poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUM ˇ KSIĘGARNIA "POEZJA"Sobota, 21.09.2019
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT

KSIĘGARNIA "POEZJA"

LINKI

KONTAKT

Szukaj


Ostatnio dodane Wiersze
DELFIN
przysłowia - aforyzmy
lat ledwie kilka
perseidy
Odloty i niecodzienn...
Z bandą młodych…
Wóz filozofów, cz. III
porwany życiorys
Mi dip
Powiedz
Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
spontany
HAIKU
slam?
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
FRASZKI
Blues
"Co to jest poezja?"...
,, limeryki"
Ekhm...
Licznik odwiedzin
[licznik]
Wyniki 27. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Pocka
Wyniki konkursówUroczyste podsumowanie Konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się
28 listopada w siedzibie ZG STL w Lublinie, ul. Grodzka 14. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!

Poniżej protokół jury z tegorocznej edycji konkursu:

W 2008 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Twórców Ludowych dzięki środkom otrzymanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpisał po raz kolejny w formule otwartej konkurs im. J. Pocka.

Tak jak w poprzednich latach projekt cieszył się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział 124 pisarzy, którzy nadesłali 104 zestawy poetyckie, 41 prozatorskich i 4 w dziedzinie dramatu.

W dniu 6 października 2008 roku jury obradujące w składzie: mgr Halina Kosienkowska, dr Donat Niewiadomski (przewodniczący), dr Katarzyna Smyk, mgr Katarzyna Kraczoń (z ramienia organizatorów, bez prawa głosu), przyznało:

Dwie równorzędne I nagrody w dziedzinie poezji, za zestawy Annie Piliszewskiej (''Filon'') z Wieliczki i Zofii Staniszewskiej (''Dziwożona'') z Mieczewa.

Nagrody II w poezji, otrzymali:

Jan Chmiel (''Janko Wolski'') z Kowal, Józef Chojnacki (''Złocień'') z Gułtów, Florianna Kiszczak (''Leszczyna'') z Radzięcina - za zestawy, Jędrzej Kozak (''Kołacz'') z Koszalina - za wiersze ''Moja matko'' i ''Przyjedź'', Barbara Kryszczuk (''Maria'') z Turkowic - za wiersze ''Cisza i Ikona'', Zygmunt M. Miszczak (''Cyrano'') z Lublina, Piotr M. Nowak (''Cecot'') z Kolonii Bogoria - za zestawy oraz Małgorzata Siemieniuk (''Wrzos I'') z Łap - za utwory ''I powstał wiersz'' oraz Wspomnienia.

Nagrody III w poezji, otrzymali:

Tadeusz Charmuszko (''Sierpówka'') z Suwałk - za zestaw, ze szczególnym wyróżnieniem wiersza ''Ta ziemia'', Jan H. Cichosz (''Szary'') z Krasnegostawu - za zestaw, Franciszek Cwalina (''Amico'') z Warszawy - za wiersze ''Ballada Nurska'' i ''Mojemu Ojcu'', Halina Graboś (''Polna grusza'') z Kamienia, Władysław Koczot (''Sierpień'') z Czarnegostoku - za zestawy, Zbigniew Kozak (''Skorpion'') z Puław - za wiersze ''Biały opłatek'' i Lipcowe dojrzewanie'', Barbara Krajewska (''Róża'') z Iwan - ze zestaw, Jerzy Ludas (''Zielnik'') z Braunschweig - za zestaw, ze szczególnym wyróżnieniem wiersza Pozwólcie łąki, Marianna Pawłowska (''Kora'') - za wiersze ''Przesiedlona'' oraz ''Święty Izydorze Oraczu'', Waleria Prochownik (''Topola'') z Żywca - ze zestaw, ze szczególnym wyróżnieniem wierszy ''Podwórkowe sacrum'' i ''Przyjedź siostro'', Bożena Ronowska (''Pasterka gwiazd'') z Terespola Pomorskiego - za zestaw, ze szczególnym wyróżnieniem liryku ''Siewca'' słowa, poświęconego pamięci Zygmunta Bukowskiego oraz Małgorzata Skowron ("Frezja") z Hrubieszowa - za zestaw.

Wyróżnienia w poezji, otrzymali:

Krystyna Cz. Borkowska (''Babaczek'') z Sosnowca - za wiersz ''Płotka-zalotka'', Anna Bogucka (''Wierzba'') z Zakopanego - za wiersze ''Bajka'' i ''Wykute miasto'', Stefan Chojnowski (''Przyjaciel'') z Soboklęszcza - za wiersze ''Wspomnienie matki'' i ''W Soboklęszczu'', Jan Czarnecki (''Też Jan, ale nie Pocek'') z Chwałowic - za zestaw, Stanisława Gujska (''Świt'') z Jędrzejowa Nowego - za wiersze ''Polny pan'' i ''Ławeczka'', Janina Karasiuk (''Malwa'') z Żakowoli Starej - za zestaw, Mirosław M. Kowalski (''Szum'') z Mysłowic - za zestaw, Wanda Kozak (''Lilijka'') z Koszalina - za wiersz ''Matka czuwająca'', Adam Ladziński (''Przyrodnik'') z Zabrodzia - za wiersze ''Zielny Franciszek'' i ''Koloryt dojrzałego lata'', Bogusława Lankamer (''Jemioła'') z Kolonii Łaszczów - za zestaw, ze szczególnym uwzględnieniem wiersza Jeżeli zechcesz synku, Regina Nachacz (''Lusterko'') z Rzeszowa - za wiersze ''Dumka o Nowej Wsi'' i ''Nowa Wieś'', Elżbieta Niedźwiadek (''Kalina'') - za zestaw, Irena Ostaszyk (''Waga'') z Mord - za wiersze ''Cicha noc'' i ''Zanim pokochasz'', Helena Pilarska (''Emerytka'') z Polic - za wiersze ''Kraczewice'' i ''Dla tej z mojej wioski'', Anna Przeździecka (''Wierch'') z Jasienicy Dolnej - za zestaw, Mirosław Puszczykowski (''Mały Książę'') z Mogilna - ze zestaw, Arkadiusz Stosur (''Tam'') z Krakowa - za utwory ''Święta wieś'' i ''Skansen sądecki (II)'', Stanisław Radomski (''Zapałka'') z Przasnysza - za zestaw, ze szczególnym uwzględnieniem wiersza ''Anna znów ocenia swoje życie'', Grażyna Rakfalska (''Kamień przydrożny'') z Kraśnika - za zestaw, Krzysztof Reczek (''Pszczoła'') z Kozienic - za zestaw, Lilia Sola (''Waga I'') z Puław - za zestaw, Maria Tomasik (''Sądkowianka'') z Tarnowca - za zestaw, Ewa Tomczak (''Tomek'') z Łowicza - za wiersze ''Dla Ciebie Janie'' i ''Wiejscy poeci'', Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz (''Trybotyka'') z Głuchołazów - za zestaw, Adam B. Wierzbicki (''Wolf'') z Dłużka - za wiersze Bajka i Dziedzictwo, Elżbieta Wójtowicz (''Czeremcha'') z Wólki Kątnej - za wiersze ''Pamięci Jana Pocka'' i ''W wiankowy wieczór'', Edyta Wysocka (''Kaktus'') z Miastka - za zestaw, Marian Yoph-Żabiński (''Sierpiec'') z Polic - za zestaw, Krystyna Zając (''Salomea'') z Strzegowa - za wiersze ''Mam stary dom'' i ''Poprowadź mnie'', Andrzej Ziobrowski (''Okręt we mgle'') z Nowej Huty - za wiersze ''Jesień'' i ''Pieśń o przemijaniu'' oraz Bernadetta Żołądek (''Ziemia'') z Chlewisk - za zestaw, ze szczególnym uwzględnieniem wiersza ''Ojcze Nasz''.

W dziedzinie prozy I nagrodę otrzymała:

Zofia Przeliorz (''Jaskółka'') z Żor - za zestaw;

II nagroda - Genowefa Iwanek (''Wiara'') z Pietrzykowic - również za zestaw;

III nagroda - Maria Grzegorek (''Konwalia'') z Juszczyny - za zestaw, Emilia Kuśka (''Lebioda'') z Jastrzębia Zdroju - za zestaw, Andrzej Murański (''Jawor'') z Juszczyny - za tekst ''Wiosna mojygo dziadka'' oraz Waleria Prochownik (''Topola'') z Żywca - za zestaw.

Wyróżnienia w prozie otrzymali:

Elżbieta Daniszewska (''Wiklina'') z Knyszyna - za tekst ''Moja ulica'', Florianna Kiszczak (''Leszczyna'') - za przekaz wspomnieniowy ''Ostatnie nieszpory'', Alfreda Magdziak (''Wieśniaczka'') z Zamościa - za opowiadanie ''Koledzy'', Czesława Michańska (''Małgorzata'') z Włodawy - za przekaz wspomnieniowy ''Małgosia i Małgorzata'', Franciszka Ogonowska (''Maciejka'') z Kolonii Dobużek - za opowieść wspomnieniowo-wierzeniową ''Okruchy minionych czasów'', Radosław Paczocha (''Selavy'') z Warszawy - za opowiadanie ''Rodzina'', Anna Piliszewska (''Sjena'') - za tekst ''Za siódmą groblą'', Janina Radomska (''Jara'') z Radzięcina - za zestaw, Magdalena Schatt (''Mała cienka konopielka'') z Kędzierzyna Koźla - za opowiadanie ''Prawdy starej Pokrzykowej'', Józef Sidoruk (''Piołun'') ze Stawek - za tekst Wiosenna burza, Władysław Szepelak (''Własz'') z Bielanki - za opowieść ''Zakopane zwony'' oraz Elżbieta Wójtowicz (''Czeremcha'') - za tekst ''Opowiom wam jak to jo byłom dziwuchu''.

W dziedzinie dramatu I nagrodę otrzymał Jan Chmiel (''Jankowolski'') - za widowisko obrzędowe ''Jaworski wiesieli''. II nagrody nie przyznano.

Nagrodę III w wysokości otrzymał Piotr Bulak (''Jagniagranna'') z Ząbek - za tekst ''Zołza''. Wyróżnienie przypadło Ewie Tomczak (''Ziunek'') - za ''Rzecz o Józefie Chełmońskim'.

Lublin, dnia 6 października 2008 roku

Dodane przez moderator4 dnia 05.11.2008 14:27 ˇ 6 Komentarzy ˇ 3522 Czytań Drukuj
Komentarze
arekogarek dnia 05.11.2008 16:30
gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych, brawo Zosia,Grazyna Ania i Andrzej
krystyna dnia 06.11.2008 12:29
Pani Basiu i Panie Stefanie (mam na myśli Basię Krajewską i Stefana Chojnowskiego)zasłużonych poetów ziemi ciechanowskiej - moje wielkie gratulacje!
Wasza (też wyróżniona w tym konkursie)
koleżanka po piórze K.Zając
Ptak Piwniczny dnia 06.11.2008 17:23
Czyli ze 104. poetów - każdy coś dostał - lubię takie konkursy:)
Pozdr.
zam dnia 06.11.2008 21:18
gratuluję wszystkim z Pocka. pozdrawiam serdecznie. zbigniew.
ligustr dnia 06.11.2008 22:49
Gratulacje ogólne dla Wszystkich , zaś szczególne dla POŁUDNIA Polski oraz Grażynki R.
gracjana dnia 17.11.2008 23:06
pogratuluję - podziękuję - mam nadzieję na spotkanie. pozdrawiam:)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Współpracują z nami

agencja zatrudnienia

REKLAMA GOOGLE

Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
IMAK
VIDEO MAGAZYN
ostatnie wydanie
GRUDZIEŃ 2013

I M A K
internetowy magazyn kulturalny

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XIV Ogólnopolski Kon...
Lipcowy minikonkurs ...
Informacja moderator...
VII OKP im. Michała ...
Rozstrzygnięcia XXXI...
XIII EDYCJA TURNIEJ...
tomik "Niosę swój k...
Majowy mini-konkurs ...
Prośba o zgłaszanie ...
Kwietniowy mini-konk...
Użytkownicy
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 098
Nieaktywowani Użytkownicy: 1
Najnowszy Użytkownik: Domimarzycielka

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

49661687 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005