poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | KONKURSY DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU | KWARTALNY KONKURS NA WIERSZ (2010-2012)
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Maciek Froński
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 26.05.10
Dodane dnia 09.03.2011 12:50
Ale co to za problem go przedstawić? Leszek Długosz został przedstawiony jako "poeta, kompozytor, aktor", a Krzysztofa Lisowskiego "przedstawiać zapewne nie trzeba". Po co to rozróżnienie? No i teraz panu Leszkowi będzie przykro, że został uznany za "gwiazdę mniejszego formatu", którą jednak "trzeba przedstawiać":-) Skądinąd ja o Lisowskim nie słyszałem (no chyba że o Andrzeju), a o Długoszu - owszem:-)
Edytowane przez Maciek Froński dnia 09.03.2011 12:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
konto usunięte 46
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 02.03.2011 16:47
Wiecie, co mnie dziwi, to, że ci, którzy najgłośniej wypowiadali swój sprzeciw i to, że nie będą brać udziału w konkursach, to jednak biorą. Macieju Froński, a nie łatwiej wpisać w google nazwisko jurora niż wykazać się niewiedzą? Tym, że nie czyta się poezji? Pan Krzysztof Lisowski jest znanym twórcą w środowisku literackim i ci, którzy czytają, to wiedzą, kto to jest.

Pozdrawiam ciepło.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
woka ketjof
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 24.10.10
Dodane dnia 02.03.2011 16:08
Panie Macieju!
Przepisane z "Parnasu" na PP:
Krzysztof Lisowski
Poeta, redaktor, krytyk literacki, eseista, prozaik, tłumacz, autor wierszy dla dzieci - urodził się 2 sierpnia 1954 roku w Krakowie. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował jako poeta w roku 1972 na łamach rŻycia Literackiegor1;. Od 1977 roku pracuje w Wydawnictwie Literackim, jest członkiem redakcji miesięcznika rKrakówr1; oraz współpracownikiem kilku pism ( rKresyr1;, rNowe Książkir1;). Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN-Clubu. W latach 1999-2000 członek Komisji Kwalifikacyjnej Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wykładowca w szkole rcreative writingr1; Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Maciek Froński
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 26.05.10
Dodane dnia 28.02.2011 14:44
Z ogłoszenia z 5 października:
wiersze oceni i wyboru dokona: KRZYSZTOF LISOWSKI (przedstawiać zapewne nie trzeba)
A ja bym jednak poprosił:-)
Edytowane przez Maciek Froński dnia 28.02.2011 15:26
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
stanley
Użytkownik

Postów: 65
Miejscowość: świętokrzyskie-jędrzejów
Data rejestracji: 19.09.08
Dodane dnia 23.02.2011 20:25
autorce o pseudonimie Tina-gratuluję

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

a sobie-sursum corda
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 19.02.2011 10:35
Moi drodzy, naprawdę szkoda czasu :) Uważam, że Małgorzata wyraziła w dwóch zdaniach, WSZYSTKO co było do powiedzenia w kwestii tego "konkursu" :))



Edytowane przez Elżbieta dnia 19.02.2011 10:43
wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Małgorzata Południak
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8
Miejscowość: artpubkultura.blogspot.com/
Data rejestracji: 04.11.09
Dodane dnia 18.02.2011 22:05
Dajcie spokój, to starszy Pan, ma prawo do takiego a nie innego zdania. Jego dykcja jest odpowiednio naiwna do wieku, więcej radości kochani.


pierwszy milion nocy - wiersze
www.wcieniuskrzydel.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 18.02.2011 17:12
Tina,
przykro, pewnie, że przykro. tym bardziej trzeba się zastanowić nad słowami, które stanowią wzór do naśladowania. i nie o umiejętność przyjęcia krytyki tu chodzi, bo nie widzę tu rzeczowej krytyki utworów wrzuconych do jednego worka pod nazwą "pozostałe zestawy". chciałabym już zakończyć swój udział w tej kwestii.

Pozdrawiam :)
Edytowane przez lulabajka dnia 18.02.2011 17:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
konto usunięte 46
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 18.02.2011 16:21
lulabajko od samego początku naszej dyskusji wspominałam, że jestem przeciwko słowom jurora, ponieważ powinien wyrazić się w inny sposób, bo są tu ludzie i ludzie, którzy albo coś zrozumieją albo nie. nie aprobuję jego zachowania od samego początku, więc nie mieszaj lulabajko. staram się przedstawić sprawę demokratycznie. widzę, że nie czytałaś uważnie wszystkich werdyktów wspomnianych przeze mnie jurorów, ale to już nie mój problem. lulabajko zważ, że juror nie jest tutaj zwykłym uczestnikiem, tylko jurorem. Wypowiedział się na temat konkursu i tyle. Tylko, że powinien zdecydowanie napisać to innymi słowami, bo w pewnym sensie, nikt tu nie rozumie zdrowej krytyki. Myślę, że nie ma sensu dalej rozpisywać się w tym temacie, bo juror nie może się wypowiedzieć i obronić.

lulabajko
tak sobie pomyślałam, że gdybyś zwróciła szczególną uwagę na komentarze, jakie stawiają tutaj "popowcy", może zmieniłabyś zdanie na temat werdyktu jurora. lulabajko a jak powinna czuć się osoba, która została wielokrotnie pokrzywdzona przez zamieszczane komentarze pod wierszami? nie mówię tu o sobie, bo przyzwyczaiłam się do krytycznych opinii, tym bardziej, że w większości były i są niesprawiedliwe, ale o innych poetach. są tu ludzie, którzy w zamian za negatywną opinię i ucieczki osobiste odgrażają się tym samym. Co z tego wynika? oceń sama.

przykro patrzeć, jak ludzie policzkują siebie nawzajem. przykro tym bardziej, że idzie to w eter, na całą Polskę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 18.02.2011 16:05
Tina,

chociażby dlatego:

Moją uwagę zwróciło też kilkanaście innych ciekawych wierszy (m.in. jackasojana, wierszopisa, anta, albi) ... że poprzestanę na pierwszych z brzegu, nie mnożąc dalszych bytów ...


Józef Baran


Pan Baran nie ma się za zerojedynkową mądrość i zostawił furtkę dla innych ciekawych wierszy. Czytałam wszystkie werdykty i jeszcze żaden nie był tak butny, jak Pana Lisowskiego. Niestety, zamykanie oczu nic tu nie da. i to nie Twoja wina i nikt niczego Ci nie zarzuca z wyjątkiem owej aprobaty takiego zachowania. bo postawa typu jestem przeciw oświadczeniu jurora i przeciw sprzeciwiającym się jest logiczną bzdurą.

moderatorze2
tak sobie pomyślałam, choć może nie powinnam, że skoro juror nie złamał regulaminu, bo wypowiedział się o Autorach w kontekście wierszy, to ja grzecznie zapytam, dlaczego wypowiedzi zwykłych użytkowników o autorach w kontekście ich wierszy były surowo karane? i czy nie tworzy Pan w ten sposób precedensu?

____________________________
Pani lulabajko,

widzę, że potrzebne będzie sprecyzowanie: komentarze na temat autorów w kontekście wierszy to merytoryczne komentarze dotyczące bezpośrednio umiejętności/nieumiejętności szeroko rozumianego pisania; nie mogą być one traktowane jako wycieczki osobiste.

moderator2

Edytowane przez moderator2 dnia 18.02.2011 18:54
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
konto usunięte 46
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 18.02.2011 12:51
No dobrze, skoro krytykujecie tego jurora, to dlaczego nie skrytykowaliście poprzednich, np. http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=27&thread_id=1149,

http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=27&thread_id=1152

http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=27&thread_id=430

http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=27&thread_id=485

Czy mam cytować dalej, żebyście się już nie ośmieszali tą jałową dyskusją? Bądźcie sprawiedliwi. Jeśli już oceniacie tego jurora negatywnie, to dlaczego ominęliście tamtych?

Nie rozumiem waszego zacietrzewienia.

rabi masz rację z ocenami. czas zakończyć dyskusję i zamknąć wątek.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
rabi
Użytkownik

Postów: 24
Miejscowość: Żarów
Data rejestracji: 07.05.07
Dodane dnia 18.02.2011 10:08
osiem wirtualnych kartek musiałem przewrócić żeby tu dotrzeć

to ja tylko gratuluję:
nagrodzonej autorce - talentu i nagrody pieniężnej, wyróżnionym - talentu, niewyróżnionym - odwagi, ambicji a w wielu przypadkach niedocenionego talentu

w kolejnych konkursach może być zupełnie inaczej

przypominam, że oceny konkursowe są ocenami subiektywnymi
a Jurorzy tylko ludźmi z wszelkimi wadami życiowymi
nie ma zatem o co kruszyć kopi ani strzępić języka jeno znać wartość swoją


pozdrawiam

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
kukor
Użytkownik

Postów: 191
Miejscowość: kukorzewo
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 18.02.2011 00:10
Artur Miścicki: moja osoba w tym wszystkim jest akurat najmniej istotna. liczy się lubienie moich wierszy, za które to lubienie dziękuję. serio!


Wisi mi kto wisi na latarni
A kto o nią się opiera

Grabaż
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Artur Miścicki
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 17
Miejscowość: Miedzyrzec Podlaski/Elbląg
Data rejestracji: 29.07.10
Dodane dnia 17.02.2011 21:55
Gratuluję Tinie i Kukorowi bo Ich wiersze lubię. Choć samego imć Kukora już mniej:) Kolejne banalne dyskusje. Szkoda łez. Tych ze śmiechu:)


artur
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
anta
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość: Brzesko
Data rejestracji: 20.03.07
Dodane dnia 17.02.2011 20:39
Nie ma dymu bez ognia - prawda?
Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.
Mądrej głowie, dość po słowie...
dedykuję ...wiadomo komu... ale ON jest ponad to...
http://www.radant.art.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
konto usunięte 46
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 17.02.2011 12:32
dokładnie Grzegorzu ( no to ja też chyba jestem maszyną) ( miejsce na mrugnięcie oczkiem), pochwalam Twoje zdanie:) też jestem za zamknięciem wątku. cały czas też właśnie o tym trąbiłam:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 17.02.2011 12:22
wypraszam sobie - ja akurat estem maszyną..
może nie takim klasycznym zerojedynkowym bot'em tylko staroświecką maszyną białkową na bazie węgla zbudowaną..
i nawet umiem oblać test Turinga, żeby bardziej być wiarygodny w ten deseń..

a co do jurorego - to napisał, co myślał -a kto się obraził, ten trąba (że klasyka strawestuję)
obrażeni niech sobie w kąciku cichutko połkają w rękaw
a reszta niech się zajmie czym chce..

pretensje dotkniętych kierować do jurorego a nie w tym wątku, który więcej zdaje się sromoty niesie uczestnikom niźli czegokolwiek innego.

moderacjo! litościwie zawrzyj ten wątek, konkurs się skończył niech i ten lament się skończy..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
konto usunięte 46
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 17.02.2011 12:03
lulabajko nie jestem jurorem, nie wypowiadam się na temat wierszy, które biorą udział w konkursie. uważam, że nad swoim warsztatem poetyckim powinien pracować każdy. ja też to robię. i co w tym upodlającego? wydaje mi się, że chyba nic. od początku uważałam, że juror powinien napisać inaczej swoje słowa, bo na pp są ludzie i ludzie, i nic w tym dziwnego. każdy ma swoje słabe strony. też je mam. od tego jest się człowiekiem. może gdybyśmy byli maszynami, to mniej czasu zajęłoby nam pisanie wierszy, a może w ogóle byśmy wtedy nie pisali, nie kłócili się, nie wymieniali poglądów. lulabajko każdy wiersz ma mocną i słabszą stronę, ale wolę się w tej kwestii nie wypowiadać, bo tu nie ma demokracji. zaraz zostałabym zlinczowana za swoją wypowiedź.

pozdrawiam i kończę dyskusję. bez odbioru.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 17.02.2011 11:57
ależ oczywiście lulabajko! :) - nigdy i nigdzie nie twierdziłem, że est inaczej..
przynajmniej nie użalam się nad sobą z tego powodu i nie oburzam, gdy ktoś tak twierdzi..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 17.02.2011 11:53
moderatorze2,
nie, Juror wypowiedział się a Autorach. popełnił błąd i powinien go skorygować. każdy ma prawo do własnej oceny, ale miejmy to na uwadze, że może ta opinia być jednak niedoskonała i nie powinna uwłaczać użytkownikom.

PS
ano źle przeczytałam. pisze pan nie o utworach, tylko autorach w kontekście wierszy. mimo wszystko to nie tłumaczy formy wypowiedzi jurora, który w sposób wzorcowy potrafi sformułować prostą myśl po polsku, kulturalnie i taktownie.



Grzegorzu,
a nie czytali może tekstu, który brzmiał tak jakoś: "wszystkim można powiedzieć: >wy gówniarze<, bo przecież każdy kiedyś był dzieckiem" - tyle na temat logiki. a statystyka? Statystycznie, Pan też jesteś nieczytaty osioł :) tyle, że takie uogólnienie kompletnie nie ma sensu, stanowi jedynie wyraz frustracji wypowiadającego się i Jurorowi nie przystoi.

uwaga do moderacji:
nie obrażam Grzegorza, jedynie wskazuję na użycie nieodpowiednich słów.
Edytowane przez lulabajka dnia 17.02.2011 12:11
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66804308 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005