poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUM ˇ KSIĘGARNIA "POEZJA"Czwartek, 09.12.2021
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT

KSIĘGARNIA "POEZJA"

LINKI

KONTAKT

Szukaj


Ostatnio dodane Wiersze
Życie o życiu
Usprawiedliwienie
Żmije
Czekać
Tak, nazajutrz!
(4) końce
NA NIEWDZIĘCZNIKA
Da capo al fine
Zimowe ciepło
Miastowe łyko
Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
,, limeryki"
EKSPERYMENTY
Co to jest poezja?
"Na początku było sł...
Parafrazy
slam?
playlista- niezapomn...
bez pośpiechu
Memy wideo
Potrzebuję Waszej ra...
Licznik odwiedzin
[licznik]
Połów Biura Literackiego - nowe zasady - zgłoszenia do 31.01.2010
Konkursy - ogłoszenia, informacjeBiuro Literackie zaprasza do udziału w kolejnej edycji projektu "Połów 2010", adresowanego do poetów przed debiutem książkowym. Po pięciu latach przedsięwzięcie zmienia swoje dotychczasowe zasady.

W miejsce wielomiesięcznego konkursu, w którym główną nagrodą było wydanie książki, poprzedzone warsztatami i publikacją arkuszy, Biuro Literackie proponuje szeroką formułę prezentacji najciekawszych autorów przed debiutem książkowym w danym roku.

Co roku wyławiać będzie grupę około dziesięciu twórców, których wiersze trafią do wydawanej na początku kolejnego roku specjalnej antologii stanowiącej przegląd najważniejszych poetów oczekujących na książkę.

Oprócz tego autorzy zapraszani będą na wieczory we Wrocławiu, a także do udziału w festiwalu Port Wrocław, a ich indywidualne prezentacje pojawią się w różnych serwisach nowego portalu Biura Literackiego.

Poeci wyławiani będą na podstawie zgłoszeń za pośrednictwem formularza na stronie portalu biuroliterackie.pl, ale także na podstawie indywidualnych zaproszeń selekcjonera i koordynatora projektu w danym roku.

Oznacza to, że w antologii uwzględniane będą także prezentacje autorów uczestniczących w innych konkursach i przedsięwzięciach. Tym samym antologia będzie próbowała ogarnąć wszystkich najciekawszych twórców.

Po wyborze lub festiwalowej prezentacji każdy z autorów będzie mógł złożyć w Biurze Literackim maszynopis swojej debiutanckiej książki. Decyzje o wydaniu lub nie wydaniu tomiku podejmowane będą na bieżąco.

Biuro Literackie dopuszcza także możliwość wspierania innych inicjatyw i projektów wydawniczych debiutantów, np. laureatów podobnych konkursów. Zamiast sztywnej konkursowej formuły będziemy otwarci na każdą interesującą książkę.

W 2010 roku Biuro Literackie zarezerwowało w planie wydawniczym co najmniej dwa, trzy miejsca dla laureatów Połowu 2010, a także uczestników poprzednich edycji projektu. Po raz pierwszy w historii projektu w jednym roku ukaże się kilka książek debiutantów.

Wyborem autorów zajmie się w tej edycji Roman Honet. Począwszy od jesieni 2009 do lutego 2010 wyłoni wyjątkowo tylko piątkę poetów. Dołączy ona do piątki młodych pisarzy już zaproszonych do udziału w festiwalu.

Antologia z ich wierszami trafi do księgarń w całej Polsce się 11 marca 2010 roku. Wieczór z udziałem wszystkich laureatów podczas 15. edycji Portu Wrocław zaplanowany został na 17 kwietnia.

Aby mieć szansę na znalezienie się w antologii, należy przygotować zestaw składający się z 10-12 wierszy. Zgłoszenia przyjmowane będą tylko do końca stycznia 2010, wyłącznie za pośrednictwem biurowego formularza.

Każdy z autorów może przesłać tylko jeden zestaw wierszy. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zestawy nie będą brane pod uwagę. Autorzy zaproszeni do udziału w Połowie będą informowani listownie - listy będą wysyłane na adres podany w formularzu.

Prezentacje kolejnych twórców w portalu biuroliterackie.pl zaplanowane zostały na 12 października, 16 listopada, 14 grudnia, 11 stycznia i 15 lutego. W tych samych miesiącach, dwa dni później, autorzy zaprezentują się w księgarni Port Literacki.

Laureatami poprzednich edycji zostali Łukasz Jarosz (Połów 2006, Soma), Julia Szychowiak (Połów 2007, Po sobie), Sławomir Elsner (Połów 2008, Antypody), Jakub Wojciechowski (Połów 2009, Senne porządki) i Agnieszka Mirahina (Połów 2009, Radiowidmo).

Z uwagi na zmianę formuły Biuro Literackie prosi autorów, którzy przesłali swoje zgłoszenia w lipcu i sierpniu, o ponowną wysyłkę. Liczy, że nowe zasady spotkają się z ciepłym przyjęciem debiutantów.

(za: www.biuroliterackie.pl)
Dodane przez moderator2 dnia 04.09.2009 14:28 ˇ 0 Komentarzy ˇ 2135 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Współpracują z nami

agencja zatrudnienia

REKLAMA GOOGLE

Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
IMAK
VIDEO MAGAZYN
ostatnie wydanie
GRUDZIEŃ 2013

I M A K
internetowy magazyn kulturalny

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
Wylane na papier
REFLEKSY XIV Ogólnop...
Nowy tomik Michała W...
IX OKP im. Michała W...
Werdykt jury XLI OKP...
XVI OKP NA WIERSZ "2...
XV Turniej Poetycki ...
Małopolska Nagroda ...
Debiut wochena
XV Konkurs Poetycki ...
Użytkownicy
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 264
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Wronx

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

63397249 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005