może warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy Twoją opinią o braku koncepcji kompozycyjnej tomiku a opinią p. Kajtochowej (?), która twierdzi, że to wiersze wspominkowe po odejściu ojca i wkrótce potem matki, wiersze osobiste intymne, rodzinne itp. itd, co mogłoby być jakimś kluczem do kompozycji? Oczywiście osobistość i intymność trudno uznać za mocnymi punktami w poezji, jeśli nie są pretekstem do uniwersalnego przekazu, a o tym sz. p. K. milczy, ale mniejsza z tym.
Warto też zwrócić uwagę na inne różnice w opinii dotyczące języka, rekwizytów iin., bo czytelnik tak skrajnie różnych opinii gubi się i nie wie komu wierzyć, chociaż język jakim posługuje się w swojej recenzji sz. p. K. jest o tyle fachowy i poprawny, o ile niestety nieco ckliwy, staromodny, bałamutny i ogólnikowy.
Czekam zatem cierpliwie na dalszy rozwój dyskusji, może p. Andrzej Ż. też się dołączy z czym konkretniejszym, czy inny czytelnik tomiku.


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 18.07.2010 23:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 18.07.2010 19:53
Christos - dziękuję za sugestie do korekty.
Natomiast co do języka potocznego - osobiście na forum internetowym nie uważam to za problem :) oczywiście każdy ma swoje wyobrażenia - ja, jako że jest to forum, podaję przede wszystkim wątek do dyskusji, przykładów podałem kilka, myślę że jak na tak krótką recenzję nie jest to tak mało - może rzeczywiście natomiast powinienem był zadbać o osoby które jeszcze tomiku nie czytały i podać więcej cytatów, a nie tylko tytuły. To dobra sugestia, nieco później postaram się ją spełnić. Mam tu do czynienia z recenzją całego tomiku - więc trudno mi szczegółowo i po kolei omawiać każdy wiersz, ponadto - no, jest to jednak wątek na forum internetowe, nie można przesadzać z rozmiarami :) Zapewne gdyby "felietonik" miał się znaleźć, na przykład, w prasie literackiej, byłby pokaźniejszych rozmiarów, miał inny charakter i język, przede wszystkim nie odwoływał się do domniemanej wiedzy publiczności, bo taka publiczność tej wiedzy by nie posiadała.
No, ale skoro jest zapotrzebowanie na większe konkrety to je spełnię. Wątek, jak to wątek, jest dynamiczny:)
A za lapsusy się oczywiście kajam:)
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 18.07.2010 19:32
Christosie, opinia negatywna wcale nie musi być "negatywna". Ale tu się zgodzę: opinie nie do końca popularne w konkretnym kręgu odbiorców


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 18.07.2010 19:28
Odbieram tytularny cykl raczej jako "opinie nie do końca popularne w konkretnym kręgu odbiorców" niż jako "opinie negatywne". Mogę się oczywiście mylić, bo to nie mój tytuł przecież.




All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 18.07.2010 19:11
Kubo, napisałeś
Celowe przemilczanie książki byłoby bardziej uderzeniem w osobę autorki niż w jej książkę. Nie wiem po co miałbym to robić.


Zdając sobie sprawę z takiego właśnie podejścia do tematu (Twojego stosunku do tomiku i jego recenzji), napisałem, że mój niesmak minął.

Elu, napisałaś, że się Barbarze oberwało. Ja tak nie uważam. Póki co, recenzja nie zawiera ataków personalnych. Rozumiem, że chodziło Ci o jej teksty z tomiku.
Jeśli jest faktycznie tak, jak napisał Kuba, że teksty w tomisławie są słabsze od tych z portalu, to... ja się nie skuszę tak, jak Eitheror. Lubię ryzyko, ale bez przesady;)
Tylko jak się przekonać, czy te teksty są faktycznie takie słabe?

Eith, napisałaś: O drżyjcie wydani poeci!
Jesteś pewna, że tylko wydani? Sądząc po tytule, jest to cykl opinii negatywnych. Poczekamy zobaczymy.


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 18.07.2010 19:04
Nigdy nie byłem miłośnikiem poezji uprawianej przez p. Barbarę Mazurkiewicz, dlatego nie byłoby trudno przekonać mnie do nie zawracania sobie głowy jej tomikiem.
Jednakże Kubo, Twoja recenzja rozczarowała mnie. Uważam, że na jej podstawie bardzo trudno przekonać kogokolwiek, kto ma dobre pojęcie o kulturze języka o poezji i o merytorycznym prowadzeniu wywodu krytyki literackiej i który do tej pory nie przeczytał ani jednego wiersza inkryminowanej autorki.
Wydaje mi się, że takiemu komuś wystarczyłby nawet pierwszy akapit Twojego tekstu, by zniechęcić się do dalszego czytania i to (głównie przez niezgrabności językowe) czyni Twoją recenzję niewiarygodną pomimo tego, że najprawdopodobniej zawiera ona informacje rzetelne i szczere.
Czy jesteś pewien, że tomik wpadł Ci w ręce? Do tego na pewno nie decydowałeś się napisać? Omijam skróty myślowe z omijaniem partykuł i spójników (nie najlepiej świadczących), ale czy dobrze przemyślałeś różnicę pomiędzy "oprzeć o" i oprzeć na"? Sam styl wypowiedzi też jest za bardzo potoczny nawet jak na felieton krytyczny, bo chyba Twój wpis należałoby nazwać felietonem niż krytyczną recenzją/rozprawą, czy tym bardziej esejem?
Poza tym Twoje tezy (a raczej stwierdzenia) są za słabo podparte przykładami i to przykładami omawianymi tak, żebyśmy poznali z nich smak recenzenta z samego felietonu, a nie z naszej osobistej wiedzy o poezji omawianej autorki.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że piszesz do określonej tarczy odbiorców jakim jest portal na którym owa poetka publikuje i którzy w większości znają jej wiersze, ale po pierwsze nowszy użytkownicy mogą nie znać jej wierszy, a po drugie sam utrzymujesz w tekście, że wiersze z tomiku są rzekomo (no, właśnie rzekomo) gorsze. Tym samym przyznajesz, że są szerzej nie znane publiczności portalowej.
Uważam, że mógłbyś o wiele lepiej przygotować się do tego tekstu, tym bardziej, że recenzje negatywne winne bardziej nawet niż pozytywne cechować się rzetelnym/ą i uważnym/ą językiem/argumentacją.
Cóż, takie odczucia.



All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 18.07.2010 19:00
p. Andrzeju - ja również nie pobieram żadnej gaży ani nikt mnie nie upoważniał, bo w demokratycznym kraju do wyrażenia nie obrażającej nikogo opinii nie potrzebne jest upoważnienie. Zatem zachęcam do bardziej szczegółowej i dogłębnej polemiki na temat tomu.
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 18.07.2010 16:28
Recenzja zachęciła mnie do zakupienia tomiku, hehe. Mam ochotę wyrobić sobie własne zdane na temat wierszy pani BM.

Kij w mrowisko, cz.1, to jeszcze nie koniec? O drżyjcie wydani poeci!
Pozdrawiam Kuba z uśmiechem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 18.07.2010 16:22
Akurat dla przytoczonego wiersza Barbary miałabym parę uwag. Natomiast na portalu, istotnie, można znaleźć lepsze jej utwory. Uważam, że ona sama powinna odnieść się do poruszonego wątku, a z Twojej informacji wynika, że jest to bardzo prawdopodobne.


wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 18.07.2010 15:41
Po pierwsze, sprawdziłem: Pani Barbara już została odbanowana parę dni temu, i jeśli poczuje potrzebę, będzie mogła się obronić.
Po drugie, przywołujesz teksty z portalu. A czy TAKI oceniłabyś pozytywnie?

Dzień dobry

Najpiękniejsze są listy
pisane ptasim piórem.
Właśnie dzisiaj nim
do Ciebie
kreślę znaki w ciszy

Podaruj mi swoją
duszę rozbitą,
Starannie poskładam
Cząsteczka po cząsteczce.
Wszystko co dobre, zapiszę
karteczka na karteczce.

Zresztą, z tymi tekstami które p. Barbara umieszczała na PP obszedłem się znacznie łagodniej niż niejednokrotnie w pojedynczych komentarzach :)
Ja nie oczekuję że nagle p. Barbara zacznie pisać jak Andrzej Sosnowski, potrafię zaakceptować to że ma inną poetykę której nie muszę lubić - chodzi o to, że tej poetyce jaką uprawia i z tych tekstów jakie ma, nawet w swoim tomiku, można było ułożyć znacznie lepszą całość. Tomik ma prawie sześćdziesiąt tekstów. Jest z czego wybierać. Widziałem świetne tomiki które nie przekraczały dwudziestu kilku tekstów.
Konkludując - wg mnie p. Barbara stworzyła tomik gorszy, niż ją na to stać. Uważam że to zasługuje na ostrą ocenę :)
Edytowane przez Kuba Sajkowski dnia 18.07.2010 19:02
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 18.07.2010 14:53
Uff, nooo, to oberwało się mocno Barbarze. Szkoda, że nie jest obecna na portalu ( nie pamiętam do kiedy ją urlopowano ) i nie jest w stanie odpowiedzieć na tę recenzję, która właściwie jest ostrą krytyką jej zbiorku. Dwaj silni zadali cios kobiecie, która nie może się bronić. Oj, nieładnie panowie. Na dodatek, Kuba potrafi pisać mądre i ciekawe recenzje (czytałam), Jerzy również i czułabym się kiedyś szczęściarą, gdyby któryś z nich recenzował moją książkę, ale...na Boga! Nie w taki sposób! To jest mocna i ostra krytyka. Znam wiersze Barbary tylko z portalu i nie oceniam ich negatywnie. Są lepsze i słabsze, a niewielkie poprawki mogłyby w wielu przypadkach poprawić ich poziom. Trudno mi się wypowiedzieć na temat jej zbiorków, bo przyznaję, że nie czytałam, ale zastanawiam się Kubo, czy Twoja krytyka nie jest zbyt ostra?


wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 18.07.2010 13:16
Celowe przemilczanie książki byłoby bardziej uderzeniem w osobę autorki niż w jej książkę. Nie wiem po co miałbym to robić. Zresztą, nie rozumiem też dlaczego recenzja pozytywna miałaby być nieszczera, ale na ocenę moich intencji nie mam wpływu.
Dziękuję za dotychczasowe komentarze, pozdrawiam:)

P. Kozieński, dziękuję również.
Edytowane przez Kuba Sajkowski dnia 18.07.2010 13:18
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 18.07.2010 13:14
A ja ciekaw jestem dalszego cyklu z tej serii, to co akurat czytam powyżej wcale mnie nie dziwi, Barbara Mazurkiewicz nie jest w stanie wydać takiego tomu, który zyskałby uznanie pewniej grupy POETÓW ze znanego środowiska, skąd wiem? bywam na p.p. co jakiś czas, bywałem też kiedy Pani Mazurkiewicz wklejała tutaj swoje teksty, Pozdrawiam Daniela, On też tak uczynił, B


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Z cyklu "Kij w mrowisko", cz. 1 - o "Kroplą drążone" Barbary Mazurkiewicz
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 18.07.2010 12:14
No, Kubo, tym razem czuję się przekonany. Czy to dlatego, że negatywne oceny są zazwyczaj szczersze i bardziej prawdopodobne od tych z przeciwnego bieguna? Nie tylko.

Po przeczytaniu pojawił się pewien niesmak. Otóż, skro tomik słaby, teksty infantylne i kiczowate, to dlaczego Autorowi wpisu nie szkoda atramentu? Jeśli tomik został wypromowany bardzo skutecznie, co jest wspomniane w tekście, to po co dodawać mu "blasku" i rozgłosu?
Po chwili niesmak minął.
Zobaczymy, co z tego się urodzi?

Odniosę się jeszcze do tytułu wpisu. Kij w mrowisko. Wymowne to, Kubo. Jeszcze raz o portalu. Niech PP zaklaszcze. A więc; BRAWO! WIWAT!
I ta część I. Ciekaw jestem, co pokażesz w następnych odsłonach?

Pozdrawiam


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66810979 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005