poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 17.05.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Chimeryków c.d.
FRASZKI
"Na początku było sł...
Monodramy
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Ostatnio dodane Wiersze
Wyjdź
Szczęście i Krem
Stasiowe wiersze
Liczebniki
Procesja Fatimska
Przypisani do mroku
Z punktu rosy
pośrodku ściany
Kocham
wczoraj albo dzień po
SPOTKAJMY SIĘ W OGRODZIE - KRAKÓW, 6.07.2008 r., godz. 12:00
Imprezy, spotkania, wydawnictwaTeatru Stygmator i Ogród Botaniczny UJ zapraszają na uroczyste zakończenie sezonu artystycznego 2007/2008 z cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE.

W programie: muzyka instrumentalna i piosenka poetycka w wykonaniu zespołu NORO LIM, poezja zainspirowana ogrodem, aniołami, czasem.

Swoje wiersze czytać będą:
Ewa. E. Nowakowska, Mira Kuś, Anna Wojnarska-Maińska, Zofia Zarębianka, Alicja Zemanek, Beata Kurek, Marzena Dąbrowa-Szatko, Aarne Puu, Artur Rotter, Joanna Pociask-Karteczka, Elżbieta Kuta, Marta Pilszczek, Dawid Zmuda, Alicja Tanew i inni.

Wokal/tekst: Ewa Aksamowić.
Muzyka/aranżacje/akompaniament: Rafał Alicki.

Scenariusz i prowadzenie: Violetta Zygmunt.


A oto fragmenty relacji K. Piekut z poprzedniego uroczystego koncertu na zakończenie sezonu teatralno-poetyckiego Teatru Stygmator:

"Pierwszą część spotkania rozpoczęliśmy o godzinie 12. W atmosferze zieleni, wśród słońca, pędzących chmur otwarliśmy nasze umysły na upragnione doznania. Rozpoczęliśmy podróż w kierunku twórczości wybitnych poetów, aby w ostatecznym efekcie przemienić się, jak w kalejdoskopie w jednolitą kompozycyjną całość. Jeszcze raz spoglądaliśmy na siebie z wytężoną mocą, by utrwalić ten cud kreacji poetyckiej rozgrywający się na naszych oczach.
Cud metafizyki, magii i słowa.

/.../ We wnętrzu oranżerii, wśród niezwykłych okazów palm i kwiatów kontynuowaliśmy dalszą podróż, przedłużając chwile szczęścia i upojenia sztuką poetycką w towarzystwie nastrojowych dźwięków fletu, wśród świec i pokazu fotografii Andrzeja Mroza a także Adama Walanusa. Tym razem to poeci słowem, wyobraźnią, swoją twórczością oddali ukłon najwyższej wartości - naturze.

/.../ Niezwykłą jak zawsze aurę spotkania udało się wykreować głównej pomysłodawczyni tego miejsca - Violetcie Zygmunt przy pomocy różnych narzędzi artystycznych. I tym razem zaskoczyła nas ona bogatym warsztatem technicznym, pomysłowością a także kreatywnością. Sprawiła, iż materia poetycko-teatralna i kompozycyjna pulsowała jak wszechogarniający żywioł.

/.../ Wśród korowodu wybitnych indywidualności, które łączy wysublimowana, specyficzna wrażliwość i ciekawość świata przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil, które ostatecznie tego wieczoru zostały uwieńczone w blasku dogasających świec. Gdyż wraz z ostatnią poświatą płomienia połączyły się nasze dusze w łańcuch oczekiwania na powrót .. do tego miejsca, jawiącego się jako świątynia, w której poezja, muzyka, słowo, teatr i myśl łączą się w jedną całość. Gdzie można zrozumieć rzeczywistość, otworzyć się i zaczerpnąć metafizycznej energii w pokonywaniu góry każdego dnia.
W zadumie tęskniąc będziemy oczekiwać kolejnego spotkania, które zawsze będzie się nam kojarzyło z barwnym, odświętnym, pełnym radości spektaklem."


SPOTKAJMY SIĘ W OGRODZIE O GODZ 12:00 z cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE

Termin:
6 07.2008, godz. 12.00 (schody gmachu głównego)

Miejsce:
Teatr Stygmator
Ogród Botaniczny UJ
ul. Kopernika 27
Kraków

Informacje:
tel./fax 012 422 34 45
teatr.stygmator@gazeta.pl

POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE - impresje teatralno-poetyckie (koncerty, spotkania, wystawy malarstwa) w oprac. Violetty Zygmunt z udziałem krakowskich poetów. Odbywają się w drugą i ostatnią sobotę miesiąca.

Rozpoczęcie kolejnego sezonu 2008/2009 - 11 października 2008 roku, godz. 18.00.


Dodane przez teatr stygmator dnia 29.06.2008 23:08 ˇ 0 Komentarzy ˇ 2053 Czytań Drukuj
Tomik z XV Lauru Plateranki
Imprezy, spotkania, wydawnictwaNakładem Wydawnictwa II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu pod redakcją polonisty Michała Walińskiego, Anny Czenczek i Anny Szczepanek ukazał się tomik z wierszami nagrodzonymi, wyróżnionymi i finałowymi XV Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Plateranki". Decyzją jury, któremu przewodniczył prof. dr hab. Marian Kisiel z Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, w konkursie zwyciężył utwór pt. "Pani C. szminkuje usta" autorstwa Doroty Cyran z LO im. Św. Dominika Savio przy SZSP w Zabrzu. Drugą nagrodę otrzymała Anna Kawałko z II LO im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku za wiersz "Stworzenie Ewy", jej także przypadła w udziale nagroda publiczności. Dwie trzecie nagrody przyznano Dagmarze Minda z I LO im. St. Żeromskiego w Kielcach za wiersz "Modlitwa w ciasnym bieszczadzkim kościółku" oraz Aleksandrze Kil z III LO im. St. Żeromskiego w Bielsku-Białej za utwór "Niektórzy lubią poetów". Wiersz ten otrzymał również nagrodę prywatną gościa honorowego imprezy - absolwenta II LO im. E. Plater w Sosnowcu, poety i autora tekstów piosenek - Jacka Cygana.

Książkę ilustrowała Ewa Mrowiec - studentka malarstwa w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych (jej dziełem jest także oprawa graficzna tomików z XI i XII Turnieju). Jubileuszową publikację zadedykowano Przyjaciołom i Sympatykom Lauru Plateranki. Druk został sfinansowany przez Urząd Miasta w Sosnowcu oraz Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Platerańska seria poetycka, redagowana przez M. Walińskiego i kolejne pokolenia uczniów i absolwentów szkoły, liczy już 15 tomów.

14 listopada 2008 roku o godz. 17.00 w auli szkolnej odbędzie się finał następnego, XVI Lauru Plateranki, który otworzy uroczystości jubileuszu 100-lecia II Liceum. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich z Polski i środowisk polonijnych. Wiersze można nadsyłać do 15.10.2008 r. na adres szkoły (II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater w Sosnowcu, ul. Parkowa 1, 41-200 Sosnowiec - dopisek "O Laur Plateranki").
Regulamin XVI Turnieju dostępny jest tomiku, sekretariacie szkolnym i na stronie internetowej Lauru Plateranki lub szkoły.

Informacje, pytania do organizatorów:
adresy e-mail : laur_2lo_plater@wp.pl lub mxnilav@wp.pl
albo sekretariat szkoły tel. (0-32) 266-45-35 albo (0-32) 294-95-97.
Dodane przez dnia 29.06.2008 19:22 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1578 Czytań Drukuj
Ogólnopolski Konkurs "O laur jabłoni" - rozstrzygnięty
Wyniki konkursówOgólnopolski Konkurs ''O laur jabłoni'' zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Grójcu został rozstrzygnięty 24 czerwca 2008 roku. Na konkurs wpłynęło 91 zestawów, które zawierały 274 utwory poetyckie. O tegorocznej edycji MGBP w Grójcu poinformowała biblioteki publiczne o różnym zasięgu działania, ośrodki kultury, domy pomocy społecznej, gazety i czasopisma, w tym prasę ogólnopolską, regionalną, literacką i fachową.


Komisja konkursowa w składzie:
Przewodniczący - p. prof. dr hab. Zdzisław Szeląg - historyk literatury, autor książek o Ziemi Grójeckiej, prezes grójeckiego oddziału Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza,

członkowie:
p. Marta Berowska - poetka, autorka słuchowisk radiowych dla dzieci, dramatów i baśni, od początku swej działalności związana z ruchem Nowego Romantyzmu, wielokrotnie nagradzana w wielu konkursach za sztuki sceniczne, laureatka wielu znaczących nagród poetyckich. Obecnie prowadzi warsztaty poetyckie w Domu Literatury i opiekuje się działającym tam Klubem Pana Cogito,
p. Zuzanna Śliwa - z wykształcenia historyk i dziennikarz, z zamiłowania, poszukiwaczka legend związanych z dziejami naszego kraju, pisarka i poetka, dziennikarka i publicystka

postanowiła przyznać 3 nagrody główne, 6 wyróżnień (w tym 2 wyróżnienia za wiersze tematycznie związane z regionem grójeckim) oraz 10 nagród w formie zestawów książek.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

I nagroda - 800 złotych (za zestaw wierszy) - p. Marzena Orczyk - Dąbrowa Górnicza woj. śląskie, godło "Lotofagia",
II nagroda - 600 złotych (za zestaw wierszy) - p. Wojciech Stańczak - Józefów woj. mazowieckie, godło "Błoń",
III nagroda - 500 złotych(za zestaw wierszy) - p. Adam Ladziński - Ostrołęka woj. mazowieckie, godło "MadaM".

Wyróżnienie za zestaw wierszy - 150 złotych otrzymała
p. Edyta Wysocka - Miastko woj. pomorskie, godło "Tosca"

Wyróżnienia za jeden wiersz - 150 złotych otrzymali
p. Janina Nożownik - Piotrków Trybunalski woj. łódzkie, godło ''Różowy kwiat jabłoni''
p. Kamil Zawarski - Sławno woj. zachodniopomorskie, godło ''Allie''

Wyróżnienie za zestaw wierszy o Ziemi Grójeckiej - 250 złotych otrzymał
p. Tadeusz Charmuszko - Suwałki woj. podlaskie, godło ''Smużka''

Wyróżnienie za 2 wiersze o Ziemi Grójeckiej - 250 złotych otrzymał
p. Marek Pietrzela - Biała Podlaska woj. lubelskie, godło ''O-Marek''

Wyróżnienie specjalne za poemat - 150 złotych otrzymał
p. Robert C. Grela - Płock woj. mazowieckie, godło rVektrar1;

Wyróżnienia za pojedyncze wiersze w formie zestawów książek (poezja, proza, wspomnienia, biografie) otrzymali:
p. Dariusz Eckert - Kraków woj. małopolskie, godło ''Fenrir'',
p. Agnieszka Dąbrowska - Poznań woj. wielkopolskie, godło ''Cleopatra'',
p. Milena Rytelewska - Myszków woj. śląskie, godło ''Varia'',
p. Elżbieta Kołsut - Warszawa, godło ''Laura'',
p. Patryk Gelar - Nasielsk woj. Mazowieckie, godło ''Patgel'',
p. Jędrzej Kozak - Koszalin woj. zachodniopomorskie, godło ''Geminus'',
p. Eligiusz Błaszków - Wrocław woj. dolnośląskie, godło ''Templariusz''
p. Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel - Kanie woj. mazowieckie, godło "Trzynaście",
p. Anna Dwojnych - Płock woj. Mazowieckie, godło ''Kormoran''
p. Dominika Nowak-Adamczyk - Kraków woj. małopolskie, godło ''doDNA''.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Mamy nadzieję również na udział osób, które dopiero zaczynają swoją poetycką przygodę

Dodane przez sowa dnia 28.06.2008 11:34 ˇ 2 Komentarzy ˇ 2578 Czytań Drukuj
Konkurs na debiut książkowy o nagrodę im. W. Majakowskiego - do 31.10.2008
Konkursy - ogłoszenia, informacjeKorporacja Ha!art ogłasza pierwszą edycję konkursu na debiut poetycki Od maja do października o nagrodę im. Włodzimierza Majakowskiego.

W konkursie mogą wziąć udział poeci przed 30 rokiem życia, którzy nie mają w swoim dorobku książki poetyckiej. Zgłoszenia można nadsyłać od 1 maja do 31 października każdego roku. Nagrodą jest publikacja tomu poetyckiego w Korporacji Ha!art.

Jury: Grzegorz Jankowicz (przewodniczący), Anna Kałuża, Janek Simon, Janek Sowa i Martyna Sztaba.

Regulamin dostępny na stronach internetowych Korporacji Ha!art
Dodane przez moderator2 dnia 27.06.2008 13:41 ˇ 2938 Czytań Drukuj
Dawid Majer na Strychu - Gdynia, 30.09.2008
Imprezy, spotkania, wydawnictwaPRZYSTAŃ POETYCKA "STRYCH"
CENTRUM KULTURY W GDYNI

zapraszają na wieczór poetycki

DAWIDA MAJERA

(1981) poety, gdańszczanina,
publikujące wiersze m.in. w: "Autografie", "[fo:pa]", "Portrecie", "Toposie", "Migotaniach, przejaśnieniach";
nagradzany w licznych konkursach, np. w: XI konkursie im. Mieczysława
Czychowskiego (2007), Turnieju Jednego Wiersza IV Nadmorskich Spotkań
Poetów (2008);
współtwórcy życia literackiego w Trójmieście (magazyn "Przesuw").

30 czerwca 2008 r. - godz. 19:00

Wieczór poprowadzi Wojciech Boros

Kawiarnia "STRYCH"
Gdynia
pl. Kaszubski 7B

(wejście od ul. S. Żeromskiego)
(tel.: 058-620-30-38)

WSTĘP ZAWSZE WOLNY!
Dodane przez moderator2 dnia 27.06.2008 11:51 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1531 Czytań Drukuj
Wojewódzki konkurs poetycki "Inspiracje Herbertowskie" - do 22.09.2008
Konkursy - ogłoszenia, informacjeWojewódzki konkurs poetycki
"Inspiracje Herbertowskie"


REGULAMIN

Postanowienia ogólne:
Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach.

Cele konkursu:
- popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta;
- pobudzanie aktywności twórczej, rozwijanie zdolności i zainteresowań;
- poszukiwanie i promowanie młodych twórców literatury;
- konfrontacja twórczości literackiej;
- stworzenie wydarzenia literackiego.

Adresaci konkursu i warunki uczestnictwa:
- konkurs skierowany jest do mieszkańców województwa śląskiego oraz osób uczących się bądź studiujących na jego terenie;
- w konkursie mogą wziąć udział autorzy nieprofesjonalni - przed debiutem książkowym, niezrzeszeni w Związku Literatów Polskich i Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich;
- konkurs przeznaczony jest dla osób, które w dniu złożenia prac ukończyły co najmniej 16 rok życia.

Zasady konkursu:
- uczestnicy konkursu na wskazany adres:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach,
ul. Kard. S. Wyszyńskiego 27,
43-100 Tychy


z dopiskiem na kopercie "Inspiracje Herbertowskie"

nadsyłają zestaw poetycki (maksymalnie 3 wiersze, z których przynajmniej jeden musi nawiązywać do życia lub twórczości Zbigniewa Herberta) w 4 egzemplarzach;

- każdy uczestnik składa tylko jeden zestaw;
- prace powinny mieć formę zestandaryzowanego maszynopisu (czcionka 12, format A4);
- w celu zachowania anonimowości, każdy egzemplarz powinien być opatrzony godłem (symbolem słownym lub ciągiem kilku cyfr); to samo godło powinno znaleźć się na dołączonej do prac, zaklejonej kopercie, zawierającej dane autora (imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon, ewentualnie adres e-mailowy i krótką notkę biograficzną);
- utwory nie mogą być dotychczas publikowane ani nagradzane w innych konkursach;
- osoba, która nie dopełni wymogów formalnych (więcej niż jeden zestaw, zbyt duża liczba utworów, zbyt mała liczba egzemplarzy, złamanie zasady anonimowości, utwory niezwiązane z tematem konkursu), nie zostanie dopuszczona do udziału w konkursie;
- autor nadsyłający prace na konkurs zgadza się na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu;
- prace oceniać będzie powołane przez Organizatora Jury;
- Organizator nie zwraca nadesłanych prac;
- Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych utworów bez honorarium autorskiego - Biblioteka przewiduje przygotowanie krótkiej broszury jako pokłosia konkursu mającej na celu promowanie twórczości laureatów wśród czytelników MBP Tychy.
- o terminie i miejscu finału laureaci zostaną powiadomieni osobnym pismem;
- nagrody należy odebrać osobiście w dniu finału - powyższa zasada wynika z założenia, że jednym z celów konkursu jest spotkanie, konfrontacja twórczości oraz stworzenie wydarzenia literackiego;
- nieodebrane w dniu finału nagrody (bez wcześniejszego zawiadomienia Organizatora i podania wyraźnej przyczyny) przechodzą na rzecz kolejnych imprez organizowanych przez MBP Tychy;
- Organizator nie zwraca kosztów przejazdu osób zaproszonych na finał.

Terminy:
- termin składania prac upłynie 22 września 2008 roku (decyduje data stempla pocztowego);
- Jury powołane przez Organizatora oceni prace do 15 pażdziernika.2008;
- wyłonieni laureaci, najpóźniej do 22 października.2008, zostaną powiadomieni o wynikach konkursu i zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród.

Finał konkursu i nagrody:
Organizator przewiduje przyznanie laureatom nagród: I miejsce - 600 PLN, II - 400 PLN, III - 200 PLN i ewentualnie nagród rzeczowych dla osób wyróżnionych;
Organizator daje Jury możliwość innego podziału nagród.
Nagrodzone utwory zostaną opublikowane na stronie internetowej MBP Tychy oraz w specjalnej broszurce prezentującej czytelnikom Biblioteki twórczość laureatów konkursu.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 29 października 2008 r., w lokalu Biblioteki Głównej w Tychach przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 27.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. (032) 227 56 02 w. 28 lub 30 oraz pod adresem e-mail: wypozyczalnia@mbp.tychy.pl
Dodane przez jade dnia 27.06.2008 11:41 ˇ 2445 Czytań Drukuj
Wiersze w metrze: konkurs "Haiku dla Warszawy" rozstrzygnięty
Wyniki konkursówKonkurs "Haiku dla Warszawy" został rozstrzygnięty - spośród autorów ponad siedmiuset nadesłanych utworów wyłoniono czterech zwycięzców. Ich prace, wraz z dziewięcioma innymi wyróżnionymi wierszami zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w stołecznym metrze, której otwarcie zaplanowano na 30 czerwca br.

Wśród zwycięzców są zarówno doświadczeni poeci, jak i amatorzy. Jury wyłoniło trzynaście najlepszych prac, w tym dziesięć haiku polskojęzycznych oraz trzy w językach obcych. Czterech głównych zwycięzców: Grzegorz Roch Bajorek, Anna Chyla, Katarzyna Jakubik i Matthias Göritz otrzyma odtwarzacze Creative MP4. Dziewięć pozostałych haiku zdobyło wyróżnienie.

"Konkurs zaskoczył mnie dużą liczbą nadesłanych wierszy" - ocenia Dariusz Brzóska Brzóskiewicz, przewodniczący jury. Jako poecie haiku jego uwadze nie uszły jednak trudności ze spełnieniem wymogów formalnych tego typu poezji: "Z merytorycznego punktu widzenia większość wierszy nie zawierała wszystkich elementów składowych, jakie powinno zawierać pełne haiku. Pomijając jednak szczegóły, wybór, którego dokonaliśmy pokazuje najlepsze z najlepszych wierszy nadesłanych w tym konkursie. Wychodząc z założenia, że "pisać każdy może", konkurs Haiku dla Warszawy okazał się po prostu strzałem w dziesiątkę."

Nagrodzone prace:

Grzegorz Roch Bajorek (Warszawa)

Zmierzch usypia most
Pociągami przez Wisłę
Syrena śpiewa

Anna Chyla (Grudziądz)

Na fortach Bema
Po śladach saneczkarzy
Wracają kaczki

Katarzyna Jakubik (Warszawa)

Praga w sobotę
Dno kamienicy studni
Fryzjer bez ręki

Matthias Göritz (Frankfurt nad Menem)

Warschau ist wie Toast
hart und warm, wund, süßer Schoß
im Mund: schöne Frau

Wiersze będą prezentowane przez miesiąc począwszy od 30 czerwca br, na stacji metra Wilanowska w Warszawie. Listę pozostałych laureatów oraz ich haiku można znaleźć na stronie http://www.wierszewmetrze.eu/index.php?id=109.

Rozstrzygnięcie konkursu "Haiku dla Warszawy" kończy akcję Wiersze w metrze, ale jeszcze do końca lipca br. będzie można poczytać eksponowaną w ramach akcji poezję europejskich twórców w warszawskich tramwajach.

(nadesłane)
Dodane przez moderator2 dnia 26.06.2008 17:12 ˇ 1 Komentarzy ˇ 2075 Czytań Drukuj
Teatr Stygmator - POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE - 28.06.2008
Imprezy, spotkania, wydawnictwaTeatr Stygmator zaprasza na kolejny program teatralno-poetycki z cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE.

Tym razem będzie to monolog zainspirowany prozą poetycką i wierszami: G. Dobreńko, A. Wojnarskiej-Maińskiej i A. Zemanek w opracowaniu Violetty Zygmunt. Wystąpi Zinajda Zagner.

W programie również spotkanie z poetką i malarką Anną Woijnarską Maińską i Marzeną Dąbrową-Szatko. Autorki przeczytają swoje najnowsze wiersze zainspirowane naturą, ogrodem i aniołami.

Termin: 28.06.2008, godz. 18.00.

Teatr Stygmator
Ogród Botaniczny UJ
ul. Kopernika 27
Kraków.

teatr.stygmator@gazeta.pl
Dodane przez teatr stygmator dnia 25.06.2008 18:40 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1776 Czytań Drukuj
Konkurs na esej o prawach człowieka i olimpiadzie - do 15.10.2008
Konkursy - ogłoszenia, informacjeKonkurs dla studentów na esej poświęcony prawom człowieka i Olimpiadzie w Pekinie

Fundacja Inna Przestrzeń - Monitor Olimpijski zaprasza do udziału w konkursie. Tematyka esejów powinna mieścić się w ramach następujących zagadnień:

I Prawa człowieka w Chinach w przededniu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - Czy Olimpiada może wpłynąć na poprawę w dziedzinie praw człowieka w Chinach?

II Media wobec Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - wizerunek Chin.

III Wspólnota międzynarodowa wobec łamania praw człowieka w Chinach.

Przewidziane nagrody:

I miejsce:

- opublikowanie całej pracy konkursowej w jednej z publikacji Monitora Olimpijskiego raportującej sytuację praw człowieka w Chinach w kontekście zbliżającej się Olimpiady, szacowana liczba odbiorców publikacji ok. 1 000 oraz na oficjalnej stronie Monitora Olimpijskiego;
- polskie wydanie książki Oystein Alme i Morten Vagen pt. Silenced - Uciszeni - Wielki mur chińskiej cenzury opublikowanej w ramach Monitora Olimpijskiego;
- nagroda pieniężna: 500 zł.

II miejsce:

- opublikowanie wybranego fragmentu pracy konkursowej w jednej z publikacji Monitora Olimpijskiego raportującej sytuację praw człowieka w Chinach w kontekście zbliżającej się Olimpiady, szacowana liczba odbiorców publikacji ok. 2 000 oraz na oficjalnej stronie Monitora Olimpijskiego;
- polskie wydanie książki Oystein Alme i Morten Vagen pt. Silenced - Uciszeni - Wielki mur chińskiej cenzury opublikowanej w ramach Monitora Olimpijskiego;
- nagroda pieniężna: 250 zł.

III miejsce:

- polskie wydanie książki Oystein Alme i Morten Vagen pt. Silenced - Uciszeni - Wielki mur chińskiej cenzury opublikowanej w ramach Monitora Olimpijskiego.

W konkursie mogą wziąć udział studenci uczelni wyższych z całej Polski, z uwzględnieniem wszystkich kierunków studiów.

Prace konkursowe można nadesłać w jednym z dwóch możliwych terminów:

I termin: do 16 czerwca 2008 r.

II termin: do 15 października 2008 r.

REGULAMIN KONKURSU organizowanego przez Fundację Inna Przestrzeń w ramach projektu Monitor Olimpijski na najlepszy esej związany z problematyką praw człowieka w Chinach dostępny jest na stronie olimpiada2008.info.pl/?art=content&typ=ogloszenia&id=44.
Dodane przez sowa dnia 25.06.2008 18:37 ˇ 2262 Czytań Drukuj
DANCE MACABRE - do 1.09.2008
Konkursy - ogłoszenia, informacjeMożna nadsyłać prace na konkurs literacko-plastyczny twórczości przerażającej DANCE MACABRE 2008, organizowany przez Wydawnictwo Audiowizualne Nemezis. Najbardziej groźne prace zostaną nagrodzone.

Przedmiotem konkursu jest twórczość literacka i plastyczna o tematyce grozy i horroru w następujących kategoriach:

- Opowiadanie (do 60.000 znaków ze spacjami, czyli około 25 stron maszynopisu);
- Short stories / wiersz (do 8500 znaków ze spacjami, czyli około 3 stron maszynopisu);
- Scenariusz filmu krótkometrażowego lub treatment filmu długometrażowego (scenariusz - do 10 stron standardowego formatu scenariusza odpowiadającego 10 minutom filmu; treatment - do 25 000 znaków ze spacjami czyli około 10 stron maszynopisu);
- Dramat sceniczny (do 50 000 znaków ze spacjami, czyli około 20 stron maszynopisu);
- Komiks (do 5 stron A-4);
- Ilustracja, grafika, rysunek (maksymalny format A3);
- Fotostory (do 10 zdjęć w formacie minimum 10x15).

Prace oceni profesjonalne jury. W każdej z kategorii zostaną wyłonione dwie prace, które zostaną opublikowane w antologii-albumie DANSE MACABRE 2008, a ich autorzy dostaną honorarium autorskie za publikacje.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie powinny wysłać swoje prace (nie publikowane wcześniej) wraz z wypełnioną ankietą (dostępna na stronie organizatora) oraz dowodem wpłaty 15 zł (koszty organizacyjne) do 1 września 2008 r.

na adres mailowy:
polskihorror@polskihorror.pl

lub pocztowy:
Biuro Grupa sp. z. o. o
Wydawnictwo Audiowizualne NEMEZIS
ul. Brukowa 14
91-341 Łódź
Dodane przez sowa dnia 25.06.2008 18:33 ˇ 2380 Czytań Drukuj
Wyniki IX OKP "Prezentacje ekologiczne Barcin 2008"
Wyniki konkursówKomisja w składzie:

MIECZYSŁAW WOJTASIK - przewodniczący
STEFAN PASTUSZEWSKI
JANINA DRĄŻEK
LUDWIKA ADAMCZYK

rozstrzygnęła konkurs przyznając nagrody w sposób następujący:

GRAND PRIX - godło "Stan nieważkości słowa" - ZOFIA NOWACKA-WILCZEK - Lublin

I MIEJSCE - godło "Parus" - STEFAN ŻAGIEL - Ciechanów

II MIEJSCE - godło "Zabawa w berka' - ELA GALOCH - Turek

III MIEJSCE - godło "Za siódmą groblą" - ANNA PILISZEWSKA - Wieliczka

WYRÓŻNIENIA:

-godło "Piotr" - MARIA MAGDALENA POCGAJ - Poznań

-godło "Lotos" - MIROSŁAW PUSZCZYKOWSKI - Mogilno

-godło "Medea" - ALINA RZEPECKA - Bydgoszcz

-godło "Klio" - KRYSTYNA ZAJĄC - Strzegowo

Nagrodę za najlepszy utwór o jabłoni otrzymała:

-godło "May" - TERESA JANUCHTA - Poznań

Nagrodę dla młodego twórcy otrzymali:

-godło "Joanna 14" - JOANNA GOC - Żnin

-godło "Marta" - MARTA LEŃSKA - Barcin

-godło "070297" - DARIA STOJECKA - Goleniów

-godło "Kama" - KAMILA ZAREMBA - Gąsocin

Nagrodę specjalną Korporacji Kujawskiej za wiersze o Kujawach otrzymali:

-godło "Wiosna" - MAŁGORZATA PIETRZAK - Dębianki

-godło "Janus" - JANUSZ DOYNIAK - Kołodziejowo

27 osób otrzymało wyróżnienia w postaci zamieszczenia wierszy w IX tomie antologii poezji ekologicznej.
Dodane przez Weronika dnia 25.06.2008 18:28 ˇ 1 Komentarzy ˇ 3555 Czytań Drukuj
Strona 355 z 420 << < 352 353 354 355 356 357 358 > >>
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67271256 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005